На захист Більмака — більманці проти россійських коллабораціоністів на Запорожжі


 

На захист Більмака — більманці проти россійських коллабораціоністів на Запорожжі

 

Минулого року «Порохівниця» публікувала матеріал «Більмак — бунт “куйбышевських ватніків”!»
Повідомлялось про зміну совєтської назви районого центру на Запорожжі "Куйбышево" на Більмак згідно закону про декомунізацію і десовєтізацію топоніміки.
Втім, активний спротив почали чинити місцеві коллабораціоністи.
Фактично, Більмак перетворився на запорожські Горішні Плавні.
Та попри активний спротив коллабораціоністів, совєтський топонім було змінено і містечко отримало назву Більмак, за назвою розташованої поруч найвищої висоти Приазовської височини Більмак-Могили.

 

В коментарях під чи не єдиною публікацією на захист назви Більмак на блоґ-майданчику «Порохівниця» від 14.VII.2016 чисельні свідчення місцевих мешканців Більмака і Більмацького району постійно оприлюднює патріот України і небайдужий мешканець Більмака Віктор Вернигор. Селяни, здебільшого пенсіонери, не мають інших можливостей передати свої думки для широкого загалу, позаяк не вміють користуватись інтернетом, та й немає часу на селі стирчати у цих ваших соцмережах, бо господарство, земля. Тож люди передають свої думки сільскому інтелектуалу та патріоту рідного краю, і пан Віктор постійно додає ці думки людей з сел Більмацького району в коментарі під єдиною публікацією на захист Більмака, котру в більманських краях вже, певно, читав кожен.
 

Мешканці Більмака і Більмацького району загалом живуть собі спокійно, багато людей в селищі і в районі вболівають за назву Більмак.
Вже другий рік вирує справжня інформаційна війна навколо назви Більмак.
 

Бучу здіймає лише невеличка купка коллабораціоністів на чолі з одіозним просовєтським редактором районної газети "Рідний Край" Константіном Прічінєнком, котрий зібрав навколо себе з десяток найбільш нахаблих та чорноротих совєтських тьоток-крічальщіц.
А які заголовки вигадує писака Константін Прічінєнко!
Справжній совєтський пропагандон, мабуть "бурная камсамольская моладасть" була у дядьки 🙂
"Кто хочет забельманить весь район?" — "Голос України"
"Куйбышевцы категорически против новых названий поселка и района"
"Нова назва Куйбишевого: більмо на оці чи історична пам’ятка?"
"У Куйбишевому триває боротьба з Більмаком"
"Кам'янка перемогла Більмака" (заголовок згодом змінили, та в ґуґл-пошуку індексує оригінал)
(обережно, на сепаратистькій газетці "районка" автоплей приліплено, вимкніть звук)
Це лише деякі з чисельних прічінєнковських писанин, за час епопеї з перейменуваннями невтомний совєтський писака надряпав їх безліч у фактично власній газетці "Рідний край" та у міжрайонній "Районке".
 

Варто усвідомлювати, що пібдурювачем настроїв місцевого населення не може бути лише один провінційний редактор сільської районної газети, чиї публікації про "забєльманіть район" чомусь на перших шпальтах публікували такі урядові й державні видання, як "Голос України", "Урядовий кур’єр", "Сільські вісті"! Окрім преси було задіяно і телебачення — не лише обласні телеканали, а й головні державні, наприклад, "1+1" маніпулювали телесюжетами про "масове повстання проти назви Більмак".
Щоб публікувати на перших шпальтах урядових видань публікації, що ставлять під сумнів рішення парламенту, щоби отримати десятихвилинні телесюжети у прайм-тайм на центральних телеканалах країни — треба мати неабияку впливову особу за спиною з потужним адмінресурсом.
 

Схоже, хтось поставив собі за мету будь-за що прибрати назву Більмак, затверджену рішенням Верховної Ради України, поставивши тим самим під сумнів постанови парламенту про перейменування населених пунктів на вимогу виконання Закону України "Про засудження коммуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки".
Власне, ці персоналії доволі відомі: редактор районної газети "Рідний Край" К.Причиненко, за яким стоїть нардеп Верховної Ради від округу №78 О.Пономарьов, за підтримки голови Запорізької ОДА К.Бриля, за спинами яких зрештою стоять Артьом Пшонка і Віктор Медведчук.
 

《12 травня буде річниця як перейменували селище, але ж районні посадовці та 7 нахальних жінок і ще зо два десятки, яких їм підкидають для провокацій, роблять бурю в стакані, та в Києві цього не знають чи не хотять знати можливо через договорняк, як і в облраді》 — зазначає більманець Віктор Вернигор.

 

 

Певно, для історії, варто залишити думки більманців, котрі виступають на захист назви Більмак.
Цитати від простих Українців, селян Більмацького району.
 

《Дякую ВАМ шановні хоч хтось незалежно поглянув на цю ситуацію. А ми живемо в цьому майже рік. І цей горе редактор, до всього, продався вже давно регіоналам і досі їм вірно служить. І горе-слухання, які пройшли в селищі були добре зрежесовані тимиж ригами... Це бачуть адекватні, думаючі люди, а вата - ні... Що й казати про Україну, як таке твориться в маленькому селищі... Ще рад дякуємо!》
Олена, Більмак
19.VII.2016

 

《Kоли при знайомствi людина говорить, що з 3апорожського краю, то часто у вiдповiдь вiн чути: "O, запорiжський козак!". Це звучить гордо! Для більманців варто додати "О, запорожський козак Більмак!" Розкажіть це ватнікам!》
Наталія, Більмак
23.VII.2016

 

З приводу чергового перейменування
Те, що нині відбувається навколо назви нашого району та чергова спроба його перейменування є, на мою думку, не що інше, як безглузда істерія. Верховна Рада України прийняла рішення з цього питання, в установах і організаціях району виготовили печатки та штампи, внесли зміни у відповідні документи, встановили інформаційно-вказівні знаки на шляхах. Що дасть чергове перейменування окрім клопоту та додаткових грошових витрат? Показавши один раз свою некомпетентність, не показуйте ще й свою дурість. Кожен чує те, що хоче чути. Нещодавно мені довелось працювати з історичними документами в одній столичній установі. Її службовці були приємно вражені милозвучністю і поетичністю назви «Більмак», бо вважають, що назва походить від квіткової рослини, навіть, нехай і міфічної (Білий мак). Спробуйте це спростувати. Не дивуюсь, що з таким підходом до назви «Більмак» (до речі, до нової назви вже майже звикли) в головах диванних патріотів виникає ідея перейменування річки Берди, бо, бач, має тюрську назву.》
Василь Скрибець, село Смирнове Більмацького району
© Інформаційний портал Більмацького району
© «ПІК»
12.II.2017

 


 

《Я за Більмак - нову, достойну назву селища!
Я вирiс на берегах рiчки Кам’янка. Босонiж обiйшов її всю, вiд водокачки до хутора Широкий, ловлячи ракiв, пiскарiв, сiлявок, карасiв, коропiв, сартанок, вьюнiв. Нинiшнi дiти цю рибу не знають. Найбiльше ЧП було розбите скло. Бо ми все лiто ходили босими. Смiття нiхто в балку не викидав. А що бачимо в наш час? Рiчка завалена смiттям, кiлькiсть якого зростає. В ставку нiхто не купається, бо воду перетворили в смердюче болото. Чому цього нiхто не бачить з активiстiв? А бачать тiльки "БЄЛЬМО"? Не назва красить селище, а людськi дiла. Повернiть активiсти свою енергiю на боротьбу за чистоту i красоту селища, а не за примарний пошук нової красивої назви.
Ще в ранньому дитинствi менi показав Бiльмак-Могилу i розповiдав про цю гору прадiд Микита Гаврилович. В школi перша вчителька Галина Iллiчна Станевська теж розповiдала про Бiльмак-Могилу, легенди пов’язані з нею i водила увесь клас туди на екскурсiю. Ми знали що наша Бiльмак-Могила найвища на Донецькому кряжi i гордилися нею як гуцули Говерлою.
Назва гори не наводить мене на порiвняння з бiльмом в оці i я не згодний, що ця назва не наша. Цю назву дали далеко до нас i це нашi предки прийшли до пiднiжжя гори, а не навпаки.
Я за Більмак - нову, достойну назву селища! Змінювати цю назву на іншу вважаю великою помилкою.》
Віктор Дорошевич, вчитель-пенсіонер, Більмак
12.II.2017

 

《Про нахабне свавілля редактора районної газети до назви селища Більмак.
Ми всі є свідками шаленої інформаційної кампанії проти нової назви нашого селища БІЛЬМАК. В районці не має місця на іншу думку, та і в обласних газетах не так просто було розмістити вже для багатьох із Вас знайому статтю “Тернистий шлях до правди”. Серед редакторів газет виявляється існує кругова порука, так звана "солідарность". Тільки завдяки допомозі друзів, обласного штабу воїнів АТО із Запоріжжя та з третього телефонного дзвінка до редакції одного із заступників Запорізької обласної державної адміністрації, вищеназвана стаття була опублікована в газетах “МІГ” та “Запорізька Правда”, а потім роздрукована і рознесена в останні дні минулого і на початку нового року мешканцям селища, щоб кожен міг проаналізувати, зробити висновки з цього приводу і можливо змінити своє ставлення до нової назви селища.
Думаю, що не багато хто з людей розуміє, що без погодження районної влади редактор “Рідного Краю” не дозволив би вчиняти таке нахабне свавілля по відношенню до нової назви селища, що привело до розколу в громаді та зіпсувало стосунки серед багатьох людей.
Дивлячись на те, що відбувалося і відбувається в селищі і районі виникає думка, що для районних керівників немає інших проблем окрім цієї, для них - найголовнійшої.
Ця ганебна, штучно роздмухана епопея, пов’язана з повторним перейменуванням, глибоко обурює багатьох людей. В першу чергу підприємців, керівників установ і організацій в зв’язку з тим, що вже внесені зміни в назви цих об’єктів, адреси, печатки і всі установчі документи пов’язані з їх функціонуванням, а це гроші, нерви і час.
Особливо обурює питання повторного перейменування вчителів-пенсіонерів, які дивуються з того, що у всьому світі поважно ставляться до історії, археології, а в нашому районі процвітає таке недоречне, убоге невігластво. Вони вважають, що нова назва нашого селища Більмак відкриває величезний пласт і можливості для вчителів у навчальному процесі учнів. Знання історії рідного краю тільки сприятиме їх патріотичному вихованню, почуттів гордості, поваги та любові до малої Батьківщини, навколишнього середовища, і в цілому в формуванні людини як особистості.
Яскравим прикладом такого виховання був гурток пішохідного туризму з основами географічного краєзнавства Благовіщенської школи під керівництвом Миколи Дворського, котрий з гуртківцями в 2011 році під гаслом всеукраїнської експедиції учнівської і студентської молоді «Моя Батьківщина – Україна» напрям «Геологічними стежками України» дослідили сучасний стан геологічної пам'ятки природи — Більмак-Могили.
За результатами досліджень учні в своїй невеликій науковій роботі описали географічне положення об’єкта і його тектонічну будову, вказали на його Історичну цінність, на антропогенний вплив промислового виробництва на цю геологічну пам’ятку, на атмосферу, ґрунти і гідросферу, органічний світ, рельєф та на проблеми збереження геологічної пам’ятки для майбутніх поколінь.
В своїй роботі гуртківці зазначили, що наші предки, запорожці, відзначалися дбайливим ставленням до природи і в такому ж дусі виховували своїх потомків. На жаль, сучасне покоління забуло про моральні норми встановлені попередниками — такий висновок зробили учні Благовіщенської школи зі своїм керівником і натхненником цієї важливої справи Миколою Дворським.
Прикро, що про моральні норми у нашім районі забули його керівники, редактор районної газети, деякі вчителі і директори шкіл, начальник районного відділу освіти, яким нова назва нашого селища Більмак стала більмом у оці. Що ж тоді очикувати нам від простого, необізнаного люду?》
Володимир Шипко, Більмак.
12.II.2017

 

《Спостерігаючи за питанням про перейменування нашого селища, спочатку я з осторогою сприйняла нову назву селища — Більмак. Та далі ця назва стала подобатись і чим більша боротьба навколо цієі назви, тим більша впевненість — Більмак — це чудово! А з огляду на останні подіі, які кояться в селищі Більмак, впевненість — 100%. І справа не в назві, а в нас самих. Бо дивишся на тих людей, які відстоюють назву Кам'янка (селище ще не Кам'янка), а вони вже з кам'яними серцями заходять у двори депутатів, які віддали свої підписи за Більмак, погрожуючи,проклинаючи та вимагаючи відкликати своі підписи. І так стає тяжко на душі від такої боротьби, де все переходить у ненависть. Ми ж люди, давайте не паплюжити, не їсти один одного заради того, "щоб моє було зверху". Миру Вам всім.》
Надія, Більмак
3.IІI.2017

 

《Чи то тупість, чи то впертість, чи то зрада — гидко чути, як "Опоблоківці" керують умами людей, задурюють, залякують тою "страшною" назвою. А згуртувати б народ, об'єднати новою чудовою назвою, дійсно єдиною в Україні — на це не здатні. Яку ж свою вигоду хочуть отримати — мутити народ, рватися до влади?

Я теж не мешкаю в Більмаку майже 40 років, але я там зросла, там бігали мої босі ноги, мені люба та земля, але ця назва "Куйбишево" завжди різала мені вухо, якось було не до душі, чому і сама не знаю... А коли вже, вивчаючи історію, дізналась, що селище носило назву ката українського народу, то вже — НІ, — добре, що сталася декомунізація і змінилася ця огидна назва "Куйбишево".
Мого діда, Греньдюка Кузьму, комуніста і голову першого колгоспу "Червоний Маяк", репресували в 1937 році, за доносом сексота — за те що дід допомагав жінкам в голодні роки Голодомору, насипаючи в пазухи зерно, щоб могли нагодувати своїх дітей, — забрала НКВД, згинув на донбаських шахтах, тоді так казали, а там Бог його знає...
Так от я маю право теж обговорювати нову назву нашого селища.
Розумні люди не роблять підло і зі злобою, а беруть до уваги історичні факти, географічне розташування свого краю. Так, скажите, а ті ж карьери кам'яні, а та земля, усипана камінцями, а я виросла біля карьеру, знаю це. А от назва БІЛЬМАК мені більше до вподоби, чесно, чому так не знаю, і гріє!
А Кам'янка є вже недалеко, в донбасі і зараз її обстрілюють ті нелюди, що вдерлися на нашу землю, страшно чути... Нащо ще одна Кам'янка поруч?》
Анна Крюкова (Федоренко) — народилась в Більмаку
5.ІV.2017

 

Також пан Віктор Вернигор вже рік поспіль у віршованій формі постійно розповідає там же в коментарях до минулорічної публікації про поточні події навколо епопеї з перейменуванням Більмака.
Як бачимо, рішення України підтримують місцеві мешканці, пенсіонери, селяни, котрі чудово розуміють, хто стоїть за цими "куйбишевскімі бунтамі" та не сприймають цього ватного коллабораціонізму. Люди не розуміють, чим назва Більмак гірша за сусідній Токмак, чому ніколи раніше назви Більмак-Гори, села Більманка, залізничної станції Більманка та річечки Більманка не викликали дурних асоціацій з "бєльмом", а зараз раптом у деяких повилазило оте "бєльмо" на очах? Ватою очі заліпило? Так вмиватись частіше треба, таваріщі ватнікі!
Одним словом, протистояння і суперечки хоч і виникають інколи у місцевих мешканців щодо назви, проте ініціаторами таких розмов зазвичай виступають "нєсаґласниє житєлі с бєльмом на ґлазах". Здебільшого ж люди просто втомилися від цього вже майже дворічного шабашу купки ватних колабораціоністів і намагаються не чипати навіжених ватних невігласів.
 

З офіційними зверненнями до Більмацької районної ради (котра все ще називає себе "куйбишевська") звернулися громади сусіднього селища Комиш-Зоря і Смирнівська сільрада. Люди просять не робити повторного перейменування, позаяк це ставить під загрозу інвестиційні проекти, скеровані на розвиток громад і навантажить вдруге і без того бідні місцеві бюджети, адже доведеться знову переоформити всю документацію. А це значні для села фінансові витрати.
 


 

Окрім недоцільності повторного перейменування, громади Більмацького району звертають увагу на те, що в області є вже Кам'янський район і місто Кам'янка-Дніпровська, що принесе зайву плутанину, до того ж, всі вже звикли за рік до назви Більмак і сприймають цю назву цілком позитивно. Топоніми Більмак і Токмак співзвучні, обидві вершини є найвищими на Запорожжі, місто Токмак є сусідом для селища Більмак, річка Токмак бере початок від однойменної гори, котра є сусідньою для гори Більмак. Окрім того, довкола на Запорожжі безліч топонімів тюркського походження, то що, все переназвати може одразу на масковскій манєр?
 

Як вже зазначено вище, за Прічінєнком стоїть бердянський олігарх Пономарьов, котрий щедро фінансується з Москви кланом Пшонок. Пономарьова також підтримує голова Запорізької ОДА Костянтин Бриль, котрий є наймолодшим генералом СБУ, та має репутацію "смотрящєґо хуйлокума" Віктора Медведчука. А в сусідніх виборчих округах всі важелі влади належать таким же зрадникам і коллабораціоністам, як Пономарьов.
Всі ці впливові нардепи насправді прості пішаки, якими керують з Москви клани Пшонок, Азарова, Клюєва, зі свого лісу дає накази кум плєшенфюрера Медведчук, і все готується до того, щоб Запорожський край перетворився на "ТВД" за кремлядсбкою термінологією — театр бойових дій.
Кремлю потрібен суходольний коридор на Крим!
Більмак — ключ від цього коридору!
 

Чи більманці зможуть утримати свій і наш Більмак, підтвердивши, що з сивої давнини ця сива кордон-гора запорожців була неприступною фортецею-захисницею, чи дозволять більманці здати цей кордон купці ватних колабораціоністів? Кацапські танки ближче, ніж здається, і вже дихають пекельним диханням у вікна сільских хат...
Більманці, здімайтесь на захист!
Більмак — це кордон!

 

© Макс Довгаль, Більмак
2017.IV.1

 


 

«Більмак-Гора»

Віктор Вернигор

Більмак гора, ти наша стара, давня.
Більмак-могилою й горілою тебе зовуть.
Ти вже стояла ще з тих часів, як край наш
безкрайнім Тетіс морем був в ту сиву давнину.
Старих Аланських гір була ти висотою,
сьогодні Приазовської височини,
та завжди, ти була як головною
від моря Чорного і до Казахських гір.
Стояла гордо ти, як тая мати,
найвищою на лівім березі Дніпра,
була ти завжди біля нас на варті
від ворогів із давнини й до майбуття.
Кордоном, розділом, також тебе звали,
бо козаків ти вежею була,
яких на бій ти завжди проводжала,
благословляла їх на славнії діла.
Ланам, полям цілющу воду розділяла,
живила землю нею, як могла,
щоб навкруги земля та розквітала,
буяла добрим колосом зерна.
Щоб всі поля, лани і кручі
буяли зеленню тих соковитих трав,
щоб табуни коней водились швидких, дужих,
для нас для всіх і для великих справ.
Більмак гора ти наша славна,
для пращурів святинею була,
які як знак тобі, навік заклали
той символ про зародження життя.
Більмак гора, ти бачила багато,
була ти свідком давнини подій,
той перший бій з ордою супостата
й гарматні залпи в бік наших ворогів.
Більмак гора, ти як та ненька- мати
дала притулок для українських хат,
де козаків родилося багато,
які завжди готові неньку захищать.
Більмак гора, скарбами ти багата,
розбудувала наші села і міста,
між них дороги ти проклала,
на радість людям й їхнього життя.
Більмак гора, ти ще не всі свої секрети
розкрила нам із глибини тисячоліть,
ще хватить всім і дітям і онукам нашим,
щоб добру славу ту про тебе берегти.
Нікому достеменно не відомо,
коли і звідки назва тій горі пішла,
та з глибини віків до нас дійшло,
що названа гора в честь козака.
Козак, що захищав цю землю нашу,
та пав хоробро в нерівному бою,
за свою матінку- вітчизну,Україну нашу
на цій горі поклав він голову свою.
Пишаймося, що пам`ятку цю маєм
і щоб кругом про неї знали всі
в своїх піснях, віршах її ми прославляєм
хай добра слава та у світ летить.
А щоб та слава ніколи не згасала,
на честь тебе, на честь твого ім'я,
ми наше селище перейменували ,
щоб назва та Більмак, у всі віки жила.

А ще в райцентрі пам’ятник поставим
в честь запорожця, що боронив наш край,
щоб всі нащадки завжди пам’ятали
про подвиги дідів, та рідний край.
Громадою всією, його ставить будем,
щоб район Більмацький навіки згуртувать,
щоб Україна знала Більмачанців,
про те як вони вміють працювать.
 

Віктор Вернигор
 

Матеріял зібрав © Максим Довгаль
© «Порохівниця»

5 коментарів до “На захист Більмака — більманці проти россійських коллабораціоністів на Запорожжі

  1. Сповіщення: Боротьба за Більмак — топонімічні війни – ПОРОХІВНИЦЯ

  2. Сповіщення: Боротьба за Більмак: реванш коллабораціоністів – ПОРОХІВНИЦЯ

  3. Сповіщення: Ренеґати заліплять вам очі ватою – ПОРОХІВНИЦЯ

  4. Сповіщення: Більмак — чергова недолуга спроба реваншу – ПОРОХІВНИЦЯ

  5. Сповіщення: Більмак. Від якого спадку ми відмовляємося? – ПОРОХІВНИЦЯ

Коментувати не дозволено.