Захисники України вистояли…

Захисники України вистояли — не вистояв бетон!..

 

До перших роковин найважчого тижня в битві за ДАП

В ці січневі дні Україна вшановує пам'ять Захисників України, котрі мужньо боронили летовище Донецького міжнародного аеропорту від терористичних угрупувань та окупаційних військ РФ (Россії Фашистської).
Оборона ДАП і бої за термінали тривали 242 доби, із 26 травня 2014 по 22 січня 2015 року.
Захисники України вистояли — не вистояв бетон!..

Після зруйнування диспетчерської вежі, старого і нового терміналів аеропорту українська армія та добровольці утримують оборону інших будівель аеропорту, а також контролюють навколишні села.
Оборона ДАП стала прикладом звитяжності Захисників України, а Кіборги стали символом стійкості й мужності.

 

До оборони аеропорту в різний час були залучені 3-й полк спецпризначення, десантні бригади України та добровольці з Добровольчого українського корпусу (Правий сектор). Селище Піски обороняли підрозділи батальйону МВС «Дніпро-1», артилеристів і танкістів 93-ї механізованої бригади, танкісти 1-ї танкової бригади, які також виконували бойові завдання на території аеропорту. Північні підступи до аеропорту обороняли військовослужбовці Зведеного загону Повітряних Сил. У жовтні на посилення в Піски та аеропорт перекинуто підрозділи 95-ї аеромобільної бригади, 79-ї аеромобільної бригади, 74-го розвідувального батальйону, добровольчого батальйону «ОУН». З другої половини листопада Донецький аеропорт та навколишні поселення обороняли бійці 90-го окремого аеромобільного батальйону 81-ї десантно-штурмової бригади, які завдяки своїм успіхам при знищенні бойовиків у першій половині грудня, зокрема російських спецпризначенців, стали відомими на весь світ. В січні 2015 року в обороні нового терміналу брали участь бійці 3-го батальйону 80-ї десантно-штурмової бригади.

Наприкінці вересня 2014 року українські захисники аеропорту стали відомими як «Кіборги». Уперше їх так назвав россійсько-фашистський терорист, який намагався пояснити причину того, що озброєні россійсько-фашистські бойовики не можуть зломити запеклий опір оборонців аеропорту.
Зрештою, словник сучасної української мови та сленгу «Мислово» визнав «Кіборгів» словом 2014 року, яке стало чи не єдиним серед найважливіших слів того року із позитивним значенням.

Уклінно дякуємо Захисникам України, Кіборгам, котрі вистояли там, де не вистояв бетон...