„Імперський імбецил“


 

Коли Московія впаде і розпадеться на національні утворення, а це процес невідворотній, то сюди почнуть рікою збігатись всяка московська ̶і̶н̶т̶е̶л̶і̶г̶е̶н̶ц̶і̶я̶ шваль і вчити нас про атін народ і адін язик, розказувати про "какую разницу" і "нам нєчего дєліть", "гаварі па рускі, янєє панімаю". Враховуючи нашу хворобливу гіпертолерантність, це більша небезпека ніж кулі і танки. Ми ризикуємо втратити свою ідентифікацію, залишаючись при цьому в кордонах України як держави. Власне, поволі цей процес вже починається. Якщо ми не хочемо потім захищати зі зброєю в руках свою незалежність, то маємо її захистити спочатку в ментальній та культурній площині.

 

Чудова стаття Антіна Мухарського з цього питання.

Імперський імбецил, або Русскій язик тожє нужєн

 

Уявімо ситуацію: по смерті Путіна в Росії починаються абсолютно передбачувані центробіжні процеси. Татарстан і Чечня першими оголошують про незалежність. За ними стають вільними Кабардіно-Балкарія, Удмуртія, Чувашія. На східних теренах виникають Далекосхідна (ДСНР) та Сибірська (СНР) народні республіки. В Москві щось на кшталт Майдану, але з типовим російським "аганьком". Бунт лютий і нещадний. З тисячами загиблих, потрощеними магазинами та палаючим Кремлем, з розвішаними на стовпах чиновниками, телеведучими та попами.

І раптом серед усього цього безладу чийсь істеричний вигук: "Кієв — мать гарадов руських! Туда, гаспада, туда..., в хлєбниє края, где колибєль дрєвнєславянской дємократії, Лавра святая, красівиє дєвушкі, а мєню в рєсторанах подают русском язикє." І от орда хижих, хамовитих московітів, не виключаючи Володимира Познера та Івана Урганта, втікаючи від чеченських ножів і російського "Ванькі с дубіной" (читай Серьожкі с калашом), опиняється на наших дійсно європейських вулицях, сидить у наших затишних, недорогих, привітних ресторанах і триндить типу: "Ну єті хахли вапщє зажралісь... У нас там кровь рєкой, а у ніх тут мір і порядок, і бєзвізовий рєжим с Євросоюзом..., су*а-блєа*ь..."

Або гірше: знаходиться якийсь нео-Достоєвскій, що задвигає подібне: "Я давно пророчіл, что Москва падьот под навалой мусульманского міра. Ну і хрєн с нєй. Она - наслєдніца Орди. А вєдь імєнно Кієв — мать городов русскіх. Отнинє возрождаєм ісконно русскую государственность на давнєславянских принципах народного віче, в состав которого входят: вятічі, крівічі, єрзя, мєрзя і мурома, а єщьо Псковская дівізія, інтєлігєнція із Павлова-Посада, Архангєльск і Вологда, Твєрь да Рязань, а єщьо Харьков, Одєсса, ну і Житомір с Хмєльніцкім, бо там всьо равно большінство таксістов і гопніков по русскі гутарят. Ну і етот — Пітєр тожє с намі, ібо Цой- жив! Вот вам і Вєлікая Русь. Бєз єтіх чучмеков черножопих да ускоглазой дряні татаро-монгольской. А Галіція во главє со Львовом — тєріторія с особим статусом украинськой мови."

Як вам таке? Заприсягаюся, сценарій не такий вже фантастичний. Даю два, максимум три роки і ідея про Русь Святу із столицею у Києві буде все частіше й частіше звучати в орбіті пропагандистського белькотіння вмираючої імперії. Це я до чого? А до того, щоб коли побиті москалі поповзуть з валізами грошей із палаючої Москви до хлібного і гостинного Києва і затягнуть своє одвічне булгаковське: "Ей, чєловєк, мнє би водочкі, і закусіть...", то кожен офіціант у кожному ресторані, кафе чи кнайпі з погордою в голосі міг би відповісти: - Я вас не розумію. Давайте краще спілкуватися англійською.

- Да ти чьо, братан, бєлєни об’єлся, ми же адін народ, єдіноутробниє братья. Совсєм хохли от рук отбілісь, русскій язик нє понімают...

- А-а-а-а, - на хвильку замислиться офіціант, - згадав одну фразу російською: "пашол на х...й", так ето кажєтся звучіт в орігіналє?

Ну, словом, як заповідав великий Покальчук: "Вчіть, б...дь, українську мову", але русскій язик теж не забувайте, хоча б для того, аби за будь-якої слушної нагоди проказати до російського великодержавного шовініста зрозумілою йому мовою: "пашол нах... імпєрскій імбєцил".

 

Підготував © Олег Петрук
© «Порохівниця»