Перейти до контенту

«ONUKA» — магія і гармонія Минулого і Майбутнього

«ONUKA» — магія і гармонія
Минулого і Майбутнього

 
Після неймовірного виступу «ONUKA» у фіналі "Євробачення" Світ буквально вибухнув: Українці довели, що можна створити сучасну електронну музику живим виконанням традиційними фолькльорними інструментами.
Музичний світ жваво цікавиться тепер назвами українських інструментів: бугай, трембіти, цимбали, бандура, сопілка...
Концерти «ONUKA» розписані на рік вперед...


 

♪II► «ONUKA» — „Other“ ft. NAONI Orchestra

Звичайні українські народні музичні інструменти, котрі одвічно створювались руками Українців: трембіти, цимбали, сопілка, бугай — прості, невибагливі, а з ними можна створити сучасну музичну композицію! Найвищої якості! І Європа буде в захваті. (Адже живе виконання фолькльорних інструментів не гірше електронної музики!) Звичайна дерев'яна трубочка з дірочками може дарувати чарівні звуки — це сопілка, та й трембіта заворожує. А чого лиш варті цимбали і бандура! А звичайний обтягнутий шкірою барабан з кінським волоссям у вмілих руках дарує неймовірний звук, ніби бугай реве — тому й барабан з хвостом зветься бугай.
«ONUKA» часто виступає у супроводі NAONI Orchestra — Національний Академічний Інструментальний Оркестр Народних Інструментів України (НАОНІ). Також на сцені з «ONUKA» буває рівненський симфонічний оркестр «Brevis».
Народні інструменти гармонійно звучать під сучасний електронний акомпанемент.

Наші "старшыє братья" завжди висміювали наші "сєлянскіє" інструменти, маючи у себе лиш балалайку у три струни та ложки, якими жерли. Але ми довели, що віковічні українські інструменти можуть дарувати якісну, сучасну європейську музику.
Те ж сталось і з нашим прагненням повернутись у наш європейський дім.
Московіти постійно сміялись над нами, принижували, але ми повернулись у Європу, а їм туди дорога зась!

І ми перетворимо Європу на українську: з вишиванками, трембітами, цимбалами, з чарівною сопілкою і солов'їною українською мовою! Досить вже півстолітнього кремлівського "хазяйствованія" в Європі!
Прийшов час замінити цей вигнивший паззл справжньою європейською частинкою, котрій не дали змогу стати на своє європейське місце 100 років тому.
Прийшов час доповнити розмаїття європейських національних культур нашою українською.
Прийшов час уквітчати Європу українськими мальвами, прикрасити вишивками й червоною калиною та огорнути справжньою живою українською музикою! Музикою, від якої душа бринить, у якому б виконанні не звучали наші українські мотиви. Бо червоне то любов, а чорне то журба, а від музики української серце радіє й плаче, а душа стискається у грудях...
І скільки б не продовжували волати московіти що "укрАінцы нє в састаяніі саздать качєствєнный прадукт" — ми щоразу переконливо доводимо зворотнє! А балалаєчнікам і кобзоно-кіркоровим місце на звалищі історії!
Втім, про це окрема розмова, а зараз варто ближче познайомитись з магічною музикою «ONUKA».

«ONUKA»

«ONUKA» — український електронний музичний гурт, особливістю якого є використання національних народних мотивів та інструментів в електронній музиці.
Назва проекту «ONUKA» (тобто "онука") — це данина поваги до видатного українського майстра музичних інструментів Олександра Шльончика, дідуся солістки ансамблю Наталії Жижченко. За словами Нати: «Він зробив мою першу сопілку, навчив грати, сформував у мене розуміння Батьківщини».

Робота над проектом «ONUKA» почалася влітку 2013 року. Співавторами проекту стали Наталія Жижченко — колишня солістка гуртів «Tomato Jaws» та «KOOQLA», і Євген Філатов — лідер гурту «The Maneken».
Вокалісткою гурту, автором текстів, головним автором ідей є Наталія Жижченко. На сцені вона, окрім вокалу, грає на сопілці, окарині, свистульці, омнікорді, невеликих перкусійних інструментах, а також керує відтворенням семплів. Головним композитором, саунд-продюсером, аранжувальником та арт-директором проекту є Євген Філатов. Він також бере участь у живих виступах на радіо.
До основного сценічного складу гурту окрім Наталії Жижченко входять клавішниця та бек-вокалістка Дарина Серт, ударниця Марія Сорокіна, а також бандурист Євген Йовенко. До розширеного складу, який виступає під час великих концертів, входить також тріо духових: два тромбони та валторна. Один із тромбоністів також грає на трембіті.
Художницею-костюмером є Леся Патока («Patoka Studio»).
Перукар — Андрій Крупчинський («ErteQoob»).

Перший синґл гурту — пісню „Look“ представлено у жовтні 2013 року. Наприкінці грудня 2013 року вийшов кліп на цю композицію, режисером якого став Євген Філатов.

♪II► «ONUKA» — „Look“

Дебютний альбом гурту під назвою «ONUKA» вийшов 15 жовтня 2014 року. Платівка містила 10 треків (8 англійською, 2 українською), чотири з яких увійшли у попередній міні-альбом «Look» — „When I Met You“, „Misto“, „Time“ i „Look“. Альбом є у вільному доступі в мережі. Диск наповнений традиційними українськими звуковими мотивами, які виконуються на сопілці, бандурі та трембіті. Все це гармонійно поєднано з електронним аранжуванням.
Одразу після цього на американському лейблі «Most Addictive Records» випущено синґл „Zavtra“ з однойменною україномовною піснею. У грудні 2014, за рейтингом «Cultprostir», дебютний альбом гурту був визнаний найкращим альбомом року, а сам гурт став дебютом року.

♪II► «ONUKA» — „Time“

Другий міні-альбом, «Vidlik», вийшов 8 лютого 2016 року.
Ми трохи згодом повернімось до цього дуже незвичайного альбому, а зараз дозвольте забігти наперед до події, котру ми вже пережили і все ще захоплюємось нею, переглядаючи цей неймовірний живий виступ.
Так, мова йде про виступ «ONUKA» у ґранд-фіналі «Eurovision» 2017.

UkraїnEUrope — „Vidlik“ zaveršeno! Ukaїna çe Europa!

Символічною композицією 2017 року став меґамікс «ONUKA» у ґранд-фіналі "Євробачення".
Відлік, що тривав три роки, з початку Майдану. Відлік, що завершився в ніч ґранд-фіналу "Євробачення". Україна відтепер не "пост-совєтськоє ґосударство". Україна — це Європа! Відлік завершено!

♪II► «ONUKA» feat. «NAONI Orchestra» — „Megamix“ — Interval act — 2017

Світ буквально вибухнув від захоплення! Такого живого виконання сучасної музики не очікував ніхто!
Цей виступ названо найкращім за всю півстолітню історію "Євробачення"!
І чудово, що це був позаконкурсний виступ.
Якщо у 2004 році „Wild dances“ Руслани пошматували Європу енергією Карпат і вперше заявили потенціал української музики саме з українськими фолькльорними елементами, — а це була всього лише друга участь України на "Євробаченні", — то «ONUKA» довершила і остаточно довела найвищу якість звучання української музики на світовій музичній арені.
Так, цей відлік було завершено і відкрито нову епоху…
Меґамікс «ONUKA» розпочав відлік нової епохи, став своєрідним і круто модерновим електронно-фолькльорним українським "реквіємом по Совку"! І так, цей позаконкурсний виступ є безперечним переможцем не лише цьогорічного "Євробачення"!

„Vidlik“

Мало хто знає, що композиція „Vidlik“, котра була центральною у меґаміксі, з'явилась ще минулого року, до 30-х роковин Чорнобильської катастрофи…
Кліп до цього треку також знято минулого року, і своєю футуристичністю він вражає не менш за саму музичну композицію.
Скільки глибоких сенсів водночас закладено в цю композицію: відлік до катастрофи, відлік під час катастрофи у Чорнобилі, відлік після… Відлік з тих страшних днів до сьогодення і у Майбутнє…
Символічним став цей відлік і на сцені "Євробачення" — завершувався відлік старої епохи і починався відлік нової, європейської України: гідне проведення європейського пісенного конкурсу (цьогорічне "Євробачення" визнано найбільш видовищним за всю історію), в ці ж дні Україна отримала не лише повну Асоціацію з Євросоюзом, але й безвізовий режим.
Головне — припинити зайві розмови, рівно дихати, натиснути відлік і бути готовим прагнути тільки в Майбутнє!
Відлік…

Я... Дихати... Хотіти...
Я… Припиняти… Розмова…
Я… Натискати… Відлік…
Тільки… Майбутнє… Готовий…

♪II► «ONUKA» — „Vidlik“

Відлік із сутінок Минулого до сьогодення і у Майбутнє…
«ONUKA» увімкнула відлік до нашого Майбутнього!…

…Втім, відлік для гурту «ONUKA» розпочався не з "Євробачення". Неймовірні відеокліпи «ONUKA» з'являлись і у 2015, і у 2014, і у 2013 роках. І музичні композиції вражають своєю магією!
А відлік для Наталії Жижченко розпочався, певно, у 1986, коли Наталці виповнився рік.
Її батько був одним з ліквідаторів атомної катастрофи на Чорнобильскій АЕС, і це наклало свій певний відбиток і на життя родини, і на музичну творчість Наталії Жижченко.
Оповідання і музичний трек у вигляді екскурсу в нашу історію трагедії 1986 року на Чорнобильський АЕС викладено у міні-фільмі „MAINLAND“.

II► «ONUKA» — „MAINLAND“

Наталія Жижченко розповіла, як чорнобильська трагедія пов'язана з її родиною, і що таке Батьківщина.
Це відео — пам'ятка для всіх майбутніх поколінь, щоб ніколи люди не забували до чого призводить небезпечна гра з "мирним атомом".

Найжахливішій атомній катастрофі людства було присвячено другий міні-альбом «ONUKA» «Vidlik», що вийшов 8 лютого 2016 року.
Головним стимулом до написання міні-альбому стала аварія на Чорнобильській АЕС, а його концертна презентація відбулась у квітні 2016 року — до 30-х роковин катастрофи. Платівка містить чотири пісні: дві українською та дві англійською. В роботі над міні-альбомом взяв участь рівненський симфонічний оркестр «Brevis».
Перший трек „Svitanok“ написано на вірш київського стрит-арт-художника Єжи Коноп'є.
Другий трек „Vidlik“ поєднує "вокал" веб-сервісу Google Translate з народним басовим інструментом бугаєм. Слова звучать дивно українською, тому що дієслова в невизначеному вигляді — ні в минулому, ні в теперішньому чи майбутньому часі, що неможливо в українській мові для правильного винесення пропозиції. В цьому використанні невизначеного роду дієслів є свій глибокий задум — показати одночасне перебування і в Минулому, і в сьогоденні, і в Майбутньому.
Третій трек „Other“ було записано ще в березні 2015 року. У ньому партію на цимбалах виконує заслужений артист України Андрій Войчук.
Останній трек „1986“ присвячено трагічній події 26 квітня 1986 року — у ньому Ната вперше виконує невеличкий уривок на терменвоксі, а також звучить реальний запис переговорів диспетчерів ЧАЕС у день катастрофи.
Одразу ж після виходу міні-альбому композиції стали саундтреком до одного з документальних фільмів до 30-х роковин аварії на Чорнобильській АЕС.

♪II► «ONUKA» — „1986“

♪II► «ONUKA» — „Svitanok“

♪II► «ONUKA» — „Misto“

7 липня 2017 року вийшов перший сингл „Vsesvit“ з нового альбому гурту під назвою «MOZAЇKA», реліз якого запланований на осінь 2017 року. У записі взяв участь продюсер Ерік Муке, засновник гурту «Deep Forest».

♪II► «ONUKA» — „Vsesvit“

«ONUKA» гармонійно поєднує Минуле і Майбутнє, створює неймовірну магію симбіозом електронної музики і традиційних українських інструментів, фолькльорних мотивів. Глибину цих композицій і масштаб творчості «ONUKA» ще буде гідно оцінено з часом, ще не всі зрозуміли, яка коштовна перлина народилась в українському, європейському і світовому музичному світі.

♪II► «ONUKA» — Live in Kyiv [Feat. «Brevis Orchestra»]

Хто там постійно белькоче, що Українці не спроможні створювати якісну музику? Насолоджуйтесь!

 
Відео з офіційного каналу © «ONUKA»
Матеріял укладено з відкритих інтернет-джерел.
© «Порохівниця»
2017.VІI.25

1 коментар до “«ONUKA» — магія і гармонія Минулого і Майбутнього

  1. Сповіщення: «Порохівниця» — 2017 – ПОРОХІВНИЦЯ

Коментарі закриті.