Перейти до контенту

«Океан Ельзи» — океан без меж

«Океан Ельзи» — океан без меж

 

«Океан Ельзи» (або скорочено — «О.Е.») — український рок-гурт, створений 12 жовтня 1994 року у Львові. Лідером та вокалістом гурту є Святослав Вакарчук. «Океан Ельзи» визнається найкращим рок-гуртом та найкращим live-гуртом України та Східної Європи.
 

Навіть якщо Ви не є фаном «О.Е.» — все одно заворожено слухаєте пісні у неповторному ліричному, інколи драматичному баритоні Славка Вакарчука. У кожного, певно, защемить серце, коли почуєш „Я їду додому“... Кожен підспіває „Там-там-там, тільки там, де нас нема“, бо ж „Я не один, ти не одна...“ Кожен у романтичні миті наспівував „Я налию собі, я налию тобі вина, а хочеш із медом?..“ й тут же завзято підхоплюючи „Я не здамся без бою“! Кожен замислювався, почувши „Веселі, брате, часи настали“ та „Це не твоя війна“... Але „Все буде добре... для кожного з нас...“ Ну і звісно ж, ліричне „Не йди“ у когось асоціюється з коханням, а у когось зі «Століттям Якова» та плинністю людської долі, в якій без кохання аж ніяк не прожити...
„Буду завжди, ти так і знай, другом твоїм... Ну й нехай...“
Це все безмежний «Океан Ельзи»...

 

Львівський період

У 1992 році студент економічної енергетики Львівського політехнічного інституту Денис Глінін збиває гурт "Клан тиші" зі своїх однокласників Андрія Голяка та Павла Гудімова і просто нового знайомого Юрія Хусточки. Гурт грає потихеньку, дає концерти по палацах культури рідного Львова. Особливих амбіцій у "Клану тиші" не було. У 1994 році Андрій Голяк одружується і покидає групу — "Клан тиші" перетворюється у тріо. У березні 1994 року тріо знайомиться зі студентом теоретичної фізики Львівського університету імені Івана Франка Святославом Вакарчуком. Спершу 19-річний Славко тримається насторожено, але поступово адаптується, і незабаром вони з Павлом та Денисом влаштовують невеликий джем — Вакарчук сідає за рояль, а хлопці підспівують йому. Влітку 1994 року Святослав Вакарчук приходить на першу репетицію, а з осені четвірка репетирує регулярно. Офіційною датою народження групи «Океан Ельзи» вважається 12 жовтня 1994 року. Славко Вакарчук стає автором більшості текстів і музики гурту, а також її вокалістом.
У грудні 1994 гурт виконав свої перші чотири демозаписи на студії «Галвокс».
12 січня 1995 року «Океан Ельзи» вперше концертує на площі перед Львівським оперним театром, де зібралося 7 тисяч глядачів. Того ж року «Океан Ельзи» виступив та переміг на фестивалі «Червона Рута» у Львові. Того ж року в рамках авторського музичного проекту «Є» відомого львівського музиканта Олега Джона гурт зняв свій перший (неофіційний) відеокліп на пісню «Long time ago» (режисер — Володимир Зайковський, який знімав перші кліпи для гурту «Скрябін»).
1996 рік: «Океан Ельзи» почав активно концертувати — не тільки в Україні, а й у Польщі, Німеччині та Франції, беруть участь у «Таврійських іграх», а також разом з іншими українськими гуртами виступають на одній сцені з «Deep Purple» під час «Осіннього Рок-Марафону» в Києві.
1997 року відбувся перший значний сольний концерт гурту у Львові.
У квітні 1998-го музиканти переїхали до Києва.

Київський період — "золотий" склад «О.Е.»

1998 року «Океан Ельзи» розпочав роботу з продюсером Віталієм Клімовим, підписав контракт із «Nova Records» та записав дебютний альбом, який побачив світ у вересні під назвою «Там, де нас нема». Пісні гурту посідали перші місця в чартах, їхня ліричність та незвичайний вокал Святослава Вакарчука здобули шанувальників по всій Україні.
У 1999 «Океан Ельзи» виступає у паризькому «МСМ Café» (виступ транслював телеканал «МСМ International»).
На фестивалі Таврійські Ігри музиканти отримали нагороди "Відкриття Року" та "Найкраща пісня" (за композицію «Там, де нас нема» з однойменного альбому). В ротацію телеканалу «MTV» виходять кліпи «Там, де нас нема» і «Сóсни».
На виборах 1999 «О.Е.» виступав із низкою інших співаків у промотурі на підтримку Кучми як кандидата у Президенти.
Того ж року відбулося перевидання альбому в Росії і «О.Е.» взяв участь у россійському фестивалі «Нашествіє». Проте великої популярності «Океан Ельзи» здобув у Росії після виходу українофобного фільму Алєксєя Балабанова «Брат-2», де звучали композиції «О.Е.». Такий собі парадокс: культовий українофобний фільм, але український гурт здобув популярність і серед "мышебратьєв". До війни лишалось 14 років...

21 лютого 2000 року «Океан Ельзи» видає свій другий альбом «Янанебібув».
20 квітня 2001 року до гурту приєднується клавішник Дмитро Шуров.
У 2001 році «Океан Ельзи» записує свій третій альбом, «Модель» (своєю назвою альбом зобов'язаний приспіву одної з найбільш яскравих композицій альбому — "Коко Шанель", присвяченій модельєру і стилісту гурту Лялі Фонарьовій). «Модель» назвали "Альбомом року", на думку деяких критиків це "найкращий альбом української рок-музики".
Під час перебування групи у Лондоні знімається кліп на пісню «Той день". Підписується контракт із «Pepsі Cola» на спільне просування альбому та «Pepsі Cola».
На початку 2002 року у Барселоні знімається кліп на пісню «Друг». У квітні 2002 року проходить концерт гурту «Океан Ельзи» разом із Симфонічним Оркестром «Ренесанс» під керівництвом угорського диригента Йозефа Франса в київському Палаці «Україна» (у фіналі під пісню «Друг» глядачі встали з місць і заспівали, а Святослав Вакарчук заплакав...)
На «Таврійських Іграх-2002» за підсумками 2001 року відразу дві їхні пісні («Друг» і «911») увійшли до списку 10 найпопулярніших хітів України, а «Океан Ельзи» визнали "Найкращим рок-гуртом", також отримано нагороди "Кращий Альбом Року" та "Краща Пісня Року".
Гурт також дає неодноразові тури Росією.
У лютому 2003 року виходить четвертий альбом гурту «Океан Ельзи» «Суперсиметрія», що вперше в Україні отримала статус двічі платинової.
У червні 2004 року гурт «Океан Ельзи» покидають Юрій Хусточка та Дмитро Шуров — обоє взялися за реалізацію проекту «Esthetic Education». Святослав Вакарчук після цих подій ні з ким не спілкується цілий місяць — саме так народжується пісня «Дякую!».
 

Другий склад «О.Е.» і сольні проекти Вакарчука

З 2004 року в гурті грають басист Денис Дудко і сербський клавішник Мілош Єліч, який співпрацював із гуртом під час россійського туру «Тихий океан». Перший концерт «Океан Ельзи» в новому складі проходить в липні в Алмати, Казахстан.
У квітні 2005-го року гурт покинув гітарист Павло Гудімов, ця подія отримала значний резонанс, оскільки, за словами Гудімова, ініціатором цієї зміни складу був Вакарчук. Але вже через місяць його замінив гітарист Петро Чернявський.
На виборах 2004 року Святослав Вакарчук активно підтримував на той момент опозиційного лідера Віктора Ющенка. Святослав Вакарчук був активним учасником Помаранчевої революції, виступав на концертах на підтримку Ющенка на Майдані Незалежності разом із Русланою, Олегом Скрипкою та іншими музикантами і співаками.
22 вересня 2005 року відбувся реліз альбому «Gloria», який у перший же день продажу став "платиновим" — за 6 годин було продано 106 000 примірників, а до кінця року вже двісті тисяч. В альбомі «Gloria» з'явилися певні соціально-політичні уривки та філософські запитання, а Вакарчук стає послом доброї волі ООН в Україні.
Вокаліст Святослав Вакарчук як посол доброї волі Програми Розвитку ООН для молоді в Україні взяв участь у багатьох соціальних та культурних проектах. Зокрема, всі кошти, отримані від продажу синґлу «Веселі, брате, часи настали…» було призначено для дитячого будинку в місті Макіївці.
2006 року «Океан Ельзи» зіграв безкоштовний концерт для українських миротворців у Косово.
2007 року Святослав Вакарчук одружується з дизайнером та багатолітнім офіційним стилістом «Океан Ельзи» Лялею Фонарьовою. Особисте життя Вакарчуть не виносить на публіку і не любить говорити про це з журналістами (і правильно робить).
25 квітня 2007 «Океан Ельзи» презентував новий альбом «Міра». Новий реліз було присвячено загиблому саундпродюсеру «О.Е.» Сергію Товстолузькому. Учасники гурту вважають альбом найбільш "рóковим" за всю історію команди.
У грудні 2007-го року гурт випустив відео до пісні «Лист до мами», вихід якої був приурочений до Дня Збройних Сил України.
2008 року Святослав Вакарчук презентував джаз-проект «Вночі», випустивши однойменний альбом. Альбом вийшов під ім'ям Святослава Вакарчука як ідейного натхненника, проте над ним працювали всі музиканти «О.Е.», як і багато запрошених музикантів.
10 березня 2010 року було презентовано сьомий студійний альбом гурту, що отримав назву «Dolce Vita». Альбом містить тринадцять композицій, а також бонусний трек — народну пісню «Ой, чий то кінь стоїть». На підтримку альбому відбувся масштабний (8 місяців) «Dolce Vita тур», що охопив майже 100 міст в Україні, РФ, Білорусі, Європі, Канаді та США. 1 грудня 2010 року було випущено «Dolce Vita (remastered)», зі зміненим звучанням все тих же пісень.
27 вересня 2011 року гурт «Океан Ельзи» в РФ відіграв концерт в "Ґосударствєнном Крємльовском Дворце" у Москві — в 6-тисячній залі був аншлаґ, а після концерту музикантів кілька разів викликали "на біс". Цей виступ гурт провів у супроводі симфонічного оркестру МВД РФ. Аншлаґ аншлаґом, а до війни РФ проти України лишалось менше трьох років...

13 грудня 2011 на YouTube каналі «О.Е.» відбулась презентація другого сольного проекту Вакарчука під назвою «Брюссель».
Виступ «О.Е.» відбувся на заключному концерті в рамках «Red Rocks festival» в Лондоні напередодні закриття Олімпіади-2012. Окрім вже відомих хітів групи, музиканти вперше виконали нову пісню «All Together».
 

«Океан Ельзи — 20 років разом!»

27 Лютого 2013 було презентовано відео на перший сингл з нового альбому «Земля», який отримав назву «Обійми́».
11 квітня 2013 року офіційно було оголошено про припинення співпраці між гуртом та гітаристом Петром Чернявським. За офіційним повідомленням, це зумовлено "творчими причинами та прийняте за спільною згодою всіх учасників". На заміну прийшов сербський гітарист Владімір Опсеніца, що брав участь у записі деяких пісень нового альбому.
В травні 2013 року відбувся реліз нового альбому — «Земля». На підтримку альбому розпочався стадіонний тур. По завершенні української частини туру «О.Е.» на своєму YouTube каналі анонсували великий концерт під назвою «Океан Ельзи — 20 років разом!», який відбувся 21 червня 2014 року у Києві на стадіоні НСК «Олімпійський». Виступи також відбулись на стадіонах Львова, Дніпропетровська (нині Дніпро), Одеси та Харкова.

Під час ЄвроМайдану 22 січня 2014 року Святослав Вакарчук закликав Януковича зупинити кровопролиття.
14 грудня 2013 року «Океан Ельзи» зіграли на підтримку ЄвроМайдану на Майдані Незалежності у своєму "золотому" складі: Святослав Вакарчук, Денис Глінін, Юрій Хусточка, Дмитро Шуров, Павло Гудімов.
Заради цього виступу Юрій Хусточка прилетів з Парижа. Свій концерт гурт закінчив зі словами: «Важливі речі об'єднують, пам'ятайте… Дякуємо, все тільки починається!».

В 2014—2015 «Океан Ельзи» проводить всеукраїнський тур «Океан Ельзи — 20 років разом!». 21 червня 2014 в рамках цього туру відбувся концерт у Києві на НСК «Олімпійський». Концерт тривав понад 3 години. Кілька композицій гурт відіграв у старому складі: Вакарчук, Гудімов, Хусточка, Шуров та Глінін. Єдиним екс-учасником гурту, що не з'явився на сцені, був Петро Чернявський, котрий відіграв у гурті з 2005 до 2013 року. Цей концерт зібрав понад 70 тисяч відвідувачів і став наймасовішим концертом в історії України.
9 червня 2017 року «Океан Ельзи» в рамках свого світового туру «Без меж» виступив з концертом у прифронтовому Лисичанську. Через шалену грозу концерт розпочався замість 20:00 лише о 21:10. Були виконані композиції з останнього альбому «Без меж», а також старі хіти. За інформацією місцевої поліції, на концерті були присутні біля 30 тисяч осіб.
«Мир прийде тоді, коли кожен з нас як один, як тут — ті, хто стоять на концерті, буде захищати нашу рідну землю, від того, як ми будемо допомагати тим хлопцям, які стоять на передовій, усім, чим можемо», — сказав Святослав Вакарчук.
 


 

Отже, давайте згадаємо деякі відомі і улюблені хіти гурту «Океан Ельзи»

♪II► «Океан Ельзи» — „Long Time Ago“ (1995)

 

♪II► «Океан Ельзи» — „Там, де нас нема“ (1998)

 

♪II► «Океан Ельзи» — „911“ (2000)

 

♪II► «Океан Ельзи» — „Квітка“ (2001)

 

♪II► «Океан Ельзи» — „Холодно“ (2002)

 

♪II► «Океан Ельзи» — „Друг“ (2002)

 

♪II► «Океан Ельзи» — „Кішка“ (2003)

 

♪II► «Океан Ельзи» — „Без бою“ (2005)

 

♪II► «Океан Ельзи» — „Вище неба“ (2005)

 

«Веселі, брате, часи настали…» — синґл українського гурту «Океан Ельзи», який вийшов 14 листопада 2006 року одночасно з відеокліпом, який відзняв режисер Віктор Придувалов.
Пісня отримала широку популярність, насамперед, завдяки песимістичному тексту, який був сприйнятий багатьма як розчарування Вакарчука у Помаранчевій революції.
 

♪II► «Океан Ельзи» — „Веселі, брате, часи настали…“ (2006)

Веселі, брате, часи настали.
Нове майбутнє дарує день!
Чому ж на небі так мало сонця стало?
Чому я далі пишу сумних пісень?

Веселі, брате, часи настали.
Ми наближаємось до мети!
Чому ж тоді я шукаю іншу стежку?
Чому я далі з ними не хочу йти?

Веселі, брате, часи настали.
На грудях світить нам слави знак!
Нам очі ніжно закрили, губи медом змастили,
Душу кинули просто так...

Душа прокинулась, та й питає
Сама у себе – чому одна?
Немає в кого спитати - золото замість тата,
Замість мами - глуха стіна.

І тихо, тихо навколо стало...
Кудись поділися голоси...
Часи веселі настали, нас лишилось так мало.
Ну їх, брате, такі часи!


Та нам з тобою своє робити,
Відкрити очі і далі йти!
І зуби сильно стиснувши, маму ніжно любити.
Хто ж тоді, як не ми, брати?!!

 

♪II► «Океан Ельзи» — „Все буде добре“ (2007)

 

♪II► Святослав Вакарчук, проект «Вночі» — „Така як ти“ (2008)

 

♪II► «Океан Ельзи» — „Я так хочу“ (2009)

 

♪II► «Океан Ельзи» — „На лінії вогню“ (2010)

 

♪II► «Океан Ельзи» — „Обійми́“ (2013)

 

♪II► «Океан Ельзи» — „Стріляй“ (2013)

 

♪II► «Океан Ельзи» — „Rendez-Vous“ (2013)

 

♪II► «Океан Ельзи» — „На небі“ live (2015)

 

♪II► «Океан Ельзи» — „Стіна“ live (2013)

Де ми з тобою будем,
Коли закінчиться наша війна?
Чи вистачить нам сили
Зробити так, щоби впала стіна?..

Що ж, це була гарна спроба зруйнувати стіну перед самим початком війни... Але вже було занадто пізно...
Стіна, яку вибудовували десятиліттями совєтської окупації, а потім фактично россійської окупації з часу відновлення Незалежності, — цю стіну вже доволі складно зруйнувати... Україна пошматована зсередини стінами-лабірінтами, котрі проходять не лише через регіони, поділяючи захід і схід, але й через сім'ї... Війна, до якої Кремль готувався так довго, всі ці 25 років... Війна, котра почалась фактично в ніч з 30 листопада 2013, коли побили студентів ЄвроМайдану і спалахнула в чорні лютневі дні розстрілу Небесної Сотні...
 

Бій на світанні - сонце і дим...
Мало хто знає, що ж буде з ним?..
Що буде завтра? - В юних думках –
В когось надія, а в когось страх...

Гілля калин похилилося...
Мама, кому ж Ви молилися?
Скільки іще забере вона
Твоїх дітей не твоя війна?..

Потужна композиція „Не твоя війна“ — до пісні, в першу чергу через назву, ставлення суперечливе... Ця війна — водночас і не наша війна, бо не ми напали, нам її нав'язали, і в той же час це наша війна, бо нам треба боронити свою Україну від одвічного ворога, від кацапів! Наші вороги та коллабораціоністи всередині країни вхопились за назву композиції та постійно наголошують: "вот, відітє, ваш Вакарчук даже вам поёт - це не твоя війна!" Покручі та побутові українські ватніки постійно також торочать "ватэта нє наша вайна!" Але свідомі Українці знають — це тепер наша війна, нам захищати нашу Україну! Не ми почали цю війну, але ми її завершимо!
За словами Вакарчука, головна ідея пісні, що ховається в назві, є непростою для зізнання навіть самому собі — нам, Українцям, протягом багатьох століть постійно нав'язують ззовні чиїсь думки, дії і, навіть, війни. Нині настав час, врешті, брати відповідальність та ініціативу на себе.
Святослав наголошує:
«Багато хто питає "чому не твоя війна", але ж хіба ми її почали? Хіба ми її готували? Хіба це ми прийшли на чужу землю зі зброєю? НІ! Це не наша війна, бо не ми її почали, але ми прийняли виклик та саме ми її переможно закінчимо!
Головна битва — всередині кожного з нас, всередині нашого суспільства. Адже „твоя війна“ — це боротьба з власними комплексами, страхами щось змінити, вплинути на те, що відбувається навколо тебе, не звинувачувати „десь і когось“, а брати ситуацію в свої руки. Це — надскладно, та без цього немає успішного майбутнього ні у людини, ні у суспільства, ні у країни».
Філософія і складна і проста водночас.

♪II► «Океан Ельзи» — „Не твоя війна“ (2015)

 

Одним з головних елементів відео «Не твоя війна» є така собі монета випадкового вибору з темною та світлою сторонами. Цей образ виник з ідеї режисера зобразити суспільство, яке чекає, а не діє, яке сторонньо спостерігає, в який же бік впаде монета, «пощастить-не пощастить» в черговий раз. А це – шлях занепаду, а аж ніяк не розвитку. Та в кінці відео, зображена в ньому спільнота все-таки отримує шанс на розвиток й далі все залишається вже в її руках. А монета просто зникає...
 

Цікавим і вартим уваги є кліп гурту «Океан Ельзи» „Життя починається знов“.
Жанр відео можна визначити як поєднання двох форматів – короткометражного фільму та соціальної реклами. Загальна ідея кліпу народилася у Святослава Вакарчука під час обговорення зйомок з Володимиром Шкляревським (режисер-оператор) та Віталієм Климовим (продюсер зйомок).
Святослав Вакарчук, зазначає: «Під час обговорення мені на думку спала така класична порівняльна картина між тим, як поводять себе люди старшого віку в Україні та люди такого ж віку в західному світі. У нас незалежно від соціального статусу, матеріального достатку, старші люди почуваються більш пригніченими, ніж на Заході, чи, наприклад, в Індії, де рівень життя подекуди значно нижчий, ніж у нас. Отже, справа не стільки і не тільки в добробуті, матеріальному забезпечені, а в більш відкритому, щирому ставленні до життя, а також у таких базових цінностях, як особиста внутрішня свобода і взаємоповага незалежно від віку, статусу та поглядів.
Цим нашим відео хотілось показати, що незалежно від того, як складаються обставини - у кожного особисто, у суспільстві в цілому, - є привід над чим задуматись, що згадати, проаналізувати та не має жодного приводу нічого не робити. Адже, на мою думку, щасливими стають ті, хто за жодних обставин не опускає руки».

♪II► «Океан Ельзи» — „Життя починається знов“ (2015)

 

♪II► «Океан Ельзи» — „Мить“ (2015)

 

...Одразу після загибелі Андрія Кузьменка українські музиканти, друзі Кузьми, створили музичні посвяти та реквієми. Чуттєво виконав одну з пісень Кузьми і Святослав Вакарчук.

♪II► Пам'яті Кузьми Скрябіна. „Мовчати“ — Святослав Вакарчук

 


 

„Не йди“ — cинґл з альбому «Без меж» презентований 20 квітня 2016 року одночасно із відеокліпом. Основні зйомки кліпу проходили в Грузії, а от кадри за участі музикантів «О.Е.» знімали в Україні, під Києвом.
Пісня стала саундтреком до фільму «Століття Якова».

♪II► «Океан Ельзи» — „Не йди“ (2016)

"... Боже! Як дивно з нами
Це стало? ..."

Історична телевізійна драма за відомим романом Володимира Лиса «Століття Якова», яка за перипетіями столітнього життя волинського селянина виявляє столітню ж драму розтерзаного поміж імперіями народу, є напрочуд вдалим вибором для довгоочікуваного телевізійного, мистецького осмислення самих себе в контексті історії та сучасності.
До саундтреку драми «Століття Якова» увійшли пісні Святослава Вакарчука і гурту «Океан Ельзи» – „Не йди“ та лемківська пісня у виконанні Христини Соловій – „Під облáчком“ (лемківська пісня „Під віконцем“).

Не йди...
Побудь зі мною,
І най зникне все,
Най залишиться тільки
Ця ніч...
Не йди...
Побудь собою,
Я твою тайну пізнаю
Із тисяч облич...

Боже!
Як дивно з нами
Це стало?..
Може,
Так просто склалось
Між нами...
Боже!
Як швидко з нами
Це сталось?..
Може,
Так просто склалось,
Що ангелам вдалось
Не все...

Не йди...
Темної ночі
Ми відкриваєм з тобою
Едем навмання...
Сльози
твої дівочі
Стали перлинами нового
Світлого дня...

Боже!
Як дивно з нами
Це стало?..
Може,
Так просто склалось
Між нами...
Боже!
Як швидко з нами
Це сталось?..
Може,
Так просто склалось,
Що ангелам вдалось
Не все...
Я благаю, не йди!..
Не йди!.. Не йди!..
Не йди!.. Не йди!..
Не йди!.. Не йди!..

♪II► «Століття Якова» | „Не йди“

 

♪II► Христина Соловій — „Под облáчком“ (лемківська пісня „Під віконцем“)

 

Чарівну зіроньку з неповторним голосом Христину Соловій відкрив саме Святослав Вакарчук, і допоміг дівчині зійти на небосхил. На телевізійному пісенному конкурсі «Голос країни-2013» Соловій співала переважно лемківські народні пісні і дійшла до півфіналу конкурсу. Юна лемківська пташечка з Дрогобича наголосила, що ніколи не співатиме россійської поп-музики і відмовиться від участі у проекті у випадку, якщо її оберуть Тіна Кароль чи Олександр Пономарьов. У співпраці з продюсером Святославом Вакарчуком побачили світ трійко кліпів на власну музику і слова співачки. У 2015 році вийшов дебютний альбом Христини Соловій «Жива вода», основою якого стали народні лемківські пісні, а також дві композиції авторства самої Христини. Десять пісень платівки — українські народні в обробці Святослава Вакарчука. На осінь 2017 року готується другий альбом Христини «Хто, як не ти?» Дуетом зі Святославом Христина виконала старовинну сумну пісню українських міґрантів „Гамерицький край“, на жаль, офіційного кліпу до якої не знято. Але шанувальники з любов'ю створили аматорське відео.

♪II► Святослав Вакарчук та Христина Соловій — „Гамерицький край“

 

23 травня 2017 року відбулася прем'єра музичного відео на пісню „Сонце“ з альбому «О.Е.» «Без меж».

♪II► «Океан Ельзи» — „Сонце“ (2017)

 

Про вплив творчості гурту «Океан Ельзи» на суспільство можна судити і по тому, з якою любов'ю люди створюють неофіційні кліпи та відеороботи на композиції «О.Е.» Студенти КНУКіМ Артем Гвоздков, Дмитро Гук і Кирило Парасочка зняли неофіційний кліп, не гірший за офіційний. Чудова акторська і режисерська робота.

♪II► «Океан Ельзи» — „Стріляй“ (unofficial video)

 

Восени 2017 року чекаємо на новий альбом гурту «Океан Ельзи».
Також бажаємо творчої наснаги та безмежної енергії гурту «Океан Ельзи» і Святославу Вакарчуку.
 


 

Матеріял життєпису зібрано з відкритих інтернет-джерел, фото і відео представлені в ілюстративній якості. Всі права збережено.
Публікація не носить комерційного характеру.
© «Океан Ельзи»
Відео з офіційних каналів
© «Океан Ельзи»
© Христина Соловій
© «Українські Пісні» — «Океан Ельзи»
 

© «Порохівниця»
© Dmytro Dzŭba
2017.VІIІ.8