Перейти до контенту

Перетворення Історії на фарс

Перетворення Історії на фарс

Як перетворити водночас звитяжну й трагічну Історію України на фарс та посміховисько? Легко!..
Для цього потрібні розкручені медійні персони та медія в купі з соцмережами, що контролюються Кремлем.

 

Згадаймо цитати, котрі приписують головному пропаґандисту Третього Райха Йозефу Гьобельсу:
«Дайте мені засоби масової інформації і я з будь-якого народу зроблю стадо свиней.»
«Забери у народу історію — і через покоління він перетвориться на натовп, а ще через покоління ним можна керувати, як стадом.»

Хроніки Історії не підтверджують, що ці вислови належать схибленому ідеологу нацизму, позаяк майже стовідсотково ці цитати поширені лише на "общєпанятнам". Вірогідно, ці вислови вигадали ті, хто й досі їх поширює — кремлівські пропаґандисти. В історії часто стикаються інтереси пропаґанд та ідеологій, відбуваються зіткнення інтересів кривавих імперій, і перемагають ті, хто нахабніше веде свою пропаґанду.
Як там було у культовому міфотворному совєтському серіялі "Сємнадцать мґновєній вєсны", у відомому монолозі псевдо-Мюллєра: «Тем, кому сейчас десять, мы не нужны, — ни мы, ни наши идеи; они не простят нам голода и бомбёжек. А вот те, кто сейчас ещё ничего не смыслят, будут говорить о нас, как о легенде! А легенду надо подкармливать! Надо создавать сказочников, которые переложат наши слова на иной лад, доступный людям через двадцать лет.»
До речі, щоб зрозуміти, як і чому на пост-совєтському просторі народились всі ці живучі міфи про "план Даллєса" та іншу породжену хворою чекістською уявою паранойю, варто переглянути головний міфотворчий продукт совєтських ґраждан — "Сємнадцать мґновєній вєсны"!
 

Варто зауважити, між іншим, що "Сємнадцать мґновєній вєсны" — не лише головна скарбниця і "кладєзь" стійких совєтських міфів, народжених пропаґандистом Юліаном Сємёновим та втілених в сценарії, що писав особисто головний чєкіст Юрій Андропов, контролювавший особисто весь процес зйомок "шедевра", це ще й улюблений фільм Плєшенфюрера Хуйла! Адже "учітєль" нинішнього "ґлавноґо чєкіста" Юрій Андропов особисто підбирав курсантів для масовки вартових коридорів Райхсканцелярії і одним з них був, кажуть, курсант Путін із лєнінґрадскіх падвартоєн.
Втім, мова зараз не про скарбницю стійких совєтських міфів та пригод чєкіста-развєдчіка Штірліца-Ісаєва "Сємнадцать мґновєній вєсны".
Мова про сьогодення і про Україну.
 

Схоже, Кремль і Лубянка чітко слідують "завєтам" Юрія Андропова.
Так, Кремль почав "создавать сказочников", котрі повинні встигнути створити свої версії історії України і завадити справжнім історикам відродити справжню історію України.
 

Всілякою нечистю з чисельних "табакєрок" повилазили "історікі", котрі на всі лади починають розповідати "укрАінскую історію".
Хтось до самого неба здіймає русскоґоворящєґо ґєтьмана Павла Скоропадскоґо, котрий був ад'ютантом імператора Ніколая-ІІ і волів бачити Україну "только частью монаршей Єдіной Россіі"... Хтось носить на руцях соціяліста Віннічєнка, котрий привів большевіков в Київ, а згодом взагалі прийняв пропозицію Лєніна та працював в Совєтской Россії перед міграцією до Франції... Хтось носиться з напівлюдиною-шаріковим Нестором Махном та його слоганом "Анархия мать порядка", забуваючи, що цей "сємён-сємєнчєнко" того часу ладен був лягти під будь-кого, і воно мало чим взагалі відрізняється від сьогодняшніх "моторол" та "козіцыных" — зараз таких несторів махно на дамбассє бігає цілими стадами неляканих абырвалґов!..
А хтось перетворює трагічну історію України на фарс та "смєхуёчкі", вибачте за пряме порівняння...
 

Приводом для написання цієї публікації стало те, що сьогодні стрічка ФСБук принесла чергове знущання над Історією, як наукою.
 

Як перетворити водночас звитяжну й трагічну Історію України на фарс та посміховисько? Легко!
Для цього потрібні розкручені медійні персони та медія в купі з соцмережами, що контролюються Кремлем.
Для цього нам потрібні:
— розкручений медія-персонаж — 1 штука: топ-блохєр чи, простібоже журналізд, бажано руссцкаґаварящій, чьтоб свой мєнтально;
— фєйсбук, ВК, аднакласснікі — соцсєті, вобщєм;
— купка "своїх сайтов" — "Пьётр-и-мазєпа" там, "парахаботныє" всякіє "куля-ньюз", "дурдом", "сайт.юа"...
— "СМИ" — декілька штук, "своі";
— бабло нардепа-рєґіонала;
— ачараваніє публікі!

На виході маємо:
"ТСН" публікує черговий опус-в-картінках від "вошедшеґо во вкус" Юрія Ґудімєнка.
(Не шукайте, українською мовою немає — "ТСН" теж "уважаєт русскаґаварящєва автара".)
 

Спочатку, коли стрічка принесла прев'ю від "ТСН", подумалось "Невже у нас хтось вирішив створити аналогію россіянському проекту «1917» від "Яндекс"? Там теж у вигляді "соцсєті" в режимі онлайн пишуть ніби історичні персонажі про "россійскую рєволюцию", є місце і для українських персоналій, проте, історичні події подаються, звісно ж, в руслі саме кремлівської політики та россіянської інтерпретації історичних подій.
Проект дуже популярний серед россіян...
Але ні, все виявилось набагато гіршим фарсом — це був опус Юрія Ґудімєнка!
 

Юрій Ґудімєнко — це, звісно, не "чєловєк-і-параход", але, дуже хотів би ним стати.
Юрій Ґудімєнко — "руссцкоґаварящій патріот і запарожскій журналізд", рєдактор руссцкоґаварящєй запарожскай ґазєты "МРИЯ", в минулому член ВО"Свобода", відомий як один з учасників війни з бюстом сталіну в Запоріжжі, за що трішки "попрєссовался рєґіоналамі" під час донбасської кримінальної окупації. З початком війни Юрій знову засвітився з пам'ятниками, одягнувши навіщось запорізький ідол лєніна у вишиванку (за таке паплюження української вишиванки "руссцкаґаварящєму патріоту" бажано рученьки й голівоньку відірвати з того місця, звідки вони ростуть!)
«До чого тут вищезгадане "бабло нардепа-рєґіонала"?», — запитає вельмишановний читач.
Все просто.
Юрій завжди тримає "нос по вєтру", бо навіть коли пісяти "в падваротнє" може задувати у обличчя.
Юра у нас — утриманець у олігархів: спочатку ліг під Чекальського з проектом "Мрия" для бабулєк, паралельно був юнґєр-"свабодавцем" (очолював обласну молодіжку ВО"Свобода"). Зараз "запарожскій журналізд" Юрій Ґудімєнко швидко перебіг до БПП та працює на запорізького ж нардепа Артюшенка, за яким стоїть бердянський олігарх Алєксандр Пономарёв, котрого утримує з Москви Артём Пшонка.
Детально про "Пшонный Паханатъ" на Запорожжі «Порохівниця» нещодавно публікувала.
Ймовірно тому "руссцкаґаварящій запарожскій журналізд" Юрій Ґудімєнко минулого року публічно висміював та принижував в своєму фейсбучіку назви запорожських міст Токмак і Більмак! Адже пшонний рєґіонал Пономарёв вже рік веде війну саме проти назви Більмак.
 

Юрій Ґудімєнко давно й часто майорить в стрічці ФСБука своїми опусами.
Народ у захваті від ніби кумедних, "смєшных" сентенції на тему всесвітньої історії періоду Великої Війни.
І Юрій продовжив ще більш завзято "сочінять" за мотивами історичних подій "соцсєтєвыє байкі". Спочатку Юрій написав перші гумористичні на його погляд перескази історичних подій у вигляді дискусій історичних учасників в соцмережі, тільки, це виглядало як дискусія в кацапській соцмережі "ВКонтактє", бо Юрій у нас "пішет і думаєт на руссцкам языкє".
Позаяк "діалоґ істарічєскіх пєрсонажей" мав би бути аллюзією на такі ж політичні дискусії у вищезгаданому "ВКонтактє", то, відповідно, опуси створювались, розраховані на читача з інтеллектуальним рівнем 14-річного імбецила. Втім, автор і орди паклоннікав-шанувальників теж недалеко від цього рівня відійли...
Суспільний захват опусами породив запит, публіка в захваті верещить:
"ПРОСТО БОМБА!"
"Жаль, что в школе так не учат..." (!!!)
"Може дітям так цікавіше буде вчити історію..." (!!!)
"...хорошо бы это в школы в виде плакатов..." (!!!)
"Аффтар, жґі єщё!"
 

Спочатку "сочінєнія" публікувались в соцмережах Юрія (ФСБук, ВК, ОК — так-так, "патріот" єсть вєздє!), після цього в "блогах" на всіляких вищезгаданих сайтиках, а вже у якості "важкої артиллерії" далі публікували й провідні медія.
Звісно, у Юрія тепер виросли крила, бо це надихає, і нещодавно "запарожскій журналізд" Юрій Ґудімєнко заявив, що "засєл пісать учєбнік па украінскай історіі"!
 

Минулого року «Порохівниця» опублікувала у вигляді серії постерів огляд трагічної й звитяжної історії України за останні 100 років: «УКРАЇНА — Ціна Незалежності 1917 — 2017».
Як гадаєте, багато людей зацікавилось? Аж одна пані вчителка з маленької сільської школи на Черкащині попросила дозволу роздрукувати постери, бо якраз для школи це найбільш вдалий матеріял для викладання історії України. Звісно ж, ми миттю подякували пані за увагу, адже саме для вільного використання і створювалась ця історична арт-серія постерів.
Може серія й аматорська, проте, не спотворює історичні факти і не перетворює Історію на фарс...
Але більшості цікавіший бидлячій рівень спаплюженї кацапським впливом подачі інформації на рівні "квартальнава юмарка" з відповідною сленговою кацапською "фєнєю", котра буйним квітом квітне в кацапських же соцмережах і котру за основу для свої інтерпретацій взяв Юра Ґудімєнко!
Наш народ любе їсти гівно!
Юра срёт — народєц жрёт!
(Пшонний олігарх Пономарёв передає премії через Артюшенка Юрочкє за спаплюження української історії).
 

Вельмишановні Українці!
Якщо в Майбутньому, недайбоже, Юрій Ґудімєнко іздаст "руссцкаязычный учєбнік па украінскай історіі" — навіть близько не підпускайте своїх дітей до книжки цього покруча!

Мало того що там буде знову покручена "історія", так ще й на "языкє падонкафф" воно її напише.
В якості прикладу, вибачте, уривок "творчєства" Юрія Ґудімєнка:
 


 

«Ну, "або смерть", так "або смерть"»
«Вот ваша земля, ложитесь в неё поудобнее»

 

Народ, вам до вподоби ось таке лайно, котрим вас годує руссцкаґаварящій покруч на утриманні пшонного олігарха?
А, ну жеріть далі... Ґорькоґо Лука вже нажерлись нещодавно, жеріть тепер це...
 

Кажуть, Історію треба вивчати без пристастей та емоцій.
Так, це дійсно так. Але яким треба бути цинічним вилупком, щоб ось так зухвало та цинічно плюнути на могили десятків мільйонів Українців, котрих знищили совєтсько-кацапські окупанти?!
 

"Ну чьто за куґутство? Это Юра так шутіт! Шутіт Юра! Эта же юмар, іронія! Чєрєз іронію Юра пєрєдаёт аснавныє істарічєскіє факты, нєужелі ніпанятна?"
Ааа, то он воно що — Юрій Ґудімєнко у нас тепер "95 квартал", жека кашевой істарічєскіх наук!
Ясно-понятно...

Так, звісно, перечитавши ґудімовскіє інтерпретації початку Великої Війни чи сараєвського вбивства, де так доволі цинічно і не по-людяному в бидлячих фарбах змальовано вбивство ерцґерцога Фердинанда та його дружини, стає страшно від усвідомлення того, що ось ця потвора скоро напише "учєбнік па украінскай історіі"!!!
 

Ось так легко перетворити на фарс та "смєхуёчкі" Історію — трагічну Історію України останніх 100 років, історію геноциду Українців у кривавому буремному ХХ столітті... Просто викласти це у вигляді фарсу та іронії під виглядом "пєрсонажей соцсєті", де персонаж "Украина", звісно ж, "базаріт на общєпанятнам", де нівелюються життя десятків мільйонів Українців, де спотворюються історичні факти і все це створено просто "для хохмы"!
І це відбувається якраз в рік початку 100-річних історичних подій України!..

Найстрашніше ж, що "творчєство" Юрія Ґудімєнка схвально приймається суспільством.
Нащо вчити справжню Історію, коли можна почитати "краткій курс історіі от Юрія Ґудімєнка"!
Деякі в захопленні пишуть в коментарях: "Вот, дєті как раз в школу пашлі, нєфіґ ім там ґолаву марочіть на уроках історіі — я вот тєксты Юрца распєчатаю, пусть чітают! Всё даступна і на панятнам языкє!"
Це не просто ганьба...
Це страшно...
 


P.S.:
Соромно за таких земляків...
Порівнюю діяльність запорожських земляків і бачу кардинальну різницю між ними.
Земляк з Токмака, пан Віталій Гайдукевич наголошує: «Історію пишуть переможці»! Всім відома діяльність Віталія Гайдукевича, котрий стоїть на чолі відродження Армії України, створює концепцію українського військового однострію та геральдичної символіки, наголошує на важливості української державницької ідеології та пропаґанди! Так, Україні потрібна українська пропаґанда, адже пропаґанда це інструмент, який можна використати і на користь — це як будівельний інструмент молоток, яким можна або збудувати будинок, або в хижих руках цим інструментом можна проломити голову людині...
Пан Віталій Гайдукевич — той земляк, котрим пишаюсь!

А є такі земляки, за яких соромно...
Це "руссцкаґаварящій запарожскій журналізд" Юрій Ґудімєнко.
Це чисельні місцеві покручі, котрі лягають під коллаборантів та кацапських "хазяєв" аби лишень-бо продати Україну за шмат гнилої ковбаси, казанок пшонної каші с тапаром і подачку в якусь тисячу баксів.
Або просто ті, хто на підсвідомому рівні не сприймає нічого українського та не бажає відродження України.
Наприклад, коли «Порохівниця» публікувала низку публікацій щодо реваншу клана Пшонки на Запорожжі та готовності коллаборантів до РФ-окупації Запорожського краю, і люди звертались до виходців із Запорожжя з запитаннями — в коментарях соцмережі facebook теж земляк, відомий журналіст та топ-блогер Володимир Миленко відреагував просто: "Нашо мене тегати під лінками на їб*нуті недосайтіки?"
Так, у нас НЕ розкручений та НЕ спонсорований черговим олігархом-нардепом сайт, а всього лиш блоґ-майданчик з декількома авторами, проте ми НЕ залежимо від волі "хазяіна" і не намагаємось вгодити "фундатору-куратору", бо «Порохівниця» — це цілком вільні і самостійні автори зі своїми позиціями та думками.
Але ж мова йшла про рідний Запорожський край, який може ось-ось перетворитись на "донбасс-2014"! Та й опубліковані факти коллабораціонізму давно всім відомі, нічого нового. Люди, що уважно стежать за всім цим пшонним лайном з 2009 року намагаються хоч якось докричатись, щоб не повторилась та ж ситуація, що мала місце на Донеччині у 2014...
А деякі "зємлякі" просто відмахуються, спльовуючи крізь губу "нах їб*нутий нєдосайтік"!

А тоді будуть кліпати очима та кидатись зі звинуваченнями "А чого ви мовчали?"
Або ж через десяток-другий років у нас будуть в школах "учіть па учєбнікам історіка Юрія Ґудімєнка історію малароссіі і навароссіі", так? Бо до того часу новоспечений руссцкаґаварящій історік вже еволюціонує...
І знову всі будуть питати: "Чом бідні? Бо дурні? Чом дурні? Бо бідні..."
 

© Дмитро Дзюба