«VV» — МУЗІКА КРАY̆НИ МРІЙ

«VV» — МУЗІКА КРАY̆НИ МРІЙ

 

"Любий юначе! Ось тобі музіка!" — пам'ятаєте? Саме з таких слів почалось тріумфальне повернення українського гурту "VV" зі Франції у 1996 році. М'який голос Олега Скрипки запрошував слухача до "КраY̆ни мрій", і одразу після лагідного запрошення переливами баяну розливалася "Весна"...
"Весна, Весна, весна прийде. Весна, весна, весна вгамує...
Буй-буй-буй, бу-бу-бу бу-бу-буй..."

"Всесвіту пронозливий, відкрий правди трішечки, чи не вистачить мене загинути по весні..."

 


 

«VV», або ж «Vоплі Vідоплясова» — український рок-гурт, створений у 1986 році. Лідером гурту є вокаліст Олег Скрипка. «Воплі Відоплясова» є засновниками українського рок-н-ролу та неостилю етно-рок. Саме вони першими заспівали рок українською за межами України. Але перед цим, ще у останні роки Совєтського Союзу, гурт став відомий вибуховою піснею "Танці" 1988 року: вся Україна тоді наспівувала "У клюбі були любі танці! Ла-ла-ла, танці!"

♪II► «Vоплі Vідоплясова» — „Танці“ 1988

 

Засновниками групи стали гітарист Юрій Здоренко і басист Олександр Піпа, які до цього з 1984 року грали хеві-метал в групі «SOS». Переломним моментом для друзів музикантів став 1986 рік, коли сталася зустріч Здоренко і Піпи з музикантом-шоуменом Олегом Скрипкою. Четвертим учасником «ВВ» став ударник Сергій Сахно. Назву нової групи запропонував Олександр Піпа, що у той час зачитувався Достоєвським: Відоплясов — одержимий літературною діяльністю лакей з «Села Степанчикова та його мешканців». Свої опуси, сповнені зойками душі, він називав "Воплями".
Музика групи відчула помітний вплив рок-н-ролу, панку і різноманітних етно-стилів. Національного колориту додавало використання української мови. Музичної освіти ніхто з «ВВ» не має. Скрипка прийшов в рок-н-рол з театру і з військового заводу, де після навчання в Київському політехнічному інституті працював інженером. Здоренко був водопровідником. Сахно вчився барабанної справи в ударника київського мюзик-холу. А Піпу вигнали з музичної школи ще в молодших класах. «Я жодного разу не зустрічав басиста, який грав би гірше за мене», — сміється Олександр.
У 1987 році «ВВ» дебютували на фестивалі Київського рок-клубу, відразу взявши приз "Група року". "Піснею року" став їх „Плач Ярославни“. У першій концертній програмі колективу звучали пісні „Товариш майор“, „Розмова з Махатмою“, „Були деньки“ і „Танці“. Саме „Танці“ стали неофіційним гімном групи. Цей твір перетнув кордони республіки і познайомив решту міст Совєтського Союзу з багатообіцяючими дебютантами з Києва. У 1988 році «ВВ» разом із земляками з «Колезького асесора» і «Рабботи Хо» організували так звану «Рок-артіль» і почали гастролювати по країні. Відбулися концерти на вільнюському «Рок-форумі-88», дебют в Москві, зйомки у французькому фільмі «Рок довкола Кремля», де «ВВ» символізували національну українську рок-музику, виступи на фестивалях «Київ — Варшава», «Рок-сирок».
Наприкінці 1980-х в Совєтський Союз прибув на концерт легендарний американський рок-гурт 1970-х «Dead Kennedys», лідер якого Джелло Біафра назвав гурт «ВВ» "кращими рокерами Совєтського Союзу", побачивши їх виступ — про це у спогадах згадує Олександр Піпа.
Скрізь концерти проходили з незмінним успіхом, а в Україні «ВВ» стали практично національними героями.
 

Європа

Після краху СССР, у 1990 році «VV» провели гастролі по європейських країнах, де їх слов'янська екзотика припала до смаку. Особливо шоу у виконанні Олега Скрипки полюбилося французам, які в березні 1990-го запропонували групі контракт на випуск декількох компакт-дисків. 1990 року група здійснює турне Францією та Швейцарією, під час якого в одній з найбільших газет Франції «Le Monde» виходить матеріал про «VV». Запис одного з французьких концертів в 1991 році вийшов на диску «Або-або», який став дебютним вініловим релізом нової незалежної фірми «Буротіна Продакшн» і першою довгограючою платівкою «ВВ».

У 1991 році двоє з «ВВ» — Скрипка і Піпа — переїжджають до Парижа. Творче відрядження затягнулося на п'ять років. Скрипка знаходить постійну роботу художнього керівника дівочого хору в паризькому театрі Філіппа де Куплє. «ВВ» стали інтернаціональним квартетом, коли в склад влилися гітарист Філіпп Можá і барабанщик Стефáн Муфліє. У такому вигляді команда інколи виступала в клубах Парижа і пару разів навіть була з концертами в колишньому Совєтському Союзі.
Французький період «VV» продовжувався до 1996 року.
«Напевно, тепер вже ні за що у світі не став би жити в Парижі. Складне місто для життя», — говорив Скрипка через декілька років після повернення. Зате вільно володіє французькою і тепер чудово виконує пісні цією мовою, створюючи справжній україно-французький la chanson.

♪II► Олег Скрипка — „Tombe La Neige“

 

Що більше Скрипка перебував за кордоном, то більше сумував за Україною. За його ж зізнанням саме у Франції він став Українцем. Приїхавши туди російськомовним, аполітичним рокером, вже в середині 1990-х говорив винятково українською.
 

Повернення до України, «Країна мрій» і «Музіка»

Після повернення до Києва, група відправила додому французів, поповнивши склад Сергієм Сахном і новим гітаристом Євгеном Рогачевським. Колишній лідер групи «Раббота Хо» Сергій Попович був узятий на посаду саунд-продюсера.
До записаних раніше магнітоальбомів і виданих у Франції альбомів у 1994 році додався альбом «Країна мрій» — третій альбом гурту «VV», виданий обмеженим накладом у Австрії і перевиданий вже у 1997 році масовим тиражем з деякими змінами у порівнянні до першого випуску.

♪II► «Vоплі Vідоплясова» — „Країна мрій“ 1994

 

«Музіка» — так називався альбом гурту «Vopli Vidopliassova» 1997 року, хоча сам синґл “Весна” з'явився ще у 1996 році. Альбом писався у Франції на студії «Blow Up» з відмінним "звукорежисером-диктатором, який був білим негром" — як розповідає у спогадах Олександр Піпа. В Україні альбом видано вже «Gala Records». В кліпі „Горіла сосна“, до речі, в ролі дівчат українського хору знімались француженки.
Безперечним же хітом «VV» є „Весна“.
Композиція “Весна” від гурту «Vоплі Vідоплясова» дійсно унікальна і вже вважається культовою в українській музиці.
Цілий спектр емоцій і переживань героя, ніби сніп жита з дідуха, кожне слово ніби зернина, яка несе в собі ціле життя...

Дозвольте, як автору зібраного матеріялу, додати невеличку ремарку.
Саме з кліпу „Весна“ в дитинстві я відкрив для себе українську музику, і чудово пам'ятаю, як кривились та плювались мої змоскалені друзі дитинства, а потім висміювали цю пісню. Кривляться й висміюють до сих пір, чекаючи "русскій мір"...
Коли я ще підлітком вперше побачив цей відеокліп по телевізору, з цими жерновами та зерном, із зернятками на долоні — чомусь у мене особисто в голові спливли розповіді Бабусі та виникли асоціації з Голодомором і весною, до якої так багато людей не дожили...
Хоча, пісня ж зовсім, геть не про це... Але... Ось такі перші асоціації виникли у мене, і виникають по сей день, коли чую "Весну" Олега Скрипки...

Кожен куплет це ода Життю...
Кожне слово криє за собою стан української душі...
Прагнення до Волі, до Весни, до Життя...
І радість звичайним, буденним подіям: зірочки, райдуга, хмари, бризки-вогники, мов ті зернятка жита...
"Забіжу до Зіночки, хильнемо по чарочці..."
І щирість, душевність наша Українська... "Поведуся лагідно, поділюся жалостями..."
І переживання... "Наберусь хороброщів, спитаю у горя: Чи мене не вистачить загинути по весні?"

“Весна” — це ода Життю... Ода Весні, ода кожному зернятку, яке дає нове життя...
Життя має перемагати і Весна має прийти, навіть якщо не всі дочекались...
Життя повинно перемагати... Попри все...

Це були часи підйому української культури, української естради...
І кліп “Весна” теж багатьом запам'ятався...

♪II► «Vоплі Vідоплясова» — „Весна“ 1997

Я піду до річеньки
Стрічати зірочки,
Зазирать як падають,
Ловити їх жменями.
Наберу у пазуху
Оцих бризок-вогників
Затанцюю радісний,
Зрадію до смерті.

Поженусь за райдугой,
Злечу попід хмарами,
Передам по радіо:
"Прощай, рідна Батьківщино".

Весна, весна, весна прийде,
Весна, весна, весна вгамує.
Весна, весна, весна прийде,
Весна, весна, весна, весна.

Я біду не вижену,
Сама з мене вискочить,
Побіжим, покотимся,
Заведімо бесіду.
Наберусь хороброщів,
Спитаю у горя:
"Чи мене не викине
Упасти у море?"

Забіжу до Зіночки,
Хильнемо по чарочці,
Поведуся лагідно,
Поділюся жалостями.

Весна, весна, весна прийде,
Весна, весна, весна вгамує.
Весна, весна, весна прийде,
Весна, весна, весна, весна.
Бу-бу-буй, бу-бу-бу-бу-бу-буй.

Всесвіту пронизливий,
Відкрий правди трішечки:
"Чи мене не вистачить
Загинути по весні?"

Бу-бу-буй, бу-бу-бу-бу-бу-буй.
Бу-бу-буй, бу-бу-бу-бу-бу-буй.
Бу-бу-буй, бу-бу-бу-бу-бу-буй.
Бу-бу-буй, бу-бу-бу-бу-бу-буй.

Весна, весна, весна — на дворі красна.
Весна, весна, весна — гуй!
Весна, весна, весна — на дворі красна.
Весна, весна, весна, весна.
Бу-бу-буй, бу-бу-бу-бу-бу-буй...

Альбом «Музіка» окрім „Весни“ також мав такі хіти, як „Музіка“, „Юра“, „Білі плями“ і „Горіла сосна“.

♪II► «Vоплі Vідоплясова» — „Музіка“ 1997

 

♪II► «Vоплі Vідоплясова» — „Горіла сосна“ 1997

 

♪II► «Vоплі Vідоплясова» — „Юра“ 1997

 

♪II► «Vоплі Vідоплясова» — „Білі плями“

Гоу, гоу!
Я шукав білі плями, шукав.
Гоу, гоу!
Цілу ніч я дивився у ніч.
Гоу, гоу!
Білих птахів у небо пускав.
Гоу, гоу!
Звуки Всесвіту чути мені.


 

У 1997 році побачив світ диск «Країна мрій» — перевидання цього ж альбому 1994 року, значну частину якого склали композиції початку 1990-х років. Подібній практиці «ВВ» вірні досі: у нові альбоми неодмінно входять декілька архівних записів.

Наступна пластинка «Хвилі Амура» вийшла на початку 2000 року. Разом зі свіжими хітами „Любов“ і „Були на селі“ сюди увійшли і декілька дуже старих пісень, наприклад, „Розмова з Махатмою“, але особливо «ВВ» потішили композицією „День народження“ — успіху пісні дуже посприяв вдалий відеокліп з сюжетом у дусі індійських кінофільмів.

♪II► «Vоплі Vідоплясова» — „День народження“ 2000

 

Втім, ще більш хітовою стала композиція, котру також всі наспівували:
„Ми були-були на селі, ми були-були у Вороньках!“

♪II► «Vоплі Vідоплясова» — „Були на селі“ 1999

 

♪II► «Vоплі Vідоплясова» — „Любов“ 1998

 

♪II► «Vоплі Vідоплясова» — „Таємні сфери“ 2000

 

У 2000 році «Воплі Відоплясова» побували на гастролях в Ізраїлі і США, а також виступили перед американським президентом Білом Клінтоном під час його офіційного візиту в Україну.
2002 року виходить альбом «ВВ» «Файно» (також зустрічається варіант «Fayno») — у цей альбом увійшли також усі композиції максі-синґлу — «Мамай» (У 2007 альбом було перевидано).

♪II► «Vоплі Vідоплясова» — „Світ“ 2002

 

♪II► «Vоплі Vідоплясова» — „Полонина“ 2002

 

♪II► «Vоплі Vідоплясова» — „Підманула“ 2002

 

♪II► «Vоплі Vідоплясова» — „Зоряна ociнь“ 2003

 

У 2001 році Олег Скрипка запрошується на головну роль коваля Вакули до новорічного м'юзіклу «Вечори на хуторі біля Диканьки» за мотивами повісті Миколи Гоголя «Ніч перед Різдвом». Ролі запорожців виконали учасники гурту «Vоплі Vідоплясова». Також поруч зі Скрипкою можна побачити Кузьму, Олександра Пономарьова та решту українських і россіянських зірок шоу-бізнесу, про яких сьогодні не дуже хочеться згадувати.
Вважалось, що це "перший український новорічний м'юзікл", хоча насправді це виробництво спільно з РФ, звісно, і за законами россіянського шоу-бізнесу. Це були "перші ластівки" навали огидних "новоґодніх мьюзіклов і ґалубых аґаньков" з довгограючої теми "Старыє пєсні о ґлавном", котрою Кремль запустив ідеологію ностальгії "по всєму совєтскому".
Хоча, варто зазначити, що якраз цей перший м'юзікл у порівнянні з подальшими ще й нічого, але зараз дивишся на нього зовсім інакше, а переглядати через деяких українофобних "артістов", котрих там переважна більшість, звісно ж вже не виникає бажання.
Втім, заради справедливості все ж х'тілося би відзначити акторські здібності Скрипки — з комедійною роллю коваля Вакули він впорався і чорту філіпу кіркорову сраку надрав ще тоді, коли це не було мейнстрімом! 🙂

♪II► Олег Скрипка у м'юзіклі «Вечори на хуторі біля Диканьки» —
„Пісня коваля Вакули“
2001

 

Країна Мрій

2004 року Олег Скрипка стає ініціятором етно-фестивалю «Країна Мрій». Назву фестивалю дала однойменна пісня гурту «Воплі Відоплясова».
Нині «Країна Мрій» — міжнародний фестиваль етнічної музики, проходить двічі на рік: влітку на купальські свята і «Зимова Країна Мрій» на Різдвяні свята. Фестиваль має вигляд народного гуляння-ярмарку, триває від 1 до 3 днів і, окрім музичних виступів на основній сцені, включає в себе також ярмарок виробів народного мистецтва, книжковий ярмарок, майстер-класи народних ремесел, де можна в живому часі спостерігати, як виробляються ті чи інші витвори людської фантазії, виставку народного малярства, дитячу галявину, етнічні кухні тощо.
Крім того, протягом року «Країна Мрій» проводить ряд культурних заходів в Україні: Фестиваль «Рок Січ», танцювальні вечірки в стилі «Етно-Диско», Вечір Українського Романсу, Парад вишиванок, дитячі бали та традиційні французький та українські вечорниці, тощо.
З 2004-го року Міжнародний фестиваль етнічної музики «Країна Мрій» відвідали близько 1 мільйона відвідувачів, а його виконавцями, майстрами та гостями стали представники понад 30 країн світу.
Другий десяток років команда «Країни Мрій» утверджує українську національну самобутність, презентує кращі взірці української й світової музики, музично-ярмаркове розмаїття, народні ремесла, паради вишиванок, автентичні майстер-класи, етнічні кухні, дитячу і козацьку галявини, книжкові вернісажі, майданчик бандуристів, фестиваль «Монгольф`єрія» та інші оригінальні рішення та активності.


 

У 2004 році група «Воплі Відоплясова» взяла участь в Помаранчевій революції.

У 2006 році виходить студійний альбом «ВВ» під назвою «Були деньки», присвячений 20-річчю групи.
Альбом «Були деньки» вельми тішить „Пісенькою“, „Колисковою“ і відродженою піснею І Визвольних Змагань „Хорунжий Дзюба“. (Про цю пісню Чорних Запорожців та решту відроджених пісень доби Визвольних Змагань поговоримо наприкінці нашого огляду.)
Кліп „Пісенька“ знімався експромтом у батьківському селі Олега Скрипки Гільці що на Полтавщині за участі всіх бажаючих селян. Водночас для земляків було влаштовано безкоштовний концерт з танцями біля клюбу і сільради. 🙂

О-гей, мамо, гей, хльопці грають,
О-гей-гей, біля сільради,
О-гей, їх в клюб не пускають,
Гей, бо вони дуже патлаті...
В клюбі, в клюбі — РОК!

♪II► «Vоплі Vідоплясова» — „Пісенька“ 2006

 

Неймовірно розкішною є „Колискова“ і з точки зору музичного виконання, і як мультиплікаційний кліп. Справжній блюз! В захваті і дорослі й діти! Дорослі в захваті від переляканої статуї лєніну, поголеного саші пушкіна і дружнього шаржу на Вакарчука, а діти в захваті від героїв „Колискової“ — Ціпи, Глини і пана Могили та від Волохатого Дідька, що варить брудну каву!

Висить місяць,
Він киває рогми.
Треба трохи поспати,
Бай – бай.

Ходить яром Ціпа,
Сіпа та регоче,
Голить, хто лягти не хоче —
В нього бритва є.

Засинайте, люди.
Зараз, зараз вони прийдуть —
Ціпа та Могила!
Оу, є-є!

Пушкін та Дєржавін
Досі не лягали,
Зрозуміло – хто ж це на ніч
Чай п’є?

Волохатий Дідько
Варить брудну каву,
Плямка, в жіжі парить ноги –
Спати не дає-є!

Засинайте, люди.
Зараз, вони зараз прийдуть —
Ціпа та Могила, Глина!
Оу, є-є!

Пан! Могила! Тріщить – гілля ламає,
У зачіску встромляє. Ходить, дурник, – навкруги гуркіт.
Чи мозги має? Усіх примушує лягти воно,
У простирадлі робить плями, на виделці – хаванина!
Тюк!
Та як гикне!
Злякався, вагітної жінки злякався.
Ну, хіба розум є? Є! Є? Є! Є-Є-Є-Є-Є-Є-Є!!!

♪II► «Vоплі Vідоплясова» — „Колискова“ 2006

 

♪II► «Vоплі Vідоплясова» — „Пісня“ 2006

 

Доба синґлів

У січні 2007 року колектив залишає Олександр Піпа. У ювілейний тур по містах України з групою вирушає новий басист Олексій Мельченко.

У 2008 році «Vоплі Vідоплясова» записує рок-версію Державного гімну України — «Гімн-Славень України», що виходить окремим синґлом з двох дисків і шести композицій, де представлені Народні версії Славня України, Славень України „Квітне рідна Україна…“ та фотоальбом «Український живопис XIX — початку XX століть».
Того ж року «VV» відтворює виступ на фестивалі «Рок Січ».
 
Олег Скрипка виконав Державний гімн України

♪II► „Гімн-Славень України“ на «Zaxidfest»

 

Напередодні нового 2009 року виходить синґл „Ладо“, до якого окрім одноіменного титульного треку входить ще 2 його версії та 4 інших композиції, включно з „Маршем Січових Стрільців“ (згадається й про нього в цій антології трохи згодом). Наступними виходять синґли „Чio Чio Сан“ 2009 року та „Вiдпустка“ 2010 року.

♪II► «Vоплі Vідоплясова» — „Ладо“ 2009

 

♪II► «Vоплі Vідоплясова» — „Чio Чio Сан“ 2009

 

♪II► «Vоплі Vідоплясова» — „Вiдпустка“ 2010

 

Цього ж 2009 Олег Скрипка випускає сольний студійний максі-синґл «Серце у мене вразливе».
На композицію „Параска“ відзнято іронічний гангстерський міні-фільм-кліп.

♪II► DJ O'Skrypka — „Параска“ 2009

 

2011 року виходить вже сольний альбом Олега Скрипки «Жоржина» з ретро-піснями композитора Богдана Весоловського (1915-1971), який писав музику у Львові у 1930-х роках. Музика львівських батярів!
За словами Олега Скрипки, «стиль "ретро", в якому виконаний альбом «Жоржина», вважаю вишуканим. До того ж, джаз, танго, фокстрот, свінг зазвичай вважаються європейськими та заокеанськими жанрами, а цим проектом я хочу показати, що і наша країна має власну багату, неповторну та якісну музичну історію!».


 

Чудовий Світ Різдвяних Дзвоників

У 2012 році Олег Скрипка став тренером у талант-шоу «Голос країни. Нова історія» на каналі 1+1. А потім взяв на себе тренерські обов'язки у проекті «Голос. Діти», де розкривав секрети успіху на "дорослій" сцені дітям 6-14 років.

♪II► «Голос. Діти» Аня Ткач і Олег Скрипка — „Мамо“

 

Власне, наступний проєкт присвячений найлюбленішій у дітей порі року — Різдвяним святам!
„Щедрик“ — найвідоміша у Світі пісня Різдва! У 2016 році "Щедрику" виповнилося 100 років. Українську народну пісню "Щедрик" в обробці композитора Миколи Леонтовича вперше виконав хор Київського університету імені Святого Володимира.
Саме з українського «Щедрика» починається у всьому світі Різдво. Весь світ його співає і він став неодмінним атрибутом Різдва в багатьох країнах. Наш «Щедрик» відомий під назвою "колядка дзвонів" („Carol of the Bells“, „Ukrainian Bell Carol“, „Ukrainian Carol“). Це те, чим ми, Українці, повинні пишатися.

У 2012 році Олег Скрипка і «Vоплі Vідоплясова» вирішили виконати „Щедрик“ і нагадати Українцям, що у нас є власне, українське, відоме на увесь Світ, чим варто пишатись — наші українські різдвяні традиції, обряди, вертепи, пісні, одна з яких є головною різдвяною піснею Світу! А не ці кацапські недолугі "ґалубыє аґанькі", котрими активно пічкали в той період донбасської кримінальної окупації.
Було задумано не лише відродити Різдвяну пісню, але й зняти неймовірний за красою кліп-вертеп, а також мультфільм.
В сюжет кліпу вкладений обряд Маланки, який з давніх часів проводять на Різдвяні свята. Над піснею та ідеєю кліпу, ВВ-шники працювали майже рік
Кліп знятий за унікальною та новою технологією, якої тоді ще не було в Україні. Для зйомки було задіяно все студійне світло Києва. Ексклюзивні костюми для учасників розробляла Лілія Літковська – відомий український та світовий дизайнер одягу, режисером кліпу став Володимир Якименко – відомий кліпмейкер не тільки України, але й усього пост-совєтського простору.
Кліпом можна лише насолоджуватись!

♪II► «Vоплі Vідоплясова» — „Щедрик“ 2012

 

♪II► «Vopli Vidopliassova» — „Carol of the Bells“ 2012

 

Слідом виходить і мультфільм, котрий подобається не лише дітям, але й дорослим. За сюжетом в урбанізованому світі не залишилось місця традиціям, навколо тоталітарний режим, а у великому мегаполісі взагалі сидить у хмарочосі мафіозі, котрий намагається знищити Різдво. Але жоден тоталітарний режим не в змозі знищити Різдво і народні традиції! І на центральному майдані мегаполісу виникає справжня українська хата під захисним куполом, де мешкає справжня українська Бабуся, яка перетворює чорний мегаполіс на яскраве різдвяне, вишите українською вишивкою, місто. А всі, хто потрапляє на зачароване різдвяне українське подвір'я — перетворюються знову на дітей.
Мультфільм 2012 року став пророчим — через рік розпочався Майдан.

♪II► Олег Скрипка та «Ле Ґранд Оркестр» — „Щедрик“
(мультфільм) повна версія

 

♪II► Oleg Skrypka & «Le Grand Orchestra» — „Carol of the Bells“ (мультфільм)

 


 

У 2013 році Скрипка ініціював ще один масштабний проект — Фестиваль «Монмартр на Андріївському узвозі».
З 20 жовтня 2013 року гурт «Воплі Відоплясова» вирушає в тур містами України, в підтримку свого нового 10-го ювілейного альбому, що називається «Чудовий Світ». Ексклюзивна концертна презентація диску відбулася 28 листопада у Львові на майданчику Національного академічного українського драматичного театру ім. М. Заньковецької.
«Чудовий Світ» увібрав в себе як нові, так і старі композиції, а також старовинні українські пісні „Щедрик“, „Марш Січових Стрільців“ та „Дібрівонька“.
 

♪II► «Vоплі Vідоплясова» — „Чудовий світ“ 2013

 
♪II► «Vоплі Vідоплясова» i Сусанна Карпенко — „Дібрівонька“ 2013

 


 

УКРАЇНА

«ВВ» були останнім україномовним музичним гуртом, який дав концерти в Донецьку і Луганську перед початком війни.
У серпні 2014-го концерти «ВВ» в Москві та Кубані скасували без офіційного занесення музикантів до будь-якого "чорного списку": «Ми вже в цьому списку і до Росії їздити не можемо. У нас були заплановані два концерти — на Кубані і в Москві. Їх скасували, тому що ми Українці».

Мілітарну частину залишимо на останок огляду. Варто лиш зауважити, що Олег Скрипка з притаманним йому почуттям гумору почав відверто троллити "братьєв" — наприклад, чудовий живий перформанс на концерті пам'яті Кузьми у 2015 році — українською і французькою виконано "скрєпную пєсню совєтскіх ґраждан" з фільму "17 мґновєній вєсны".

♪II► Олег Скрипка — „17 миттєвостей весни“ 2015

 

В останні два роки «ВВ» багато гастролюють світом та Україною. Були на гастролях у США, Канаді, країнах Балтії, Данії, Німеччині та інших країнах.
«Ми починали з панк-року, потім грали етно-рок, зараз експериментуємо з електронним та оркестровим звучанням — це пошук ідеальної музичної форми, — говорить Олег Скрипка. — Якщо ти не змінюєшся, не розвиваєшся — то зупиняєшся. Потреба кожного артиста — оновлюватися, рости професійно. Навіть відомі пісні, котрі ми граємо багато років, завжди намагаємося виконувати по-новому, шукати інші варіанти подачі, аби пісня звучала яскраво», — говорить Скрипка.

♪II► «Vоплі Vідоплясова» — „Талалай“ 2015

У 2016 році ВВ відсвяткували тридцятирічний ювілей творчої діяльності та 10 березня зіграли великий ювілейний концерт у Палаці спорту. Він став початком всесвітнього ювілейного туру «ВВ XXX». Музиканти зіграли концерти в Америці, Канаді, Англії, Латвії, Франції Греції та Білорусі.
Сьогодні «Воплі Відоплясова» — один з найпопулярніших у світі українських рок-колективів, що дає до 200 концертів на рік.
 

До 25 річниці відновлення Незалежності України Олег Скрипка випустив синґл „УКРАЇНА“. Авторами пісні „Україна“, написаної у стилі нео-етно-рок, є Олег Скрипка та Євген Гапон з гурту «Nokturnal Mortum». Патріотична пісня має на меті стати закликом до всіх Українців. Кліп було вирішено створити з картин всесвітньо відомого тернопільського художника Олега Шупляка — за ці картини-двовзори (картини-іллюзії) художника в Європі називають новим Сальвадором Далі. В кліпі ми бачимо вже відомі двовзори Олега Шупляка "Блокпост", "ДНК Нації", "Соколиний рід", "Хранителька", "Рілля" та інші.
Чудове поєднання музики й живопису.

♪II► Олег Скрипка — „Україна“ 2016

 

2017 року виходить синґл „Манá“.
Образи головних героїв у кліпі „Манá“ зіграли Устим та Олеся Скрипки. Казкові події у кліпі відчутно перетинаються з реальністю в Україні. Дітлахи, немов воїни, йдуть таємним крижаним лісом, оминають перешкоди на своєму шляху, долають ворогів, отримують таємничі знання і, зрештою, знаходять переможне кохання.
«Наше українське диво — це діти. Вони розумніші і, часом, мудріші за нас. У День Святого Миколая хотілося наголосити, що саме це чарівне диво врятує Україну та світ від мороку холоду. Як батько двох синів та двох доньок, переконаний, що саме діти своїм чистим серцем та світлими мріями здатні врятувати цей недосконалий всесвіт. Лише завдяки дітям ми знаходимо добро у серці, пробуджуємо щирість, любов і переможну силу.» — ділиться думками Олег Скрипка.
 

♪II► «Vоплі Vідоплясова» — „Манá“ 2017

 

«Зійде зоря, настане воля...»
Пісні І Визвольних Змагань

З початком війни РФ (Россії Фашистської) проти України Олег Скрипка почав активніше відроджувати пісні часів І Визвольних Змагань. Хоча ще й до війни Олег Скрипка заходився відроджувати старовинні українські пісні, і „Марш Січових Стрільців“ увійшов ще у альбом „Ладо“ 2009 року.
До Дня Збройних Сил України легендарний гурт «ВВ» підготував сюрприз всіх українським військовослужбовцям – музиканти випускають інтернет-версію кліпу на «Пісню січових стрільців».
У відео, режисером якого виступили Олександра Брова та, як режисер та оператор-постановник - Віктор Клименко, знявся оркестр Збройних Сил України під керівництвом Антонюка Дмитра Жановича. Відео було відзняте символічно на вертолітному майданчику януковича, збудованому в період кримінальної окупації перед початком війни. Ми переможемо і повернемо собі не лише награбоване, але й окуповане.

„Марш Січових Стрільців“ — це одна зі стрілецьких пісень Легіону Українських Січових Стрільців, з якою у 1914 році стрільці йшли в бої за гору Маківка. Автором музики є Михайло Орест Гайворонський — український композитор, диригент, педагог, скрипаль, критик, громадський діяч, творець багатьох популярних стрілецьких пісень; підхорунжий, композитор-диригент і організатор духового оркестру Легіону Українських Січових Стрільців; головний диригент та інспектор військових оркестрів Армії УНР.

♪II► «Vоплі Vідоплясова» — „Січові Стрільці“

Йде січове військо
Та співає стиха:
– Як поборем вороженьків –
Не буде в нас лиха.

Йде січове військо
В боротьбу кріваву:
– Як поборем вороженьків –
Добудемо славу!

Йде січове військо,
Пісня степом лине:
– Як поборем вороженьків –
Слава не загине.

♪II► «Vоплі Vідоплясова» — „Марш Січових Стрільців“

 

З нагоди Дня добровольця – свята всіх, хто за покликом серця вирушив на Схід захищати Україну від россійсько-фашистських аґресорів – Олег Скрипка разом з Ансамблем пісні та танцю Збройних Сил України, презентував марш нової армії – “Зродились ми великої години”.
Новий марш українського війська вперше виконали публічно, у присутності студентів та викладачів Києво-Могилянській Академії.
Сучасне аранжування композиції, яка свого часу була гімном ОУН, надав Олег Скрипка і тепер, за його словами, марш зазвучав ще потужніше:
«Ідея військових полягала в адаптуванні цієї пісні під стройовий марш і наданні їй ще більшого сучасного звучання...», – розповів Скрипка.

♪II► “Зродились ми великої години”
Новий марш Української Армії від Олега Скрипки

До альбому «Були деньки» увійшла відроджена пісня І Визвольних Змагань „Хорунжий Дзюба, накажи вести коней!“
Олег Скрипка, зацікавившись історією військових пісень часів І Визвольних Змагань, знайшов неймовірну пісню Чорних Запорожців! Це пісня сторічної давнини, її співали під час захисту Першої Незалежності Соборної України.
Виконувати на концертах пісню Чорних Запорожців «Vоплі Vідоплясова» почали ще у 1992 році під назвою „Катерино“.
В кліпі чудова реконструкція — окрім чорного однострою Чорних Запорожців із легендарними чорними шликами, присутній однострій з тими самими Тризубами на рукавах, котрі зараз намагаються відродити і чому зовсім не раді коллабораціоністи та "руссцкаґаварящіє байцы". Між іншим, відеокліп було відзнято ще у 2006 році.

♪II► «Vоплі Vідоплясова» — „Катерино“ („Хорунжий Дзюба“)


Дай міцно обійму,
Моя Катерино,
Зараз виїжджаю
У похід.
Та й не треба сльоз.
Коли Божья воля —
Швиденько повернуся
Я живий.
Ой, Мати, не журіться
Та Ви за свого сина,
Батько, не дивіться
З-під бровей.
Гей! Однополчани!
Хильнем по повній чарці!
Хорунжий Дзюба,
Накажи вести коней!

Зійде зоря — настане воля!

Ой, Мати, не журіться
Ви за свого сина,
Батько, Батько, не дивіться
З-під бровей.
Гей! Однополчани!
Наповнімо стакани!
Хорунжий Дзюба,
Накажи вести коней!

Зійде зоря — настане воля!

«Україна або смерть!»
Це девіз чорношличників — Чорних Запорожців.
Чорні Запорожці — легендарний полк Армії УНР!
Чорних Запорожців боялись і "бєлоґвардєйцы" і "красноармєйцы".
У вирі І Визвольних Змагань майже ніхто з Чорних Запорожців не вижив — не така в них мета була, щоб вижити...

„Хорунжий Дзюба, накажи вести коней!“
Так, саме ця фраза згодом трансформувалась в "Корнєт Оболєнский, сєдлайте коня" з відомого бєлоґвардєйськоґо романсу — один з багатьох прикладів українських пісень, вкрадених у Українців та переспіваних на свій лад кацапами. Щоправда, українські пісні народжені раніше, проте забулись, а часто й зникли у столітньому вирі буремного ХХ століття, адже завжди "россійскіє і совєтскіє пєсні на общєпанятнам" миттєво отримували статус "всєнародно любімых", витісняли будь-які українські пісні — часто криваво витісняли: розстріл кобзарів, вбивства українських композиторів, музикантів, співаків — Леонтович, Івасюк...
Відтак, тепер доводиться збирати по зернятку втрачені українські пісні, доводити, що вони є оригіналами "всєнародно любімых русскіх пєсєн" та відбиватись від кацапської орди, захищаючи навіть наші рідні пісні, з якими 100 років тому йшли захищати Україну наші пращури.
Це щодо іронічної ремарки Олега Скрипки про "ґєтто для русскоязычных", від якої кацапів та руссцкаґаварящіх саґраждан так корчами покорчило, що лішнєхромосомні звинуватили пана Скрипку "в ґєнацыдє узкоязычных"! 🙂
Вибачте, але пан Скрипка мав повне моральне право зауважити в розмові з десятком студентів, що для тих, хто не в змозі вивчити українську треба створити гетто, в якому крутити "владімірскій централ" узкоязичним, позаяк лише ідіоти та лінгвістичні інваліди не в змозі вивчити української мови за все життя проживання в Україні.
З тиждень верещали ватніки "Пусть в АТО паєдєт і нашим РУССЦКАҐАВАРЯЩІМ байцам в акопах пра ґєтта расскажет!"
Ну їздили неодноразово Скрипка і гурт «VV» на лінію фронта: Мар'їнка, Авдіївка — і наші Захисники України їх радо зустрічали, підспівували разом, пританцьовували, клали руку на серце під Марш Січових Стрільців, тиснули співакам руки, вишивали ночами у подарунок прапори військових частин, дякували за підтримку українським "ДЯКУЮ!" і розмовляли також українською.
Подивіться це відео і досить вірити побрехенькам про "70% руссцкаґаварящіх байцов в акопах"!

II► «VV» вшановує Героїв 2016

 

Олег Скрипка багато разів виступав перед українськими бійцями на передовій, зокрема у Дебальцевому, у прифронтових містах та селах, у госпіталях. Влітку 2016-го «Воплі Відоплясова» здійснили «Фронтовий тур ВВ», виступивши перед бійцями на передовій у Мар'їнці, Костянтинівці та Селідово. Згодом знову приїздили до Мар'їнки та Авдіївки.
 

Резюме

Цей життєпис творчості окремо взятої української групи і виконавця є наочним свідченням еволюції і багатогранності «VV» та Олега Скрипки. Причому, це можна сказати про багатьох менш відомих українських виконавців.
Щодо Олега Скрипки — внесок в розвиток української культури ним зроблено очевидний і значний. Започатковано низку фестивалів та культурних заходів, котрі швидко стали загальнонаціональними та міжнародними, значний вклад зроблено у розвиток та відродження української етнокультури. А чого варта увага до дітей: „Щедрик“, який виховує любов до українських різдвяних традицій. А як самовіддано Олег Скрипка займався з дітьми у проекті «Голос. Діти» — пісня „Мамо“, яку виконала Аня Ткач разом з Олегом Скрипкою розчулила всіх, адже на відміну від інших тренерів проекту, котрі брали власні пісні для "розкрутки" з використанням дітей, Скрипка взяв стару відому французьку пісню про Маму, яку і мають знати у нас всі дітки, переклав українською і виконав разом з ученицею. Пісня мала бути про Маму, щоб лишити в душах бодай щось, а не так як у трєнєрши свєтлани лободи - вона "раскручівала свой свєжий хіт", використовуючи дітей. І де зараз лобода, а де Скрипка? Хто стирчіть в РФ і паёт для рассіян, а хто їздить на передову і співає для Захисників України? Отож...
То після цього деякі "русскоґоворящіє" будуть стверджувати, що Скрипка "ісчадіє ада і чєлавєканєнавістнік"?
Та ні, свою любов до людей, до України, Олег Скрипка вже неодноразово довів...

Готуючи цей матеріял до публікації, довелось уважно перебрати й переглянути велику кількість відеороликів «VV» і Олега Скрипки, позаяк я не палкий фанат, а звичайний меломан, котрому до вподоби українська музика, хоча музичні смаки формувались західною музикою. Та саме це ретельне вивчення творчості Олега Скрипки вкотре переконало в тому, що українофоби недарма його ненавидять.

Наостанок в якості резюме варто констатувати очевидний факт: кацапи і "руссцкоґаварящіє ґражданє" люто ненавидять Олега Скрипку, Кузьму, Вакарчука, Руслану зокрема, і всю українську музику загалом. Особливо українські патріотичні пісні, особливо якщо це пісні Січових Стрільців або ОУН УПА. Ненавидять за те, що українські пісні мотивують прагнення до Волі, до національно визвольної боротьби від одвічного ворога — кацапів.
Достатньо поглянути лиш на численні жовчні коментарі від кацапських недолюдків під кліпами на ютубі.
Достатньо лиш спостерігати періодичні вибухи ненависті та обливання брудом в соцмережах, як від кацапів, так і від "руссцкоґаварящіх саґраждан" та "руссцкоґаварящіх топ-блохєров-патріотав".
Мені особисто достатньо лиш згадувати той перший побачений у дитинстві український кліп «VV» „Весна“ і реакцію своїх друзів дитинства, котрі нині всі є лютими українофобами та ватніками.
Українську пісню, українську музику, українських виконавців ненавидять лише ті, хто ненавидить Україну!
А отже це вороги України!
А воріженьків треба перемагати!

《 Як поборем вороженьків –
Не буде в нас лиха 》

Зійде зоря — настане воля!


 

Матеріял життєпису підготовано з відкритих інтернет-джерел, фото і відео представлені в ілюстративній якості.
Публікація не носить комерційного характеру. Всі права збережено.
Відео з офіційних джерел
© «Vopli Vidoplasova»
© «Vopli Vidoplasova»
© Oleg Skrypka
© «Країна Мрій»
 

© «Порохівниця»
© Dmytro Dzŭba
2017.VІIІ.22