II► «5 Days of War»

«5 Days of War»

ФІЛЬМ «5 Днів Серпня» | «აგვისტოს 5 დღე» | «5 Days of War» | «5 Days of August»

• Фільм «5 Днів Серпня» розповідає про війну між Грузією та Росією у 2008 році. Події показано так, як їх бачать американський журналіст, його оператор і грузинські жителі.

УВАГА!
Фільм надто тяжкий у психологічному плані, не рекомендується до перегляду людям зі слабкими нервами, хворим на серце та вагітним жінкам...

Фільм, на який варто було звернути увагу нам, Українцям.
5 днів війни, кривавий серпень, напад гігантської імперії на маленьку країну, аґрессія, від якої Світ відвернувся... На жаль, Україна тоді також відвернулась, і лиш найбільш свідомі Українці усвідомлювали, що наступною жертвою кривавої імперії буде Україна... Вже у 2008 році, коли РФ (Россія Фашистська) напала на Сакартвело, стало зрозуміло, що наступною буде Україна...
Натомість, більшість українських громадян тоді перебувало в полоні кремлівської пропаганди...
Через 5 років така ж війна прийде і в Україну...

На жаль, українського дубляжа знайти не вдалось, тому дубльований переклад россіянською мовою.
Також представляємо оригінал англійською та переклад іспанською мовами.

II► «5 Days of August» | «5 Дней Августа» (русское дублирование)

II► «5 Days of August» | «5 Days Of War» (оригінал, англійською мовою, full HD)

II► «5 días de agosto» | «5 días de guerra completa» (España)
Hace exactamente 5 años, los invasores rusos atacaron el pequeño Sakartvelo estado soberano. La película está basada en hechos reales. Bautizado en español.

Офіційні трейлери:

II► «5 Days Of War» (2011) Official HD Trailer [1080p]

II► «5 Days of August» (2011) Movie Trailer

Над створенням фільму працювала інтернаціональна команда з представників 17 країн.
Зйомки розпочалися у жовтні 2009 у Тбілісі при співпраці з грузинським урядом і військовими. Також військові надали для зйомок грузинські уніформи, танки і вертольоти. Президент Грузії Міхеїл Саакашвілі дозволив використати свою Президентську резиденцію для зйомок. За словами Дера Спіґела Грузія профінансувала частину фільму. Бюджет фільму — 50 мільйонів доларів США. Прем'єра фільму відбулася у Тбілісі 5 червня 2011 року.

Режисером-постановником картини став Ренні Ґарлін — фінсько-американський режисер, актор і продюсер, який працював над фільмом "Міцний горішок-2", серіалом "Білий комірець", а також іншими проектами.

Головні ролі в фільмі зіграли Енді Ґарсіа, Вел Кілмер і Руперт Френд. Енді Ґарсіа виконав роль президента Грузії Михеїла Саакашвілі. Акторові Велу Кілмеру дісталася роль голландського журналіста, що знімає конфлікт від його початку. Зйомки фільму відбувалися в Грузії. Батальні сцени знято поблизу зони грузинсько-осетинського конфлікту на військовій базі в Горі. Спеціально для них грузинський уряд надав танки та іншу важку техніку.

Творці фільму двічі змінювали назву фільму. Початковою назвою фільму була «Грузія», яку потім змінили на «Кривавий серпень», а потім змінили на «5 днів серпня». Англомовний оригінал має назву «5 Days Of War»

Саакашвілі обговорюючи виконавця ролі президента Грузії американського актора Енді Ґарсії пожартував: «Цей темпераментний кубинець жестикулює руками не менше, ніж я. Думаю, він з цим впорається».

Режисер Ренні Харлін заявив, що фільм буде "не антиросійським, не антигрузинським, не антиамериканським, а антивійськовим".

Ще на стадії зйомок фільм викликав хвилю обурення у Росії. Російські ЗМІ звинуватили авторів фільму в "руссофобії" та "спотворюванні реальних подій".

Для польського кінопрокату фільм був присвячений пам'яті президента Польщі Леха Качиньського.

Офіційний сайт фільму «5 Days of August»:
_____

• «აგვისტოს 5 დღე» («5 Days of August») — 2011 წლის ამერიკული მხატვრული ფილმი, რომელიც ასახავს 2008 წლის რუსეთ-საქართველოს ომს, ე. წ. „აგვისტოს ომს“.

ფილმის რეჟისორი და თანაპროდიუსერია ფინური წარმოშობის ამერიკელი რეჟისორი ლაური მაურიც ჰარიოლა, რომელიც უფრო ცნობილია როგორც რენი ჰარლინი. გადაღებები დაიწყო 2009 წლის ოქტომბერში წალკაში საქართველოს მთავრობასთან თანამშრომლობით. შესაბამისმა სამხედრო სტრუქტურებმა უზრუნველჰყვეს გადაღების პროცესი სათანადო სამხედრო ამუნიციით, ეკიპირებით და ტექნიკით. საქართველოს პრეზიდენტმა მიხეილ სააკაშვილმა გადამღებ ჯგუფს ნება მისცა, გამოეყენებინათ მისი სამუშაო ოფისი − პრეზიდენტის სასახლე გადაღებებისთვის.

გადაღებები მიმდინარეობდა აგრეთვე გორში, ვაზიანსა და თბილისში.
ფილმში მონაწილეობენ: ენდი გარსია (პრეზიდენტი მიხეილ სააკაშვილი), რუპერტ ფრენდი (ამერიკელი ჟურნალისტი თომას ანდრესი), იონათან შეხი (ოფიცერი რევაზ ავალიანი), ველ კილმერი (საქართველოში მომუშავე ნიდერლანდელი ჟურნალისტი) და სხვა მსახიობები.

დასრულებული ნამუშევრის პრემიერა შედგა ვალენსიის კინოფესტივალზე, 2011 წლის აპრილში. 2011 წლის 5 ივნისს საქართველოს კინოთეატრებში ფილმის პრემიერა შედგა. ლონდონური პრემიერა გაიმართა 7 ივნისს.
_____

До Вашої уваги також документальний цикл «ОККУПАЦИЯ»|«ოკუპაციის»

►► «ОККУПАЦИЯ»|«ოკუპაციის» ◄◄

• Цикл «ОКУПАЦІЯ»|«ოკუპაციის» з 17 документальних фільмів, створений в 2011 році Громадським мовником Грузії, об'єднує історію окупації 14 держав.

►► канал «ОККУПАЦИЯ»|«ოკუპაციის» на YouTube ◄◄

Ви дізнаєтесь, як дві тоталітарні імперії — Совєтський Союз і Третій Райх — окупували країни Європи та Азії. Вам розкажуть про трагедію мільйонів людей, про їхню боротьбу за свободу і незалежність. Ви побачите, як намагається Російська Федерація — правонаступниця СРСР — повернути в сферу свого впливу нові незалежні держави і як окупує їх території.

Матеріал і постер підготовлено:
© Дмитро Дзюба, დიმიტრი ნინოშვილი (Дімітрі Ніношвілі)
08.08.2014
_____

P.S.:
До 8 роковин початку агресії РФ (Россії Фашистської) проти Грузії цей матеріал для сайту «Порохівниця» підготували — наш друг з Сакартвело დიმიტრი ნინოშვილი (Дімітрі Ніношвілі) та Дмитро Дзюба.
До речі, в 2014 році, саме після публікації в соцмережі ФСБук матеріалів про війну РФ (Россії Фашистської) проти Грузії, аккаунт Дімітрі Ніношвілі був забанений "за нєнастоящєє імя". Свої ініціали, як і публікації, Дімітрі пише рідною грузинською (картвельскою) мовою. Двічі Дімітрі Ніношвілі втрачав аккаунт у ФСБук з однієї ж і тієї причини — написання його імені рідною грузинською мовою виявляється "нєнастоящєє імя"! Дімітрі зареєстрував другий аккаунт, після аналогічного знищення першого аккаунту, і одразу після публікації низки матеріалів (відновлених з втраченого аккаунту) про війну РФ 2008 року проти Сакартвело, соцмережа знову намагалась заблокувати аккаунт. У коментарях ніде нічого не писав, встиг залити декілька альбомів з фото рідної Сакартвело, у дні роковин нападу РФ на Грузію 08.08.08 опублікував низку матеріалів по тій війні: документальний цикл «Окупація», документальні фільми, фотодокази злочинів РФ у Грузії, фільм «5 днів серпня»...
Після цього був забанений.

Як бачимо, війна триває...

1 коментар до “II► «5 Days of War»

  1. Сповіщення: 10-річчя війни проти Сакартвело – ПОРОХІВНИЦЯ

Коментувати не дозволено.