Перейти до контенту

Кузьма Скрябін — згусток позитивної енергії

Кузьма Скрябін — згусток позитивної енергії

 

Андрій "Кузьма Скрябін" Кузьменко — це справжній згусток позитивної енергії не лише на українській естраді!
Простий "чувак", як він сам себе називав, що став культовим музикантом, кумиром мільйонів Українців. Свій чувак для кожного, навіть якщо ти не є шанувальником його музичної творчості. Завжди відкритий, позитивний, оптимістичний, "добряк" з неповторним почуттям гумору і зі своїм галицьким суржиком, завжди тягнувся до людей, завжди говорив прямо те, що думав. І навіть якщо ти не згоден з чимось, то все одно ладен пробачити будь-що цьому патлатому чуваку — бо це свій чувак, це наш Кузьма!
Таким ми і запам'ятали Андрія Кузьменка...


 

Андрій "Кузьма Скрябін" Кузьменко — культовий український співак, письменник, телеведучий, продюсер, актор. Лідер гурту «Скрябін».
Андрій народився 17 серпня 1968 року в Самборі на Львівщині. Пізніше його родина переїхала у Новояворівськ, де і пройшли шкільні роки хлопця. Мати Андрія, пані Ольга Михайлівна, працювала вчителькою музики, тому він з дитинства відвідував музичну школу та закінчив клас фортепіано. Формування особистості проходило під впливом мами. Андрій часто згадував, як з першого класу "мати гумовим тапочком заганяла його в музичну школу". Батько Андрія пан Віктор Кузьмич працював інженером.
Як згадував Кузьма, сам він в дитинстві він мріяв стати водієм сміттєвоза.

З 10-ти років хлопчик починає активно цікавитися сучасною музикою. Як зізнався сам Андрій, цьому сприяло польське радіо та телебачення де постійно крутили західну музику. Оскільки рідне місто нашого героя було майже на кордоні з Польщею, Андрій досконало вивчив польську мову та міг вільно знайомитися з новинками музичного світу.
Тоді він захоплювався такими гуртами як «The Beatles», «Boney M.», «Exploited», «Depeche Mode», «The Cure», «Alphavill». Підсівши на панк Андрій організовує свій перший музичний гурт під назвою «Ланцюгова реакція». Цей панк гурт грав на шкільних дискотеках та приніс першу музичну славу Кузьмі.

Після закінчення школи у 1985 році Андрій провалює спробу вступити до Львівського Медінституту (тепер Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького) та йде служити в армію. У 1987 році вступає на факультет стоматології Львівського медінституту, йому було це нецікаво, однак довчився на прохання батьків. Займається спортом та отримує звання кандидата у майстри спорту з біатлону.

У 1994 році Андрій одружується на шкільній подрузі Світлані, а в 1997 році в молодої сім’ї народжується єдина донька.
 

У студентські роки Кузьма веде активне музичне життя: пише власні пісні, бере участь у різних проектах та створює сольні.
В подальшому доля Андрія Кузьменка тісно пов'язана з гуртом «Скрябін», який згодом отримує всеукраїнську популярність. Гурт виник 1989 року в містечку Новояворівськ, Львівської області. «Скрябін» є першим україномовним гуртом у жанрі альтернативної електроніки. Назву гурт отримав у 1989 році, коли постало питання, як підписати перший кліп — учасники гурту вирішили "підставити" одного з учасників, котрого якраз не було під час обговорення — Олександра "Скряби" Скрябіна. Так виникла назва гурту «Скрябін». Ця ж назва залишилась за гуртом і вже коли повністю змінився перший склад, і додалась до сценічного псевдо Андрія "Кузьми Скрябіна".
 

Перший альбом «Чуєш біль» 1989 року гурт «Скрябін» записав лише на аудиокассетах, офіційно не видавався. Аматорський кліп на пісню з такою ж назвою було знято на чорно-білу плівку і це був перший офіційний кліп гурту «Скрябін». На початку 2000-х "піратська" копія кліпу була викладена в мережі Інтернет і була поганої якості через затемненість багатьох сцен. На DVD кліп був виданий у 2006 році на неофіційній збірці відеокліпів «Скрябіна», знятих Володимиром Зайковським. Спеціально для цього видання усі "несюжетні" вставки відеокліпу були зафiльмованi на корольову плiвку з переважаючою жовтою гаммою, а розмір кадру підведений під широкоформатний шляхом "обрізування" верхньої і нижньої частини екрану. Ориґінальна версія кліпу (повністю чорно-біла і з оригінальним розміром кадру) була викладена до виходу програми "Скрябін. Постскриптум" на каналі "ICTV" 18 березня 2015 року.

♪II► «Скрябін» — „Чуєш біль“ 1989

 

«Мова риб» — другий альбом гурту «Скрябін», який вийшов у 1993 році (ще рік він пролежав на полицях єдиної тогочасної студії у Львові). Оригінальна платівка виходила тільки на касетах, але саме на ній вперше був присутній техно-стиль, що був популярний на той час. Загалом «Мова риб» була незвичним записом для України. Синтетичний саунд, техно-ритми, пост-панкові ударні, неоромантичні мелодії, просто дивували поціновувачів музики. Записаний на «Студії Лева» у Львові альбом став першим офіційно виданим альбомом «Скрябіна». На обкладинці першого видання зображено 3-річного Кузьму, на другому виданні 1997 року вже були риби з мікрофоном.

Того ж 1993 року виходить третій альбом «Технофайт», але офіційно не був виданий, через розпад продюсерського агентства «Ростислав Шоу». Якість самої музики вражала — від незвичної електронної альтернативи до нової романтики з філософськими текстами. Сам альбом був записаний як на професійній студії, так і на аматорській. Тому якість звучання дуже різнобока. Тривалість платівки становить понад 90 хвилин, що було зовсім незвично для тих років. Через відсутність ініціатив «Технофайт» залишається одним із андеграундних музичних альбомів, але попри це, майже всі треки збереглись. Пізніше альбом було перевидано під назвою «Технофайт 1999». Зрештою, найбільшим хітом з «Технофайту» стала пісня «Train», на яку режисер Володимир Зайковський відзняв чорно-білий кліп.

♪II► «Скрябін» — „Train“ 1994

 

«Птахи» — четвертий студійний альбом гурту «Скрябін», що був виданий у 1995 році. Для нього була вперше в Україні використана картонна обкладинка digipac. Німецька фірма «Sono Press» зробила 1000 екземплярів «Птахів», кожен з яких коштував 2,2 мільйони — немалі на той час гроші. Продаж перевищував всі сподівання: до березня 1996 року було продано 600 компактів та 4000 касет, з них 2000 — тільки у Львові. (Це не враховуючи піратські продажі, що були в сотні разів вищими) Коли 27 листопада в програмі «Саундпарк» Кузьмі було урочисто вручено перший компакт, він виматюкався і сказав, що тепер лишається тільки вмерти. Для них то справді була велика подія. Згодом цей компакт буде зарито в Карпатах разом із програвачем та акумуляторами, і, згідно зі складеним заповітом, у 2097 році місце заховання буде відкрите, і кожен, хто захоче, зможе послухати компакт «Птахи». Пізніше до тієї могилки долучилися й інші компакти «Скрябіна».

«Скрябін» називали провісниками приходу техно-культури в Україну, "першою ластівкою" рейв-руху. Те, що повинно було допомогти «Птахам» стати легкозасвоюваним продуктом, стало, напевно, першим небажаним обличчям групи. "Погравшися в техно" «Скрябіни» загрузли в ньому серйозно і мусили миритися зі статусом техно-музикантів.
 

«Казки» — шостий студійний альбом гурту «Скрябін» 1997 року.
Планувалося дещо нечуване — подвійний альбом. Перший в історії української музики. За ініціативою «Скрябінів» до запису альбому допускалися абсолютно всі охочі. Це було втіленням проекту "альбом із друзями". Підспівали та підіграли Андрій Підлужний («Ангел»/«Нічлава») та Кость Тараненко з «Нічлава Блюз», Олег Лапоногов та Віталій Клімов з «Табула Раса» (який навіть знявся у кліпі «Прикрий Світ»), Олег Комлач, Лесик Турко та навіть El Кравчук. Зі Львова приїхала солістка «Мертвого півня» Ярка Якуб'як — але записати її не встигли. Завдяки участі цих людей альбом вийшов поліфонічний і зовсім не подібний до старих робіт «Скрябіна». Насправді «Скрябіни» зробили набагато більший внесок у творчість своїх колег, аніж ті — в альбом «Казки». «Казки» вважаються есенцією "Скрябінського" світобачення, альбомом "від серця".

В грудні 1997 року гурт «Скрябін» визнано як «Найкращий альтернативний гурт року» в «Параді хіт-парадів» «Території „А“» і «12-2». Музиканти вирішили підтвердити свою альтернативність, вийшовши виконувати пісні в костюмах із краватками. Кузьма оголосив: «Пісня „Годинник“! Слова — я! Музика…(подивився на інших учасників гурту)…теж я!».

…Моторошне відчуття як тоді, у 1997, так і сьогодні викликає найбільший хіт альбому «Казки» „Втікай, бо скоро буде війна“, який отримав студійну назву „Годинник“ — ця пророча композиція Кузьми ще у 1997 році передбачила війну...

♪II► «Скрябін» — „Втікай, бо скоро буде війна“ („Годинник“) 1997


Чую, брате, шо буде війна,
Холодна і мокра, довга і зла,
Квадратні на круглих будуть іти
За то шо ті рівні, як їх не крути.
Візьми собі шалик, візьми собі плащ,
Нікого не бійся, ніколи не плач,
Ти знаєш дорогу і маєш ше час,
Налий собі пива і випий за нас.


Втікай, бо скоро буде війна
Шукай собі місце де вар’ятів нема.
Втікай, бо скоро буде війна
На-на-на-на.
Втікай, бо скоро буде війна,
Холодна і мокра, довга і зла,
Втікай, бо скоро буде війна,
Буде війна...


А ше хтось додому напише листа
Як бомби літають і кулі свистять,
Купи собі ровер і скоро жени
Бо можна не встигнути – близько вони.
А в нас під ногами чужі хробаки,
То дайте їм їсти – налийте води,
Одінь окуляри з фіолетовим шклом
Так легше стіну пробивати чолом.

У 1998 році львівський гурт «Мертвий Півень» згадав Кузьму і його вислів про війну, і зараз стає моторошного від того, що ще у 1997-1998 роках у текстах відчувалось пророцтво про війну...
«А Кузьма каже, що буде війна...»
 

У 1998 виходить «Танець пінгвіна» — альбом реміксів гурту «Скрябін» на раніше видані пісні.
Також було відзнято дві версії кліпу «Танець пінгвіна», одна з них була з агітацією за "партію зелених", в іншій версії майже всі кадри з партійною символікою були вирізані.

♪II► «Скрябін» — „Танець пінгвіна“ 1998

 

У 1999 році виходять альбоми «Хробак», «Еутерпа» і «Технофайт 1999».
У 2000 виходить альбом «MODNA KPAЇNA». Ця платівка є першою, в якій музиканти змінили свій музичний напрямок у бік комерційного поп-року, відійшовши від типового раніше сінті-попу. Останнім "класичним-електронним", альбомом гурту вважається «Стриптиз» 2001 року. Трек-лист платівки складається переважно з пісень, які планувались для більш ранніх альбомів, але були відкладенні у "довгий ящик". Навесні 2002-го альбом був перевиданий під назвою «Стриптиз+».

У 2002 виходить альбом «Озимі люди» за підтримки "Команди Озимого Покоління".
Про політичну партію швидко забули, а композиції альбому відомими залишились. З цим альбомом «Скрябін» намагається вийти на россійський ринок, але прориву не сталося.

♪II► «Скрябін» — „Озимі люди“ 2002

 

♪II► «Скрябін» — „Сам собі країна“ 2002

 

Через конфлікти всередині колективу «Скрябіна», в 2002 році гурт покинули Ростислав Домішевський та Сергій Гера. З тих пір Кузьма стає одноосібним керівником проекту та починає створювати якісно нову музику.

Андрій Кузьменко бере участь в різноманітних проектах на телебаченні, а саме стає ведучим власного хіт-параду «Гаряча сімка», телевізійних програм «Шанс» та «Шейканемо». В останніх двох його партнеркою виступає Наталя Могилевська.
 

2003 року починається новий етап в історії гурту «Скрябін». Зі зміною лейбла змінюється і напрямок та стиль гурту.
Виходить альбом «Натура», випущений 2003 року лейблом «Lavina Music», і протягом 2003 року до щільної ротації музичного каналу «M1», потрапили кліпи на пісні „Мовчати“, „Червоні колготки“, „Спи собі сама“, „Наш останній танець“ та „Я сховаю тебе“ („Любов“).
„Мовчати“ — дует Кузьми Скрябіна та Ірини Білик, довгий час займала лідируючі позиції музичних хіт-парадів.
„Спи собі сама“ — композиція про самотність, кліп вийшов у 2004, відразу після дуету з Білик.

♪II► «Скрябін» — „Мовчати“ 2003

 

♪II► «Скрябін» — „Спи собі сама“ 2002

 

В 2004 році, під час Помаранчевої революції, Андрій публічно виступив на підтримку Януковича і "Партіі рєґіонов". Потім він вельми пошкодував про це, оскільки викликав не себе гнів значної кількості Українців. Донбасскій кримінальний режим, що захопив владу в Україні, пригрозив Кузьмі розірванням контракту з телеканалом «Інтер» і купою проблем у випадку відмови публічно підтримати провладного кандидата. Тоді Андрій вибрав гроші й спокій. Пізніше він назвав цю подію досвідом і травмою, після якої його в житті вже ніхто не перекупить.
Всі ці події сприяли серйозному особистісному зростанню музиканта який переносився на тексти його пісень.

Мало хто згадав, звинувативши тоді Андрія в зраді, що за 4 роки до приходу донбасскоґо кримінального режиму Кузьма був одним з учасників проєкту «Наші партизани» у 2000 році і виконав в дуеті з Тарасом Чубаєм пісню Української Повстанської Армії „Лента за лентою“

♪II► «Наші партизани» Тарас Чубай і Скрябін — „Лента за лентою“ 2000

 

«Танго» — наступний студійний альбом українського гурту «Скрябін», випущений 2005 року лейблом «Lavina Music». Відомими хітами з цього альбому є „Люди, як кораблі“ та „Старі фотографії“.

♪II► «Скрябін» — „Люди, як кораблі“ 2005

 

♪II► «Скрябін» і Наталія Могілевська — „Старі фотографії“ 2005

 

У 2006 році Андрій Кузьменко проявив себе як письменник після видання власної книги-автобіографії «Я, "Побєда" і Берлін», яка кілька разів перевидавалась.
Цього ж року виходить окремий кліп в дуеті з Наталєю Могілевською.

♪II► Скрябін & Наталія Могилевська — „Ти мені не даєш“ 2006

 

У 2006 році виходить альбом гурту «Скрябін» «Гламур», випущений у 2006 року лейблом «Moon Records».
Найбільш кольоровим в цьому альбомі є одноіменний кліп.

♪II► «Скрябін» — „Кольорова“ 2006

 

«Про Любов?» — це альбом гурту «Скрябін», який вийшов у кінці 2007 року. До альбому потрапив трек „Шмата“, який був записаний за участю гурту «XS». Кліпи було відзнято на треки „Хлопці-олігархи“ та „Мумітроль“ — останній кліп був "заборонений" разом з піснею все ще не ліквідованою "Комісією по Моралі"!

♪II► «Скрябін» — „Мумітроль“ 2007

 

«Скрябінос Muchachos» — альбом реміксів гурту «Скрябін» 2007 року.
«Моя еволюція» — альбом 2009 року, в якому треком „Дура цензура“ згадано за ідіотську "моральну" цензуру, а безперечним хітом стали композиція „Кинули“, яка сміливо й відкрито розповіла, як донбасскій режим кинув народ.

♪II► «Скрябін» — „Кинули“ 2009

 

„Я не тримаю зла“ — в основу кліпу лягла картина Леонардо Да Вінчі "Таємна вечеря", яка стала своєрідною цитатою для відеоряду.

♪II► «Скрябін» — „Я не тримаю зла“ 2009

 

„Квінти“ — першим український відеокліп, знятий в техніці stop motion (різновид монтажу, в якому відеоряд складається з послідовних кадрів, знятих на фото).

♪II► «Скрябін» — „Квінти“ 2009

 

«Радіо Любов» — альбом гурту «Скрябін», випущений у 2012 року лейблом «Moon Records». Хітами цього альбому стали „Говорили І Курили“, „Місця Щасливих Людей“ і звісно ж „Мам“... Кліп на пісню „Місця щасливих людей“ знімався під Миколаєвом на Дніпровському лимані. До альбому не ввійшла пісня „Маршрутка“, видана 2011 року. Під час роботи над альбомом були записані пісні „Гондурас“ та „Джаламбай“, які теж до альбому не потрапили.

♪II► «Скрябін» — „Говорили І Курили“ 2012

 

♪II► «Скрябін» — „Місця Щасливих Людей“ 2012

 

«Мам»... В цій пісні Кузьма вибачався перед своєю мамою, пані Ольгою Михайлівною, через постійні роз'їзди і те, що минула вже 43-я осінь його життя...


Я завжди мріяв написати пісню про маму,
Але різні поети всі слова вже сказали.
І я не хотів повторити когось із них.
Я біля свої мами буду завжди маленьким
І, як тільки покличе, прибіжу скоренько,
Тому я їй і написав ці слова як міг.


Мам,
Ти мене вибач шо я став дорослий
І вже минула сорок третя осінь,
Як я побачив перший раз свій дім.
Мам,
А можна я до тебе завтра приїду
І ми на кухні не одну годину
Собі на різні теми "посидим"?


Я може трохи пізно став її розуміти
І не часто дарував на день народження квіти.
І були часи, коли я тижнями їй не дзвонив.
І кожен раз, коли вона мене обіймає
І разом із татком все про внучку питає –
Я з радості плачу, що маю живих батьків.


Мам,
Ти мене вибач шо я став дорослий
І вже минула сорок третя осінь,
Як я побачив перший раз свій дім.
Мам,
А можна я до тебе завтра приїду
І ми на кухні не одну годину
Собі на різні теми "посидим"?


Я дуже дякую тобі за то, шо я вмію
І дякую тобі за то, шо я розумів
Ті речі, яких не пояснюють навіть в книжках.
Хай буде біля тебе завжди ангел-хранитель
І я десь тут поряд буду також бродити,
Шоб не міряти наше життя в телефонних дзвінках.


Мам,
Ти мене вибач шо я став дорослий
І вже минула сорок третя осінь,
Як я побачив перший раз свій дім.
Мам,
А можна я до тебе завтра приїду
І ми на кухні не одну годину
Собі на різні теми "посидим"?
Мам...

♪II► Андрій Кузьменко — „Мам“ 2012

 

❃ ❃ ❃

Оскільки бурхлива творча енергія Кузьми не поміщалася в проекті «Скрябін», паралельно Андрій займався й іншими проектами: «Molotov Zwancig» у 1996, «Депеша для Depeche Mode» у 1998, «Спатанка #1 — ВафLEE» та «Наше різдво» у 1999, «Наші партизани» у 2000, у 2001 «Кобзар. Нові акценти» (пісні «Мені однаково», «Якось-то йдучи уночі…», «Доля») та проект «Mechanical Love», у 2002 «Kozzzak Disco», Проект «Є»-2003, «Через чужі окуляри» у 2006, а в 2009 році він стає творцем нового гурту «Пающіє труси». Також не обійшлося без його участі у формуванні мега популярного в Україні музичного колективу «Дзідзьо».
У 2010 році виходить черговий альбом реміксів «Скрябін Dance».
У 2012 році також з'явився «Zалупа RocK» — музичний альбом Zлого Rепера Zеника (творчій псевдонім Андрія Кузьменка), записаний на студії «На Хаті рекордз» та виданий у 2012 році як інтернет-реліз. Матеріал альбому сповнений великою кількістю ненормативної лексики, комедійного змісту та жорсткого сарказму щодо різноматнітних побутових явищ. Альбом під псевдонімом Zлого Rепера Zеника за словами співака був єдиним і продовження цей проект не мав.

♪II► «Скрябін» — „Маршрутка“ 2011

 

У червні 2013 року у Вінниці разом з Павлом Табаковим та гуртом «ТіК» у супроводі військового оркестру Збройних Cил України взяв участь у благодійному концерті до міжнародного дня захисту дітей «Школа доступна для всіх».
Також школярі полюбляють кліп, знятий в одній зі шкіл під час випускного.

♪II► «Скрябін» — „Випускний“

 

Власне, наскільки позитивним був Андрій, свідчать не лише спогади друзів, але й відео, котрих достатньо залишилось в Інтернеті, наприклад, байки від Кузьми. Як згадують і той же Олександр Пономарьов, і Анжела Рудницька з «Території „А“» — "Кузьма таким і був!"
Веселун і самоіронічний бешкетник. Навіть власне радіо Кузьма назвав просто — "Радіо СРАКА".
Так-так, у жовтні 2014-го Кузьма запустив власне інтернет-радіо під назвою «S.R.A.K.A.— Своє Радіо Андрія КузьменкА», у якому, за його словами, грала музика, яку він слухав в машині. «Радіо S.R.A.K.A.» все ще функційонує.
У 2015 Кузьма в журі українського музичного шоу «Співай як зірка». Одному з учасників, який хотів виграш витратити на ноутбук, Кузьма подарував свій власний. Андрій пішов з життя через кілька тижнів після зйомки у фіналі проекту...
 

«Добряк» — студійний альбом українського гурту Скрябін, який вийшов в липні 2013 року. Альбом складається із абсолютно різних по стилістиці пісень, поєднаних спільною емоційною лінією, що нагадує ранні альбоми гурту.
На композиції „Добряк“, „Лист до друга“, „То є Львів“ і „Руїна“ створено кліпи.
„Добряк“ — фактично автобіографічна пісня — адже цей "випадковий чувак Добряк" це і є Кузьма...

♪II► «Скрябін» — „Добряк“ 2013

 

♪II► «Скрябін» — „Лист до друга“ 2013

 

♪II► «Скрябін» — „То є Львів“ 2013

 

♪II► «Скрябін» — „Порш пана Мера“ 2013

 

„Порш пана Мера“ — пісня-стьоб над нашими реаліями і пародія на „Guantanamera“. Особливістю цього кліпу є зйомка одним дублем. Один прохід камери! Хто в темі, розуміє, наскільки це важко реалізувати! Респект режисеру і оператору!
Стьоб стьобом, але коли вже навіть висміювати немає сенсу, то лишається тільки говорити правду, як воно є.
„Руїна“ — політична пісня, відеоролик знімався під час поїздки по Україні.

♪II► «Скрябін» — „Руїна“ 2013

 

"Ми звикаємо до того, що оточує нас, а коли це бачимо на екрані — воно шокує! Це — наша країна. Це — ми з Вами! І, повірте, з боку ми виглядаємо страшно! І це всього лише 320 кілометрів з 150 тисячі кілометрів шосейних доріг України. Ми пересувалися виключно центральними трасами! Уявіть собі, що робиться в стороні від них", — говорив Андрій Кузьменко.

♪II► «Скрябін» — „Остання сигарета“

 

«25» — 18-й студійний альбом гурту «Скрябін», вийшов 4 квітня 2014. Випущений спеціально до ювілею гурту — 25 років. Останній альбом гурту, що вийшов за життя фронтмена колективу Кузьми.
Альбом — це такий собі збірник нових популярних пісень гурту. Цей диск приділяє велику увагу фанам гурту. Цифри 25 по центру альбому складаються з великої кількості фотографій фанатів. Також фанам присвячена пісня „Дякую Люди“.

Окремо можна виділити соромицькі коломийки Кузьми. Їх він виконував неодноразово і в різних варіаціях.

♪II► «Скрябін» — „Бандерштатівські коломийки“ (live @ Бандерштат'2014)

 

З початком ЄвроМайдану і Революції Гідності Андрій Кузьменко активно підтримав протести, а в 2014 році записав пісню „Історія“, присвячену ЄвроМайдану, зауваживши, що він підтримує людей на Майдані, але не опозицію, не політиків. Разом з аудіо вийшов відеокліп, який складається з різних фрагментів тодішніх зимових подій.

♪II► «Скрябін» — „Історія“ (22 січня 2014)

 

Війну РФ (Россії Фашистської) проти України Андрій Кузьменко прийняв близько до серця та до останнього допомагав військовим та пораненим у зоні АТО на сході України. Кузьма постійно допомагав бійцям АТО фінансово, також був відомий тим, що іноді приходив до лікарні, де лікувались бійці, і довго спілкувався з ними. Сам Андрій пояснював: після поранення боєць стає нецікавий державі, від нього всі відвертаються, тож вкрай важливо спілкуватись з ветеранами.

24 липня 2014 Кузьма Скрябін публікує "Лист до президентів".

♪II► «Скрябін» — „Лист до президентів“

 

Андрій Кузьменко мав активну політичну позицію, яку часто висловлював в інтерв'ю. Діяльність українських політиків постійно піддавалась критиці паном Кузьменком. Можливо десь якісь процеси й не так розумів, але говорив відкрито, сміливо, правдиво та щиро, тай як воно є. Він не боявся говорити правду, гірку правду... Андрій зняв кілька відео із зверненням до депутатів Верховної Ради. У відеороликах він їхав дорогами України, коментуючи те, що бачить за вікном. Зокрема, їх жахливу якість, ями, затопленість, відсутність ремонту тощо. Останні відеоролики з автівки від Олександрії до Кривого Рогу Андрій зняв буквально напередодні загибелі....
Напередодні смерті ж дав досить скандальні інтерв'ю з критикою влади. Останнє інтерв’ю Скрябіна у Кременчуці (повна версія).

Вже після загибелі Андрія з'явилась виконана напередодні пісня „Сука-війна“.

♪II► «Скрябін» — „Сука-війна“


Ти прийшла в мою хату брудна, немита
І постукала в двері церковним дзвоном.
Не питаючи згоди, до мене вселилась
І спокій забрала, не питаючи згоди.
Розтрощила мій дім і пішла до сусідів,
Хоч і їхні родини ні в чому не винні.
Поробила з людей страшних ворогів
І, рахуючи гроші, сміялась єхидно.


Ну, і хто тебе кликав? Чому ти прийшла?
Стара проститутка – сука-війна.
Хто тобі платить за наші тіла?
Скільки ще тобі треба? Яка їх ціна?


Я не хочу вбивати – я хочу любові,
Але ти мої руки замазала кров’ю,
Навчила чуже життя відбирати
І при цьому радіти, а не ридати.
Ти зігнала мене із дивана в окопи,
Телевізор мені замінила прицілом,
І за день я старію, ніби за роки.
За що ти із мене звірюку зробила?


Ну, і хто тебе кликав? Чому ти прийшла?
Стара проститутка – сука-війна.
Хто тобі платить за наші тіла?
Скільки ще тобі треба? Яка їх ціна?


Мої бідні батьки до тебе не знали,
Як мало коштує втратити сина.
І краще самі би раніше вмирали,
Щоб не бачити, як гине їхня дитина.
Ми складали копійки, ліпили до купи
Своє щастя нехитре на сорок квадратів,
А ти заявилася в мене під дахом,
Щоби разом із небом його відібрати.


Ну, і хто тебе кликав, сука-війна?
Ну, і хто тебе кликав, сука-війна?
Сука, сука-війна...
Сука-війна...

 


 

...2 лютого 2015 року рано вранці життя кумира мільйонів Українців трагічно обірвалося...
Андрій Кузьменко загинув в автомобільній катастрофі неподалік села Лозуватка поблизу Кривого Рогу...
Трагічна загибель Андрія Кузьменка вразила всіх, стала спільною для всіх нас втратою, кожен неначе втратив друга... Звісно ж, не всі були фанатами, але пісні Кузьми були знайомі всім, з якимись були пов'язані життєві спогади, якісь просто подобались, та й Андрій завжди був частиною нашого життя — веселий, іронічний, відкритий, простий, без "звёздной болєзні", коротше, свій патлатий чувак, котрий завжди говорив то шо думав, як воно є...
І раптом його не стало...

♪ II► Руслана та О. Ксенофонтов — „Ти ще відкриєш очі“


 

♪II► «Скрябін» — „Дякую, Люди!“ Київ 2.ІІ.2015

 

„Дельфіни“, 2015 Останній кліп групи, що вийшов за день до смерті Андрія Кузьменка...

♪II► «Скрябін» — „Дельфіни“ 1.ІІ.2015

 

20 травня та 21 червня 2015 року в Київському палаці спорту та Арені Львів відбулися концерти пам’яті Кузьми. Під музику гурту «Скрябін» пісні Кузьменка виконали провідні зірки українського шоу бізнесу, його друзі...

«Кінець фільму» — фанатський (19-й неофіційний) альбом-збірник останніх пісень Андрія Кузьменка та гурту «Скрябін». Офіційно не видавався, доступний для прослуховування в інтернеті. Опублікований літом 2015 року вже після загибелі Кузьми.

♪II► «Скрябін» — „Кінець фільму“

 

Ще одна неопублікована остання пісня лідера гурту «Скрябін», що не встигла вийти за життя Андрія...

♪II► Андрій Кузьменко — „УКРАЇНЦІ“ (“Мурашник“)

 

„УКРАЇНЦІ“ (“Мурашник“)


Прийшла війна на нашу землю, люди,
В яку рік тому ще не вірив ніхто.
Пускає в землю кров, стискає груди —
Одним — війна, а іншим — АТО.
І продають чуже життя спокійно —
Чин невисокий як дешевий товар.
І дерибанять нашу бідну країну
І нас із нею, як курей на базар.


Але Українці — як мурашки,
По крупинці будують спільний дім.
Маленькі, сірі — але нас дуже багато,
Ніхто не вижене нас з рідної землі.


Біда зібрала нас докупи, як ніколи,
Навчила відрізняти рідне і чуже,
Ми знов себе заповажали, слава Богу —
Так має бути: свій до свого по своє.
Ми сильні, мудрі, талановиті люди,
І своїм інтелектом кормимо весь світ.
Не бійся модним і просунутим бути —
Чим більше мудрих, менше шансів в ворогів.


Але Українці — як мурашки,
По крупинці будують спільний дім.
Маленькі, сірі — але нас дуже багато,
Ніхто не вижене нас з рідної землі.


Не кожен може добре воювати,
І часом краще буде, ніж бронежилет,
Від зомбоящика країну захищати
Розумне слово через Інтернет.
Ми робим свої планшети і ноутбуки —
Не гірше, ніж ми робим хліб і ковбасу.
І цілий світ про це давно би мав почути —
Так зробим так, щоби нарешті він почув!


Що всі Українці — як мурашки,
По крупинці будують спільний дім.
Маленькі, сірі - але нас дуже багато,
Ніхто не вижене нас з рідної землі.
Але Українці — як мурашки,
Ми можем більше, ніж думаєм самі.
Не помагайте нам, але й не заважайте —
Ми краще знаємо, як жити у сім'ї.

 

...Зараз ютуб-каналом Андрія опікується його мама, пані Ольга Михайлівна Кузьменко.
Останні відео за декілька годин до своє загибелі додавав ще Андрій Кузьменко ("Кривий Ріг та дороги" останнє), а вже подальші відео додавала згодом мама Андрія.
Пані Ольга Михайлівна також виконала колискову Андрійка, котру співала йому в дитинстві.

II► Колискова Андрійка

 

«В одному зі снів син сидить переді мною на лавці. „Андрійчику, — питаю, — як це все сталося?“ Мамцю, — каже, — я не винен…»
 

Андрій Кузьменко не помер, він просто пішов у Небо давати концерти нашим хлопцям, нашим Захисникам, нашим Небесним Легіонам... Кузьма завжди буде з нами, і з ними водночас — адже це наш веселий патлатий чувак на позитиві, і він би точно не х'тів, щоб ми тут скіглили, хнюпились чи впадали в депресії, він би точно не х'тів, щоб у нас сідали батарейки, саме тому він і підзаряджав ці суспільні батарейки своєю позитивною енергією, і продовжує заряджати!
Не забудьте, вже 17 серпня у Кузьми День Народження!
А він любив, коли всі навколо посміхаються... навіть крізь сльози...
Дякуємо тобі, Кузьма!..


 

Матеріял життєпису підготовано з відкритих інтернет-джерел, фото і відео представлені в ілюстративній якості.
Публікація не носить комерційного характеру. Всі права збережено.
Відео з офіційних каналів
© Andrij Kuzmenko
© «Moon Records»
 

© «Порохівниця»
© Dmytro Dzüba
2017.VІIІ.1

Від автора публікації:
Створюючи для блоґ-майданчика «Порохівниця» життєпис та історію видатного українського музиканта Андрія Кузьменка, з великою пошаною збирав і публікував матеріял про Кузьму, яким він був і є. Я не був фанатом Кузьми, хоча завжди залюбки слухав його іронічні, стьобні та філософські пісні. Ця публікація є даниною поваги до визначної людини, а також життєписом творчого шляху Кузьми Скрябіна.
Планується серія аналогічних життєписів видатних сучасних українських музикантів для ілюстрації історії сучасної української музики. Вже є життєпис творчості Руслани, «ONUKA», далі будуть життєписи таких виконавців, як «Океан Ельзи», «Vоплі Vідоплясова» та поступово будуть писатись життєписи інших виконавців.
Однім з перших не можна було згадати Кузьму, тим паче, в переддень його Дня Народження.
Ми пам'ятаємо і ніколи не забудемо нашого "патлатого чувака", як сам себе називав Андрій...