“Це повинно бути соромно Вам, німцям”. Збігнєв Бжезінський

Збігнєв Бжезінський недавно дав інтерв'ю німецькому журналу "Шпігель". Доволі цікава вийшла бесіда, з чіткими і зрозумілими відповідями:

Шпігель: Пане Бжезинський, чи не здається Вам, що починається нова холодна війна між Заходом і Росією?

Бжезінський: Так вона вже давно почалася. На щастя, як і раніше варіант того, що з цього вийде справжня, "гаряча" війна малоймовірний.

Шпігель: Минулий раз холодна війна тривала 40 років - на цей раз нам очікувати приблизно того ж?

Бжезінський: Не думаю. Багато факторів на цей раз зовсім інші. Якщо Україна зможе не розвалитися зсередини найближчим часом - вождь в Росії буде змушений шукати інші підходи. Дуже сподіваюся, що він досить розумний, щоб діяти відповідно до ситуації - краще пізно, ніж ніколи.

Шпігель: А він настільки розумний?

Бжезінський: Складно точно відповісти на Ваше питання. У всякому разі можу точно сказати, що він внутрішньо хитрий, володіє шостим почуттям, вміє відчувати ситуацію. З останніх його дій, я вже говорив, я не можу зрозуміти одного - жертвувати 40 мільйонами? Люди, які ніколи б не стали ворогами Росії при інших обставинах. Дуже ризикований крок.

Шпігель: Чи правильно для НАТО перекидати важке озброєння в східну Європу та Балтику?

Бжезінський: Не розумію. Зустрічне питання - Ви вважаєте правильним перекидати війська на територію незалежної держави після того, як значну частину цієї держави вдалося урвати для себе?

Шпігель: Ви маєте на увазі те, що Путін зробив в Україні?

Бжезінський: Запам'ятайте - Ви завжди повинні розглядати ситуацію з обох сторін. Я проти війни, але Ви повинні розуміти, що на кожну акцію повинна бути реакція. Більш того! Якщо це правило порушується - шанси на те, що буде війна, значно збільшуються.

Шпігель: Так, але хіба подібні дії Заходу не провокують російську пропаганду?

Бжезінський: Я все ще не розумію Вас. Ми не маємо право перекидати війська в явно дружні і бажаючі цього країни, які є повноправними членами нашого блоку, і для яких настали часи, коли є реальна загроза?

Шпігель: Так, але тут питання в тому, чи не грає це на руку Путіну і його пропаганді?

Бжезінський: Той же самий аргумент застосовувався в ситуації з Гітлером. У ситуації з його вторгненням в Судети і Австрію. Нагадати, чим це закінчилося?

Шпігель: Ви порівнюєте Гітлера і Путіна?

Бжезінський: Є аналогії і відмінності. Зокрема, Гітлер ніколи не прагнув розбагатіти особисто. Путін інший. А особливо небезпечний той факт, що Путін по натурі гравець.

Шпігель: Добре, припустимо, Путін нападе на Балтику. НАТО воюватиме?

Бжезінський: Дивне питання. Само собою. Для цього НАТО, власне, і створено. Якщо ми всім розповімо, що з нами можна робити, що хочеш, толку вже точно не буде.

Шпігель: Згідно з опитуваннями в Німеччині більшість німців проти участі Німеччини у військових дій в разі загострення ситуації в Балтиці.

Бжезінський: А скільки відсотків німців хотіли б, щоб США допомогло Німеччини в разі, якщо нападуть на Німеччину?

Шпігель: Ну звісно ж більшість.

Бжезінський: Ну так і я про те ж. Взагалі, подивіться на Литву - маленька країна заявляє, що вони будуть захищатися всіма своїми можливостями. Крапка. Це повинно бути соромно Вам, німцям. Хоча насправді я впевнений, що німці "в разі несподіванки" змінять свою думку і все ж будуть битися.

Шпігель: У недавньому минулому ми дізналися, що NSA (National Security Agency) нам розповідало, м'яко кажучи, не всю правду. Що скажете?

Бжезінський: Я, як колишній начальник цієї організації, не відчуваю права говорити на цю тему в подробицях, вибачте.

ОРИГІНАЛ

 

Zbigniew Brzezinski
Zbigniew Brzezinski

 

Коментарі

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *