Перейти до контенту

Руслана — магія і енергія Карпат

Руслана — магія і енергія Карпат

 

Магія та містика Карпатських гір, їх енергетика, енергія, драйв та неймовірно дика сила! Це Руслана!
Справжня дівчина-воїн! Справжня дівчина-воля! Серце її в Карпатських горах, на вершинах їх, так і знай!
Зірка Карпат! Наше сонечко зійшло з заходу!


 

Світанок

Весняною світанковою зірочкою засяяла на темному небі Руслана в середині 1990-х років.
Хвилю підйому сучасної української естради вже почала огортати своїми темними обіймами імла "россійскоґо шоубізнєса", поглинаючи своїм мороком ранкову зорю української музики епохи відновлення Незалежності, але мордорські сутінки не змогли придушити своїм мороком промінь зірки Руслани.

Ніч нас дивує зірками,
Кожен шукає свою,
Вічного щастя немає.
Хтось заблукає, а хтось
Я так хочу, згадає про сонце,
Майбутнє своє віднайде.

Де він, мій день,
Де мій світанок,
Де сонце зійде –
Ніч заховає у сні.
День мій прийде
І розповість мені
Відповідь де,
на всі питання мої...

♪II► Руслана — „Світанок“

Не пускай в серце, не пускай
Сум ночей пустих,
Все минає, що було.
Зустрічай, сонце зустрічай.
Світанок стирає вчорашнє минуле...

І світанок почав боротись із задушливою імлою, що йшла з північних мордорських багнищ та огортала своїм чорним мороком все навкруги в Україні... Весна почала боротися з їх одвічною мерзлотою, котра прагнула навіки заморозити Україну своїм холодом "лаґєрноґо шансона" та кацапських кабацкіх пєсєн.
Весна й світанок хоч і не одразу, але змогли підтопити цю одвічну мордорську мерзлоту.
 

♪II► Руслана — „Мить весни“

Весна й Світло завжди перемагають холод та темряву!
Головне, в першу чергу відігріти найніжніші серця — дитячі серця!
Адже це Майбутнє!

♪II► Руслана — „Балада про принцесу“

 

Співати Руслана почала ще в дитинстві.
Школяркою Руслана співала в гурті «Оріон», потім — у дитячому ансамблі «Посмішка». Після закінчення дитячої музичної школи майбутня співачка вступила до Львівської консерваторії ім. М. Лисенка на диригентське відділення.
Під час навчання в консерваторії Руслана брала уроки композиції в Мирослава Скорика, уроки диригування в Миколи Колесси та Юрія Луціва, уроки вокалу в Лариси Бужко, уроки фортепіано в Юрія Боня.
Руслана закінчила консерваторію за фахом «Диригент симфонічного оркестру».

"Доросла" музична кар'єра співачки почалася 1993 року, коли Руслана взяла участь у двох музичних фестивалях України: Всеукраїнському фестивалі сучасної пісні і популярної музики «Червона Рута-93», лауреатом якого вона стала, а також Всеукраїнському фестивалі поп- і рок-музики «Тарас Бульба-93».
Наступного року Руслана та її продюсер Олександр Ксенофонтов заснували студію «Люксен» і почали займатися радіорекламою. Відомі музичні кліпи фірм «Oriflame», «Coca-Cola», «Stimorol» озвучені голосом Руслани. Цьому заняттю співачка віддала більше двох років.
1994 року Руслана стала володарем «Ґран-прі» першого Всеукраїнського телевізійного фестивалю «Мелодія».
27 грудня 1995 Руслана вийшла заміж за Олександра Ксенофонтова.

З початку 1996 року займалася першим великим творчим проектом — шоу «Дзвінкий вітер» із "живим" звуком. Цей проект був присвячений святкуванню 500-річчя епохи Відродження у Львові й був синтезом класики й року.
Наприкінці липня 1996 співачка записує свій перший сингл і кліп «Ти». Кліп, зйомки якого проходили в Олеському замку, став першим етапом проекту «Дзвінкий вітер».

Наприкінці 1997 року Руслана зробила шоу «Різдво з Русланою», до якого ввійшли акустичний концерт, зйомка телепрограми з аналогічною назвою і презентація анімаційного фільму «Балада про принцесу». Того ж року співачці надано звання «Видатна львів'янка року».

1998 — вийшли два альбоми співачки: студійний «Мить весни» і концертний «Найкращі концерти дзвінкого вітру».

Візитною карткою Руслани стала пісня «Світанок», яка здобула приз «Золота Жар-птиця-98» у номінації «Найкраща пісня року». Кліп на цю пісню теж було відзначено як найкращий відеокліп року.

У другій половині 1998 Руслана влаштувала тур із благодійними концертами по стародавніх замках України з метою зібрати кошти на їх реставрацію. «Тур по стародавніх замках України» привернув увагу до їхнього стану. Результатом цього стала реставрація Золочівського замку.

2000 — остаточно завершивши проект «Дзвінкий вітер», Руслана зайнялася новим проектом — «Гуцульським». У рамках проекту було випущено сингл «Знаю я».
«Знаю я» був першим музичним кінокліпом, який було знято та змонтовано спеціально для показу на широкому екрані в сучасних кінотеатрах. У цій роботі брали участь 250 спеціалістів із п'яти країн світу, які працювали в сімох студіях.
 

♪II► Руслана — „Знаю я“

 

Дикі танці

Влітку 2003 року вийшов новий альбом Руслани — «Дикі танці» з елементами традиційної гуцульської музики. Він став лідером продажу музичних альбомів року в Україні. Робота над альбомом (так зване зведення) відбулася у травні 2003 на всесвітньо відомій музичній студії Пітера Гебріела «Real World» у Лондоні. Це сучасна компіляція музичного матеріалу на основі давніх етнічних гуцульських мотивів (ритмів і танців) і сучасних течій поп- і рок-музики. Альбом підсумував творчість співачки в рамках «Гуцульського проекту» за весь час його існування.

У липні 2003 року Руслана зі своїм гуцульським шоу виступила на українських фестивалях «Купальські зірки» й «Купальські ночі». Цього ж року в неї вийшли два нових кліпи — «Коломийка» і «Ой, заграймо музиченьку» на пісні з альбому «Дикі танці».

У жовтні 2003 року було опубліковано офіційні дані по продажах альбому «Дикі танці» — офіційно було продано 100 000 копій цього альбому. Наприкінці листопада 2003 року в Руслани почався, а 4 січня 2004 року закінчився український концертний тур із її новою шоу-програмою «Дикі танці». Під час цього туру на сцені разом зі співачкою виступав балет «Життя». Режисером шоу була Ірина Мазур, а костюми розробила Роксолана Богуцька.

♪II► Руслана — „Коломийка“

♪II► Руслана — „Ой, заграй ми музиченьку“

♪II► Руслана — „The Same Star“ (українська версія)

Альбом «Дикі танці» (а згодом і англомовна версія «Wild Dances») — неймовірна концентрація справжньої карпатської етнофолькльорної енергетики і магії. Дуже жаль, що до кожної композиції не було створено відеокліп — ці два альбоми мали б чудову презентацію у вигляді музичного фільму з серії споріднених між собою кліпів. Адже кожна композиція варта уваги: і гуцульский „Аркан“, і „Плес“, і „Північна“ в якій дівчина-воїн кличе свою долю і стоїть на сторожі своєї волі на вершинах Карпатських гір... Обидва альбоми обов'язково варто слухати разом — вони найпотужніші в дискографії Руслани!

А я – дівчина-воля,
За собою долю кличу свою,
А я дівчина-воїн,
Я не знаю болю, навіть жалю,
А я неба водою,
Вмию вроду мою – тугу мою.
А я дівчина-зброя,
Си не бою ні снігів, ні вогню.

♪II► Руслана — „Пiвнiчна“

 

У грудні 2003 року на церемонії «Українська музична премія» ініційований Асоціацією звукозаписних компаній України, за альбом «Дикі танці» Руслана отримує першу в Україні офіційну нагороду «Платиновий диск». Вручив нагороду співачці президент Міжнародної федерації звукозаписної індустрії (IFPI) у Східній Європі Стефан Кравчек.
 

„Wild Dances“ «Eurovision-2004»

У квітні 2004 року Світ ще не чув про Руслану, але скоро все змінилося.
У травні 2004 року Руслана вийшла на міжнародну сцену – Руслана представляла Україну на пісенному конкурсі «Eurovision-2004» у Стамбулі (Туреччина).
Україна вдруге приймала участь в цьому престижному конкурсі і всього друга участь стала справжнім тріумфом!
Готуючись до участі в конкурсі «Євробачення-2004», PR-група Руслани провела всебічну підготовку: вони вивчали своїх конкурентів, проводили спеціальні рекламні тури по країнах, що були учасницями голосування. Під час самого конкурсу було організовано спеціальну PR-підтримку. Так, на відміну від заходів конкурентів, прес-конференція Руслани проводилася нестандартно: наприклад, усі присутні могли дегустувати українську горілку і сало. До того ж Руслана вчила журналістів грати на трембіті.
На самому конкурсі шоу Руслани кардинально відрізнялося від виступів інших учасників «Євробачення-2004».
Руслана вразила всіх під час музичного конкурсу «Євробачення». Півтора мільйони глядачів з усього світу спостерігали за тріумфом Руслани.
Дика енергія, шалена енергетика у суміші з етно-фолькльорними гуцульськими мотивами Карпат створили справжній фурор!
Вогонь, дикі танці дівчини-воїна і амазонки з Карпатських гір, трембіти й такий шалений драйв, що стамбульська сцена "Євробачення" ледь витримала! Телекоментатори назвали Руслану "принцесою-воїном". Публіка була просто в захваті і вибухнула оваціями! Серед 36 країн, які брали участь, за результатами світового телефонного голосування в прямому ефірі Руслана посіла перше місце з рекордними на той час для "Євробачення" 280 балами.

Магія та містика гір, їх драйв та дика сила! «Дикі танці»! «Wild Dances»! Хіт, що приніс Руслані перемогу!

♪II► Ruslana — „Wild Dances“ (Ukraine) - LIVE - 2004 Eurovision Song Contest

♪II► Ruslana — „Wild Dances“ (English version)

♪II► Ruslana — „Дикі Танці“ (Ukrainian version)

 

Синґл «Wild dances», що приніс перемогу на конкурсі, та одноіменний альбом були видані більше ніж у 25 країнах. 97 тижнів Руслана лідирувала у 14 чартах враженої її успіхом Європи. В рідній країні альбом співачки п’ять разів ставав платиновим і зробив Руслану першим виконавцем, що продав 500 000 копій альбому в Україні. Згодом у Лас-Вегасі Руслана отримала престижну премію «World Music Awards» — «Всесвітню музичну нагороду» за найбільшу кількість проданих альбомів «Дикі Танці» у світі. Далі була нагорода «Gold Records» та вершини чартів в Бельгії (11 тижнів на першій сходинці), Чехії, Греції та інших країн.
Перемога Руслани на «Євробаченні» була відзначена державними та урядовими нагородами. Тодішній президент України Леонід Кучма своїм указом надав переможниці міжнародного конкурсу пісні «Євробачення-2004» звання народної артистки України.

«Дикі танці» потужним промінням пробили імлу "россійскоґо шоубізнєса", котрий вже встиг задушити перші паростки української сучасної музики, стрімко перетворюючи деяких українських виконавців на частину "россійскоґо шоубізнєса", змушуючи ставати їх "руссцкопающімі", а тих, хто не бажав ставати покручами — заганяючи у підпілля...
Але «Дикі танці» пробили цей мордорський морок! І хоча ще далеко було до повного розсіювання всієї цієї "кіркоровщіни", але міцний промінь Руслани вже пробив цю димову завісу. Через що россійскіє "братья" дуже казилися — їх корчами корчило і все ще корчить при одній лиш згадці про Руслану!
Дівчину-волю і воїна дуже бояться орки з багнищ!

Успіх закріпився танцями з вовками!

♪II► Ruslana — „Dance With The Wolves“

♪II► Ruslana — „Танці з вовками“

«Танці з вовками» — відображення подій 2004 року в Україні — перший Майдан, Помаранчева революція, в якій Руслана бере активну участь. Окрім музики, для Руслани завжди була важлива та актуальна соціальна діяльність. І вже навесні 2006 року вона стає Народним Депутатом України.
В політиці головним аспектом діяльності Руслани стала благочинність. Весною 2007 року Руслана і відомий німецький рок-музикант Пітерс Маффай разом вирушають у великий благодійний тур Німеччиною та всі кошти, зібрані під час концертів, передають Львівській, Дніпровській і Київській дитячим лікарням. Благодійний тур по 15 містах Німеччини, в якому взяли участь 14 виконавців з усього світу, допоміг зібрати кошти для вирішення соціальних проблем різних країн.
Соціальна діяльність Руслани торкнулася і проблем торгівлі людьми. Співпрацюючи із ОБСЄ, Руслана стає Послом Доброї Волі ООН та починає активну кампанію по боротьбі із сучасним рабством. У лютому 2007 року співачка виступає на Віденському Форумі з питань торгівлі людьми та презентує свій соціальний сингл «Not for sale», як офіційно визнаний ООН гімн кампанії.
У липні 2008 року Західна Україна потерпає від сильної повені. Руслана формує благодійний фонд та збирає кошти на допомогу постраждалим від стихійного лиха.

Дика енергія

Руслана не припиняє музичну діяльність.
Шалений успіх дав Руслані, тендітній, але зверхенергійній дівчині, можливість зробити своєю сценою весь світ. Безперервні гастролі допомогли співачці донести свою музику у всі кутки світу.
Світовий рекординговий гігант «Warner Music» підписав зі співачкою контракт на весь світ. Руслана дійсно універсальний і, разом з тим, унікальний артист. Вона постійно випробовує себе в різних напрямках, використовуючи незвичайні етнічні звуки та змішуючи давні стилі та співочі традиції Карпатських гір з сучасною популярною музикою. Тембр її голосу та унікальна манера співу безпомилково упізнається мільйонами людей.
10 жовтня 2008 року відбувся світовий реліз альбому Руслани «Wild Energy».
У звучанні «Wild Energy» переплетені етнічні мотиви та ритми сучасного r’n’b. При створенні альбому Руслана вперше співпрацювала з американськими артистами. Два треки були записані спільно із суперзірками американського r’n’b T-Pain та Missy Elliot. Ці дуети – неочікувані сюрпризі в альбомі.

♪II► Ruslana — „Wild Energy“ (English version) 2008

♪II► Ruslana & Missy Elliott — „The Girl That Rules“ 2008

♪II► Ruslana feat. T-Pain — „Відлуння мрій“ \ „Moon of Dreams“ 2008

Перший синґл, записаний з T-Pain „Moon of Dreams“, а також відео на цю пісню стали хітом в Україні, Польщі та США.
Працюючи із командою музикантів та DJ`їв, Руслана створює свій особистий унікальний стиль в музиці, що оснований на використанні нових ритмів.

♪II► Ruslana — „ShaLaLa (English version)“ 2012

♪II► Ruslana — „Sha-la-la“ (Ukrainian version)

♪II► Руслана — „Вогонь чи лід“

З Русланою радо співпрацюють і інші зірки "Євробачення" на лише на сцені під час щорічних численних заходів "Євробачення" (адже окрім пісенного конкурсу ще безліч заходів відбувається протягом кожного року), але й дозволяють виконати свої хіти в українській інтерпретації. Переможиця "Євробачення" зі Швеції Лорін залюбки поділилася "Ейфорією".

♪II► Ruslana — „This is Euphoria“ (English version) 2012

♪II► Ruslana — „Це - Ей-форі-Я!“ (Ukrainian version)

ЄвроМайдан. Війна... Втрати...

В подіях ЄвроМайдану Руслана прийняла ще більш активну участь, аніж в першому Майдані 2004 року.
Починаючи із грудня 2013 року на підтримку Майдану Руслана вела нічні вечори майже до втрати голосу. Часта виконавиця Гімну України на ЄвроМайдані та організатор концертної програми.

II► Руслана — Новорічна Ніч на Майдані | Гімн України

...Війну РФ (Россії Фашистської) проти України, як і більшість свідомих Українців, Руслана сприйняла з болем.

II► WHY do people die?

II► ЗА ЩО гинуть люди?

Ще однією важкою для всіх нас втратою стала трагічна загибель Андрія Кузьменка, а для Руслани це ще й була втрата близького друга... Своєму другові Руслана присвятила реквієм...

♪II► Руслана та О. Ксенофонтов — „Ти ще відкриєш очі“ (присвята пам'яті Кузьми) (кліп-хроніка)


 

„It's Magical“ «Eurovision-2017»

...Але життя продовжується.
2017 рік привів в Україну вдруге пісенний конкурс «Євробачення», завдяки перемозі Джамали з композицією «1944» в Стокгольмі.
Руслана і електронний етнофольк проєкт «ONUKA» стають одними з хедлайнерів у ґранд-фіналі «Євробачення-2017».
Якщо у 2004 році „Wild dances“ Руслани пошматували Європу енергією Карпат і вперше заявили потенціал української музики саме з українськими фолькльорними елементами, — а це була всього лише друга участь України на "Євробаченні", — то «ONUKA» довершила і остаточно довела найвищу якість звучання української музики на світовій музичній арені.
А Руслана повернула знову всіх нас в магічну містерію Карпат прем'єрою нової композиції «It's Magical».

♪II► Ruslana — „It's Magical“ - Interval Act at the Grand Final of the 2017 Eurovision Song Contest

Президент України Петро Порошенко з приводу проведення «Євробачення-2017» в Україні виступив з офіційним зверненням до національної та міжнародної громадськості, в якому відзначив особливу роль Руслани, завдяки якій цей конкурс вперше відбувся у столиці України в 2004 році.

А тим часом Руслана запрошує всіх поринути в магію Карпат.

♪II► Ruslana — „It's Magical“ (English version) 2017

♪II► Ruslana — „Я Люблю“ (Ukrainian version) 2017

 

Наостанок х`тілося би звернути увагу на вельми важливий момент: зараз Руслана активно проводить кампанію по захисту Карпат від вирубки лісів, тож варто підтримати це прагнення врятувати від повного знищення наші Карпати, неповторну містику карпатських лісів, енергетику гір та гірських водограїв. Долучайтесь до офіційного каналу Руслани і слідкуйте та підтримуйте акції громадської діячки і свідомої патріотки рідного краю, рідних Карпат і рідної України.

II► Ruslana in the magic Carpathian mountains | 2017

 

Відео з офіційних каналів
© Ruslana
© «CompMusicLimited»
Матеріял підготовано з відкритих інтернет-джерел, фото і відео представлені в ілюстративній якості. Всі права збережено.
Публікація не носить комерційного характеру.

© «Порохівниця»
© Dmytro Dzŭba
2017.VІI.28