„Canada will always stand by Ukraine“

„Canada will always stand by Ukraine“

 

Прем'єр-Міністр Канади Джастін Трюдо засуджує анексію Криму Росією і клянеться: «Канада завжди буде стояти за Україну»

 

Прем'єр-Міністр Канади Джастін Трюдо прибув до України з чотириденним офіційним візитом.
Це перший керманич іноземної держави, який прибув з таким тривалим офіційним візитом до України.

Канадська «National Post» публікує репортаж про візит Прем'єр-Міністра Канади Джастіна Трюдо до України.


Прем'єр-Міністр Канади Джастін Трюдо зі своїм сином Ксав'є віддали данину пам'яті жертвам Голодомору 1932-1933 років.
Prime Minister Justin Trudeau and his son, Xavie pay their respects to the victims of the 1932-1933 great famine at the Holodomor famine memorial in Kyiv, Ukraine, on July 11, 2016.

Прем'єр-міністр Джастін Трюдо і його дев'ятирічний син Ксав'є, який робить свій публічний дебют за кордоном, 11 липня 2016 року відвідали в столиці України Меморіал пам'яті жертв сталінського Голодомору в Україні 1932-1933 років, та меморіал пам'яті жертв нацистських звірств проти українців під час Другої Світової війни і масових вбивств в 1941 році 33,770 євреїв гітлерівцями в Бабиному Яру.

Символічно, що саме Прем'єр-Міністр Канади — справді братньої країни — першим з іноземних правителів прийшов вшанувати пам'ять жертв Голодомору разом зі своїм сином. Ксав'є Трюдо вже знає про страшну історію, яку пережили Українці — рідні тих, хто допомагав створювати Канаду, як країну.

Але такі нагадування розмиваються з розмовами про поточну війну Росії проти України, під час якої Москва анексувала український півострів Криму в 2014 і влаштувала надалі прямі та непрямі військові дії на сході України.

Президент України Петро Порошенко і Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо підписали угоду про вільну торгівлю в Адміністрації Президента України.

— Канада завжди буде стояти за Україну, — наголосив Джастін Трюдо після підписання важливої угоди.

У той час як угода про вільну торгівлю є офіційною причиною для зустрічі лідерів Канади та України, було також передано численні вітання від більш ніж мільйоної української діяспори в Канаді:
«Боротьба України з Кремлем на сході України подібна до боротьби Давіда і Голіафа та нависла над всіма...»


Prime Minister Justin Trudeau and Ukraine's Prime Minister Volodymyr Groysman pays respects to those who died during pro-European protests in 2013-14, in Kyiv, Ukraine, July 11, 2016.

Джастін Трюдо похвалив український уряд за надзвичайно важливі та важкі кроки, які Україна зробила у виконанні своїх зобов'язань за мирною угодою Мінськ-II в минулому році перед засудженням анексії Росією Криму та нездатністю РФ дотримуватися Мінських угод, які повинні були принести мир Українській Донеччині.

— Росія НЕ Є позитивним партнером, — зауважив Джастін Трюдо, — Росія не рухалась належним чином в напрямку таких речей, як припинення вогню по міжнародним спостерігачам.

Його зауваження були добре сприйняті в Києві, де було розчарування і побоювання, оскільки міністр з глобальних питань Стефан Діон заявив раніше в цьому році, що настав час для Канади, щоб знову почати працювати з Росією, "коли у нас є спільні інтереси".

Діон був з Трюдо на саміті лідерів НАТО у Варшаві в п'ятницю і суботу, але в понеділок відбув до Латвії, де Канада розміщує бойовий батальйон НАТО, які прямують виступати в якості натяжної, який має на меті перешкоджати подальшому російському авантюризму.

Україна і Канада мають дуже багато зв'язків, тому, що говорить і робить Оттава в Україні має більше значення, ніж в будь-якій іншій країні. Це було очевидно — близько 60 українських журналістів і 23 телевізійних медіа висвітлювали прес-конференцію Трюдо-Порошенко.

Президент України Петро Порошенко засудив Росію за ігнорування Мінських угод і небажання РФ створити умови для конструктивного мирного процесу.

— Це Росія повинна вивести окупаційні війська з території України: відвести важку артилерію, зброю, ракетні комплекси, танки і війська від лінії фронту. — підкреслив Петро Порошенко.
В якості доказу Порошенко навів приклад затримання чергових россійських солдат з паспортами РФ.

Незважаючи на зв'язки між Україною і Канадою, Трюдо не говорив про наміри Канади посилати військових інструкторів в Україну після поточної місії, яка закінчується на початку наступного року.
Але Трюдо зробив обіцянку, що Канада забезпечить невелике число додаткових співробітників поліції, щоб допомогти українській поліції і надати більше спостерігачів ОБСЄ.

Джастін Трюдо, як очікується, відвідає 12 липня військовий центр в Яворові, де знаходяться канадські військові інструктори, які були направлені в допомогу з підготовки українських сил для боротьби з російськими окупантами на сході України.

Матеріял укладено з відкритих джерел:
© «National Post» 11.07.2016 Matthew Fisher KYIV

Переклад — Дмитро Дзюба