„Хорунжий Дзюба, накажи вести коней!“

„Хорунжий Дзюба, накажи вести коней!“

„Зійде зоря — настане воля!“

 

«Україна або смерть!»
Це девіз чорношличників — Чорних Запорожців.
Чорні Запорожці — легендарний полк Армії УНР!
Чорних Запорожців боялись і "бєлоґвардєйцы" і "красноармєйцы".
У вирі І Визвольних Змагань майже ніхто з Чорних Запорожців не вижив — не така в них мета була, щоб вижити.
Символом куреня Чорних Запорожців був християнський символ — череп з кістками на чорному прапорі.
"Плоть нічтоже — дух животворить."

 

Олег Скрипка, зацікавившись історією військових пісень часів І Визвольних Змагань, знайшов неймовірну пісню Чорних Запорожців! Виконувати на концертах пісню Чорних Запорожців «Vоплі Vідоплясова» почали ще у 1992 році, у 1996 році було знято кліп.
В кліпі чудова реконструкція — окрім чорного однострою Чорних Запорожців із легендарними чорними шликами, присутній однострій з тими самими Тризубами на рукавах, котрі зараз намагаються відродити і чому зовсім не раді коллабораціоністи та "руссцкаґаварящіє байцы".
 

II► «Vоплі Vідоплясова» — „Катерина“ („Хорунжий Дзюба“)

 

„Катерина“ („Хорунжий Дзюба“)


Дай міцно обійму,
Моя Катерино,
Зараз виїжджаю
У похід.
Та й не треба сльоз.
Коли Божья воля —
Швиденько повернуся
Я живий.
Ой, Мати, не журіться
Та Ви за свого сина,
Батько, не дивіться
З-під бровей.
Гей! Однополчани!
Хильнем по повній чарці,
Хорунжий Дзюба,
Накажи вести коней!

Зійде зоря — настане воля!

Ой, Мати, не журіться
Ви за свого сина,
Батько, Батько, не дивіться
З-під бровей.
Гей! Однополчани!
Наповнімо стакани,
Хорунжий Дзюба,
Накажи вести коней!

Зійде зоря — настане воля!

 


 

„Хорунжий Дзюба, накажи вести коней!“
Так, ця фраза, котра згодом трансформувалась в "Корнєт Оболєнский, сєдлайте коня" з відомого бєлоґвардєйськоґо романсу — один з багатьох прикладів вкрадених у Українців та переспіваних на свій лад пісень. Щоправда, українські пісні народжені раніше, проте забулись, а часто й зникли у столітньому вирі буремного ХХ століття, адже завжди "россійскіє і совєтскіє пєсні на общєпанятнам", котрі миттєво отримували статус "всєнародно любімых", витісняли будь-які українські пісні, часто криваво витісняли — розстріл кобзарів, вбивства українських композиторів, музикантів, співаків. Леонтович, Івасюк...
 

Відтак, тепер доводиться збирати по зернятку втрачені українські пісні, доводити, що вони є оригіналами "всєнародно любімых русскіх пєсєн" та відбиватись від кацапської орди, захищаючи наші рідні пісні, з якими 100 років тому йшли захищати Україну наші пращури.
Це щодо питання про "гетто" з іронічної ремарки Олега Скрипки — "Для людей, які не можуть вивчити мову, треба створити гетто"

《Люди, які не можуть вивчити українську, мають низький IQ, таким ставлять діагноз "дебілізм". Треба їх відокремити, тому що вони соціально небезпечні, треба створити гетто для них. І будемо допомагати їм, як допомагають людям з вадами, на волонтерських засадах будемо співати їм "Владімірский централ".》

《Дуже багато років, віків український творчий продукт закопувався в землю. Саме тому, мабуть, у нас такий хороший чорнозем. У ньому вся українська культура.》

Взагалі-то, це ще минулорічне висловлювання Скрипки, вірніше, іронічне зауваження висловлене на зустрічі зі студентами.
Але з якоюсь метою видання "УП" саме зараз під кричущім заголовком опублікувало під виглядом "інтерв'ю" матеріал, додавши нарізку цитат Скрипки зовсім з інших інтерв'ю. Тобто, Скрипка взагалі не давав ніякого інетрв'ю "Українській Правді"!
І цей вінегрет під майстерним кричущим заголовком про "гетто" геть вимкнув мізки у доброї половини фейсбучіку. А кацапи взагалі корчами покорчились і не встигла публікація війти на "УП" як із дивною оперативністю за годину миттєво відреагувала речниця МИД РФ Марія Захарова:
«Это надо оформить в виде растяжек и повесить от Аэропорта "Борисполь" до Крещатика:"Приветствуем участников Евровидения. Чувствуйте себя как в Европе: мы строим гетто для дебилов, которые не говорят по-украински. Welcome to Ukraine!"»
Ах, как же бєз упомінанія про "Євровідєніє"!
Схоже, саме під цю заяву "УП" створило такий кричущий заголовок.
Отже "провал Дорна" примусив Звёзды Крємля до "асімєтрічноґо атвєта" — і за Дорна "атвєточка", і до "Євробачення" зайвий раз жбурнули екскрементами із-за порєбріка.
В якості жертви, вже традиційно, взяли Олега Скрипку.
Чому Скрипка?
"А пошто он возрождаєт пєсні пєтлюровцев і УПА? А?"

Бо персона помітної величини і для українського, і для московського шоу-бізнеса.
Бо порушив "мордорські обітниці" й став фронт-меном Маршу ОУН „Зродились ми великої години“.
Чому саме зараз?
Бо після "провалу Дорна" захитався цілий каркас конспірації внутрішніх кацапів в Україні.
Кремль витратив ТИЖДЕНЬ на пошук "асімєтрічноґо атвєта". І знайшов її — в минулорічному іронічному вислові Скрипки.
 

Орду кацапів та "руссцкаґаварящіх ґраждан" корчами покорчило вмить!
Скавчання узкоязичних з приводу "ґєтто" буде чутно ще з тиждень!
Лише за добу фейсбучик завалило цеглами та шлакоблоками, котрі гучно випадали з-під "руссцкаґаварящіх" та покручів, гулко гупаючи їм по ратичкам.
Один кацапчик, котрий регулярно жбурляє свої екскременти в Скрипку, Вакарчука, Кузьму та решту Українців, кинувся передбачувано вже цитувати статті карного кодексу та скіглити про "прізывы к этнічєскім чісткам і ґєнацыду руссцкаґаварящіх".
Не скавчі, кацап, ми ще для таких як ти гетто не добудували. Чим більше цегли з вас буде падати — тим швидше збудується гетто! 🙂 Два шлакоблока ти вже висрав про Скрипку — "Ааа, ґєтто скріпкі! Ааа, пакакал!" 🙂
Не менш смішно було читати сентенції та "стєнанія" такого собі "руссцкаґаварящєґо орка" Завґороднєґо:
"Скрипке — 52, и ему нужны квоты на радио, и палац "Україна", и оркестр, и пенсия, и дачу вот если бы выделили, и машинку с шофёром, и мигалку, и больничку Феофания... А иначе никак не получается жить в удовольствие.
Не может человек себе позволить в опере концерт дать.
А БГ может. У меня и билеты на него лежат.
А Скрипка не может.
Почему так несправедливо?
Возможно, это как-то связано с тем, что за последние 10 лет Олег Скрипка выдавил из себя с грехом пополам аж два с половиной альбома. (Потому что лично я не запомнил из этих альбомов ни одной песни.)"

Чувак чудово розкрив свої пролєтарскіє вологі мрії про особисті блага. Мабуть мешкає в якійсь сраній общаґє.
Чувак, коли БҐ не відходив від синьок, бухаючи з такими ж "музыкантамі" по лєнінґрадскім общаґам, Скрипка вже десять років був широко відомий по всій Європі до своєї появи на українському музичному просторі! За 30 років Скрипка собі на життя вже давно заробив кропіткою працею, нащо йому твоя "фєофанія і шофёр"? Чогось ти, чувак, не придбав квитки на Скрипку, але залюбки придбав квитки на Боріса Ґрєбєнщікова. Адже БҐ "свой", а скільки пісень у Скрипки ти, чувак, навіть і не знаєш, вважаючи, що "всєґо два альбома, із каторых нє запомніл ні адной пєсні".
Бо таким виродкам як ти українська музика просто не цікава, а тим паче, ненависний музикант, котрий є свідомим Українцем, виконує українську музику, захищає українську музику і відроджує старовинну українську музику.
Та який би внесок не вніс в українську і музичну культуру суто проукраїнський музикант з суто українською свідомістю — все одно український музикант буде "нє формат", сцени і теле-радіо етери будуть закриті, позаяк там немає місця для українських музикантів.
І таких "руссцкаґаварящіх ґраждан" також не буде цікавити українська музика, бо вам бліже і раднєє кацапські алкаші ґрєбєнщіковы, кіпєловы, зємфіры, арбєніны та решта кацапського шлаку. І ви, покручі руссцкаґаварящіє, будете їх любити навіть якщо ці "музыканты" будуть шастати по Луґандону та шмаляти там зі зброї по Захисникам України, бо для вас бліже і раднєє русскіє!
І попри четвертий рік війни в столиці та по країні ледь не щоденні аншлаґі всіляких кацапських пєвцов ртом і артістав бальших і малых тєатров, котрі табором шастають собі вільно Україною і всі сцени та телеетери для них відкриті.
Чомусь той же палац "Україна" за 4 роки війни з РФ пропустив крізь себе не один раз ешелони кацапських пєвцов ротом, але місця для українських виконавців там немає.
А українські музиканти змушені принизливо вкотре нагадувати, що немає можливості українській музиці в Україні вийти в широкий простір, а за це отримують чергові переслідування як з боку Кремля, так і з боку "саґраждан".
Бо ось такі, як цей чувак завґородній ніколи не будуть сприймати українську музику.

Тож, Скрипка щодо "гетто" цілком правий!
Тільки "гетто" для "руссцкоґаварящіх" має бути лише одне — РФ!
 

Блоґер Антон Санченко зазначає:
Заява Скрипки обурюватиме вас значно менше, якщо ви пригадаєте, що зроблена вона з українського гетто, яке, на відміну від його пропозицій, існує.
Пан Санченко також нагадує спільноті, що Олег Скрипка вже доволі давно проводить не тільки літню, але й різдвяну «Країну Мрій», центральною подією якої, окрім концертів самого «Vоплі Vідоплясова» на морозі, зазвичай буває «Зірковий вертеп». Тобто чоловік двадцять усіляких селебрітіз від співаків і співачок до поетів і видавців тощо грають справжній український вертеп з царями, волхвами, солдатами й іродами на сучасному матеріалі за текстом Сашка Лірника, кожного року новим, як і має бути вертеп, з урахуванням всього що відбулося за проминулий рік, впізнаваним, з традиційним народним гумором тощо.
За часів донбасської кримінальної окупації "Партіі Рєґіонов" навіть не виникало питання, чому «Зірковий вертеп» і «Країну Мрій» ніколи не знімає жоден телеканал — відповідь була очевидна...
Але ж стався Майдан, завелось якесь "Громадське незашквар-ТБ", коли знову готувався «Зірковий вертеп», пан Санченко спробував зацікавити майбутньою яскравою подією телевізійників, ну хоча б щоб у новини потрапило. "Нуль. Навіть модні стрімери відморозилися в результаті і почали нести щось нелогічне. Тобто канали залюбки покажуть будь-які співочі труси з Росії, але й досі існує якась негласна чи й гласна заборона проти вертепів і Скрипки", — зазначає Антон Санченко.
Людина в такому режимі мовчання проводить фестивалі вже десятки років. Розкажіть мені про гетто, прошу, починайте.
 

Олег Скрипка відреагував на кремлядський вкид про "ґєтто", зазначивши:

«Відтак, моя дещо іронічна пропозиція, висловлена у довільному спілкуванні зі студентами, і сформульована конспірологами-технологами як "гетто", — значно гуманніша, аніж російська дійсність.»

 

Як "Українська правда" зробила інформаційну бомбу про "#ґетто" — Сергій Блажко

Олег Скрипка вчора не розколов країну на два табори. Ні.
Просто редактори «Української правди» вирішила зробити гучний заголовок.
«Українська правда» одним заголовком нівелювала всю ту тяжку роботу з об’єднання населення України в одну націю, котру Олег Скрипка робив впродовж 20 років. Поки власники «Української правди» освоювали американські гранти та заробляли на світлому імені Георгія Гонгадзе, Олег Скрипка створював «Країну Мрій», зробив популярним український рок, показав нам, що фольклорна музика може бути цікавою, та взагалі створив моду на українство. «Весну» співали і в Донецьку, і у Львові, і навіть у Москві. Олег Скрипка і «ВВ» зробили для популяризації української культури і для об’єднання українців в єдину націю більше, ніж всі міністри культури разом взяті за двадцять років нашої умовної незалежності. А журналісти «Української правди» вчора зробили інформаційний постріл в людину, котра є справжнім патріотом України.

Реакція спільноти соціальних мереж на історію з Олегом Скрипкою – тому підтвердження. Ні анексія Криму, ні війна на Донбасі, ні хімічні атаки в Сирії – не змінили поглядів російськомовних українців на мовне питання – ніхто не збирається вчити українську. Хай так, але ж мовне питання в реальності – штучне. Проблеми де-факто не існує.
 

А тепер повернімося до старовинної пісня Чорних Запорожців, котрій присвячена ця публікація і до кліпу, котрому вже 20 років.
Ви раніше чули цю пісню і бачили цей кліп? Ні? Отож-бо й воно...
 

Наостанок ще одна пісня Чорних Запорожців, автор — Полковник УНР Федір Гудима.


Все на світі помирає,
Як не вмре, то засхне,
Лиш козацька наша слава
Не вмре, не погасне.

Наші ж «чорні запорожці»
Смерти не бояться,
Краще голови положать,
Аби не піддаться.

Кожний з піснею вмірає
За волю Вкраїни,
Кожний б'ється з москалями,
Доки не згине.

Все на світі помирає,
Як не вмре, то засхне,
Лиш козацька наша слава
Не вмре, не погасне.

 

Скрипка має право на свою приватну думку. Він не політик, щоб шукати дипломатичні та політкоректні вислови, і висловив свою думку так просто, як це завжди робить. І не треба з нього робити монстра. Монстри це ті, хто знищив систему цінностей, систему приорітетів, хто винищив Український народ, а тих, що залишились — зкацапив до рівня "какая разніца" у всіх напрямках розвитку суспільства...
А я вдячний пану Олегу Скрипці не лише за цю пісню про хорунжого Дзюбу, бо як Дзюба не міг не полюбити цю чудову козацьку пісню, але вдячний і за безліч інших неймовірних пісень гурту «Vоплі Vідоплясова», чисельні кліпи та відеороботи, включно з мультфільмо-піснею «Щедрик». Для себе я відкрив «Vоплі Vідоплясова» кліпом «Весна» в далекому 1996, коли ще був дитиною, і з тієї пори цей український гурт є чи не найулюбленішим.
Окрема подяка Вам, пан Олег Скрипка, за відродження військових українських пісень і втілення їх в сучасну Армію.
„Зійде зоря — настане воля!“
 

© Дмитро Дзюба
21.IV.2017