ФСБук і гібридна війна Кремля в Інтернеті

ФСБук і гібридна війна Кремля в Інтернеті

 

Гібридна війна Кремля точиться не лише у реальності, але й у віртуальному просторі Інтернет.
Це не є секретом і для всіх це цілком очевидний факт: в усіх світових медія кремлядська пропаґанда навіть не ховається, кругом табунами бігають армії ботів, ботоферми, троллі, стукачі, провокатори, відбувається контроль соцмереж, включно з такими глобальними соцмережами, як "Facebook"...
Для свідомих Українців сумнозвісна кремлядська соцмережа ФСБук асоціюється в першу чергу з постійними банами. Це не дивина, адже такою є політика глобальної соцмережі, якою фактично керує Кремль.
Власне, про ФСБук та гібридну війну Кремля в Інтернеті й поговоримо.

 

На початку публікації, вельмишановні читачі, дозвольте вибачитись за те, що фейсбук-сторінка «Порохівниця» останнім тижнем не наповнювалась контентом. Так сталось, що водночас всі адміни опинились в бані кремлядської соцмережі ФСБук. Це вперше, зазвичай якийсь з аккаунтів в адмінці є завжди активним. Великої трагедії не сталось, хоча неприємно.
Черговий доказ того, як Українцям намагаються "зактнуть рот" в кремлядській соцмережі.
Втім, про це трішки пізніше. В цій публікації розглянемо в загальних рисах кремлядську експансію в глобальній Мережі та використання соцмереж як зброї в гібридній війні Кремля проти Цивілізованого Світу і, зокрема, проти України.
Одразу зазначу, що цей матеріял не претендує на статус "аналітики від експерта" — викладено висновки багаторічних спостережень за діями Кремля в глобальній Мережі та наведено приклади з власного досвіду.
Власне, з подібним, певно, стикався чи не кожен користувач, я просто зібрав все до купи.
А зараз давайте озирнемося трішки у недавнє минуле.
 

"Взять почту, тєлєґрафЪ і Інтернет"

До появи "лєнінґрадскоґо чєкіста" в Кремлі, на РФ не особливо опікувались Інтернетом. Борька Єльцин, як "простой руссцкій мужык", зазвичай просто бухав, а "дараґіє россіянє" мало цікавились Інтернетом, бо є "тілівізірь", в якому є "Полє чудєс" і лёня якубовіч, КВН, "Боґатыє тоже плачут", "Просто Марія" і лёня ґолубков з "МММ", та й взагалі, "нам ваш інторнет накуй нє нужон!"
Що таке "Рамблєр" на РФ знали лиш найбільш "продвінутыє масквічі і пєтєрбуржцы".
Розвиток інтернету на РФ розпочався з появою "лєнінґрадскоґо чєкіста із пітєрскіх падваротєн".
Активно почав розвиватися вже вищезгаданий "Рамблєр.ру" (хто зараз може згадати, що це таке?), втім, невдовзі стрімко вперед вирвався "Яндекс.ру", з'явились "Майл.ру" та "Однокласснікі", згодом і "ВКонтактє". Ну і купа дотичних ресурсів на кшталт "Мамба.ру", тощо. Хоча, кількість користувачів РФ зростати почала не так динамічно та швидко, як розвивались вищезгадані кацапські ресурси. Незначна кількість інтернет-активних "россіян" сиділа собі на "майл.ру" та на "одноклассніках" і цього їм було цілком вдосталь, для молоді було створено копію фейсбучіка - "Вконтактє".
Про "Facebook" на РФ взагалі мало хто знав.
Звісно ж, "бєзапаснасть" всім інтернет-користувачам пост-совєтського простору забезпечувала "Лабораторія Каспєрскоґо" від КҐБшніка Євґєнія Каспєрскоґо.

В Кремлі чудово усвідомлювали роль і значення Інтернету у ХХІ столітті, тож, не сиділи склавши руки.
В січні 2005 року Кремль викупляє 30% популярного американського блоґхосту "LiveJournal" (кирилічний, переважно "руссцкоязычный" сеґмент ресурсу) і передає під управління щойно створеної "Ґазпромом" компанії "SUP", керівником якої стає кацап єврейського походження Антон Носік, який до цього займався розвитком "Яндекс.ру".
"LiveJournal" отримує назву "Живой Журнал" ("ЖЖ"), а Носік стає "блоґґєром Россіі №1" під нікнеймом "dolboeb" (Невдовзі "отєц россійскоґо інтернета" та українофоб Носік-"dolboeb" "впадёт в нємілость" і змушений буде втекти з РФ до Ізраїлю де й помре раптово у 2017 році).
У 2007 році "SUP" викупила всі 100% сервісу "LiveJournal".
Кремль купив "ЖЖ".
Вартість угоди не розголошувалася, але, за даними експертів, вона склала до $100.000.000. Після цього швидко почала змінюватись внутрішня політика блоґхостингу, з'явились перші кремлєботи, троллі та масові бани блоґерів цього ресурсу. "Хазяін барін" — дарма хіба Кремль купив блоґхостинг?

У 2008 році була війна РФ проти Грузії, і чи не вперше саме на базі "ЖЖ" були застосовані технології кремлеботів та хейтерства проти Грузії і Грузин. Цю ж технологію на базі "ЖЖ" випробувано й під час "таллінскоґо інцидєнта", коли через перенос ідола совєтскому солдату з центру столиці Естонії на цвинтар, РФ намагалась створити хаос в Естонії та утворити так звану "Прінарвскую рєспубліку". (Власне, з цим хейтерством зараз Українці стикаються щомиті вже четвертий рік війни в соцмережі ФСБук).

Тут я дозволю собі на правах автора публікації згадати один нюанс, що стався зі мною в ті довоєнні часи.
Десять років тому майже всі активні інтернет-користувачі пост-совєтського простору сиділи на "ЖЖ", і я не був виключенням. Мій блоґ на "ЖЖ" набув певної відомості через мої антироссійські публікації, котрі висвітлювали зростання імперастії, россійського фашизму, тощо. (Так-так, публікувався я кацапським "языком", до рідної мови повернувся з початком війни).
І ось у листопаді 2010 року я опублікував об'ємний фотоматеріял про "дєтскій воєнно-патріотічєскій православный лаґєрь" в Криму.
В Севастополі, під Ескі-Кермен, облаштувався справжній військовий дитячій табір де зі зброєю в руках справжні військові, "казакі" та попи проводили вишкіл підлітків і виховували з них реальних бойовиків.
Я тоді запитав, а ДО ЧОГО ГОТУЄТЬСЯ РФ? Чому на території України під егідою РПЦ та якогось "казачєства" РФ (Россія Фашистська) створює військово-православний дитячій табір? І взагалі як розуміти цю несумісну зв'язку "дєтскій воєнно-патріотічєскій православный лаґєрь"? Московські товстожопі попи освячують автомати калашнікова, дають цю зброю підліткам в руки, вчать стріляти по мішеням...
Публікація вийшла у всілякі топ-блоґи, потрапила у деякі медія та блоґ-генератори й активно ширилась репостами.
В коментарі набігла купа кацапів, навіть Онотолє Вассєрман заповз своєю товстою сракою.
Через добу "ЖЖ" видалив цю публікацію і ліквідував увесь мій блоґ з формулюванням "за размєщєніє пєдофіліі" (sic!)
Смішно! 🙂
Отже, я влучив у ціль, але ще не усвідомлював до кінця, в яку саме...
Лише з початком РФ-окупації Криму (а висадка окупаційних військ РФ розпочалась саме в Севастополі 20.02.2014) я зрозумів, що у 2010 році я викрив підготовку РФ до війни проти України. Бо ті підлітки з "дєтского воєнно-православноґо лаґєря" у 2014 році перетворились на так звану "крымскую самооборону" і допомагали РФ-окупантам захоплювати державні установи України та блокувати українські військові частини в Криму...
Звісно, за ці роки ФСБ повидаляло звідусіль ту невелику кількість копій мого фоторепортажу про "дєтскій воєнно-патріотічєскій православный лаґєрь" під Севастополем. Хоча при бажанні знайти аналогічні публікації нескладно, адже виник резонанс: Казаки в Крыму учат детей воевать с автоматами (фото); Разразился скандал вокруг детского военного лагеря в Крыму (фото).

У 2017 році такі "дєтскіє воєнно-православныє патріотічєскіє лаґєря" існують всюди, де є хоч якісь кацапи. Навіть в Каліфорнії ці "лаґєря" діють цілком спокійно і до чогось готуються...
"Зачем Кремлю военизированные отряды на территории США?" — запитує россійськомовний американський ресурс з Каліфорнії.
"Зачєм? Затєм!" Шо не ясно?
Ну а в окупованому Криму окупаційний режим просто перетворив окупований "Артек" у "воєнно-патріотічєскій дєтскій лаґєрь". Десятки, як не сотні подібних "воєнно-православних дєтскіх лаґєрєй" функціонує у так званих "ДНР"\"ЛНР", себто, на окупованих теренах Донецької України. Годі вже й казати, що на РФ такі "лаґєря" існували задовго до початку війни проти України, а зараз їх кількість збільшилась в сотні разів. Треба ж готувати майбутнє "мяско" для м'ясорубки, щоб було що заривати бульдозерами на сміттєзвалищах Ростова-на-Дону.

Після ліквідації мого блоґу в кацапському "ЖЖ" я раз і назавжди залишив будь-які кацапські інтернет-ресурси і жодного разу не пошкодував. Втім, я й так не мав ніколи аккаунтів на "гамнокласніках", "вконтактє" та "майл.ру", а "мамби" ніколи не цікавили. Маю на увазі, що будь-який інтерес до будь-яких кацапських ресурсів я втратив ще у 2010 році, зрозумівши ще тоді, що фашизм на РФ переміг, РФ перетворилась на Россію Фашистську і готується до війни проти України. Адже очевидно було, що наступною після Грузії має бути Україна...
Усвідомивши остаточно цей факт ще у 2010 році я максимально абстраґувався подалі від будь-яких кацапських ресурсів, будь-то соцмережі, блоґхостинги, фотохостинги чи, недайбоже, "антівірус каспєрскоґо". Про "ЖЖ" взагалі забув.

За цей час блоґхост "Живой Журнал" перетворився на "Мёртвый Журнал" — значна кількість користувачів звідти перебігла на "Facebook", залишивши кремлядський блоґхост кремлядям та рафінованим імперцям і любітєлям владіміра-владіміровіча. Остання зміна політики "ЖЖ" відбулась нещодавно і передбачає блокування (бан) за будь-що "антіроссійскоє", найбільші "нарушенія" передбачають "бан на 6 мєсяцев", а в разі неактивності користувача протягом півроку його блоґ буде автоматично видалятись назавжди. Тобто, вліпили бан на півроку і по його завершенню тупо видалили блоґ, доки юзер не встиг зрадіти завершенню бану.
Що ж, ФСБук поки що принаймі хоча би на місяць блокує...
Ми ще дійдемо до ФСБук, ще трішки про "ЖЖ".
До речі, мій колишній блоґ на "ЖЖ" все ще висить — через рік після "удалєнія і нєвазможнасті васстанавлєнія" аккаунт був "чудом розморожений", але весь контент було видалено, аккаунт слугував вже кремлядям як кремлєбот, має з десяток кремлядських постів і декілька років висить неактивним. Сподіваюсь, хоч тепер "ЖЖ" його випиляє.

З початком війни РФ (Россії Фашистської) проти України користувачі "ЖЖ" з України наразились на серію блокувань блоґів. Так, влітку 2014 року керівництво "ЖЖ" заблокувало низку блоґів, на яких була розміщена інформація про збирання коштів для українського війська, зокрема був заблокований щоденник Діани Макарової, організатора та керівника Фонду оперативної національної допомоги.
"ЖЖ" неодноразово піддавався критиці через численні закриті та маніпулятивні випадки просування окремих блоґів та "розкручування" окремих блоґерів. Так, наприклад, кацапський блоґер Ілья Варламов ("Ватный Одуван"), який був помічений у тісній співпраці з Кремлем, досить швидко отримав позиції в лідерах рейтингу "ЖЖ". Власне, нічого дивного, якщо згадати, яку роль в окупації українського Криму зіграв позаштатний "фотоблоґґєр із крємлёвскоґо пула", фіксуючи в Криму дії українських військових і допомагаючи РФ-окупантам блокувати українські війська, передаючи россійсько-фашистським окупантам інформацію про рух української техніки.

Як бачимо, всі кацапські інтернет-персонажі та інтернет-ресурси є зброєю експансії та окупації РФ (Россії Фашистської).
Саме тому варто триматись якомога далі від будь-яких кацапів, від будь-яких кацапських "блоґґєров", "лідєров мнєнія" та від будь-яких кацапських інтернет-ресурсів. В останньому випадку це не завжди вдається, бо інколи просто не знаєш, це ще глобальний інтернет-ресурс, чи вже кацапський...

Свої нові блоґи після блокування на "ЖЖ" я створив на початку 2011 року на норвежському блоґхостингі Opera, який був доволі зручним, симпатичним, мав динамічний розвиток і був мало відомий на РФ — блоґхостингом користувались переважно користувачі з Європи, Латинської Америки та Африки. Але невдовзі, у березні 2014, Opera оголошує раптом про закриття блоґхостингу і три мої блоґи також зникають. Переносити контент було ніколи, бо якраз почалась війна... Згодом стало відомо, що Opera почала співпрацювати з РФ, частину акцій придбали кацапи з "ґазпромівських" холдингів і прибрали блоґмайданчик, куди вже почали тікати більш продвинуті блоґери з постсовєтського простору. Формально Opera норвежська, фактично ж кацапська. З тієї пори від блоґхостингу Opera залишилась лише стартова сторінка кацапським "языком", де публікуються час від часу новини стосовно чергового оновлення брандмаузеру. Норвежський власник Opera нещодавно пошкодував що зв'язався з россіянами, але вірить, що компанія втримається на плаву за рахунок браузера. Ну-ну, "блажен кто вєруєт"...

Відеохостинґ YouTube з нещодавніх пір також активно видаляє з невідомих причин український контент.
Наприклад, Youtube за скаргами "сєвєрньіх братьєв" видалив цілий канал українських фільмів «Ukraine Cinema», на якому декілька років збирались українські фільми! Канал існував років п'ять, людина ретельно збирала і викладала у якості клясичні українські фільми... Все це було знищено!
Хоча аналогічні ютуб-канали з кацапсько-совєтськими фільмами ніхто не чіпає, звісно ж.
Але в наш час всі глобальні мережі під контролем Кремля, тому Ютуб теж видаляє все українське, навіть колекції клясичних українських фільмів, де жодних "нарушеній", звісно ж не було...

Про Google варто говорити окремо і довго, та хоч Кремль і не скуповував їх акції, але всім відомо, що творець Google, совєтскій парєнь Сєрґєй Брінн завжди залюбки стає на сторону своєй Родіны. Особливо це помітно по ресурсу Google Maps. Навесні 2014 року, вже на другий день після "РФ-рендуму" в Криму, Google Maps оперативно переробив інтерактивну мапу, домалювавши "новую ґраніцу РФ" по Перекопському перешийку й Сивашу. Щоправда після офіційного протесту МЗС України щільна лінія "ґраніцы" стала пунктирною, типу "суперечлива", але лише на українській та міжнародних Google Maps, а ось на "россійской Ґуґл Мапс" ця "ґраніца" показана як і решта кордонів РФ, а Крим віднесено до РФ — "Ґуґл Мапс прідєрживаєтся законодатєльсва Рассійскай Фєдєрациі", — пояснив Сєрґєй Брінн.
Але навпаки Google Maps не бажає дотримуватись законодавства України.
Показовою є ситуація з декомунізованими та перейменованими населеними пунктами на теренах України. Спочатку український Google Maps активно почав вносити зміни на інтерактивну мапу, потім "споткнулся" при зміні назви "Комсомольск" на Горішні Плавні, змінюючи туди-сюди, поспіхом вбираючи з помилками нову українську назву міста. Зрештою таки змінили. Довго вичікували із заміною на нові назви "Днєпродзєржинска" і "Днєпропєтровска", а ось далі вносити зміни назв не стали. Тому вже другий рік Більмак на Запорожжі лишається на Google Maps із назвою "куйбышево", як і решта інших десовєтізованих топонімів: міста, селища, села, назви вулиць у населених пунктах... Google Maps, схоже, "нє саґласєн" з десовєтізацією в Україні і не бажає дотримуватись законодавства України.
В Кремлі задоволено посміхається Хуйло і плескає Сєрґєя Брінна по плечу: "А Сірожа маладєц, а Сірожа наш сынок!"

Отже, Кремль чітко усвідомив, що у ХХІ столітті не лише газети й радіо є зброєю пропаґанди, а в першу чергу телебачення та Інтернет. Пропаґанда для Кремля завжди була зброєю всі ці 100 років, доки триває Велика Війна. Але якщо у ХХ столітті рупорами пропаґанди були газети, журнали, радіо та телебачення, у ХХІ столітті окрім цих ресурсів з'явився Інтернет і, відповідно, перед Кремлем постала мета тотального контролю глобальної Мережі.

Звісно, те що створили американці складно взяти водночас під контроль, але Кремль має досвід у поширенні своїх метастаз — величезний досвід!
Тож, поступово, з 2005 року, Кремль активно почав опановувати глобальну Мережу та глобальний інформаційний простір, скуповуючи акції великих медія-холдингів, глобальних блоґхостингів та соцмереж. До початку війни проти України Кремль вже мав на озброєнні декілька великих європейських медія-холдингів на кшталт "EuroNews", отримав частковий (вважай, фактичний) контроль над низкою глобальних соцмереж і блоґхостингів, створив власні пропаґандистські ресурси — від відверто фашистських, на кшталт "Спутнік і поґром", до глобальних "Russia Today"; також було створено "поісковік Sputnik" та низку рупорів кремлядської пропаґанди для внутрішнього споживання на кшталт "Life News".

Можна довго перераховувати й розповідати про діяльність Кремля в глобальній Мережі, наприклад, на Близькому Сході, зокрема, Сирія та Ізраїль. Ще довше можна балакати про тотальний контроль Кремля над кацапськими соцмережами та інтернет-мережами пост-совєтського простору. Але нас не цікавлять зараз кацапські соцмережі і пропаґанда Кремля, розрахована на внутрішнього споживача, нас цікавить вплив Кремля на глобальні соцмережі і діяльність проти Цивілізованого Світу та України.
В подальшому, з початком війни, Кремль буде створювати пачками псевдоукраїнські псевдопатріотичні ресурси в Мережі, не кажучи вже про цілу орду фейкових псевдоукраїнських спільнот та "ґрупп" по соцмережам.

Нещодавно ми розглядали кремлядські технології в ФСБук, ретельно вивчаючи мовно-язикове протистояння та тактику "руссцкаґаварящіх" — дивіться публікацію «¡Venceremos! ─ Ми переможемо!».
 

"Facebook" прєвращаєтся... прєвращаєтся в ФСБук

Дійшла черга до найбільш популярної глобальної соцмережі "Facebook".
2011 рік.
РФ (Россія Фашистська) вклала у соцмережу Facebook $500.000.000!!!
Якщо у 2007 купівля "ЖЖ" обійшлась Кремлю всього у 100 мільйонів $, то право контролю глобальної соцмережі "Facebook" обійшлось Кремлю вп'ятеро дорожче. Хоча, для Кремля це якісь копійки, звісно. І, схоже, це був всього лиш "задаток".

"Банк Goldman Sachs и российская инвестиционная компания Digital Sky Technologies вложили 500 миллионов долларов в развитие социальной сети Facebook."
Кацапський «Ґолос Амєрікі» в ЖЖ. 2011

А згодом, вже перед війною РФ (Россії Фашистської) проти України, "Ґазпром" та "Майл-ру-ґрупп" придбали 5% акцій соцмережі "Facebook". У скільки обійшлась закупівля цих 5% акцій невідомо. Маркуша єзділ в Маськву, де був поцільований в пупік, і з тієї миті Facebook перетворився на ФСБук — і панєслась — тотальні бани Українцям, "дублінскій офіс" і ватэто-вот-всё...

Тобто, Кремль "вложил в развітіє соцсєті Facebook", де-факто, викупив 5% "кіріллічєскоґо сєґмєнта соцсєті", тому не варто сподіватись, що глобальна соцмережа коли-небудь відкриє українську філію чи бодай перенесе український сеґмент до європейського. Все, баста — Маркуша ще у 2011 році продав український сеґмент кацапам — "за всё уже уплочєно!"
Тож, не варто дивуватись відверто українофобній політиці в кремлядській "соцсєті" ФСБук!

Глобальна соцмережа "Facebook" перетворилась на банальну кацапську соцсєть ФСБук, таку ж, як "ВКонтактє" чи "Однокласснікі".
Це стало зрозуміло одразу після візиту Маркуші ЦуКҐБерга до Москви, де солнцелікоє Хуйло торжествєнно поцілювало Маркушу в пупік і Дімон заселфився з рудим пуцьвіріньком.

Одразу після цього ФСБук оголосив про "смєну внутрєннєй політікі" (дивись вище цю ж історію із "ЖЖ"). За новими "правіламі", зокрема, категорично заборонялась публікація будь-якого еротичного контенту, особливо жіночих грудей, а особливо жіночих сосків на грудях, а особливо якщо буде чітко видно всі деталі жіночого сосочка, бо це ж ужос-ужос! Схоже мамця у Маркуші була суворою тьоткою і мазала цицьку перцем, щоби малий Маркуша не смоктав — ніяк інакше таку болючу зацикленність Маркуші на жіночих сосках пояснити неможливо. Тож під репресивну політику ФСБук миттю втрапили фотохудожники, включно з найвідомішими, котрі викладали фото, скажімо, побуту африканських тубільців та колоритних африканських жінок, які, як відомо, ходять собі з оголеними цицьками по Африці й не соромляться своєї природньої краси. Всі ці унікальні колоритні фото від фотохудожників та мандрівників ФСБук безжально видалив і переблокував до біса авторів — ібо "сосочкі табу"! Навіть світлини у "Discovery" та "National Geographic" повидаляли! Дісталось і музеям за репродукції картин доби Ренесансу з оголеними людьми та світлинами статуй всіляких Венер Мілоських. Ну й що шо немає голови та рук, але ж цицьки є! Бан! Сікстинська Капела? Бан! Мікелянджело, Рафаело чи Да Вінчі? В бан!..
«Покажи сіські!» ©

Американські карикатуристи почали ґлузувати з ФСБук на тему несподіваної цензури навколо цицьок та "пропаґанды ґомосєксуалізьмы". "Може жінкам взагалі краще відрізати цицьки перед тим, як реєструватись в Facebook?"

Перепрошую у жіночої та дівочої половини читачів за часте вживання слова "цицьки" в цій публікації. Не я такий — ФСБук такий! Хто ж знав що у Маркуші патологічна фобія до жіночого бюсту. Як можна так шизофренічно акцентувати увагу на найкрасивішій частині жіночого тіла і як взагалі можна так ненавидіти природню красу людського тіла — особисто мені незрозуміло.
Може у Маркуші якась вроджена патологія? Він і виглядає якось дивно...
Не варто підозрювати Маркушу в жінконенависництві та "гомосєксуалізьмі", бо ще більше діставалось чисельній ЛҐБТ-авдиторії глобальної соцмережі: аккаунти банились та заморожувались пачками, у людей вимагали вказувати справжні ініціяли та ставити на аватар особисте фото, підтверджувати особу сканом ID-посвідчення. По-перше, для Америки це дикість! Для всього Цивілізованого Світу це дикість. По-друге, у деяких людей є об'єктивні причини не вказувати свої справжні ініціяли через переслідування (гомофобія і расизм ще існують), ну а вимога ставити на аватарку особисте фото взагалі є абсурдною. Ну і по-третє, для Цивілізованого Світу прояви гомофобії, трансфобії та расизму це дикість! На "Facebook" було подано в суд стосовно трансфобії та гомофобії, справу було виграно і абсурдні вимоги (принаймі в США) офіс в Менло-Парк скасував, бо йшла мова про безпеку громадян США. А тим часом ФБР вже зацікавилось такою "бурной дєятєльностью" глобальної соцмережі.

Ще однією показовою для Америки справою було переслідування відомого американського фотографа соцмережею "Facebook". Майкл Стоукс (Michael Stokes) із Лос-Анджелесу відомий тим, що створює арт-фото з ветеранами американської армії, що служили в Афганістані та Іраку. Фотосети відомі тим, що позують в них ветерани-ампутанти, і позують у відвертих, але дуже естетичних еротичних знімках. І це не брудні порнографічні фото низького штибу, а дійсно вишукана еротика, котра показує, що військовий теж є людиною, і навіть якщо військовий втратив кінцівки, він може бути привабливим. До того ж, не всі фото Майкла Стоукса є відвертою еротикою, інколи це просто красива світлина з ветераном-ампутантом.

Американці були в захваті від цих арт-світлин! Фотоальбоми друкувались і розходились немов гарячі пироги. Всі кошти від продажу фотоальбомів Майкл Стоукс передає на реабілітацію ветеранів-ампутантів. Але головне, всі моделі Майкла Стоукса до знайомства з ним були хлопцями, яких зламала війна, зламало каліцтво...
І саме фотохудожник зміг переконати кожного з них почати боротися за своє життя, жити новим повноцінним життям, допомагав реабілітуватись і запалював у кожному зі скалічених війною вояк новий вогник життя...
І американці одностайно виявили підтримку хлопцям.
Зараз всі моделі Майкла Стоукса всесвітньо відомі і живуть повноцінним життям, допомагаючи і один одному, і новим хлопцям-ампутантам, яким потрібна допомога.
Так ось, за публікацію арт-світлин з ветеранами-ампутантами фотохудожник Майкл Стоукс буквально не вилазив з бану, ФСБук нещадно видаляв всі ці світлини як "образливі" та як "пропаґанду ґомосєксуалізьма" (знайома термінологія, чи не так?) і не давав можливості зібрати необхідні кошти на реабілітацію військових-ампутантів. Всі звернення Майкла Стоукса "Facebook" ігнорував. Група підтримки фотохудожника, включно з ветеранами-ампутантами виходила на акції протесту під офіс "Facebook". Марно...
Тоді Майкл Стоукс подав в суд на "Facebook", справу ще не завершено наразі.
Погляньте на ці світлини. Погодьтесь, лише хвора потвора може вбачити у подібних фото якісь "збочення"...
Перед нами ветерани, що пройшли жахи війни...

Навряд чи будь-який американський інтернет-ресурс міг би ставитись з такою неповагою до американських солдатів. Навпаки — ці світлини ставали обкладинками відомих журналів, публіковались на найвідоміших американських порталах і сайтах, інтернет-виданнях... А ось кремлядська соцсєть ФСБук виявила кричущу неповагу! Тільки ФСБук з особливою люттю і наполегливістю знищував будь-яку нову арт-світлину Майкла Стокса з ветеранами-ампутантами! І дарма ще тоді, у 2012-2013 роках, ФБР не зацікавилось такою неповагою до американських солдат з боку глобальної соцмережі, розташованої на теренах США.

Після "тестірованія" технологій бану з Майклом Стоксом, видалення сотен світлин з американськими ветеранами-ампутантами та банхаммерів на американських ґеях, кремлядський ФСБук почав широко застосовувати цю технологію вже "в восточно-європєйском сєґмєнтє", бо почався Майдан, далі війна. Українці найдужче відчули на собі цей сімбіоз "сотрупнічєства" Кремля і "Facebook".

Більшість Українців ставились до ФСБук-цензури з притаманним лиш нам почуттям гумору, хоча й дратували ці бани.
Український карикатурист Георгій Ключник також чудово зобразив цензуру на ФСБук: виявляється природнє людське тіло це табу, а ось море крові, гори м'яса, зброю та кремлядську пропаґанду війни на ФСБук можна. Адже криваві відеороліки кремлядських пропаґандонів, на яких россійсько-фашистські окупанти й терористи катували та вбивали полонених Захисників України ФСБук не видаляв, бо "нє відєл нарушеній", а натомість миттєво видалялись будь-які українські карикатури, жарти про "сєвєрных братєв", коментарі, тощо, з відправленням Українців у місячні бани...

Після низки тотальних банів Українців на початку війни навіть Президент України особисто звертався до Марка Цукерберґа через все той же "Facebook" з проханням запобігти тотальним банам і створити українську філію. Рудий пуцьвіріньок відмовчався. Згодом запевнив, що "в дублінском офісє нєт россіян і в отдєлє модерациі сідят рєбята із Індіі", мовляв, ніякого контролю Кремля немає.
Ось тільки цікаво виходить — тисячі індусорабів "дублінскоґо офіса" так тонко володіють українською мовою та українською семантикою, що банять українських користувачів за будь-якого приводу: цитування віршів Кобзаря; будь-які висловлювання із "запрєщённымі словамі" "москаль" і "кацап"; жарти про кацапів; обурення діями кацапських окупантів; наведення історичних фактів геноциду Українців кацапами під час Голодомору, тощо...
Ба більш того, навіть якщо хитро використовувати "запрєщённыє слова" "москаль" і "кацап" та писати, скажімо, арабське слово "qassab" (живодер у перекладі) — все одно бан! Навіть якщо написати "Смерть цапам!" — бан — хоча користувач можливо мав на увазі звичайних цапів, котрі прибігли від сусіда та витоптали всю городину й пожерли капусту. Напишеш бува назву дитячої казки "Цап і баран" — россіянє обіжаются, стучат і ФСБук ліпить місячний бан. Отакої.

Одним словом, перебувати комфортно у кацапській соцмережі ФСБук стало просто неможливо.
Чи є якась альтернатива ФСБуку? Ні, немає, на жаль. Поки що.
І не варто тішитись появі так званих "українських соцмереж", бо всі вони мають ту ж природу походження, що й псевдопатріотичні псевдоукраїнські сайтики з хостинґом у Москві та Ростовє-на-Дону. Ці "українські соцмережі" шкваряться вже одними назвами: "ВКоло", "ВДрузі", "Одногрупники", тощо. Всі подібні "соцмережі" ростуть як гриби після дощу, по самі вуха замотані в українську символіку та запевняють, що ось це і тільки це є "справжня українська соцмережа тільки для своїх", але щоб побачити її треба обов'язково зареєструватись, відправивши свої особисті дані невідомо куди. Зазвичай, такі "українські соцмережі" існують від місяця до півроку і, назбиравши певну кількість даних користувачів, просто зникають.
Яскравим прикладом є широко розпіарена "українсько-канадська соцмережа Ukrainians" — стартап з'явився одразу після заборони кацапських соцмереж в Україні і гучно заявив про себе. Сотні тисяч користувачів кинулись там реєструватись, сподіваючись що нова українсько-канадська соцмережа стане альтернативою скацапленому кремлядському ФСБуку. Щоправда, насторожував той факт, що "канадська" IT-група розробників розмовляла чомусь кацапським "языком" і зовсім була не схожа на хлопців з української діяспори Канади. Але це мало кого зупиняло — користувачі масово реєструвались.
Ми спостерігали за тим, як зростає кількість користувачів в цій "соцмережі" — у них було встановлено можливість спостерігати онлайн темп зростання користувачів. Так ось, траплялись моменти, переважно вночі (а в Канаді це день) коли за хвилину реєструвалось від 100 до 200 000 фейсбук-користувачів! Вочевидь це додавались ботоферми і робили це не самостійно, а за допомогою техвідділу цієї "соцмережі". Це теж викликало підозри.
Аж раптом, досягнувши необідної кількості користувачів, "соцмережа Ukrainians" замість анонсованого повноцінного старту несподівано проголошує ...про повну зупинку проекту! Щось малозрозуміле пропатякали і швидко закрились.
Правильно: зібрали доволі суттєву базу даних користувачів для ФСБ і закрили "соцсєть".

Тим часом у самого Цукерберґа в США почались проблеми. ФБР взяло рудого пуцьвірінька за сраку, підозрюючи у впливі "Facebook" на останні президентські вибори та у співпраці з Кремлем. З'ясувалось, що не лише 5% акцій було продано Кремлю, але й було укладено договір про співпрацю з таким собі "Аґєнтством інтернет-ісслєдованій", що розташоване в Санкт-Пєтєрбурґє і більш відоме як "фабрика тролів".
Співпрацю Цукерберга з Кремлем помітив ще 44-й Президент США Барак Обама під час президентських виборів і звертався особисто до самозакоханого "генія" з проханням припинити діяти проти інтересів Америки. Маркуша проігнорував це звернення і відкинув всі звинувачення.
Втім, після виборів, на яких несподівано перемогу отримав Дональд Трамп, з'ясувалось, що це відбулось не в останню чергу і за активної участі Кремля та за допомогою кремлядського впливу в ФСБук і американських медія.
Наприклад, ФСБук сприяв роздмухуванню хаосу в США на ґрунті расових протиріч — було створено фейкову спільноту "за защіту нєґров" під назвою "Blacktivist".
Exclusive: Fake black activist accounts linked to Russian government.
Згадалось старе совєтське гасло "А вот в Амєрікє нєґров лінчуют!" Чєкісти незмінні і шкваряться завжди на одному й тому ж.
Як бачимо, не лише псевдоукраїнські псевдопатріотичні спільноти створюються у нас і для нас — аналогічно все відбувалось і в США, де створювались псевдо-афроамериканські спільноти для роздмухування міжрасових протистоянь, і водночас було помічено активну участь россіян серед "традиціоналістів", "конфедератів" та "реднеків" Півдня США.
Незмінна тактика Кремля з розколу. Не забуваймо про "дєтскіє воєнно-православныє лаґєря" в Каліфорнії...

ФБР, ЦРУ і Пентаґон почали ставити питання і Zuck швидко почав зливатись: миттю було розірвано контракт з пєтєрбурґской "фабрікой троллєй" (однією з сотен ФСБшних ботофабрик), було заблоковано декілька спільнот та груп, створених кремлядями та було злито пару сотен тисяч ботів, певно вже використаних і непотрібних. Решту звинувачень Марк ЦуКҐБерг відкидає.
І це ще "геній" не під слідством, а вього лише співпрацює з федеральними органами та просто відповідає на запитання.
Через те, що довелось злити кремлеботів та зізнатись у впливі ФСБук на президентські вибори, Цукерберґу довелось ще й увійти в суперечку з діючим Президентом США Трампом. Якщо попереднього Президента США Барака Обаму Маркуша проігнорував, то невідомо поки що, як далі складеться ситуація і хто міцніше притисне рудого пуцьвірінька Маркушу — Трамп чи ФБР.
Але співпраця Маркуші з Кремлем вже більш ніж очевидна!

Втім, Марк Цукерберґ звісно ж не стане розривати своє "сотрупнічєство" з Кремлем ("Бабло уплочєно!"). 23 вересня 2017 року Цукерберґ анонсував продаж 75 мільйонів акцій компанії "Facebook". Вгадаймо з трьох разів, хто стоїть першим в черзі на купівлю цих акцій? Хто нікому не віддасть такий ласий шмат глобальної соцмережі? "Этіс-Атіс-Аніматіс! Кто бы вы думалі?" За поточної ціни акцій "Facebook" Цукерберґ отримає до $13 мільярдів за рахунок їхнього продажу. А необхідна сума коштів у Кремля вже певно є.
Як бачимо, схема поглинання найбільшої глобальної соцмережі Кремлем точно така, як і під час поглинання "LiveJournal", тільки обсяг, значення соцмережі і кошти значно більші.
Нічого дивного, бабло всєґда пабєждаєт...
 

Тим часом в самій кремлядській соцсєті ФСБук все без суттєвих змін.
Українці не вилазять з ФСБук-бані, кацапи безкарно "куражатся".
Та не лише ми тут страждаємо від свавілля ФСБук — страждають також і західні користувачі тепер вже кремлядської соцсєті ФСБук. Так, наприклад, солістка відомих нідерландських танцювальних гуртів «E-Rotic» та «SEX Appeal» Ліана Лей теж скаржиться, що ФСБук видалив контент. Неясно за що — за ілюстрацію диску з синґлом, за назву проекту "SEX Appeal" чи за назву пісні ("Voules vous coucher avec moi" перекладається з французької як "Не бажаєш переспати зі мною?")
Знову цицьки замуляли очі Маркуші.

Щоби Маркуша не переймався так темою табуювання цицьок, варто запропонувати пані Ліані переспівати один зі своїх хітів "Fritz love my titz", ось і текст якраз мається під руками: про комплекси Маркуші перед цицьками та взаємозв'язок цих комплексів з дрібною цюцюркою "генія" й кремлядського посіпаки. Бо інакше справді ніяк пояснити такий "трєпєтний страх" рудого пуцьвірінька Маркуші Зака перед цицьками!
«Hey, Zuck! What the fuck?
You hate tits, women's breasts?
Don't touch your little little pip!»

🙂


 

ФСБук-цензура посилюється

Власне, подібних прикладів кремлядської цензури можна перелічувати мільйони.
Ось, наприклад, за що днями було отримано останній бан і за що ФСБук вдруге заморозив нашу фейсбук-сторінку «Порохівниця»?
Все просто: за репост публікацій блоґ-майданчику «Порохівниця» «Повстанські чичері» та «Б’ють тулумбаси — бам! бам!». Перший раз таке було після публікації тексту грузино-української жартівливої пісні «Ґоґія-Гуцулія».
І ось знову!

Що саме "нє соотвєтсвуєт стандартам ФСБук-сообщєства" в текстах постів зі скріншоту ФСБук-сповіщення про видалення контенту? А, здається сама публікація жартівливих віршів-пісеньок українською мовою "нє соотвєтсвуєт стандартам ФСБук-сообщєства".
Це ж треба, мабуть весь "дублінскій офіс" ретельно з транслейтером вивчав вірші на предмет "руссофобной экстрємізьми"!
Звичайні жартівливі вірші для пісенного виконання (якщо раптом хто забажає виконати на святах та вечорницях веселі українські жартівливі пісеньки про кацапів). Звісно ж в репості на ФСБук ніяких "запрєщённых слов" чи цитувань віршів. Тобто, жодного приводу для видалення контенту немає. Але ФСБук все одно видаляє контент і блокує адміністратора сторінки та "заморожує" саму сторінку. Бо хтось стукнув і "дублінскій офіс" (в якому "нєт россіян, а рєбята індусы нє атносятся прєдвзята к укрАінцам") миттю відреагував!
Ну звісно ж, адже в текстах віршів-пісень «Б’ють тулумбаси — бам! бам! Смерть москалям! Смерть москалям!»
🙂

Навмисне переглянув траффік сайту: окрім фейсбук-краулера з Дубліну на сайт «Порохівниці» ніхто з живих користувачів не заходив (а інколи з Дубліну справді заглядають живі користувачі), і вже тим паче ніхто з Дубліну не переглядав публікації, репост яких видалено з ФСБук. Тобто, видаляється просто по факту повідомлення від стукача, не дивлячись навіть на контент.

Схоже, найбільше кацапів дратує наше здорове українське почуття гумору і жарти над кацапами. При цьому, українські жарти завжди були м'якими, не злими. В українській мові навіть ворогів, котрі нас вбивають, ми називаємо лагідно — "воріженьки". А те що на гілляках декого обіцяємо вішати, так то таке — як воріженьки до нас, так і ми до них. Але ж вішати на гілляку теж будемо лагідно, з піснями, танцями, по-доброму: "Поховали москаля край дороги..."

Жарти жартами, але тактика блокування і цензура кремлядської соцсєті ФСБук вже напружує, з огляду на той факт, що все ще не існує альтернативи цій глобальній соцмережі. Кремль охопив повним або частковим контролем певно усі глобальні соцмережі та медія, нафтобаксів на це вочевидь не шкодує і ресурс для цього у Кремля невичерпний.

Кидається у очі й суттєва різниця в ставленні до користувачів. Якщо свідомих україномовних Українців намагаються не випускати з банів, то відверто українофобні "узкоязичні" користувачі в бани чомусь не потрапляють, хоча вони відкрито закликають навіть до вбивств Українців. Звісно ж, ФСБук "нє відіт нарушеній" у відповідь на репорти про українофобні висловлювання і заклики. Натомість, безневинні жартівливі вірші, цитати Кобзаря, коментарі щодо геноциду Українців кацапами чи публікації про нинішню війну РФ (Россії Фашистської) проти України — все це ФСБук видаляє миттєво, оперативно, "по пєрвому стуку стукача".
Вочевидь бачимо стару знайому чєкістську тактику.
Тактика "заткнуть рот" та нав'язати кремлядську пропаґанду всьому Світові.
Тактика спрацьовує, бо коли користувач не вилазить з бану і не має можливості щось публікувати чи говорити в соцмережі — зацікавленість такою соцмережею згасає. Який сенс стирчати в кацапській соцмережі, яка вважається поки що глобальною, якщо користувач не може користуватись цією соцмережею, а щойно виходячи з бану потрапляє у новий бан після першого ж коментаря...

За що, наприклад, банить і що видаляє кремлядська соцсєть ФСБук?
О, в якості прикладів можна було зібрати сотні скріншотів лише у мене одного, бо я ще три роки тому збився з рахунку, скільки разів мене вже блокував ФСБук! Сотні разів це точно.
Невже такі "страшно-ужасныє руссафобскіє" були ці публікації? 🙂
Навіть в закритих постах коментарі потрапляли в бан (ну, ми з'ясували, що в деяких випадках окрім постійних "руссцкаґаварящіх" переслідувачів у нас тишком-нишком підстукував один френд з окупованого Криму, якому цілком довіряли).

Неважливо, хто стукнув, але текст, в якому немає жодних закликів вішати кацапів на гілляках, а лише розповідалось про "Пшонний паханат" на Запорожжі — ФСБук звісно його видалив і вліпив бан. Власне, публікації за "Пшонний паханат", в тому числі й на фейсбук-сторінці «Порохівниця», теж видаляв ФСБук, зокрема, про Реванш Пшонноґо Паханата 2017.

Також посилився режим реєстрації на кремлядській соцмережі ФСБук.
Простий експеримент дав змогу в цьому пересвідчитись.
Як я вже вище писав, тимчасово фейсбук-сторінку «Порохівниця» нікому було наповнювати контентом, позаяк в ФСБук-бані опинились всі аккаунти адміністраторів. В сучасному віртуальному світі це не проблема, для керування спільнотою можна створити "робочий" аккаунт. Власне, один з аккаунтів саме таким і є у мене — з нього просто наповнюється фейсбук-сторінка «Порохівниця», жодних коментарів чи лайків в публічному просторі я не залишаю з цього "робочого" аккаунту (так, я теж давно втратив інтерес до ФСБук і без кремлядської соцмережі почуваюсь набагато краще). Але через останнє видалення публікацій з фейсбук-сторінки "робочий" аккаунт опинився в короткому бані. Основний аккаунт не вилазить з бану вже другий місяць, старий теж в бані на місяць, хоча я ним давно не користуюсь, а бани ліпляться за якісь старі публікації.
Не проблема, подумав я, на новий мобільний номер реєструється новий аккаунт. Я вирішив нічого не вигадувати і вказав справжні ініціяли — аккаунт мав стати теж "робочим" для фейсбук-сторінки «Порохівниця», ні для яких інших цілей, без френдлиста, лише як запасний на випадок, подібний до того, що стався. На аватарку встановив мультиплікаційного героя, ім'я прописав латинкою. Жодних дій новим аккаунтом не здійснював.
Як гадаєте, скільки проіснував щойно зареєстрований з України аккаунт?
Менше доби! Коли я прокинувся зранку, увійти в новий аккаунт не зміг, позаяк ФСБук заблокував його! Наголошую — жодної дії новим аккаунтом зроблено не було, аккаунт було зареєстровано на зовсім новий мобільний номер, отриманий в подарунок за придбання смартфону. Стукнути на нікому невідомий аккаунт також ніхто не міг. На яких підставах ФСБук заблокував щойно створений аккаунт з вочевидь не вигаданим ім'ям — невідомо. Натомість ФСБук вимагав "подтвєрдіть лічность сканом ID-докумєнта с фотоґрафієй і паспортнымі даннымі" (сповіщення англійською, звісно, це я їх перекривляю так).
Ага, зараз, то не я побіг сканити свій ID-паспорт для ФСБшників з ФСБуку?
Я не бачу жодної проблеми використовувати написання моїх справжніх українських ініціялів хоч латинкою, хоч кіріліцей, хоч іврітом; я не бачу проблем ставити на аватарку картинку з мультгероєм, а не особисте фото з паспорту, бо це аватарка, чорт забирай, а не "лічноє дєло подсудімоґо в базє данных ФСБ\КҐБ". Раніше таких вимог при реєстрації аккаунту в цій соцмережі не було.
Я чітко усвідомлюю що кремлядська соцсєть ФСБук, як і "ВКонтактє", збирає дані користувачів.
При цьому ФСБук блокує будь-за-що Українців і зовсім не звертає уваги на відверто зухвалих та нахабних українофобів з нікнеймами на кшталт "аґєнт крємля", "фєрдінанд кокошка", "укроп мочилов" та аватарками від яких тхне кацапським лайном.Там ФСБук "нє відіт нарушеній"...

До того ж останнім часом двічі помітив "тестірованіє лєнты" — в стрічці показувало лише пару дописів і нижче стояло ФСБук-сповіщення англійською: "Чьтоб смотрєть больше в лєнтє надо добавіть больше друзєй".
Що за чортівня? Мені цілком вдосталь півсотні френдів, нащо я мушу бігати і нав'язуватись у френди до людей? Я зафолловив 555 сторінок та спільнот і з півсотні блоґерів — моя стрічка має бути більш ніж наповнена, навіть з урахуванням чокнутого "алґорітма фєйсбук".
Тобто, щось знову ФСБук "тестіруєт"...
Так було й на дохлому "ЖЖ".

Все, до чого торкаються кацапи — перетворюється на лайно!

Що маємо у підсумку?
Де-еволюція кремлядської соцсєті ФСБук:
2012 — цицьки табу! цицьки ніззя!
2013 — "пропаґанду ґомосєксуалізьмы" ніззя!
2014 — писати слова "москаль" і "кацап" ніззя!
2015 — з бану вийти ніззя!
2016 — підтвердити особу і повернути аккаунт ніззя!
2017 — зареєструвати новий аккаунт ніззя! Стрічку подивитись ніззя!
Говорити ніззя! Писати ніззя! Читати ніззя! З бану вийти ніззя! Нікнейм замість ініціалів ніззя! Аватарку ніззя! Нічо ніззя!
Любіть Россіюшку можна!

Марк Цукерберґ зіграв значну роль в гібридній війні РФ проти України й Цивілізованого Світу.
Цукерберґ надав Кремлю потужну віртуальну зброю і можливість суттєвого впливу на глобальні процеси.
Цукерберґ надав Кремлю відчуття повної безкарності та відчуття глобального контролю інтернет-мереж.
На моє глибоко суб'єктивне переконання за свої злочини Марк ЦуКҐБерг має бути посаджений на електричний стілець. Можна "на кол"! Можна зумістити корисне з приємним і посадити рудого пуцьвірінька на електричний кілок. 🙂
Проте, не варто забувати про гуманність, тому найкращим покаранням для кремлядського подільника буде конфіскація статків і довічна висилка на постійне місце проживання в Кацапстан, як Едіка Сноудена, — тільки не в Ростов-на-Дону, бо Схід України з Донщиною і Кубанню Україна поверне собі! Краще в Ростов Вєлікій, туди де Іван Васільєвіч мєняв профєссію. 🙂
Але перед цим провести обов'язкову екзекуцію цицьками! Безліч цицьок навколо Маркуші, примушення торкатись до сосочків! А Маркуша буде плакати і згадувати крізь сльози, як його цілював в пупік дядя Вова, а перед очима майоріла блискуча, накачана ботоксом випуклість плюгавини Плєшенфюрера — точно як цицька тільки без сосочка. Маркуша заплачєт ще потужніше і попросить щоб його якомога скоріше відправили в Россіюшку, к дядє володє...

"Крємль купіт всё на свєтє!", або
Carthago delenda est!

"Крємль купіт всё на свєтє!"
Головне щоб якомога швидше пуп розв'язався і срака відпала у "завоєватєлєй всєґо міра"!

Кремль вкладає не просто величезні фінансові ресурси, а космічні фінансові ресурси в інформаційну війну та в контроль за інтернет-ресурсами. Пропаґанда на першому місці! І коштів у Кремля вистачить надовго, позаяк за 17 років "нєфтєґазовой стабільності" при завищених цінах на нафту, чєкісты із підєрбуґа-лєнінґрада зібрали такі статки, що можуть дозволити собі купувати "с потрохамі" не лише якісь срані соцсєті рудих пуцьвіріньків, а навіть цілі країни — Польща і Мадярщина яскравий тому приклад!
Втім, з іншого боку, це чудово, що Кремль витрачає такі космічні суми не на свою армію, а на інтернет-армію, на ботоферми, на кремлядську пропаґанду всіма мовами Світу, на закупівлю соцмереж оптом і у роздріб, тощо...

Навіть такий маловідомий і невеличкий інтернет-ресурс як «Порохівниця» викликає неабияку увагу кацапів з РФ і певно ж витрачаються якісь кошти для шпигунства за цим майже нікому невідомим інтернет-ресурсом.
Уявіть лишень-бо собі, ЯКІ ресурси витрачаються на моніторинг державних інтернет-ресурсів України, країн Європи, США та Канади... Не кажучи вже про періодичні атаки, створення всіляких вірусів, злами систем, тощо. Вся IT-сфера РФ (Россії Фашистської) буквально заточена на шпигування і домінування в глобальній Мережі, конкуренція є хіба що з Китаєм. Але у РФ своя мета — інформаційна війна і тотальний контроль над Інтернетом.

Наочно спостерігати за спробами контролю всього в Інтернеті маю можливість з тих пір, коли став адміністратором блоґ-майданчику «Порохівниця». В адмінці на Worpress маю можливість спостерігати наживо Live traffic — відвідування ресурсу. Окрім живих людей ресурс відвідують, відповідно, всілякі службові боти й краулери від Google, Microsoft, Yahoo та інших глобальних ресурсів для щоденної індексації та оновлення необхідної робочої інформації. І лише Яндекс-боти, IP-адреси "Russia Today" і "Майл.ру" та чисельні кацапи шастають по дописам нашого блоґ-майданчику на певну тематику, вишукуючи "руссофобєю і ватэто-вот-всё". Яндекс-боти щоденно моніторять одні й ті ж публікації стосовно коллабораціонізму, реваншу кацапів в Україні, стосовно нинішньої війни, історичні публікації про УПА і Визвольні Змагання, мовне питання, а особливо часто ходять подивитись на публікації про Україну від Карпат і до Кавказу та про Українську Кубань! Яндекс-боти не цікавляться цитатами українських класиків чи українською музикою — подібні публікації просто не цікавлять ці "службові боти" із-за порєбріка. Якщо службові боти й краулери інших глобальних служб індексують всі публікації по черзі, оновлюючи у себе поточну інформацію, Яндекс-боти щодня вивчають лише певні публікації, решта їх не цікавить. Це шпигунство.
Крім того, відбувалось декілька випадків атаки і спроб зламу паролів з території РФ та з окупованого Криму (а саме сервер із Севастополя, зареєстрований на якусь фірму "Луґано"). Інколи атакували боти "Майл.ру", теж зі спробами підбору паролю.
В перші дні адміністрування довелось блокувати сотнями всі ці Яндекс-боти та їх сеґменти айпішок. Зараз вже навала вщухла і зазвичай ходять одні й ті ж з дата-центру Яндекса та інколи заглядають живі користувачі з серверів "Russia Today" в Москві.
Тож доводиться щодня блокувати по десятку чи більше "ґостєй". Окрім кацапів подібна настирливість є лише у китайських ботів. І якщо китайські боти не надто хвилюють, а просто легко дратують великою кількістю, то кацапи й настирливість Яндекс-ботів викликають справжнє роздратування.

Помітивши що було переблоковано цілу орду і цілі сеґменти мереж IP-адрес "Яндекса" та "Раша тудей", товаріщі із Москви почали вдаватись до хитрощів — Яндекс-боти почали пертись з серверів США, Франції та Німеччини. Звісно, теж відправляються в блокування назавжди.
Доволі кумедно доводиться їх блокувати: під час блокування сеґменту IP-адрес Яндекс-ботів треба вказати обов'язково причину блокування. Спочатку я намагався серйозно вказувати причину, мовляв, шпигунство, кремлівські боти, тощо. Але потім махнув рукою і постійно вказую в полі "причина блокування" лиш одне: "Їbuči kaçapy! Kląti moskali!" Там все одно що вказувати, а товаріщі чєкісти нехай мучаються з українською латинкою! 🙂

Власне, ось так виглядає гібридна війна Кремля в Інтернеті, яку можна спостерігати вже не один рік і яка почалась задовго до початку війни проти України.
Як це зупинити? Невідомо.
Тотальне блокування РФ від глобальної Мережі Інтернет можливо допоможе.
Але вочевидь постає питання щодо створення нових глобальних соцмереж, котрі б не контролювались Кремлем.
Вибачте, але ФСБук вже себе дискредитував більш ніж вщент.
І щось потрібно вирішувати з домінуванням Кремля в інформаційному просторі та в Інтернеті.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam!

© Dmytro Dzŭba
2017.ІX.30
© «Порохівниця»

5 коментарів до “ФСБук і гібридна війна Кремля в Інтернеті

  1. Сповіщення: Тероризм — зброя Кремля – ПОРОХІВНИЦЯ

  2. Сповіщення: Хроніки колабораціонізму на Запорожжі – ПОРОХІВНИЦЯ

  3. Сповіщення: “MeToo” — „Who Framed Hollywood Hills“ (+18) – ПОРОХІВНИЦЯ

  4. Сповіщення: Не український «Google-Украина» – ПОРОХІВНИЦЯ

  5. Сповіщення: Роздуми про ФСБук – ПОРОХІВНИЦЯ

Коментувати не дозволено.