Перейти до контенту

„95 кварталів помий для українського телеглядача“

crop86009

Почати можна, досі не вирішеним питанням, що первинне – курка чи яйце. Як це стосується нашої теми? А дуже просто – український глядач дурень чи його свідомо таким роблять? Бо, дивлячись так звані «українські серіали», саме це питання й виникає. Особливо це стосується широко розрекламованого каналом 1+1 «Останнього  москаля». Зізнаюсь, сама з нетерпінням чекала. 2015 рік, розпал російсько-української війни, конче потрібен був телепродукт  з  патріотичним вмістом. В принципі, він завжди потрібен. І от, перші дві серії. І відчуття, що нас обдурили. Де патріотичний вміст? Я розумію, що комедія, але головний персонаж – москаль в українському серіалі, це мила, інтелігентна людина на фоні хитрих, недалеких селюків з карпатського села. Які чомусь щоденно ходять в національному вбранні, говорять суржиком, а дівчина в розмові з москалем переходить на російську і, мабуть тому показана адекватною та розумною. А суперник москаля на серце дівчини – останній лох та недоумок! Справедливості ради і в очікуванні, що все стане на свої місця, я подивилась, тобто витримала, ще кілька серій ( добре, що вони по 20 хвилин) і зрозуміла все. І відчула себе на місці кота Базіліо, якого обдурила лисиця Аліса: «Обманула? Обманула, да?!» Адже в реальному житті війна і реальні москалі вбивають і катують українців!

Далі. 95 квартал! Ті, що колись так радували своїми перемогами на конкурсах КВК, перетворилися на фабрику продукції своє життєдіяльності і заповнили нею вщерт український ефір! Сама передача «95 квартал» майже повністю російськомовна, а поодинокі персонажі, що говорять, знову ж таки, суржиком, виставлені дебілкуватими, тупими селюками. А розумний, інтелігентний російськомовний ведучий з якоюсь поблажливістю і жалістю дивиться на придурків. «Країна «У» в тому ж дусі. Ще й назва показує – це ж така нікчемна країна, що для неї достатньо одної літери в назві! Про «Розсміши коміка» й згадувати не хочу. І все це ллється з екранів телевізорів на українського глядача щоденно. Лише одна студія «95 квартал» має купу отаких проектів , низькопробних і російськомовних, а ще є й інші канали та студії.

Ще один «шедевр» - серіал «Відьма». О, це щось! Український серіал, звичайно ж, російською. Залишмо в стороні сюжет, це не для слабкої психіки, подивимось на деталі. Події, начебто, повинні відбуватись в Україні десь в глухому селі, подалі від цивілізації. Я, скільки не дивилась, не побачила нічого українського. Ну немає в нас сіл ніде, де були б не побілені хатки, дбайливо обгороджені, бодай з маленьким квітничком та садком. Тут же показані якісь почорнілі хліви, а не будинки, з розваленими, або сяк-так зліпленими парканами та тинами.  І все заросле височенними бур’янами! Росію впізнаю, а Україну не бачу.

Можна ще довго й нудно розглядати та розбирати на кістки кожну передачу чи серіал, та висновок скрізь буде один – нам згодовують псевдоукраїнську або й відверто антиукраїнську продукцію! І треба визнати -  піпл хаває. Тут важко визначитись, чому. Чи тому, що в пересічного глядача голова, для того, щоб в неї їсти, чи тому, що це результат щоденного зомбування.

Тому закінчу з того, з чого й почала – хто ж дурень? Український глядач чи продюсери, що невтомно і успішно працюють над цим!
 

© Світлана Кашпіровська
© «Порохівниця»