Боротьба за Більмак — топонімічні війни

Боротьба за Більмак — топонімічні війни

 

Боротьба за Більмак триває.
Кремлівські коллабораціоністи на Запорожжі продовжують роздмухувати топонімічні війни з метою перейменувати вже декомунізовані назви, щоби поставити під сумнів рішення Держави Україна. Більмак, тепер ще й село Болгарка...

 

Тактика ведення топонімічних війн проти декомунізованих топонімів незмінна вже другий рік.
На Запорожжі ці війни ініціює фінансований з Москви кланом пшонок екс-реґіонал, бердянський олігарх і нардеп ВР алєксандр пономарёв, який наймає організаторів "народного волнєнія", ті збирають купку місцевих ватніків і влаштовуються показові "мітинги-протести" під об'єктиви місцевих і загальнонаціональних телеканалів, котрі контролюються тими ж кремлівськими коллабораціоністами. Створюється імітація "всєнародного протєста" — головне вміло відзняти телекамерою всередині купки з двох десятків ватних протестувальників ніби-то великий натовп і дати гучні заголовки репортажам, на кшталт "Житєлі посёлка массово взбунтовалісь протів названія Бєльмак".
Варто нагадати, що колотнеча навколо маленького містечка Більмак на Запорожжі не просто так здійснюється вже другий рік.
Адже Більмак — ключ до “крымскоґо корідора”!
Якщо вдасться зламати ці хлипкі дверцята на Запорожжя зі сходу, де до ліній фронту якісь десятки кілометрів, то буде відкрито шлях до головної мрії кремлядського Плєшенфюрера — шлях на пресловутий "крымскій корідор"! Миттю спалахнуть і Бердянськ зі все тим же пономарёвим, спалахне і ключовий Мелітополь, де керує нащадок НКВДіста Євґєній Баліцкій, спалахне і Токмак — ключове місто, в якому все ще міцно сидять ставленики клану пшонки...
Реванш "Пшонноґо паханата" відбудеться...
 

Власне, вже відбувається реванш.
У Мелітополі отпрыск НКВДіста Євґєній Баліцкій не криючись будує "культурный русскій центр укрАінскава юґа-вастока" під патронатом РФ і за наказом суркова! Також потрошку "раскачіваєт" Мелітополь, підпалюючи двері міськвиконкому коктейлями молотова вночі, імітуючи "нападєніє бандеровцев". Тим часом свою поплічницю і головну ватніцу Мелітополя відправив на "Пєрвый" телеканал РФ розповідати кацапам в телешоу про "ґолад на Украінє, ґдє люді солью в маршрутках расчітываюцца, апатамушта дєнєх нєт, зато ґєнацыд руссцкаґаварящіх, а я вот в вышиванкє а па Масквє хаділа-браділа і братья-рассіянє мєнья нє абіжалє."
Токмак завішаний біллбордами "оппоблока" з написами "Трєбуєм: мір! ПРєкратіть вайну і вєрнуть мір!" Головне, вишиваночку вплести у фон біллборда.
Так і кортить запитати "А на біса ви починали війну?"
Трєбуйтє у Хуйла тепер зупинити війну.
 


 

Отже, намагаються коллабораціоністи дестабілізувати ситуацію на Запорожжі.
Ще навесні 2014, виявляється, у Більмак (тоді ще Куйбишево) в штаб "Оппозиційного блоку" з Донецької області були завезені ящики з прапорами РФ і ще з чимось. Кремль планував, що вдасться швидко створити "ЗНР". Та не так сталось, як гадалось.
Спіймавши облизня, Кремль через "ростовскіх бєженцев" януковичів-азірових-пшонок намагається тепер взяти реванш і каламутить воду руками тих державних зрадників, котрі ще не втекли з України.
А ящики та трікалоры РФ зрадники й покручі сховали поки що...
 

Небайдужі мешканці Більмака стали на захист декомунізованого топоніму рідного містечка і району та на захист державних інтересів України.
Коллабораціоністам вдалось минулого року протиснути до рівня облради ініціятиву перейменування Більмака на Кам'янку. Це сталось в першу чергу тому, що цю ініціятиву лоббіювали безпосередньо нардеп ВР алєксандр пономарёв і чинний голова Запорізької облради константін бриль, більш відомий як "смотрящій" хуйлокума мєртвєчука. Інформаційну кампанію проти топоніма Більмак веде вірний пропаґандон рєґіоналів, редактор місцевої газети "Рідний край" константін прічінєнко.

Розуміючи, що повернути "мілоє і радноє сєрдцу Куйбышево" поки що не вдасться, вчепились за назву Кам'янка — це одна з ранніх народних назв хутору, що входив у склад Царє-Константіновкі (так в россійсько-імперські часи називалось це селище) — офіційно такої назви населений пункт ніколи не мав, тож вона не є історичною, як зараз стверджують маніпулятори.
Та на заваді коллабораціоністам стали патріоти рідного краю і України, захисники топоніма Більмак, серед яких і селищний голова, і навіть депутати райради.

Мешканці Більмака проти "житєлєй Куйбышево".
Патріотичні більманці подали позов до суду щодо неправомірності перейменування декомунізованого топоніму Більмак, котре поставить під сумнів рішення Держави Україна.
Профільний комітет Верховної Ради також не погодився зі спробою неправомірного перейменування Більмака, попри нахабний тиск з боку нардепа-коллабораціоніста пономарёва прямо на слуханнях. Було вирішено дочекатись рішення суду.
В день, коли мало відбутись судове слухання в Більмаку, коллабораціоністи знову зібрали театралізований проплачений "мітинг-протест" з уже відомими актрисами ватного театру імені пономарёва і прічінєнка за участі телеканалу ріната ахмєтова ТРК"УРКАина".
 


 

Це вже не перший телесюжет у прайм-тайм в новинах на обласних та загальнонаціональних телеканалах. Минулого року "1+1" відпрацювали для кремлівських коллабораціоністів у прайм-тайм вечірніх новин. Сюжет мав тендеційну назву "На Запоріжжі жителі декомунізованого селища МАССОВО ПОВСТАЛИ проти назви Більмак". Щоправда, пізніше назву на ютуб-каналі трішки підправили, але в пошукових системах залишилась перша назва ролику. Таким чином, даючи такі назви своїм телесюжетам, продажні тележурналісти створюють хибну реальність та впливають на суспільну думку, працюючи в інтересах кремлівських коллабораціоністів. Це ж треба, "СЕЛИЩЕ МАСОВО ПОВСТАЛО" — купка ватних "массовіков-затєйніков" бігає і створює "массовість"!
 


 

Повернімося до сюжету ахмєтовського телеканалу.
Зйомки відбулися днями в Більмаку під час засідання суду, на якому суддя ніби взяв самовідвід. Щоправда, доки з суддею ситуація ще не прояснилась, але головну свою міссію труппа актрис "массовіков-затєйніков" виконала — створено чергову телевізійну картинку, вірніше, телеспектакль під назвою "житєлі массово воссталі".
Ключові слова: "декомунізація" і "Більмак".
А ще в оману телеглядача вводить україномовність "актівісток"! Варто розуміти, що по-перше, Більмацький район україномовний, а по-друге, ще рік тому ця труппа актріс белькотіла па-русцкі і суржиком, відстоюючи тоді назву "куйбышево".
Історик Володимир Мільчев в цьому ж телесюжеті вважає назву Більмак більш історичною для містечка — раніше таку назву носила уся тамтешня місцевість, сьогодні вона зберігається у назві гори Більмак. Історик знову нарікає на неосвіченість деяких мешканців. Мовляв, вони не замислюються над походженням назви, їм мариться якесь "більмо". Чи достатній це привід для перейменування — питання, м'яко кажучи, суперечливе.
Утім, справа не лише в небажанні представників громад закарбувати в назвах справжню культурну та історичну ідентичність найвищого куточку Запорожського краю. Проблема може бути глибшою. По-перше, невдоволення мешканців підбурюють і використовують та використовуватимуть надалі певні політики для отримання "дивідендів". По-друге, перейменування - зручний привід для точкової дестабілізації ситуації в країні. Втретє, подібні прецеденти небезпечні тим, що створюють враження, ніби декомунізація не є остаточною і незворотною. Адже сьогодні Кам'янка, а завтра, може, знову Куйбишеве?
Аналогічна ситуація роздмухується і в болгарському селі Болгарка (совєтська назва була Коларовка, на чєсть коммуністичного діяча БНР Коларова). Селяни Болгарки невдоволені тим, що нова назва села асоціюється у них з будівельним інструментом. Болгар в селі зараз не так багато, і ті суттєво змоскалені. Як і Уруми з Румеями (котрі з подачі кацапів називають себе "пріазовскіє ґрєкі", хоча це киримські етноси, котрі втратили свою ідентичність, свої рідні мови і вщент кацапізувались), озівські Болгари за роки совєтського режиму практично вщент кацапізувались, забувши рідну мову та ідентичність. Тому, не дивно, що у Приморському та Бердянському районах Болгари здебільшого поводять себе так, як і "пріазовскіє ґрєкі" — себто, мають промосковські погляди та велику ностальгію за совєтскім минулим.
Для кремлівських коллабораціоністів такий "лохторат" просто знахідка!
За дивним збігом і Більмак, і Болгарка знаходяться у виборчому окрузі нардепа ВР пономарёва!
Село Болгарка розташоване якраз чітко посередині між Більмаком і Мелітополем та Бердянськом і Токмаком на республіканській трасі Бердянськ — Токмак — Енергодар! Ідеальне розташування для продовження “крымскоґо корідора”! Ідеальне розташування для нового вогнища дестабілізації на півдні Запорожського краю! Якраз на шляху того самого пресловутого “крымскоґо корідора”! Починаючи з Більмака можна запалювати і роздмухувати цей бікфордів шнур...

Звісно ж, в телесюжеті ахмєтовського каналу було показано рівно те, що замовляв замовник. Хіба що довелось в якості громовідвіду надати слово історику, щоб сюжет вже зовсім не видавав свою відверту замовність.
Проте, є ще й аматорська зйомка, вона дещо цікавіша і набагато триваліша.
Аматорське відео про "восстаніє куйбишевських ватніків"
 

Кам'янка VS Більмак-Акція 16.05.2017, ч. 1

Кам'янка VS Більмак-Акція 16.05.2017, ч. 2

Кам'янка VS Більмак-судове засідання 16.05.2017

 

Кам'янка vs Більмак: На Запоріжжі пікетували суд через назву декомунізованого райцентру.
 


 

Так виглядає "восстаніє куйбышевських ватніків" — два десятка ватних "учітєльніц", "бюджетніц" та бабць — невігласи, котрі навіть не усвідомлюють, на чий антиукраїнський млин ллють воду.
Цікаво спостерігати ці аматорські відео без монтажу після вилизаного сюжету ахмєтовського телеканалу.
Постійно чути "Хай буде Куйбышево", хоча вийшли ніби за назву "Кам'янка". Натовпом гилгочущих ніби стадо гусок бабць командує відкормлена гуска-"учітєльніца" татьяна кліценко, по-команді якої починають кричати "позор-ганьба" коли телевізійники щось питали у захисника топоніма Більмак Віктора Вернигора, не даючи людині сказати й слова, а потім організовано дають "інтерв'ю" по черзі.
Зверніть увагу — спочатку навіжені почали скандувати "позор", бо так звично, а потім таня кліценко хутко скомандувала "ганьба", бо ж, треба щоб все виглядало, як протест українського населення. Така установка свєрху!
У другій частині цього аматорського відео на 13 хвилині зачитались якесь звернення на захист назви Більмак до обласних депутатів, в якому було обґрунтовано усі арґументи, та доведено, що насправді інформація про "94% мешканців що виступають проти Більмака" є неправдивою і сфальсифікованою, підписи збирались серед бюджетників оманливим шляхом і взагалі в усій ситуації навколо Більмака залучено адмінресурс. Тут же натовп коментував, що це, мовляв, брехня, а насправді якраз "94% проти Більмака".
Проте, в сюжет ТРК"УРКАина", звісно ж, зачитаний документ на захист топоніму Більмак не потрапив! Бо нащо замовнику телеспектакля інформація, котра викриває власне замовників цієї дворічної колотнечі навколо Більмака. Потрапили лише заготовлені висловлювання підготованих "куйбышевцев" — два десятка тіток, які вже другий рік організовано (і певно за гроші) виходять на ці театралізовані мітинги-протести, під привезені телекамери і створюють спектаклі під назвою "житєлі посёлка массово взбунтовалісь". Втім, ця "массовость" налічує всього 21 особу, хоча низова організаторша цього "протєста" таня кліценко на камеру ахмєтовських журнашлюх заявляла, що зібралось "120 житєлєй".
Навіть якщо б і 120 — в Більмаку мешкає майже 8 тисяч мешканців, понад 20 тисяч в Більмацькому районі. Чому купка навіжених невігласів вирішує за більшість?
Цікавим був також момент, який потрапив в сюжет ТРК"УРКА", але обрізаним наприкінці: горляста бабця у светрі кольору дитячої несподіванки зачитувала якийсь "висновок НАН УКраїни" про те, що, мовляв, є підстава перейменувати Більмак на Кам'янку. (Хоча, оприлюднений раніше офіційний висновок НАН України кардинально протилежний). Зачитуючи "висновок", який посилався на россійско-імперські джерела ХІХ століття про "європєйскую россію", в кінці (16 хвилина хронометражу, що обрізали ТРК"УРКАина") цікава цитата: "про перейменування смт Кубишево на Більмак". От же кортить ватніками повернути своє "хуйбышево", що навіть у цьому фальшивому "висновку" допустились помилки!
У справжньому висновку НАН України зазначено, що топонім Кам'янка ніколи не був у цього населеного пункту, так в народі називався один з хуторів, з яких утворився населений пункт.
Ось справжній висновок Національної Академії Наук України.
 


 

НАН України підкреслює, що спроби певної групи осіб перейменувати Більмак на Кам'янку ґрунтуються на хибній уяві про те, що остання назва ніби є історичною, хоча це не так. Отже спроба певної групи осіб перейменувати Більмак є політичною акцією, котра має на меті поставити під сумнів рішення Верховної Ради України і рішення держави Україна.
Топонімічні ігри: Хто і навіщо намагається перейменовувати декомунізоване — в цьому огляді можна ознайомитись, де ще окрім Більмака намагаються "вєрнуть всё взад" та поставити під сумнів рішення Держави Україна.
Будь-які рішення про перейменування декомунізованих топонімів суперечать Закону про декомунізацію.
Український Інститут Національної Пам'яті наголошує: повторне перейменування декомунізованих населених пунктів суперечитиме чинному законодавству.
Про те що топонім Кам'янка ніколи не був у цього населеного пункту у своїх перших публікаціях писав і сам пономарёвський "пропаґандист" константін прічінєнко в урядовій газеті "Сільські вісті" від 25 березня 2016 року, де так і написав "про народну назву Кам’янка".
Тоді, варто нагадати, перед перейменуванням Куйбишево на Більмак, ця ж купка ватних гусок так само ґилготіла, обираючи одну назву за іншою, і кожна була абсурдніше за попередню: як не "добропіль", так "добродар", так само їм писались плакатики, так само бігали на "протести" під телекамери, наплодивши зрештою аж 150 варіантів назв і не обравши жодної!
Можна з великою впевненістю сказати, що ця купка ватних гусок за ці два роки вже стали професійними "артісткамі із Ґрібова", і олігарх пономарёв не жалкує для ватного виводка цих гусок крихт та недоїідків зі свого депутатського столу.
Всі ці кремлядські коллабораціоністи за старою совєтською звичкою завжди прикриваються "голосом народа" і мають у своєму розпорядженні купку рабів, "бюджетників", невігласів, провокаторів і просто корисних ідіотів, котрі використовуються в якості масовки як народ, як "лучшиє люді ґорода".
 


 

— Не подчинитесь воле народа?
— Это не народ...
— Это не народ?!? Это хуже народа — это лучшие люди города!

 

До речі, про константіна прічінєнка.
Серед півтори сотні пропонованих абсурдних назв товаріщ штатний пропаґандіст активно пропихував назви "константіновка" та ..."Рідний Край" — на честь де-юре комунальної, а де-факти власної газетки!
Уявляєте! Населений пункт, названий на честь кишенькової газетки рєґіонального пропаґандона районного штибу!
Зараз ця особа сховалась в тінь, виставляючи попереду, як Хуйло "женщін і дєтєй", купку ватних тіток: то гуску галю, то гуску таньку кліценко з виводком таких же дурних гусок. Поменшало й писанини від цього рєдактора районки, принаймі, штампує не так завзято, як на початку декомунізації.
Тільки за це такого пропаґандона, як константін прічінєнко варто негайно заарештувати і засадити років на 15 за статтями про державну зраду, коллабораціонізм, за співпрацю з кремлівськими аґентами і фінансистами війни проти України, за підбурювання населення на антидержавні дії, за антидержавну пропаґанду і заклики до антидержавних дій, за маніпуляції суспільною думкою, за роздмухування конфліктів, за дестабілізацію ситуації в країні і стратегічно важливій прифронтовій області.
Під час воєнного стану таких державних зрадників взагалі ліквідовують!
Так що, бєґі, костя, бєґі, в Ростов, к дочєрі!
Давайте згадаємо "прічінєнковську пісаніну".
Коллабораціоніст прічінєнко схоже "спеціалізується" на темі "топонімічної війни", активно поширюючи свою писанину у провідних виданнях країни, а також на обласному і районному рівні.

Висновки можна робити з одних лише заголовків!
"Кто-то хочет "забельманить" весь район" — урядове видання «Голос України»
"Хтось прагне „забільманити“ увесь район" — урядове видання «Голос України» 11.05.2016
"Дискусії щодо назви" — урядове видання «Сільські Вісті» № 33 25.03.2016
"У Запорізькій області громада не підтримала назва села, нав'язане Києвом"
(О, "Кієвская Хунта навязала"!)
"Куйбышевцы категорически против новых названий поселка и района" — «Пологівські вісті»
"Нова назва Куйбишевого: більмо на оці чи історична пам'ятка?" — «Районка» (Пологи) \ «Рідний край» (Більмак)
(В «Районкє» прічінєнко чомусь підписує себе як "катєріна ніколаєва" і, будьте обережні, ці бовдури прикрутили на свій сайтик радіо з автоплеєм, звук вимкніть, якщо будете переходити за лінком. Рученьки за таке відкручувати варто.)
"У Куйбишевому триває боротьба з Більмаком" — «Районка» (Пологи) \ «Рідний край» (Більмак)
"Невдоволені декомунізацією: у колишньому Куйбишевому триває боротьба з Більмаком" — «Районка» (Пологи) \ «Рідний край» (Більмак)
"В Запорожской области некоторые депутаты считают, что в районе живут не украинцы, а тюрки" — зразок вищої шизофренії прічінєнка у коллаборантському виданні "Индустриальное Запорожье".

І це лише дещіця писанини від цього посіпаки.
Читати маячню схибленого пропаґандона не варто, бо там шизофренія і "бєльмо" через слово, побережіть свою психіку — достатньо лиш одні заголовки перечитати, щоб зрозуміти, що ведеться гарно спланована і фінансована інформаційна кампанія. А ці кошти, між іншим, можна було спрямувати на сільські громади, а не утримувати купку ватніків-невігласів.
Ось, наприклад, товаріщ Прічінєнко починав публікуватись у виданні "День".
Знову "історія про бєльмо", від якої кров з очей починає йти, і невдала спроба популяризувати серед місцевих мешканців якогось забутого совєтського героя "вєлікай атєчіствєннай": ініціювали в селі Грузьке, де народився цей красноармєєц, перейменувати "под шумок дєкомунізациі" вулицю Бердянську (з якого переляку?), але селяни висловили рішуче НІ, і запитали, коли місцева влада почне виконувати свої зобов'язання та обіцянки? На обіцяне упорядкування села коштів немає, а на утримання пропаґандиста прічінєнка є? Відродити совєтського дєдовоєватєля не вдалось.

Дивно, але якогось редактора сільської "районкі" з глибокої провінції на Запорожжі чомусь публікують перші шпальти урядових видань: "Урядовий Кур'єр", "Голос України", "Сільські Вісті"...
Не кожен сільский редактор має можливість публікувати на перших шпальтах урядових видань маячню про "бєльмо на ґлазу" з відверто антидержавними меседжами про те, що потрібно поставити під сумнів рішення Держави Україна про декомунізацію.
Хто ж спонсорує сільского редактора? Адже, щоб публікуватись на перших шпальтах урядових видань чи регулярно мати в розпорядженні "под рукой" журнашлюх провідних регіональних і загальнонаціональних телеканалів (ТРК"УРКАина", "1+1", "Алєкс") для створення великих телесюжетів і трансляції їх у прайм-тайм по вечірнім новинам — це треба мати за спиною вельми впливових і забеспечених осіб. Наприклад, клан пшонки з Москви...
Товаріщ Причиненко Костянтин Володимирович згідно оприлюдненої декларації за 2016 рік — бідний, як церковна миша!

Себто, в порівнянні з його "хазяіном", коллабораціоністом і бердянським олігархом, екс-рєґіоналом і нардепом ВР пономарёвим, прічінєнко дійсно "голота", а ось у порівнянні з простими селянами Більмацького району — ще й нівроку "куркулик": декілька земельних ділянок, дві квартири, доходи від фактично власної газети "Рідний край", гонорари від видань "Запорізька правда" та урядових "Сільські вісті" і "Голос України"; (чомусь не вказано "Районку" та решту видань, для яких мабуть прічінєнко задарма писав), а також джерелами доходів є якийсь ФОП; внесено доходи жінки в управлінні пенсійного фонду України "в Куйбишевському районі" (де це такий?).
Гонорари копійчані, навіть не віриться, що такі платять взагалі. Зарплатня за рік у 10 тисяч якось теж доволі підозріло виглядає? Звідки ж дві квартири та скільки ділянок землі по декілька десятків гектарів? Втім, земелька в ціні навіть у глибоких провінціях, тож недарма земельку підгріб під себе любитель "совєтського прошлоґо" та казкар історій "про бєльмо". А ще ж доця в Новочєркасскє чи Ростовє-на-Дону, треба ж з дому сумочки передавати автобусами через "ДНР", щоб у "братской рассіі" доця з голоду не попухла на несанкційному кацапському харчі.
Вилизувати режими прічінєнку звично ще з совєтських часів. Комсомольский актівіст і писака собі завжди вмів заробити "на хлєб с масєлком", вилизуючи партійні дупи совєтських районних і обласних функціонерів, потім "рєґіональських", тепер вилизує "жоппо.блок" та чисельні клони рєґіоналів, примостившись під крилом бердянського олігарха пономарёва. Хто жре пшонку той завжди ситий. Тому й ліпить усім навколо своє "бєльмо" про Більмак вже другий рік. Щоб заліпити людям очі тим своїм вигаданим ватним "бєльмом"...

Між іншим, якщо у всій дворічній писанині прічінєнка "красной нітью" проходить оте саме "бєльмо", яким його особисто хоче хтось "забєльманіть", то в одній зі своїх перших статей топонімічний боєц якраз навпаки згадав, що в рідному краї все пов'язано з топонімом Більмак!
Цитата:
«Яка ж історична назва райцентру? Царекостянтинівка? Не годиться вшановувати родича російського імператора. Втім, селище іменувалось і Костянтинівкою, Першотравневим, Первомайським, не кажучи про народну назву Кам’янка!
Якийсь професор із Національної спілки краєзнавців України, член експертної комісії вирішив увічнити гору Бельмак-Могила, яку за нормами українського правопису називають узагалі-то Більмак. Той професор, сердега, не знав, що з-під Більмак-Могили тече річка Більманка, на якій стоїть село Більманка, недалечко є залізнична станція Більманка, а біля села Більманка — Більманський ліс...»

("Дискусії щодо назви" — урядове видання «Сільські Вісті» № 33 25.03.2016)

Вже після цього константін прічінєнко почав відстоювати абсурдні назви "константіновка" (на честь "сєбя любімого", певно, з аллюзією на Царє-Константіновку, звісно ж) та "Рідний Край" (на честь своєї газетки). "Хазяін" певно направив на потрібний курс. Тож, зараз тактика така: переписати й спотворити історію Більмака під кремлівських коллабораціоністів, заявляючи, що народна назва Кам'янка є історичною, підмінюючи поняття гаслами "Кам'янка наша твердиня" замість відомої з часів Запорожської Січі тези про те, що гора Більмак була захисницею, ну і також, якщо помітили на аматорських відео, намагаються змінити рік заснування, починаючи літосчислення селища ніби з часів появи хутора Кам'янка.
Себто, коли не існує достовірних зафіксованих історичних даних — їх вигадає прічінєнко!
 

Ще раз:
За константіном прічінєнко стоїть бердянський олігарх, "рєґіонал" та діючий нардеп Верховної Ради алєксандр пономарёв, обраний від виборчого округу, в якому знаходиться Більмацький район. А за пономарьовим стоїть артём пшонка — син екс-генпрокурора віктора пшонки і "крєстнічєк" януковича. Пономарьов щедро фінансується з Москви кланом пшонок. Пономарьова також підтримує голова Запорізької ОДА костянтин бриль, котрий є наймолодшим тричі генералом СБУ, а також має репутацію "смотрящєґо хуйлокума" віктора медведчука. (до речі, теща медведчука мешкає в сусідній Чернігівці).
Сам же прічінєнко всього лише дрібний гвинтик, виконавець і підбурювач, котрий готовий одразу втекти на РФ (Россію Фашистську), де у нього в Новочєркасскє під Ростовом мешкає дочка. Це якщо "хазяєва" дозволять, звісно.
Як вже згадувалось вище, під впливом прічінєнка громада наобирала аж 150 абсурдних назв, не обравши жодної, і зрештою рішення прийняла Держава Україна, керуючись якраз тим, що в цьому краї все історично пов'язане з топонімом Більмак: гора Більмак (якщо кому не до вподоби українізована назва Більмак-Могила), річка Більманка, село Більманка, Більманський Ліс, станція Більманка. Зрештою, легендарний козак Більмак з епосу Запорожських козаків, котрий чатував на горі Більмак ворогів і сповіщав запорожців...
 


 

За цей рік мешканці Більмака і Більмацького району вже звикли до нового топоніму.
Майже всі глобальні західні інтерактивні мапи також змінили давно назву населеного пункту, навіть українська версія "Яндекс-карт" змінила одразу після декомунізації! (Зараз вже "Яндекс" заблоковано, тож, побачити ніяк). Лише Google-Maps принципово зупинили перейменування по всій мапі України, але це тому, що засновник Ґуґлу Сєрґєй Брінн уродженець СССР. Втім, глобально, для всього Цивілізованого Світу вже давно не існує ніякого Куйбишево, а є Більмак.
Більмак чудово й гармонійно вписався в географію Запорожського краю поруч з топонімом Токмак.
Власне, ці два топоніми — Більмак і Токмак — споконвіку були поруч у назвах двох панівних висот нашого краю.
І лише купка неосвічених місцевих мешканців "пляшут под дудку" кремлівських коллабораціоністів і сліпо вимагають перейменування унікального топоніму Більмак, з такою красивою старовинною козацькою легендою. Хоча б з шани до Запорожських козаків та з поваги до Більмак-гори не чіпали б цей топонім...
Адже саме через це так казяться кремлядські перевертні!
 

Щодо назви Кам'янка — ніхто ж не заперечує дотичності цієї народної назви до Більмака. Ба, більш того, такий топонім вже є! Одна з річок, що витікають з Більмак-гори — річечка Кам'янка, на якій і був хутір з такою народною назвою. Всі босоніж в березі Кам'янки бігали. І назва Кам'янка може бути й повинна залишитись в Більмаку як назва історичного куточка містечка, в якому, власне і був той самий хутір. Як утотожнити цю назву, як вплести в історію населеного пункту? Скажімо, при великому бажанні назвати Кам'янською вулицю з якоюсь кацапською назво, або ж взагалі, нарешті почистити ставки і розбити чудовий Кам'янський парк.
А, точно, за це ж не заплатить "актівісткам-массовікам" бердянський олігарх...
 

Переважна ж більшість мешканців Більмака проти повторного перейменування, хоча б тому, що в такому випадку за свої кошти доведеться перероблювати всю документацію. Це при декомунізації не передбачалось за кошти громадян щось змінювати, але при повторному перейменуванні цілому району доведеться вже за власні кошти перереєстровувати усю документацію. І це ставить під загрозу всі інвестиційні проекти району, селищних і сільських рад.
Але ж купці коллабораціоністів важливо відпрацювати ті грошики, які їм кидає зі свого столу нардеп-олігарх пономарёв, котрого спонсорує з Москви клан пшонок.
Колотнеча проти топоніму Більмак другий рік підтримується сильною інформаційною кампанією як на рівні області, так і на загальнонаціональному рівні, інакше б не возили у Більмак загальнонаціональні телеканали і не транслювали постановні телесюжети у прайм-там у вечірніх новинах.
А в інтернеті проти назви Більмак окрім замовних статей в ручних ЗМІ, активно "работаєт" ботофермочка, або ж, ще банальніше — відпрацьовують "трудодні" бюджетніки з числа цієї ж когорти професійних "куйбышевськіх протєстующіх". Ось чудовий екземпляр: одна з мешканок Більмака, що відстоює назву Кам'янка, залишила у "Фейсбуці" коментар, де начебто наполягає на Кам'янці. Зверніть увагу, місцем проживання вона чомусь вказала "Куйбишево, Росія". Не факт, що йдеться про селище на Сахаліні, а велике місто на річці Волґа давно перейменоване на Самару. Скоріше, це така ж "Росія", як і відомі "россійські" Луганськ, Дебальцеве, Ялта, Севастополь, тощо.

Тобто, одна з тих гусок із натовпу з телесюжету ТРК"УРКА" вже відкрито вказала, що Більмак це "Куйбишево, Россія"!
 


 

Ще один цікавий нюанс у цих аматорських відео: стадо ватних гусок завзято верещали не лише "позор-ганьба" на адресу трьох мешканців Більмака, що прийшли до суду захищати топонім Більмак, але й навіть у залі суду верещали "Геть з нашого селища!"
Уявляєте, якась купка тьоток, прикормлених кремлівським коллабораціоністом пономарёвим, ось так зухвало виганяє з рідного Більмака людей, котрі стали на захисті інтересів Держави Україна! Це нагадало аґресію сепаратистів, так званих "житєлєй данбасса" у 2014 році...
Погляньте на скріншот над цим абзацем — одна з тих горластих тьоток, що кричала пану Вернигору в спину "Геть з нашого селища!" вказала у своєму аккаунті що Більмак це "Куйбишево, Россія"!
Саме ця купка горластих "куйбышевськіх ватніков" приведе в Більмак танки і "Ґради" РФ (Россії Фашистської).
Хочеться вірити, що мешканці Більмака добряче запам'ятали обличчя цих пономарёвських посіпак — їм будете дякувати за спалені обстрілами хати.
Втім, ці ватні бабки з інтелектом гусок навіть не усвідомлюють, що кацапські гармати не будуть оминати їх хати, коли "куйбышевцам" таки вдасться накликати біду на свої голови.
А кличуть біду "житєлі куйбышево" завзято і набагато довше, аніж "житєлі дамбасса"...
 

Кацапські танки ближче, ніж здається, і вже дихають пекельним диханням у вікна сільських хат...
Більманці, здімайтесь на захист!
Більмак — це кордон!
 


 

© Максим Довгаль
© «Порохівниця»

2 коментарі до “Боротьба за Більмак — топонімічні війни

  1. Сповіщення: Більмак — історія знищення – Порохівниця

  2. Сповіщення: Більмак — топонімічна війна триває – ПОРОХІВНИЦЯ

Коментувати не дозволено.