Перейти до контенту

«Тінтін в Країні Совєтів» або Тінтін — бельгійський Бандера

«Тінтíн в Країні Совєтів»
або Тінтíн — бельгійський Бандера

 
Тінейджер 90 років тримає страх і ненависть у Кремля!
Якщо Україна має Бандеру, яким Кремль лякає своїх рабів на пост-совєтському просторі, то у Бельгії є Тінтін — юний репортер з Брюсселю, котрого 88 років тому створив художник Ержé (Жорж Ремі).
Це ж треба було намалювати хлопчика, якого вже 90 років люто ненавидять і бояться чєкісти й кацапи!


 
Чому ж Кремль боїться Тінтіна?
Тінтін у 1929 році перший розповів Європі за Голодомор і злочини чєкістів!

Тінтíн — національний герой бельгійських коміксів, символ Брюсселя.
Тінтíн — юний репортер, поруч з ним завжди присутній вірний фокстер'єр Мілу (Сніжок). Разом вони побували в різних країнах Світу, переживши неймовірні пригоди. Тінтін був і є бойскаутом, як і його творець (як наші українські «Лісові Чорти», що з'явились приблизно в той же час і дали Світові багато знаменитих людей, зараз 105-річний бойскаутський рух України «Пласт» відроджується і часто ми можемо бачити бойскаутів на офіційних заходах поруч з Президентом України), тому Тінтін вправний, спортивний, витривалий та стійкий, а окрім цього, справедливий, чесний, порядний і вихований юнак.

10 січня 1929 року в Бельгії вийшов перший у світі комікс про пригоди юного брюссельского репортера Тінтіна і фоктер'єра Мілу.

Ерже започаткував жанр коміксу та стиль "чиста лінія", котрий став взірцем і стандартом коміксів та класикою європейської арт-школи. І "бульбашки" для реплік також є вигадкою Ерже.
Пригоди Тінтіна щотижня публікувались у «Le Petit Vingtième» («ХХ століття для дітей») — дитячий додаток до видання «Le XXème Siècle» («ХХ століття»).
Так почались неймовірні «Пригоди Тінтіна» від Ержé.
За декілька десятиліть Тінтін і Мілу побували на усіх континентах: Африка, Америка; Тибет і Китай; Конґо; Гренландія; Єгипет та Індія; Аравійський півострів; Південна Америка і неймовірна пригода в Перу; врятували у Клові скіпетр Оттокара, короля Сильдавії, а саму Сильдавію від окупації Бордюрії; подорожували на Місяць — за декілька десятиліть до польоту Армстронґа; ну і звісно ж, чи не найважливішою є перша подорож — в країну Совєтів.

«Tintin au pays des Soviets» 1929

1929 рік
Перше відрядження юного репортера з Брюсселю за завданням редакції журналу «ХХ століття для дітей».
Куди? Звісно ж, в Совєтську Россію, яка по завершенню І Світової війни все ще стікала кривавими ріками від тиранії тоталітарного режиму більшовиків.
Ще до від'їзду Тінтіна про його відрядження стає відомо чєкістам ҐПУ ("Ґосударствєнноє Політічєскоє Управлєніє") і на нього влаштовують замах в поїзді під час руху по Німеччині. Тінтін уникає смерті, але його звинувачують в організації вибуху та беруть під варту, проте Тінтіну і Мілу вдається втекти.
Після приїзду до Москви Тінтін переконується в тому, що більшовики чинять злочини й свавілля та насильство, хоча інші європейські журналісти, запрошені Кремлем, відверто не хочуть навіть бачити очевидного та перебріхують європейцям кремлівські побрехеньки про щасливе життя при коммунізмі. Щоб дізнатись більше, Тінтін записується в "красную армію" — якраз, коли "красноармєйцы" відбирають зерно у селян! Тінтіну вдається приховати пшеницю, але за це його засуджують на смерть! Ось-ось мають розстріляти...
Тінтін і Мілу рятуються, їм вдалось добратись на Північ, потім вдається заволодіти літаком і перелетіти до Німеччини; в аеропорту Темпельхоф його знову схоплять аґенти ҐПУ, і знову спритний юнак вирветься за лап чєкістів...
Історія щасливо завершується в Брюсселі, де Тінтіна і Мілу зустрічають як героїв.

Докладніше з розслідування Тінтіна щодо Голодомору в публікації Голодомор: «Європа мовчала… І вкотре мовчить…»

Тінтін провів своє перше репортерське розслідування в Совєтській Росії та розповів Світові про тоталітарний режим Совєтської Россії, злочини большевиків та чєкістів, репресії НКВД, про перший Голодомор… Юному репортеру довелось постійно боротись за своє життя та за безпеку свого друга — вірного білосніжного фокстер'єра Мілу. Бомба в купе вагону, порятунок в тунелі від паровозу, загрози від чєкістів, постійна небезпека, порятунок автівкою, літаком, аж доки не вдалось вибратись з Совєтів до Німеччини, звідки вже потягом повернутись до Брюсселю.
Саме під час цих карколомних перегонів, за кермом автівки, від зустрічного вітру чубчик Тінтіна піднявся вгору і відтоді так і лишився завзято та неслухняно стирчати догори.
Це був перший, ще чорно-білий комікс молодого ілюстратора Жоржа Ремі «Тінтін в країні Совєтів» — «Tintin au pays des Soviets» — повна назва «Les Aventures de Tintin, reporter du Petit "Vingtième", au pays des Soviets».
 

«Тінтін в Країні Совєтів»
під суворою забороною!

Кремль в 1930 році ТАК перелякався мальованого юного бельгійського репортера Тінтіна і маленького фокстер'єра Мілу, що заборонив не лише цей комікс, а взагалі будь-які комікси в Совєтському Союзі!

На пост-совєтському просторі Тінтін маловідомий, позаяк в країні Совєтів був суворо заборонений і Тінтін, і, власне, сам жанр коміксів. Це сталось опісля того, як свою першу пригоду юний репортер розпочав 10 січня 1929 року з подорожі до Совєтської Росії. Перший альбом «Пригоди Тінтіна» — «Тінтін в Країні Совєтів» першим у Європі розповів дитячій і дорослій авдиторії про злочини більшовиків і сталінського режиму, зокрема, про Голодомор!
Уявляєте!!!
Першим Європі про злочини чєкістів розповів мальований хлопчик-репортер! В дитячому журналі!

Москва так розлютилася, що решту життя художник Ерже був змушений постійно спростовувати звинувачення кацапів і кремлівських посіпак в "фашизмє, нацизмє, расізмє, антісємітізмє", а свого першого чорно-білого альбома «Тінтін в Країні Совєтів» Ерже взагалі зрікся й заборонив перевидавати за свого життя!
По завершенню ІІ Світової війни Кремль вимагав посадити художника за ґрати, звинувативши в нацизмі!
Кремль добряче попсував життя бельгійському ілюстратору...

Кремль переслідував Ержé решту життя!
Постійні звинувачення в "расизмі", "фашизмі", "нацизмі", "антисемітизмі", докори щодо співпраці Жоржа Ремі з ультраправим власником газети «Le XXème Siècle» («ХХ століття»), а по завершенню Другої Світової війни — звинувачення в "коллабораціонізмі, нацизмі, фашизмі та расизмі" ледь не коштували Жоржу Ремі свободи! Лише завдяки Раймону Леблану, учаснику Спротиву, вдалось уникнути в'язниці. І з великими труднощами вдалось повернути своє добре ім'я...
Всі ці лицемірні звинувачення, які через своїх аґентів закидував Кремль на адресу Ерже, були лише помстою за той єдиний, перший альбом «Тінтін в країні Совєтів»! І ці звинувачення були лицемірними хоча б лише тому, що проти дитячого художника ці закиди висував справді тоталітарний фашистський совєтський режим — режим чєкістів, які самі були фашистами, антисемітами і расистами!

Всі ці брехні кремлівських пропаґандистів легко спростувати, уважно вивчивши біографію і творчість Ерже. Свої помилки Ерже завжди визнавав, скандальні моменти завжди редагував, комікси неодноразово кореґувались, крім того одним з друзів Ерже був учасник Спротиву Раймон Леблан — засновник журналу «Tintin» і продюсер мультфільмів про Тінтіна від студії «Belvision».
Альбом «Тінтін в Конґо» — наступна після країни Совєтів пригода в Африці, був перемальований одразу після звинувачень "в расизмі". Тут варто зауважити, що у 30-ті роки минулого століття погляди людей суттєво відрізнялись від сучасних, і ставлення до африканців дійсно було зовсім не толерантним. З часом люди ставали цивілізованіше і змінювались погляди людей. То ж, те що вважалось нормою на початку минулого століття зараз вважається неполіткоректним. Тому й змальовані тоді в коміксах африканці виглядають не зовсім коректно з точки зору сучасності, але у 1930-х роках — так тоді всі малювали темношкірих людей в коміксах та дитячих малюнках. (І в "країні" Совєтів також, до речі!)
Проте, Ерже повністю прибрав расистські моменти, але героїв змінювати не став.
До речі, вже у ХХІ столітті в Конґо дуже пишаються, що їх країні присвячено одну з ранніх пригод Тінтіна і люблять Коко — конголезького хлопчика, котрий є супутником Тінтіна в подорожі африканською країною.

Втім, Кремль навіть в ХХІ столітті постійно атакує комікси Ерже та згадує про другий альбом з пригодами в Конго.
Востаннє це відбулось одразу після терактів у Брюсселі 2016 року, коли люди в усьому Світі на знак трауру почали публікувати під хештеґом #Tintin_crying чи не єдине зображення Тінтіна, котрий заплакав...
Брюссель розмістив по всьому місту великі біллборди з зображенням Тінтіна на мотоциклі й написом "Ми сильні і сміливі, як Тінтін!"
Кремлівські пропаґандистські медія під проводом "Russia Today" миттю розпочали брудну інформаційну кампанію проти Тінтіна!

В країні Совєтів видання коміксів Ержé було під суворою забороною!
Десятки років поспіль періодично в СССР писались брудні пасквілі в газетках штатними пропаґандістами, хоча саме з коміксів Ерже совєтські ідеологи вкрали абсолютно всі ідеї для совєтських дитячих журналів — від техніки "чиста лінія" до персонажів! Мурзілка, "вєсёлыє чєловєчкі" та решта — це все безґлузді та низькопробні спроби копіювати й красти європейське мистецтво.
Ми всі були позбавлені коміксів, тоді як європейські діти в Дитинстві захоплювались пригодами Тінтіна!
У нас вкрали Дитинство...
 

Лише після "крупнєйшей ґєополітічєской катастрофы вєка", себто, після краху СССР, на пост-совєтському просторі дізнались про пригоди Тінтіна, але великого інтересу цей улюбленець мільйонів у совєтських ґраждан не викликав.
Тим більше, що майже щороку в РФ виходять якісь статейки про "фошызьм, ноцызьм, расізьм" Тінтіна і Ержé...

Ось так виглядає типовий приклад совєтської (і російсько-фашистської) кремлядської пропаганди — типова анти-тінтінівська істерика, одна з багатьох:
"РАСИЗМ ДЛЯ САМЫХ ЮНЫХ"

Звернімо увагу на деякі цитати кремлівської пропаганди:
ПРООБРАЗОМ ГЕРОЯ КОМИКСОВ ТИНТИНА, ВОЗМОЖНО, БЫЛ ЛИДЕР БЕЛЬГИЙСКИХ НАЦИСТОВ
В БОРЬБЕ ПРОТИВ "КРАСНОЙ УГРОЗЫ"
...жанр комикса всегда было принято относить к одному из типичных (и даже вульгарных) проявлений современной массовой культуры, то есть того же общества потребления...
Все это сопровождается отчетливо пропагандистскими вкраплениями, призванными показать юным бельгийцам лживость и бесчеловечность большевистского режима. Здесь и ужасы продразверстки, и бессудные расстрелы, и лицемерие советской избирательной системы, и потёмкинские деревни, организованные для делегации наивных английских коммунистов.
Сцены сопровождаются характерными репликами Тинтина вроде: «Так Советы дурят несчастных идиотов, которые до сих пор верят в "красный рай".» или «Смотри, Снежок, что Советы сделали с Москвой. Прекрасный город превратился в вонючую трущобу». Разумеется, среди жертв большевизма должны быть и дети. Соответствующий фрагмент поясняется такими словами репортера: «Ещё одно зло реальной России. Толпы брошенных детей бродят по городам и сёлам, живут в воровстве и нищете».

Російська істерика в цій (і подібних) публікації аж захлинається, всіляко підкреслюючі "антісовєтскую, фашисткую, нацистскую і расісткую суть" коміксів. Чи не в кожному абзаці статейки присутні епітети "фашизм, нацизм, расизм, антисемітизм" — це при тому, що всі ці негативні явища найбільш притаманні саме совєтському режиму!
Змішавши в купу реальні факти з вигадками, кремлівські пропаґандисти не одне десятиліття маніпулюють і брешуть, щоразу збільшуючи градус своєї істерії щодо звичайних дитячих коміксів.
Лиш через те, що перший в світі комікс викрив злочини чєкістів!

Втім, хто, як не ми, Українці, вже знаємо — галасніше всіх про "фошызьм, ноцызьм, расізьм" верещать якраз ті, хто і є насправді фашистами, нацистами і расистами.
РФ (Росія Фашистська) це неодноразово підтвердила!

Отже, як бачимо, кремлядь і кацапи лютою ненавистю ненавидять вже майже століття звичайного намальованого тінейджера Тінтіна, який колись, у 1929 році, розповів Світові про злочини совєтсько-фашистського режиму.
Чєкісти вже майже 90 років намагаються знищити Тінтіна!

Але Тінтіна неможливо вбити!
Тінтін за ці 88 років потрапляв в різні халепи, його життю постійно загрожувала небезпека, але вбити сміливого репортера не може ніхто! Неможливо вбити популярного майже століття улюбленця мільйонів, легендарного Тінтіна!
І чєкісти, які ненавидять Тінтіна з 1929 року, теж не зможуть вбити його!
Тінтін ще проведе розслідування і доведе до кінця справу, розпочату в 1929 році в країні Совєтів — весь світ дізнається про чисельні злочини Кремля і чєкістів!

Тінтін ще розповість, що за атакою на Брюссель стоїть Кремль!

Тим часом, давайте заглянемо до Брюсселю, куди вже повернувся з Москви сучасний Тінтін.


«Tintin au pays des Soviets» 2017

10 січня 2017 року в Бельгії широко відзначають вихід кольоризованого перевидання першого альбому Ерже «Тінтін в Країні Совєтів». Для Бельгії і Європи кольоризація і перевидання першої подорожі Тінтіна це справжня подія!
Хоча чорно-білий альбом таки був перевиданий у 1990-ті роки обмеженим накладом для коллекціонерів, проте з лімітованого перевидання було видалено одну сторінку, на якій розповідалось про Голодомор! Цього разу всі сторінки на місці й кольоризовані. Побачити цензуровані раніше фраґменти коміксу можна в публікації Голодомор: «Європа мовчала… І вкотре мовчить…»

І в ці дні, так само, як і у 1930 році, коли було завершено публікацію першої пригоди репортера в дитячому журналі, Брюссель влаштовує шоу з прибуттям репортера Тінтіна з Совєтської Россії додому. Для цього наймається актор, їдуть до Москви зробити декілька фотокарток для репортажів — а через 88 років це короткі відеозвіти, а далі створюється перформанс з прибуттям потягом на центральний вокзал Брюсселя, після чого герой рушає до Королівського Палацу на Ґранд Плаза Брюсселя звітувати перед шанувальниками про поїздку.
 

Іронія пригод Тінтіна в Країні Совєтів полягає в тому, що за це століття геть нічого не змінилось, і зовсім не змінились глобальна ситуація та світова атмосфера із застиглим дзвоном Великої Війни!..
Тінтін 1929 року відправився до Совєтської Росії, залитою більшовиками кров'ю.
Тінтін 2017 року відправився до РФ (Россії Фашистської), котра вже 100 років поспіль топить Світ в крові...
І, судячі з відеозвітів про поїздку сучасного Тінтіна до Москви, "красная сталіца" мало змінилась — той же Кремль, барел'єф Лєніна в метрополітені на всю стіну, густий дим труб з заводів над столицею Мордора, звичні нам мєнти в шапках-ушанках, совєтські "Жиґулі" на дорогах, хіба що додались деякі сучасні елементи...

Організатори шоу, звісно ж, здебільшого дотримуються того пригодницького духу, створеного художником Ерже 88 років тому, але знову ж, відчувається ось цей притаманний європейцям романтизм та ілюзії щодо Росії!
Летаргічний сон іллюзій, притаманний багатьом європейцям... Ілюзія "mysreryos mother russia"! Для сучасних європейців це екзотика з косовороткамі-валєнкамі, і вже всі ніби забули, що у 1929 році Тінтін перевдягався не заради екзотики, а, як і належить справжньому бойскауту, задля маскування: папаха і черкеска, косоворотка та однострій красноармєйца, кірзачі, шапка-ушанка та унти. Це зовсім не екзотичний "романтíк", а життєва необхідність розвідника, обумовлена перебуванням у ворожому середовищі. Ерже це усвідомлював, передав у коміксах, акцентував і підкреслив небезпечність першого завдання Тінтіна.
Організатори ж подорожі сучасного Тінтіна навіть не намагаються зробити бодай який акцент на тому, що герой знову потрапляє у все ту ж криваву імперію Совєтів, і ніякого романтизму в цьому немає. На першому відеозвіті помітно, як перелякано виглядає юнак-актор, якого привезли в Москву, як хлопець дивиться на той їх кацапський бруд навколо та похмурі морди кацапів...
Юнака відверто жаль...

Проте, чисельні масс-медія та фан-сторінки «Пригод Тінтіна», схоже, зовсім втратили той акцент, який передавав художник Ерже у своєму першому альбомі — юний репортер в 1929 році потрапив у відверто ворожу і небезпечну для всього Світу країну! Тінтіна постійно намагались вбити, навколо юнак бачив лише горе, страждання, зубожіння і вмираючих з голоду дітей...
І в 2017 році Тінтін знову подорожував до відверто ворожої і небезпечної для всього Світу країни!
Та сучасні журналісти відрізняються від репортера Тінтіна, вони радше схожі на тих журналістів, що були в коміксі «Тінтін в Країні Совєтів»...
Першим і останнім справжнім репортером є Тінтін!

Організовуючи шоу на честь перевидання першого альбому, у 88 річницю виходу та до сотої річниці початку значних історичних подій, можна було акцентувати увагу на незмінній кровожерливій політиці Кремля, на незмінних загрозах Світові від кривавої Імперії Совєтів і передати те, що зміг 88 років тому передати Ерже!
А не захоплюватись "Москау, ля Русіа", "matoushka Moskva" та "романтíк"...
Ох, ці франкомовні бельжí...

Після терактів в Брюсселі теж висновків не зробили...
 

Може, все ж таки з'явиться нарешті справжній Тінтін і розповість знову Світові та Європі за злочини Кремля?
І, може, все ж таки, Європа нарешті прокинеться?


P.S.:
В Україні «Пригоди Тінтіна» теж маловідомі, на жаль.
Відтак, автор цієї публікації, відкривши для себе світ пригод Тінтіна, створив українську і україномовну сторінку в соцмережі Facebook:
«Tintin — Ukraine»

2017.I.10
© Dmytro Dzüba
© «Порохівниця»

5 коментарів до “«Тінтін в Країні Совєтів» або Тінтін — бельгійський Бандера

  1. Сповіщення: Тінтін і «Тіні…» — маркери епохи 60-х – Порохівниця

  2. Сповіщення: Голодомор: «Європа мовчала… І вкотре мовчить…» – ПОРОХІВНИЦЯ

  3. Сповіщення: «Порохівниця» — 2017 – ПОРОХІВНИЦЯ

  4. Сповіщення: «Я репортер — це моя робота!» – ПОРОХІВНИЦЯ

  5. Сповіщення: „Europe! Wake up!“ – ПОРОХІВНИЦЯ

Коментарі закриті.