Перейти до контенту

Крим — це Україна!

Крим — це Україна!

 
Азіз Киримли!
Азіз ватандашлар!
Крим — це Україна!
Кирим! Ватан! Міллєт!
Бір девлєт!
Українці не забули про Крим.


 
26 лютого 2017 року в Україні встановлено День кримськотатарського спротиву російській окупації. Верховна Рада України на початку лютого 2016 прийняла постанову про відзначення цієї пам'ятної дати на державному рівні.
В Україні у 2016 році започатковано інформаційну кампанію «Крим — це Україна!» Мета кампанії підтримати мешканців окупованого півострова та нагадати, що Крим треба повернути під контроль України.

Саме 26-27 лютого 2014 року у Сімферополі, під будівлею Верховної Ради Криму, спалахнули сутички між россійськими коллабораціоністами й россійсько-фашистськими окупантами та Кримськими Татарами, які виступали проти анексії півострова. Уже наступної ночі будівлю кримського парламенту захопили россійсько-фашистські окупанти. Досі учасників протесту, які на тій акції підтримували територіальну цілісність України, переслідує окупаційний россійсько-фашистський режим і влаштовує над ними показові судилища...

Раніше Парламент України ухвалив важливе історичне рішення — 12 листопада 2015 року Верховна Рада України визнала геноцид Киримтатарського народу.
Прийнято постанову, якою депортація Кримських Татар у 1944 році визнається геноцидом кримськотатарського народу.
18 травня офіційно з 2015 року —День пам'яті жертв геноциду Киримтатарського народу.

Українці, переживши, на жаль, три страшних голоди Великого Голодомору, не з розповідей знають, що таке геноцид, тому відновлення історичної справедливості у цьому питанні дуже важливе.

Що пережили Киримли, можна побачити в історичному художньому фільмі «Хайтарма». Перший кримськотатарський повноформатний художній фільм і перша художня картина про депортацію кримських татар. Фільм створений на основі реальних подій і розповідає про сталінську депортацію кримських татар, вчинену у травні 1944 року.

II► «QAITARMA» | «ХАЙТАРМА»

 
II► «Хайтарма» (трейлер)

 
«Хайтарма»... Історія одного народу... Трагедія одного народу...

Тим більше, що сьогодні через окупацію Криму Кримські Татари знову опинилися під загрозою виселення.

20 лютого 2014 року в Криму почали висадку російсько-фашистські окупаційні війська, почалась окупація Криму.
16 березня 2014 року було проведено так званий "референдум" (радше, "РФ-рендум"), український півострів Крим було оголошено "нєзавісімой рєспублікой Крим", а наступного дня "нєзавісімый Крым" запросився в склад РФ (Росії Фашистської). 18 березня 2014 року відбулась анексія півострову, який в РФ оголосили "Крымскім фєдєральным округом", який, втім, вже у 2016 було ліквідовано і окупований український півострів включено до складу "Южноґо фєдєральноґо окруґа" зі "століцей" в Ростовє-на-Дону.

З моменту россійсько-фашистської окупації життя корінних кримських татар на окупованій території значно погіршилось. Чисельні викрадення та вбивства Киримли, переважно молодих людей, зухвале відторгнення земель і житла у Кримських Татар, заборона розмовляти та вивчати рідну мову.
Становище Киримли в режимі россійсько-фашистської окупації практично таке ж, як і в 1944 році...
Все повторюється знову...

Наш обов’язок — підтримати громадян України на окупованому російсько-фашистським режимом РФ півострові, зробивши таким чином черговий крок до повернення анексованої української території.

Ми, прості, свідомі Українці, пам'ятаємо про Вас, наші брати і сестри, наші співвітчизники... Ми не забули і не покинули Вас...
Сьогодні всі Українці — це Киримли!
Ми єдина країна. Крим повернеться додому.
Тому що Крим — це Україна! Це і наша Батьківщина також...
#КримЦеУкраїна: Ми обов'язково будемо разом!
Кирим! Ватан! Міллєт!
 

♪ II► «QIRIM! VATAN! MILLET!» — Seyran 7'62

 
QIRIM! VATAN! MILLET!