100 років минуло, час перемагати!

Постер з серії «УКРАЇНА ПЕРЕМОЖЕ!»

 

100 років минуло, час перемагати!

 

2017 рік для України — рік 100-річчя Першої Незалежності, створення в 1917 році першої самостійної Української Держави — Української Народної Республіки.
Саме з 2017 року починається ціла низка 100-річних ювілеїв та роковин важливих історичних подій для України.
Українці не змогли втримати цю державність тоді, Україна втратила Незалежність і отримала поразку в Перших Визвольних Змаганнях, в наслідок чого Українцям довелось заплатити страшну ціну в десятки мільйонів життів, втрачених під час трьох хвиль Великого Голодомору та під час І й ІІ Світових війн — і це зараз має бути найбільшою пересторогою — не повторити помилки вікової давнини. Іншого шансу не буде.

 

Президент України Петро Порошенко у своєму новорічному зверненні 2017 року акцентував увагу на цьому.
 

«Прийдешній рік — особливий. Це — рік століття Української національної революції.
Та тоді Українці, замість того, щоби згуртуватися проти зовнішніх загроз, воювали між собою. І зараз, якщо не зробити висновків, бездумне політичне протистояння може легко повернути економіку назад, в піке. Політику — занурити в анархію. А країну — зробити здобиччю агресора.
Про найважливіші уроки історії не варто забувати навіть у новорічну ніч.
Я зробив висновки. Чужих помилок — не повторю. Та й іншим — не дам.
»

 


 

УРЯД ЗАТВЕРДИВ ПЛАН ЗАХОДІВ З ВІДЗНАЧЕННЯ 100-РІЧЧЯ ПОДІЙ УКРАЇНСЬКОЇ РЕВОЛЮЦІЇ 1917 – 1921 РОКІВ
 

Багатьом історикам і не лише цілком очевидні ті чисельні помилки, котрі призвели до втрати Першої Незалежності.
Проте, переважна більшість Українців через загальну неосвіченість та необізнаність здебільшого не просто не бачать та не розуміють цих помилок, а більшість навіть взагалі не усвідомлюють всю трагічність історії України, особливо останній сторічний період Великої Війни, позаяк переважна більшість населення у нас все ще перебувають в полоні совєтської псевдоісторії та кремлівської пропаґанди, живуть совєтськими міфами...
 

Здебільшого, в цьому немає вини людей, і варто зазначити, що зараз багато хто з Українців почав цікавитись історією, вивчати бодай для себе, переглядати для себе сторінки історії, змінювати погляди й руйнувати ці совєтські міфи.
Проте, природно, що люди задають і питання. Чому, які помилки були зроблені сто років тому, чому це стосується нас зараз, чому ми маємо озиратись на ті історичні події і як пов'язані наші дні з подіями сторічної давнини?
 

100 років Великої Війни…
Велика Війна, яку в 1914 році роздмухала Россійська Імперія, ще не завершилась…
100 років тому, Россійська Імперія дізналась, що австрійський ерцґерцог Франц Фердинанд працює над концепцією створення об’єднаної Європи в форматі “Сполучені Штати Європи”, згідно якого майбутня Європа мала стати унією з суверенних держав та королівств. І в майбутній європейській унії під проводом австрійської корони мала з’явитись нова держава — Королівство Україна.
…Австро-Угорська Імперія переживала кризу, і навіть дуалістична система влади вже не рятувала, а радше, дедалі сильніше ускладнювала критичне становище в імперії. Посилились національно-визвольні рухи чисельних націй, які складали Австро-Угорщину.
Необхідно було розробити дієву реформу відновлення імперії.
І саме ерцґерцог Франц Фердинанд розробив сміливу концепцію.
Концепція Сполучених Штатів Європи!
За задумом, Австро-Угорщина хотіла створити ряд незалежних королівств з частин своєї імперії. Планувалось відновити незалежність Польщі (більша частина якої була окупована Росією).
Також планувалось з Галіції, Лодимерії та Буковини створити незалежне Королівство Україна, яким мав керувати Вільгельм фон Габсбурґ (майбутній полковник Легіону Січових Стрільців Василь Вишиваний).
В подальшому планувалось приєднати іншу частину України, яка була під московською окупацією.
Це дуже не сподобалось Російській Імперії.
Відтак, Россійська Імперія почала діяти на випередження.
28 червня 1914 руками сербського терориста Гавріли Принципа в Сараєво були вбиті ерцґергог Фердинанд і його дружина.
Це поклало початок Великій Війні 1914 року, більш відомій як Перша Світова війна, в результаті якої загинули десятки мільйонів людей…
…І Світова війна, після 20-річної перерви, поновилась вже як ІІ Світова війна. І знову світову війну роздмухала Москва — СССР і Третій Рейх разом напали на Польщу, розділили Європу і спільно діяли до 1941 року…
По завершенню Другої Світової війни Совєтський Союз роздмухав Холодну війну… І зрештою, перманентними локальними конфліктами і війнами Світ зустрів ХХІ століття, в якому РФ (Россія Фашистська) роздмухала фактично вже Третю Світову війну…
 

І на кону всіх цих подій останніх 100 років є головний коштовний камінь Європи — найбільша і одна з найстародавніших європейських держав — Україна — Київська Русь!
Орки з ординських багнищ вкрали у нашої держави ім'я, історію, намагались знищити з часів золотоординської навали, проте ординцям-кацапам так і не вдалось знищити нас!
 

І Визвольні Змагання були боротьбою за Першу Незалежність України і стали локальним продовженням І Світової на теренах України, коли Українці змушені були захищатись від ворогів з усіх боків: "бєлоґвардєйцы" й "красныє" кацапи з Совєтської Россії, Польща, Румунія, Угорщина...
Кацапи змогли зруйнувати тоді Україну зсередини, та не змогла поставити Українців на коліна і знищити остаточно, хоча майже досягли цієї мети...
Українці вмирали від Голодомору, але опиралися, і вже в міжвоєнний період та під час ІІ Світової війни ОУН та УПА завзято боролись за Україну — це були ІІ Визвольні Змагання.
У ХХІ столітті вирішальна фаза Великої Війни!..
ІІІ Визвольні Змагання!

 

Постер з серії ✠ «УКРАЇНА — Ціна Незалежності 1917 — 2017»

 

«100 років приреченої держави»

 

То про які ж помилки 100-річної давнини мова?
Пан Віталій Гайдукевич, у відповідь на чисельні питання з цього приводу, перерахував ці помилки.
(Дозволю собі процитувати, виправивши дрібні друкарські помилки та інколи додаючи примітки в дужках курсивом).
 

1. НІЯКИХ ІЛЮЗІЙ!
Центральна Рада не наважувалася на різкі рухи і мала ілюзію, що Україні досить автономії в складі великої Росії і знадобилося аж 4 універсали, щоб до панів політиків дійшло — Росія ворог. Дійшло надто пізно. Та ж ілюзія була у Скоропадського (російськомовний політичний діяч з гетьманського роду, екс-ад'ютант россійського імператора Ніколая-ІІ, оголосив себе "Гетьманом", зрікся після оголошення союзу з "монаршей єдіной Россієй").
Отже — Росія ворог. Володимиро-Суздальске князівство, Московське князівство, (воно ж — Московський улус Золотої Орди а згодом Московское Царство), Російськая Імперія, РСФСР (Совєтская Россія), СССР (Совєтскій Союз), Російська Федерація (Россія Фашистська) — як би не називалася — завжди була, є і буде нам ворогом. Чому? Бо на дух не переварює українську окремішність.
 

2. НЕ СПОДІВАЙСЯ НА КОГОСЬ.
Наївні версії, що можна єднатися із білими проти червоних, із німцями проти кацапів, із поляками проти кацапів, чекати розуміння Антанти — зло. У них свої інтереси і їх інтереси не обов'язково і не завжди дорівнюють нашим. Марко Безручко врятував Польщу від червоного наступу, Польща зрадила угоду з Україною і уклала сепаратний "Ризький мир" з Совєтською Россією, розділивши між собою терени України, Біларусі та Литви. Чому? Бо в якийсь момент Польщі її інтерес переважив силу угоди з Україною. Життя незабаром Польщу покарало, але нам від того не краще…
 

3. ПОКИНЬ ВЗАЄМОПОБОРЮВАННЯ!
Особисті амбіції, бажання потримати булаву, довести, що ти керуватимеш краще — зло. Тільки єдність довкола спільної справи, спільних ідей є квитком в завтра. Перші Визвольні Змагання зазнали краху через ТОТАЛЬНУ взаємну недовіру українців один до одного! Краще повільніше, але разом і фундаментально, аніж бігом, поверхнево, усі в різні боки і до першого вітру.
 

4. ГНОБИ ПОПУЛІЗМ І ДЕМАГОГІЮ!
Бажання Центральної Ради не мати армію, бо це зайве… Бажання Петлюри завалити Скоропадського, бажання УГА (Української Галицької Армії) вбачати страшнішим ворогом соціалістів, аніж білогвардійців, бажання Директорії ставити ліво-революційність вище за українськість — смертельно. Рідний наївний популізм робив нас беззахисними. Більшовики валили українське військо зсередини демагогією…
 

5. СОЦІАЛІЗМ — ЗЛО.
Ліваки і тільки ліваки, котрі знаходилися при владі на хвилі загальних революційних коливань, винні, що проект Україна зазнав фіаско під зовнішнім впливом. Лівий соціальний популізм, обіцянки халяви, роздача будь-чого запросто так — підрив країни. Той, хто це робить — ворожа курва! Українці слабкі на бажання щось урвати "на халяву", це один із найбільших наших гріхів, котрий треба випалювати розпеченим залізом. Порятунок України в діалозі й змаганні центристів і консерваторів.
 

6. ФАХОВІСТЬ ВАЖЛИВІША ЗА ПАРТІЙНІСТЬ.
В часи, коли на посадах мали бути кваліфіковані менеджери або виконавці, ліваки часів Перших Визвольних Змагань призначали соратників по соціалістичному божевіллю. А коли було інакше — Скоропадський спробував призначати тих, кого вважав фахівцями — призначення вважалися зрадою, бо не вкладалися в революційне кліше. Через недостатню революційність була страчена ціла низка талановитих офіцерів, зокрема, Петро Болбочан. І те, що він корисний країні, нікого не збентежило.
 

7. АРМІЯ – ГАРАНТ ІСНУВАННЯ КРАЇНИ.
Військо і тільки військо є запорукою потужної України. Якби в 1917 році соціал-популісти почали будувати військо і доручили цей процес профі (а вони були) в 1920 році ситуація розвивалася б краще для нас і 1921 рік не став катастрофою. Армія України має бути максимально великою для захисту з усіх боків.
Перші Визвольні Змагання довели — вороги можуть бути скрізь і, про всяк випадок, до цього треба бути готовими. Армія має спиратися на потужний оборонний комплекс, щоб не довелось купляти набої у Румунії за цукор. Армія має бути максимально ідеологічно лояльна до українства. Ніякого соціалізму, совка і інших марень. Коли ворог не може здолати нас в бою, він діяв, діє й буде діяти пропагандою та агітацією з середини.
(Тактика руйнування зсередини використовувалась ординцями завжди, і кацапи в цьому мають неабиякий досвід — останні сто років яскраво свідчать про це! Кремлівська пропаґанда зробила все, щоби уникнути відповідальності за роздмухану ІІ Світову війну, за Холодну війну і зараз робить все можливе, щоб знову вийти переможцем у черговому раунді Великої Війни!)
 

8. УКРАЇНСЬКА ПРОПАГАНДА МАЄ БУТИ.
Скоропадський бачив наскільки потужною є сила слова, коли політики розігнаної Центральної Ради заходилися дискредитувати Українську Державу (Гетьманат) і його особисто. Скоропадський розумів, що потрібна контрпропаганда і ідеологічна робота – не встиг.
Лише ідейно потужні підрозділи українського війська змогли зберегти вірність країні і були змушені закінчити життя в еміграції.
Пішли, але не зрадили ідею — Україну.
 

9. ПРОСВІТНИЦТВО І ЗНАННЯ — КАПІТАЛЬНИЙ УДАР ПРОТИ ЗРОСІЙЩЕННЯ І ПОЛОНІЗАЦІЇ.
Українці в масі не розуміють, що таке Україна, історію, місце і роль в Європі. Не навчені. В масі Українці політично малоосвічені. Не маючи досвіду існування розгалуженої політичної системи, Українці ведуться на тих, хто гучніше і яскравіше говорить, не занурюючись в суть сказаного. Цим користуються пройдисвіти.
 

10. ЗНЕВІРА У СОБІ.
Українці швидко опускають руки і впадають у "всепропальницькі" настрої. «Нас зливають», не сучасно ноу-хау — 100 років тому було те саме. Разом із тим, ті, хто вірили в себе і не ламалися попри все — ставали легендами — Перший Зимовий похід, Холодний Яр, тощо… Ти програв бій тоді, коли ти не віриш у перемогу. Є сили — біжи до мети, стомився — йди до мети, не можеш йти — повзи до мети, не можеш повзти — ляж і лежи в бік мети…. Відпочинеш — знову побіжиш. Опустиш руки і складеш зброю, знай — попереду в тебе Голодомор, Розстріляне Відродження, ҐУЛаґ, депортація, кацапізація…
 

11. ЕМОЦІЇ — ЗЛО.
Лише холодною головою можна зрозуміти в якому ти стані і що далі робити. Українці емоційні і саме це використовують популісти і вороги, щоби вивести нас із рівноваги. Коли ми втрачаємо рівновагу, ми втрачаємо пильність, починаємо вірити тим, кому не варто.
 

12. НЕ ЧЕКАЙ РЕЗУЛЬТАТ ЗАВТРА.
Емоційна нетерплячка — невміння грати в довгу. Ми хочемо результати очевидні і вже зараз. Якщо ми це не бачимо, ми впадаємо у відчай, припиняємо вірити в себе і покидаємо боротьбу за свою країну. Саме тому Українці Перших Визвольних Змагань піддавалися на більшовистську агітацію — бачили безлад своєї влади і починали думати, що може чужа влада буде краще. Перевірили? Не буде. Що більш складніша задача, то довше досягати результату. Ті, хто чітко бачив мету не складали зброю все життя. І саме ті, хто на чужині все життя вірив в Україну, змогли дочекатися відродження Незалежності.
 

13. ГРАТИ В ДОВГУ.
Капітальні речі будуються довго, але й стоятимуть віки. Капітальні процеси — це системні процеси. Системні процеси потребують програмного мислення і багатоступеневого планування. Вирішувати тільки сьогодні на завтра — зло. Треба чітко розуміти дії свої й ворога на кілька, а краще, на десятки кроків вперед. Невміння стратегічно мислити зважуючи на обставини під час Перших Визвольних Змагань призвело до неправильних пріоритетів і Центральної Ради, і Української Держави (Гетьманату) і Директорії. Це особливо важливо, коли мова йде про реформи. Це кричуще важливо, коли мова йде про формування візії, якою має бути країна і як цього досягти.
100 років тому це не подужали. 100 років ми це розгрібаємо.
 

14. УКРАЇНА ПОНАД УСЕ!
Це проста формула — не питай, що країна зробила для тебе, скажи, що ти зробив для країни!
Робитимеш друге, отримаєш перше.
 

«Ceterum censeo Carthaginem delendam esse!»
«Карфаген має бути зруйнований!»
 

© Віталій Гайдукевич
 


 

Постер з серії ✠ «УКРАЇНА — Ціна Незалежності 1917 — 2017»

 

Результатом поразки Перших Визвольних Змагань стала втрата Першої Незалежності, втрата величезних теренів Соборної України як на сході, так і на заході, а головне — втрата десятків мільйонів життів Українців — страшна ціна за помилки сто років тому...
Отже, Українцям треба робити висновки зі страшних уроків Історії і не повторити помилок минулого.
І ще Українцям варто усвідомити, що необхідно виходити нарешті з полону іллюзій та міфів, створених Кремлем, а також рятувати те, що у нас ще лишилось, що ідентифікує нас як Українців — в першу чергу рідну українську мову.
Час ключових історичних подій вже настав!
 

100 років минуло, час перемагати!
Не маємо права на помилки!
Велика Війна, що почалась 1914, все ще триває...
У ХХІ столітті вирішальна фаза Великої Війни!..
ІІІ Визвольні Змагання!
І Україна переможе!
Птічка-мутант має бути скинута на землю!
Порох в порохівницях у нас є для цього!
Україна понад усе!

 

Постер з серії «УКРАЇНА ПЕРЕМОЖЕ!»

 

 

© Дмитро Дзюба
2017.І.2

 

3 коментарі до “100 років минуло, час перемагати!

  1. Сповіщення: «Європа мовчала… І вкотре мовчить…» – Порохівниця

  2. Сповіщення: ❄ З Новим Роком! Щасливого Різдва! ❄ – ПОРОХІВНИЦЯ

  3. Сповіщення: ❄ Щедрий Вечір – ПОРОХІВНИЦЯ

Коментувати не дозволено.