«Анатомія українофобії в ФСБук»


 

«Анатомія українофобії в ФСБук»

 

Цей матеріал навмисне має назву «Анатомія українофобії в ФСБук» — за аналогією відомих "анатомій" від россійсько-фашистських пропагандистів і радше в противагу їх "анатоміям". Так, ми теж вміємо вивчати кремлівські технології, хай хоч як би їх не приховували, тільки ця "анатомія" і препарація, на відміну від чисельних кремлядських, буде чесною і відвертою.
Попередження: цей матеріал буде об'ємним, тож, майте на увазі.
На прикладах власних зіткнень з українофобами автор матеріалу викриє їх мотивацію та дослідить виникнення цієї українофобної хвилі проти української мови, яка раптом з новою силою виникла на другий рік війни.

 

Війна РФ (Россії Фашистської) проти України триває на всіх фронтах, і соцмережі не виключення.
Спротив Українців, протистояння з мордорськими орками, "братьямі", ватнікамі та "русскаґаварящімі" здебільшого завершується банально: бан і блокування методом звичайного совєтського "стукачєства".

Зрештою, соціальні мережі це теж поле бою, хай хоч як би глузливо не звучав кремлядський термін "діванныє войска". Адже соцмережі є відзеркаленням реального зрізу суспільства.

Втім, якщо ще можна було б зрозуміти протистояння свідомих, притомних, адекватних людей всій цій ватній совєтській орді, то геть абсурдно виглядає протистояння між людьми, погляди яких ніби схожі. Опоненти ніби навзаєм за Україну, за Перемогу, проти "зради", та розділяє їх питання мови!..
Української мови!
 

 

Здавалося би, яка б мова не була рідною для громадян України, нам всім під час війни, як запорожським козакам, варто згуртуватись навколо всього рідного, українського і разом заспівати: "Душу, тіло ми положим за нашу свободу, і покажем, що ми, браття, козацького роду!" Але, на жаль, частині наших співгромадян принципи заважають заговорити українською мовою — бо ж, певно, "русскаґаварящая чєлюсть" зламається!
Мова йде про протистояння між україномовними Українцями і "русскаґаварящімі укрaінцамі".

Парадокс — в Україні з'явились терміни "україномовний" Українець та "русскаязычный", або "русскаґаварящій патріот". Помічаєте? Вуха стирчать!
Так, терміни "русскаязычный укрáінєц", "русскаґаварящій укрáінєц" та "русскаґаварящій патріот із акопав" з'явились в лютому 2016 року, на другі роковини розстрілу Героїв Небесної Сотні і початку війни РФ проти України.
З часом, в ході тривалих суперечок і віртуальних боїв, свідомі Українці, які змушені були захищати своє право на рідну українську мову та захищатись від постійних немотивованих атак з боку "русскаґаварящіх" співгромадян, вимушені були називати себе україномовними Українцями, щоб хоч якось ідентифікуватись і відрізнятись від москвофільської частини бойових "патріотів".
 

· Флешмоб з кремлядськими вухами

 

Саме в дні роковин розстрілу на Майдані і скорботи за Героями Небесної Сотні чомусь по соцмережам покотився дивний "флєшмоб в паддєржку русскаґаварящіх воєнов із акопав". Не раніше і не пізніше, а саме в ці скорботні дні...
 


 

Флешмоб з кремлядськими вухами ініціював такий собі “боєц” з Горлівки “мартін брєст”. Вже сам факт того, що ініціатором цього “флєшмоба русскаґаварящіх укрáінцев” був такий собі “ізвєстный русскаґаварящій боєц” з Горлівки “мартін брєст” змусив би насторожитись. Чувак без імені з окупованої Горлівки — може він “пєрєбєжчік”?
Втім, “флєшмоб мартіна брєста в паддєржку русскаґаварящіх патріотав і воєнав”, за умовами якого російськомовні бійці ЗСУ мали опублікувати власне фото з лінії фронту з відповідним теґом на сторінці такого собі фейсбук-користувача під нікнеймом “мартін брєст”, миттєво набув неабиякої популярності.
Адже всі бажали “выразить поддержку русскоязычным патриотам и заявить — я русскоязычный патриот Украины!”
Про безпеку взагалі ніхто навіть не подумав!
На деяких фото, що публікувались сотнями в рамках “флєшмоба”, були зафіксовані наші військові об’єкти і дислокації, військові добровільно публікували інформацію про себе і свої обличчя.
Деякі навіть підписували під фото “Я на фоне штаба сектора С” і залишали свої дані...
А вже через тиждень-другий по завершенню “флєшмоба” ці ж “байцы” скіглили, що їх прицільно обстрелюють війська РФ!..

Невже не зрозуміло, що цей “флєшмоб” мав лише одну мету — збір інформації!?!
Скільки військових ЗСУ прийняло участь в цьому “флєшмобі”?
Скільки раз засвітились наші військові об’єкти? Скільки даних зібрало ФСБ після цього “флєшмоба мартіна брєста”?
 

Але цей “флєшмоб” одним пострілом вбив ще одного зайця.
Миттєво роздмухалось протистояння між "русскаґаварящімі" та україномовними громадянами. Адже натовп "русскаязычных" юзерів (включно з активізованою оравою кремлєботів) і разом з "русскаґаварящімі байцамі із акопав" буквально кидались на кожного, хто пише українською. Всі радісно репетували про "мовосрач" — це теж такий старий кремлядський термін. Рівень агресії та навіженності зашкалював, приниження і чисельні українофобні образи лилися рікою.
Наші “русскаґаварящіє воєны в акопах” не забули пообливати брудом і лайном україномовних співгромадян, до них радо приєднались деякі “русскаґаварящіє блоґєры”, і знову Українці погані, а “русскій язык прітєсняют”! Звісно ж, не забули обізвати “укро-нацыстамі” тих Українців, які “посмєлі пєрєчіть і прітєснять”.
Бо будь-яке слово на захист рідної української мови чи спроба заявити про право говорити рідною мовою на думку “русскаязычных” є моментальним “прітєснєнієм русскіх”.
І ніхто з "русскаязычных" навіть не згадував, що в цей момент Україна оплакує загиблих Героїв Небесної Сотні — всі були зайняті цькуванням і переслідуванням україномовних Українців...

 

· "Прізыв к ґэнацыду русскаґаварящих"

 

Автор цього матеріалу завжди тримався осторонь від "мовосрача", і лише в одному з коментарів приватного поста вельмишановної френдеси — медсестри з військового шпиталю, яка виступила на захист рідної мови — я залишив чи не перший в житті коментар на захист рідної української мови.
Отже, що ж я такого страшного написав?
 

Цитую:

《Не володієш українською мовою — не маєш громадянства України.
Не володієш українською мовою — маєш посвідчення "нєґражданіна".
Не володієш українською мовою — не отримуєш соціальних виплат, пенсій, тощо.
Не володієш українською мовою — не маєш права обіймати керівні посади, викладати у навчальних закладах, тощо.
І так далі, і тому подібне.
Потрібна жорстка національна державницька політика.
Не володієш українською мовою — депортувати нахєр к бєрьёзкам і к Хуйлу!》

 

І проілюстрував своїм постером 2014 року!
 


 

Забув смайлик поставити, іронічні кацапізми використав і замість слова "обіймати" написав "займати". Та хто ж знав, що цей коментар миттєво стане скріншотом і транспарантом в "защіту русскаязычных, прітєсняємых нєкім укро-фашыстом Дмытром Дзюбой"!
Миттєво цей коментар було заскрінено і “русскаґаварящіє байцы із акопав” потягли скрін в “флєшмоб мартіна брєста”! Миттю долучилися розкручені “русскаґаварящіє топ-блоґєры” (такий собі Oleksandr Derkach, чий аккаунт чомусь неможливо заблокувати, також має ще декілька: Alik Derkach Alexander Derkach).
І ось вже з півроку деякі виходці з РФ тягають цей скрін з верещаннями "сматрітє, ватэта прізыв к ґэнацыду русскаґаварящих"!
І цей скріншот будуть тягати по соцмережам мабуть не один рік...
 

kravets 2016-02-20
nazi koks 2016-02-20
 

Давайте розберемо по пунктам мій коментар, цей "прізыв к ґэнацыду русскаґаварящих воєнав в акопах"!
 

1. Не володієш українською мовою — не маєш громадянства України.
У всіх країнах світу необхідно володіти державною мовою, будь це США, Канада, Велика Британія, Іспанія, Німеччина чи Франція. Не володієш хоча б розмовною мовою — у більшості країн не маєш громадянства.

2. Не володієш українською мовою — маєш посвідчення "нєгражданіна".
Ця практика існує в країнах Балтії, і небо ще не впало на Естонію, Латвію та Литву. Не здав екзамен з державної мови чи історії — отримав замість громадянства папірець "нєгражданіна". Крапка.

3. Не володієш українською мовою — не маєш права обіймати керівні посади, викладати у навчальних закладах, тощо.
Згідно законодавства України кожен державний службовець має володіти державною мовою. Що не так?

Щодо депортації.
Після Другої Світової війни Чехо-Словаччина депортувала три мільйони судетських німців — депортували жорстко, за тиждень, усіх, не з'ясовуючи, хто там коллабораціоніст, хто підтримував нацистів, хто ні?
Небо на Прагу ще йдосі не впало за це...
Звісно, у ХХІ столітті так жортско депортувати не можна — це не цивілізовано. Але у міжнародних нормах є інструменти і прописані норми депортації коллабораціоністів. Після ІІ Світової війни міжнародні конвенції та хартії (з урахуванням досвіду помилок депортації уЧехо-Словаччині)передбачають в разі забезпечення національної безпеки держав застосування таких інструментів як фільтрація та депортація коллабораціоністів.
І Україна цілком має право використати ці інструменти у майбутньому.
То чому саме цього пункту про депортацію так бояться "русскаязычные"?
 

І де ж тут заклик до "ґєнацыда русскіх"???
 

· То хто ж роздмухує "мовосрачі"?

 

За думкою "русскаґаварящіх" саме Українці, які захищають рідну мову, і роздмухують суперечки. Тому що:
"Какая разніца на каком языкє?"
"Нє нада прітєснять русскаязычных!"
"Ані же всє вышыватники, раґули, што, нєльзя бєз этава абайтісь?"
"Мы будєм ґаваріть на радном русскам языкє і эта нада уважать! Можна падумать вы нє панімаєтє русскій?"
"Эта жи нацызм!!! Эта жи ґєнацыд русскаґаварящих!!!"

Ще раз, уважно слідкуйте за рухами.
Якийсь мутний тип "мартін брєст" оголошує "флєшмоб в паддєржку русскаґаварящих воєнав", умовами якого є публікація бійцями власних фото з даними про себе.
З десяток анонімних ботів з аккаунтами у вигляді "солдат ЗСУ" бігають і розганяють "флєшмоб", підкидуючи "дровішек".
Далі провокатори бігають по всьому фейсбуку, нападають на україномовних Українців, провокують на конфлікт, скріншотять і в якості доказу "упоратасті куґутов" активно доводять, що Українці це такий собі "нєдонарод", які не мають права на "свой нєдоязык"! Цих провокаторыв активно підтримують "раскручєнныє і ізвєстніє русскаязычныє блоґєры"!
При цьому, звичайно ж, вони всі звинувачують Українців в "падыгрываніі Кремлю", бо бачте, "мова не на часі" і "какая разніца на каком языкє", і взагалі — "на вастокє ваюют русскагаварящіє, а раґулі, куґуты і вішіватнєкі ховаются от воєнкомов в схронах"!
Проста і знайома технологія, чи не так? Чиї вуха стирчать, чий сморід тхне? Отож...
Зграйка найбільш українофобних "русскаґаварящіх байцов із акопав" чомусь мають вільний час і натхнення цілодобово переслідувати по соцмережам україномовних Українців, повзаючи по коментарям, троллячи та провокуючи на конфлікт, а коли люди обурюються — вони миттю скріншотять і тягнуть до себе, (а на той момент, тягнули до "мартіна брєста" у "флєшмоб") з українофобними висміюваннями на кшталт:
"Куґуты! Раґулі! Вышыватнікі!"
"А вот єщё куґут вышыватный!"
"Раґулі, куґуты с нєзамутнённым потоком сознанія!"
"Вышивата, рассово-чістая спєрма!"
"Сущєства!"
 

Хто ж наші "герої", хто ці “русскаґаварящіє воєны із акопав”?
Вся чисельна когорта затятих українофобів не варта уваги, але кілька найзавзятіших ось:

Victor Kravets
(Виктор Кравец)

Иван Костенко

Константин Пышненко
(Kostas Orilla)

Дмітрій Майдан (капрал Варібобу)
("стєпан варібобу")

Найактивнішим "барцуном за русскій язык" є Віктор Кравєц.
Кравєц Віктор Кімовіч — етнічний кацап, народився 12 серпня 1975 в місті Балашов, Саратовской області РСФСР; недолуге на вигляд, карлікове, товстеньке, з етнічних міркувань фото викладати не стану; навчалося воно в місті Запоріжжя (Запорізький Національний університет, філологія), шукало роботу менеджера по продажам (В2В) в Києві, переїхав до столиці, ймовірно працює керівником ООО "Мир Вашего Сервиса" (м. Київ, вул. Павловська, 28 +38-067-325-30-60) — кваліфікований постачальник ДК "Укроборонпром"
http://svs-market.pulscen.com.ua/news/380276
В Запоріжжі був одружений, проте жінка покинула цього невдаху і воно, ймовірно, подалось до столиці. Зараз знайшло собі "женщіну", таку собі Irina Kovalenko, яка бігає слідом за ним по фейсбучіку і стукає на всі українські дописи.
Мешкає Віктор в якомусь гуртожитку з купою сусідів по кімнаті, юзає затяганий планшетик, вельми тішиться неабиякою увагою до своєї персони, вважає себе неабияким важливим пєрцем "в оборонном комплєксє страны" лиш тому, що торгує свердлами і молотками!
 

kravets 2016-04-25
 

Иван Костенко — “русскаґаварящій баєц із акопав” — банальний нацист з Троєщини, прихильник Третього Райху — в лютому 2016 аватар його аккаунта в фейсбуці прикрашала голова нацистського орла з гербу Третього Райху. Після того, як на це було звернуто увагу, нацист миттєво видалив всі світлини з нацистською символікою, якою був тоді забитий його аккаунт. Дуже любить зброю і війну, ненавидить україномовних, постійно користується термінами "Куґуты! Раґулі! Вышыватнікі!"
 

nazi koks 1
 

Константін Пышнєнко — “русскаґаварящій баєц із акопав” — мешкає ймовірно в Дніпрі, в районі Амур, основний аккаунт веде обережно, другий аккаунт Kostas Orilla у нього "баєвой" — звідти баєц постійно переслідує чомусь україномовних жінок, на яких одразу кидається з брудними приниженнями, погрожує зґвалтуваннями, всіляко ображає, постійно користується термінами "Куґуты! Раґулі! Вышыватнікі!".

Дмітрій Майдан (капрал Варібобу) — це звичайний покруч "із Нікалаєва" з мордою Абырвалґа без ознак присутності інтеллекту, також “русскаґаварящій баєц із акопав”. Позаяк "нє сніскал успєха у женщін" (з такою пикою ще б пак!), воно намагається "брать штурмом" жінок і переслідує, коли жінкам вдається відхарастатись від цього нахабного покидька з маніакальними нахилами. Опісля цього воно "начінаєт мстіть" і, так само як "ґорілла" просто переслідує україномовних жінок по соцмережам. Вкрай неврівноважена потвора.
 

Звичайно, після того, як стикаєшся з неприємними та агресивними користувачами в соцмережах, краще уникнути подальших конфліктів і забанити, щоб більше не зустрічатись у віртуальному просторі. Що я, власне, й зробив. Заблокував і забув...
Проте, "байцы" не забули.
 

Товаріщ Віктор Кравєц, виявляється, з лютого 2016 тягає по всьому фейсбуку той самий скріншот, всім тицяє у обличчя як приклад "ґєнацыда русскаґаварящіх"!
Звідки така навіженість? Товаріщ боїться депортації? Так я не Президент, не Верховна Рада, і питання депортації не вирішую. Але товаріщ кацап за ці півроку встиг нафантазувати вже такого! Там і "этнічєскіє чісткі", і "ґєнацыд", і "морє крові, ґоры мяса" від "сущєства, каторый ґаварыт на убоґам суржикє і долбітца пад хвост с 15 лєт ва імя украінскай мовы"!
 

Тут варто зауважити, що я — відкритий ґей.
Я не приховую своєї ідентичності з 15 років, коли мав сміливість здійснити камінґ-аут перед Батьками, я не нав'язую свого світогляду іншим, не бігаю по ЛҐБТ-акціям і тримаюсь осторонь наших ЛҐБТ-організацій. І, так, я дійсно вельми замкнута людина, волію якомога менше спілкуватись з нашим хворим суспільством.
Ймовірно, все це й стало додатковим стимулом для переслідувань.
Аякже! Україномовний Українець, захищає мову, центрист і державник за поглядами, знає і вивчає Історію України, прибічник Соборної України, "руссафоб" та ще й на додачу відкритий ґей! "Какая удача!"
 

kravets 2016-06-16 (2)

kravets 2016-06-16 (3)

kravets 2016-06-16 (5)
 

Коли кацап Вітя Кімовіч не справляється, то "на помощь" прибігає його подружка-покручка Іріна.
Зверніть увагу, показова репліка: "Достойно потомков УПА"! Тобто, для цих "руссцкаґаварящіх" Українці, що захищають рідну мову це "потомкі УПА", себто, "бандеровцы"! Ці двоє недолюдків панічно бояться "бандеровцев, потомков УПА". Що я казав стосовно депортації колабораціоністів? Отож...
 

kravets 2016-06-16 (6)

kravets 2016-06-16 (7)

kravets 2016-06-16 (8)

kravets 2016-06-23 (4)

kravets 2016-07-13 (2)
 

Ще раз прошу вибачення за цей бруд...
Власне, в наведених скріншотах яскраво видно всю збоченість та зацикленість українофобів і гомофобів, для яких окрім українофобії був ще додатковий мотив для цькувань та їх брудних фантазій. Особливо зациклився кацап Вітя на "дырявом", "долбітца пад хвост с 15 лєт" — це латентність говорить? Чувак, я ґей-актив, якщо тобі це про щось говорить. Себто, це я можу "пад хвост" "віддовбати"! Щоправда, брудом не займаюсь, на відміну від тебе, кацапчику. Хоча в пику дав би із задоволенням, та ось тільки гидко таких лайнових невдах навіть чіпати. Бо посадять як за людину...
Тож, вкотре прошу у читача вибачення за цей бруд... Я сам винний в тому, що був необачним і, певно, десь колись у френдів в коментарях відкрито писав щодо своєї гомосексуальності, що й стало мотивацією для українофобного кацапа. Але я не приховую свою ідентичність, мені нема чого соромитись, бо гомосексуали це такі ж люди, як і інші.
Я — Українець, європеєць і ґей. В чому трабл і проблема?
Зате в кожному коментарі кацапів і українофобів чітко видно взаємозв'язок між українофобією і "скрєпамі русскаґо міра"!
 

І звичайно ж, як і більшість українофобів, кацап Кравєц постійно підкреслює, що "владєєт ЛІТЄРАТУРНЫМ укрАінскім языком, проста ДУМАЄТ ПА РУССКІ і єщё владєєт чєтырьмя языкамі"! ("Я нє гамафоб, но ...ко-ко... дырявый... долбітца...")
Ну і звісно ж, чіпляння до будь-якої дрібнички: десь побачило кацапізм у україномовного — верещіть "сматрітє, рассово вєрный куґут с нєзамутнённым патокам сазнанія на убоґам суржикє ґаваріт".
 

kravets 2016-07-04 (2)
 

Зауваження щодо "правіл украінскава языка" (совєтських, до речі, правил), згідно яких нації пишуть з маленької літери, у мене викликали лиш посмішку. Я — європеєць, цивілізована людина, і тому, як і інші європейці, назви націй пишу з великої літери — саме таке чудове і обов'язкове правило існує, скажімо, в іспанській мові, яку я вивчав для себе. Назву свого славетного козацького краю і міста Запорожжя я теж пишу найчастіше так, як має бути, бо Запорожжя розташоване за порогами, а не "за порігами". То ж, це не суржик, як здається кацапчику з Саратовской ґубєрнії, яке приперлось сюди в Україну повчати нас, Українців, життю на свій кацапський манєр!
А кацапізми трапляються, не сперечаюсь, адже виріс у цілковито кацапомовному середовищі, бо понаїхало тут з багнищ кацапської наволочі! І саме тому ці кацапи та скацаплені хохли так завзято протистоять українській мові — бо українське середовище є прямою загрозою їх нікчемного кацапського існування! І вони завзято борються за свій кацапський "русскій мір"!
Здається, вони цілодобово можуть лити бруд на україномовних Українців.
 

Ця зграйка українофобів в першу чергу просто задовольняє власну українофобію. Так самостверджуються ці невдахи. В соцмережах це можна робити безкарно, це приносить їм задоволення, а окрім того у них є велика група підтримки, особливо серед дамочок, які люблять "ваєнных, красівых, здаравєнных"! Саме перед ними вони й самостверджуються.
А коли отримують бани за свою українофобію, то фан-клуб дамочок швидко приходить на допомогу і масовими зверненнями витягують з банів цих завзятих байцов з українською мовою.
 


 

Жертвами їх атак стають як пересічні україномовні Українці, так і відомі, наприклад, Віталій Гайдукевич є об'єктом їх ненависті через те, що розробляє український військовий однострій за стандартами НАТО з елементами традиційної української національної символіки. Бо совєтскі стандарти для "русскаязычных" ближче і "мілєє".
 


 

Як бачите, україномовні Українці для цих покидьків "іґрушкі"! Вони просто задля власного задоволення переслідують Українців в соцмережах, відчуваючи повну безкарність за свої дії, а в разі чого, завжди можна почати репетувати "прєслєдуют русскаязычных байцов із акопав"!
 

Не обійшли своєю увагою ці українофоби і наш сайт «Порохівниця».
Перші публікації, вірніше, репости публікацій в аккаунтах авторів «Порохівниці», були знесені в результаті "стукачєства", а люди отримали 30-денні бани.
Звісно ж, такі матеріали, як «Геть ворожий контент з українських медіа!» чи «Сарана» викликали лють у "русскаязычных" українофобів — адже вони впізнали себе і побачили для себе загрозу.
 


 

Також їх іміджу сприяє безпосереднє панібратство з найбільш відомим "русскаязычным байцом і блоґєром" "мартіном брєстом".
Варто зауважити, до речі, що сам "мартін брєст" не займається подібними агресивними переслідуваннями україномовних Українців. Певно, своє "заданіє" він виконав з тим "флєшмобом", тому займається своїми "эльфамі" та іними справами. Можливо, чекає нового "заданія", хто зна...
Втім, час ще покаже, хто всі ці "мартін-брєсты" та інші "русскаґаварящіє байцы із акопав".
Вже деякі консерви почало зривати...
 

· Українофобія серед інших топ-блоґерів

Звісно ж, є.
Віктор Трєґубов вже став відомий своїми постійними українофобними випадами. Постійне висміювання української мови, як недолугої, не менш недолуге козиряння іноземними фразами, латиною, наприклад. Типу, "сматрітє, какой я умный"!
 


 

Відомий своїми регулярними українофобними випадами волонтер Роман Донік, на жаль... Людина робить дійсно багато для України, але періодично переходить на українську мову саме для того, щоб написати чергову порцію відверто українофобних постів з образами й приниженнями на адресу Українців. Навіщо Ви це робите, пане Роман? Наприклад, одного разу в черговому українофобному нападу Донік перебанив всіх, хто писав українською мовою не лише у нього в аккаунті, але і у інших. Психіка війною скалічена чи це ментальна українофобія?
Власне, після такої українофобної істерики я називаю Доніка гандоніком.
 

Донік
 

Кацапоязычіє українських користувачів та ідолопоклонство перед черговими "руссцкоґаварящімі ґєроями" викликали неадекватну реакцію серед користувачів гумористичної сторінки, де було опубліковано наказ начальника Генерального штабу Армія українська — мова українська!.
Невдовзі ця гумористична сторінка була атакована "стукачамі" і зрештою ФСБук після чисельних "жалоб" на гумористичні картинки повністю видалив українську гумористичну сторінку з соцмережі. Кремляді пабєділі, уря, таваріщі!
 

UA Smile UKR mova 3
 

Взагалі, доволі велика кількість топових блоґерів українського сегменту пишуть мовою окупанта. Зрозуміло, що складно перейти, незручно, не хочеться. Хоча, можна було б. Адже, наш ворог практично не розуміє української, як довела практика.
 
Українська мова — важливий фактор національної безпеки!
 

· Шануйте Україну і українську мову

Наостанок варто підкреслити: немає жодних претензій до россійськомовних співгромадян, які не страждають на українофобію, не займаються переслідуванням україномовних Українців, не забороняють говорити Українцям рідною мовою, не влаштовують "мовосрачі", не принижують, не висміюють і не роздмухують українофобну ненависть.
В реальному житті, не в Інтернеті, проживаючи на переважно скацапленому півдні, між двома окупованими територіями в суто россійськомовному середовищі, у мене є серед оточення ті россійськомовні і етнічні московіти, які жодного слова докору не висловлюють, ніколи не кажуть "ґаварі па-нармальнаму", а навпаки, шанують нашу мову, хоч і не розмовляють самі, підкреслюють, що єдиною державною має бути українська і наголошують, що ми маємо зберегти і захистити рідну мову. Так, ймовірно, ці люди є лиш виключенням з правил, але до таких етнічних россіян жодних претензій, лиш вдячність за підтримку.

Це Україна, і володіти українською мовою зобов'язані всі без виключення — так, як в Британії, США чи Канаді обов'язково володіти англійською, в Іспанії іспанською, в Німеччині німецькою, у Франції французською, в Японії японською.
Де ви бачили, наприклад, "двуязычноґо" Японця? Звичайно, є країни з декількома державними мовами, звичайно ж, багато людей володіють більш ніж однією мовою! Але володіти мовою країни в якій живеш необхідно!
І в жодному разі не можна позбавляти права говорити рідною мовою нікого, а тим паче титульну націю.
Ніхто не говорить про тотальну заборону окупантської мови, але, вибачте, чому ж ви, "русскоязычныє", позбавляєте Українців права говорити рідною мовою?

Втім, ніхто не змушує людей переходити на українську.
Так, просимо, але не змушуємо. І забороняти "русскій язык", звісно, теж ніхто не збирається, хоча варто було б обмежити.
Україномовні Українці лише просять дати нам право говорити рідною мовою, не переслідувати за це, не обливати помиями, брудом, образами, приниженнями...
І, так, ми наголошуємо, що зараз, під час війни, українська мова потребує захисту!
У нас 90% ефіру мовою окупанта! У нас всі медія кацапоязычныя і псевдоукраїнські!
 

У нас Україна, у нас українська мова за 400 років пережила більше сотні заборон, у нас зараз, на третій рік війни титульна мова загнана в глухий кут і саме тому єдиною державною мовою має бути українська!
 

Зрештою, головний аргумент:
„ҐДЕ РУССКИЙ ЯЗЫК — ТАМ РАССИЯ!“
 

Ми за Україну боремося, чи за "новую рассію"?
 

© Дмитро Дзюба

 

«ДВУЯЗЫЧНЫЯ»