Україну знову шматують…

Україну знову шматують...

 

Історія повторюється...
1919 рік... Україна шматується з усіх боків: "красная" Совєтська Россія та "бєлоґвардєйскій Юґ Россіі", Польща, Мадярщина, Румунія...
2017 рік все починає повторюватись: РФ (Россія Фашистська), Польща, Мадярщина, Румунія...
Здається, знову прагнуть пошматувати Україну, як і сто років тому...
Які у нас "добрі сусіди"!..

Набридло вкотре доводити, що Велика Війна триває...
Знову переповідати цілком очевидні історичні події сторічної давнини та їх повторення в наші дні, розповідати, хто роздмухав Велику Війну в 1914 році і роздмухував всі подальші війни ХХ століття, хто стоїть за війнами ХХІ століття...
Події, що відбуваються в наші дні вже говорять самі за себе, а роздмухувач війни й не приховується.
Як і перед початком І та ІІ Світових війн, зараз триває фаза "дивної війни", або як тепер кажуть "по-модньому" — гібридна війна. Тож, головний постійний роздмухувач вогнища Великої Війни вкотре витягнув на сцену своїх старих добре перевірених ляльок-маріонеток. Паралельно роздмухує локальні вогнища війни вже на теренах Європи, підбурюючи "нєзавісімость Каталоніі" та намагаючись "повторіть" Громадянську війну в Іспанії.
Анексією Криму РФ (Россія Фашистська) відкрила європейську скриню Пандори...

Активність кремлядських консерв в останні дні неабияка.
Доки Кремль в Іспанії "зажиґаєт нєзавісімость Каталоніі" і роздмухує нову громадянську війну в Іспанії, водночас смикаються за ниточки маріонетки Мадярщини й Румунії стосовно початку атак на Україну. Навколо України здійняли свої хижі голови "добрі сусіди" — Польща, Мадярщина і Румунія. З Румунією синхронно смикнулась Молдова — хто б ще смикався, з огляду на кремлядські гангрени "Ґаґаузіі" й "ПМР" з 1990 року. Польщу вже смикати не треба, вони давно активізовані й смикаються вже інерційно.

Каталізатором став підписаний нещодавно Президентом України мовний закон, що має на меті захист державної української мови.
5 вересня Верховна Рада України 255 голосами прийняла закон "Про освіту", який, зокрема, регулює питання використання української мови в сфері освіти. 28 вересня закон вступив в силу.
Закон передбачає, що діти, які підуть в школи з 1 вересня 2018 року, матимуть можливість навчатися рідною мовою тільки в початковій школі — перші чотири роки. З п'ятого класу всі предмети повинні викладатися українською мовою, що не означає заборону уроків рідної мови для нацменшин, звісно.
Закон звісно ніхто не читав, але офіційні Будапешт і Бухарест розпочали буквально хрестовий похід проти України. Разом з Мадярщиною, Польщею та Румунією щодо мовного закону України окрім Молдови ще було смикнулась Болгарія, але болгарські урядовці сіли перечитали український закон і дійшли висновку, що жодних загроз болгарській національній меншині український мовний закон не несе.
Натомість, румунські та мадярські шовіністи лишились на своїх позиціях і в унісон з РФ продовжили наступ на українську мову.
Румунські і мадярські шовіністи здійняли ґвалт в ПАРЄ: "Україна забороняє мадярам і румунам рідну мову", хоча ніхто в Україні не забороняє мови нацменшин, а мовний закон говорить лиш за те, що в Україні всі мають володіти державною українською мовою. Втім, кремлядська істерика навколо української мови лиш зростала останнім тижнем в ПАРЄ.
А кажуть українська мова не важлива...

Мадярські фашисти вирішили діяти нахабно й зухвало, намагаючись переплюнути зухвалістю навіть ляхів.
Шантаж, погрози, тиск в Європарламенті, в Раді Європи і на сесії ПАРЄ, гострі заяви про блокування євроінтеграційних процесів України і зрештою козирем — зухвале офіційне проголошення "самовизначеності Закарпаття"!
В ПАРЄ Мадярщина ініціювала термінове обговорення мовного закону України, її підтримали Польща, Румунія і Молдова. Тема обговорення так і називалась — "Серйозна перешкода для викладання рідних мов національних меншин". Мадяри навіть роздали в ПАРЄ анонімні брошюри про "утиски мадярської мови в Україні".

Війна за Україну в ПАРЄ розгорнулась справжнім фронтом, не гірше за фронт на сході. Українським дипломатам доводиться витримувати шалений тиск. А ще якраз новою головою Ради Європи на найближчі 8 місяців стала "нейтральна" пані Кіріакідес з Кіпру, яка зовсім не має позиції щодо окупованого РФ українського Криму та війни РФ проти України. Кіпріотка просто "за мір".
Ну, зрозуміло, знайома риторика...
Пекельні обговорення в ПАРЄ вилились зрештою в суцільну антиукраїнську риторику, дійшло до пропозицій знімати європейські санкції з РФ. Вишенькою з лікером на цей пиріг ПАРЄ виліз старий комуністичний кадр Кремля та любитель "Русской водкі", президент Чехії Мілош Земан. Товаріщ Зєман заявив в ПАРЄ: "Крим — це анексія, без сумніву. Та це завершена справа." — і запропонував "якусь компенсацію — чи у фінансовій формі, чи нафтою і газом", бо, мовляв, через цю Україну "велика європейська війна". Якби Гітлер почув промову Земана — аплодував би стоячи і одразу видав би старому пияці 30 райхсмарок і пляшечку шнапсу за Судети! Та й Польща за Тешинський край подякувала би Земана.
«Україна не торгуватиме громадянами і територією!» — відповів Президент України в ПАРЄ кремлядським консервам, і додав: «Неприпустимо, щоб нацменшини не знали української мови!»
Тим часом у Чехії просять вибачення у України через заяву Земана про Крим.
Прем’єр-міністр Чехії Богуслав Соботка наголосив, що виступ президента Земана про Крим суперечить чеській закордонній політиці і був виголошений без узгодження з урядом. Крім того, в чеському МЗС заявили, що залишаться в силі і запроваджені щодо РФ санкції.
З Чехією зрозуміло — Чехам соромно за президента. На відміну від поляків чи мадяр, Чехам соромно за кремлядську консерву і вони просять пробачення. А мадяри й поляки не вибачаються.

В Польщі свої консерви Кремль активізував вже давно. Вже є очевидним факт, що найближчі "братскіє народы" — це орки з мєщёрскіх болот та ляхи з мазовєцкіх багнищ. Москва відкрито і неодноразово вже обіцяла замріяним про "сходні креси" і "Львув наш" ляшським шовіністам "атдать Ґаліцию і Львов". Мадярським "йоббікам" обіцяно Закарпаття, а румунським ірредентистам пообіцяли Буковину (Буджак не обіцяли, бо Кремль має там свої плани, підбурюючи нині заражене совєтськими метастазами болгарське населення Буджаку).

Внаслідок цих неприхованих обіцянок Україна вже рік спостерігає шаленне зростання українофобії в Польщі та Угорщині, чисельні акції вандалізму і махровий польський шовінізм. Активізувались мрії про "Жечь Посполиту од можа до можа". Неодноразові українофобні висловлювання офіційних керманичів Польщі, руйнування пам'ятників Українцям, чисельні акти вандалізму за негласної підтримки польської влади, зйомка українофобного, кривавого і брехливого псевдоісторичного "фільму" "Wołyń". Українофобні випади на офіційному рівні відбувались навіть під час роковин польської акції "Wisla-1947" — фактичної останньої фази ляшського геноциду Українців на окупованих Польщею Західних Теренах України.
І щоденні істерики ляхів, в унісон з кацапськими. На сході одні болотяні "братья" собі верещать з будь-якого приводу, на заході другі болотяні "брати і адвокати" верещать.
(Між іншим, яка знакова польська ідіома щодо України — "Польща то є адвокат України в Європі" — вибачте, а що, Україна хіба обвинувачувана чи підсудна, нащо Україні "адвокат"? А нічого що цей "адвокат" має руки по лікоть в українській крові? А щоб бува про це не згадали чи бува ніде не спливло, "адвокат" постійно здіймає українофобні істерики!)

Серед останніх польських істерик — істерика щодо мапи настільної історичної гри «Українська революція 1917-1921 років».
Пшеки пшекають Пше-пше-пше "Przemyśl i Sanok zajęte przez Ukrainę!"
Звичайна настільна гра на історичну тематику для дітей, підлітків і дорослих, корисна річ для школярів. Ілюстрацією є зображення героїв І Визвольних Змагань на тлі етнографічної мапи України 1919 року, опублікованої у Відні.
Що таке етнографічна мапа пояснювати не треба навіть школярам!
Але ляхи здійняли істерику "Українці посунули кордон на Польщу!"

Ну, по-перше, це етнографічна мапа, і там зображено етнічний ареал Українців станом на 1919 рік, а тоді українські етнічні терени були ще не знищені з усіх боків кацапськими і ляшськими окупантами. І тому Західні Терени України природньо розташовувались там, де й були з часів Данили Галицького — Підляшшя, Холмщина, Надсяння, Лемківщина... Старовинні руські (українські) міста Дорогичин, Мельник, Межиріч, Берестя, Замостя, Холм, Перемишль, Ярослав, які стали "польськими" лише після ляшського геноциду Українців 1933-1947 років.
І ще один цікавий нюанс має етнографічна мапа України 1919 року — на ній немає рясних "польських острувців" аж до Житомира й Вінниці! Тобто, до польської окупації 1921 року не було ніяких змін та маніпуляцій в статистиці разом з активним заселенням ляхами "сходних кресів". Ще у 1920 році Варшава обережно заявляла про "пувтора мульйони поляків аж до Куйова", яких Польща мусить обов'язково захистити і взяти під крило свого орлятки. Після окупації Галичини й Волині польські статисти активно почали малювати польське населення де тільки можливо, викривляючи статистичні дані. Паралельно йшла "політика пацифікації", себто, ополячування українського населення. А вже коли Кубійович збирав дані для етнографічної мапи, виданої в 1939 році, весь захід України: Волинь, Полісся, Поділля, Галичина — щільно рясніє "польськими острувцями", а навколо Львова взагалі все польське. Кубійович чесно відображав на своїй мапі офіційні статистичні дані, тому ретельно відобразив згідно офіційної статистики анклави наявного та вигаданого польського розселення по всій західній Україні. Цим самим передав нам факт польських маніпуляцій. Адже після ІІ Світової війни ті "півтора-два мульйони поляков на сходних кресах" кудись вмить пощезли. Невже таку кількість поляків СССР переселив до Польщі під час "обмєна совєтско-польскім насєлєнієм"? Польща вигнала з окупованих нею етнічних Західних Теренів України більш ніж півмільйона виживших Українців у 1947 році, але ніяких відомостей про ешелони з мільйонами поляків, що рухались в бік Варшави історія не має. Дотепер Польща маніпулює, розповідаючи, мовляв, "украйонські банди бандерувцов знищили пувтора мульйона поляків на сходних кресах, волинська жечь, волынская рєзня!" Це ж треба, аж "пувтора мульйона"! Які ж ми суворі виявляється.
А насправді не було ніяких "пувтора мульйона" — чергова мильна булька ляхів.
І саме дві етнографічні мапи України — віденська 1919 року і Кубійовича 1939 року — яскраве тому свідчення!
І, певно, саме тому ляхи здійняли таку істерику, побачивши етнографічну мапу України 1919 року на обгортці настільної історичної гри. Адже на тій мапі зображено щільний етнічний ареал Українців на Волині, Поліссі, Поділлі й Галичині без всіляких там "острувців". І допитливі історики, в тому числі й юні допитливі історики, зможуть розібратись в цьому питанні та виявити чергову польську побрехеньку про "мільйони поляків на сходних кресах", яка насправді є мильною булькою.
Проста дитяча історична настільна гра виявила чергову польську брехню звичайною мапою 1919 року!
Мапи взагалі вельми корисна річ! Особливо старовинні.

А ще нещодавно аналогічні істеричні верещання, як у ляхів з мапою на дитячій грі, були у кацапів з приводу коміксу «Воля». (Але цьому чудовому коміксу необхідно присвятити окрему публікацію, бо комікс того вартий).

Історія, як бачимо, рано чи пізно викриває всі побрехеньки тих, хто намагається викривити історію. А її величність Історія не любить, коли хтось викривляє історичні події та бреше.
Ну і Україна чудово пам'ятає 1939 рік, коли поперед Третього Райху Мадярщина і Польща спільно накинулись шматувати Карпатську Україну!
"Чи чулисте, любе браття, як боролось Закарпаття?"

Мадярщина (Угорщина) вельми активізувалась останнім часом проти України. Варто нагадати, що при владі в Мадярщині знаходиться прокремлівський Віктор Орбан, засновник мадярської партії "Фідес" ("Fidesz", абревіатура від "FIatal DEmokraták SZövetsége" - "Союз молодих демократів"). Нехай читача не воодить в оману присутність слова "демократична", бо це банальна шовіністична партія, що займається шовіністичною прошивкою молодіжних мізків щодо "Великої Мадяроґсас". Найближчим союзником Орбана є ультра-права фашистська партія "Йоббік" ("Jobbik Magyarországért Mozgalom" - "Рух за кращу Мадярщину").
"Велика Мадяроґсас" — це ідея-фікс мадярських шовіністів про "Велику Мадярщину до моря" (як у ляхів про "Польску Жечь Посполіту од можа до можа") в рамках територій, які належали Будапешту за часів дуалістичної Австро-Угорщини. Ці прагнення мадярських іредентистів вбачають "повернення" українського Закарпаття, значної частини Румунії (Трансильванію, Мармарощину), половину Словаччини, третину Сербії, Хорватію та Боснію і Герцеговину. На цьому "скромні" побажання мадярських шовіністів обмежуються.
Що ж, принаймі, не так як ляшський шовінізм, що починає мрії з "повернення сходних кресів", а завершується все "Куйов то є польське място" та "Жечь Посполита од можа до можа" з намальованими мапами "Мєджиможья" де "велика польська" займає половину Європи від Карелії до Кавказу та від Одеру до Волги! Ось у кого апетити, аж кацапи заздрять!

Румунський ірредентизм скромніше. Чіпляючись зубами за Трансильванію з великим мадярським анклавом "секейської землі", румунські шовіністи мріють про об'єднання з Молдовою (адже, власне, молдовани це і є румуни) та про "повернення" Буковини і Аккерману (Буджак, південний напіванклав Одеської області). Втім, є менш помірковані ірредентисти і їх апетити дещо більші: "Велика Румунія" в їх розумінні має сягати до Південного Бугу, а у деяких затятих малюються мапи з румунськими теренами аж до Донеччини, включно чомусь з Кримом. Доволі смішно.

І було смішно до 2014 року, коли всі ці мапи "великих недоімперій" сприймались як вигадки божевільних.
Але Кремль почав роздмухувати нову глобальну війну, тому всі подібні клоуни в різних країнах миттю опинились під крилами та опікою кацапської імперської двоголової курки. Власне, як це було і перед 1914 роком.
Тепер одних клоунів Кремль підбурює на "нєзавісімость", других підбурює на "возвращєніє ісконной зємлі", третіх на "братскую дружбу" і все ж "зараді міра" — кремлядського "міра"!

Хто уважно слідкує за поведінкою Кремля, то ще у 2012 році помітили появу дивних мап "будущєй Європы", намальованої "россійскімі экспєртамі і аналітікамі" та вкинутої в простір соцмереж під назвою "Ґєополітічєскій проґноз к 2035 ґоду" (копія на латвійському ресурсі). Першими "своё відєніє" опубліковала жовта россійська «Экспресс ґазета», на Україну поширив ахмєтовскій "Обозрєватєль".
Було помічено принаймі три різних, але дуже схожих варіянти строкатих мап пошматованої на "нєзавісімыє удєльныє княжества" Європи. На тих мапах Кремля 2012 року Україна пошматована на вже знайому нам "Новороссію", Закарпаття є мадярським, Галичина і Волинь польські, Буковина румунська. І так, "нєзавісімыє" Каталонія, Шотландія і ще купа вологих мрій Кремля. Грузія пошматована не лише на "Абхазію" та "Южную Оссєтію", але й розділена навпіл кремлядською "дороґой жизні", що поєднує "Цхинвалл" та россійські військові бази у Вірменії і "Наґорный Карабах".
Наразі всі ці публікації давно знищені разом з мапами, лишились місцями копії з мапами Кремля. Хоча у 2012 році кремлядські соцсєті "ВК", "ОК" і "ЖЖ" аж рясніли цими мапам і всі були "в прєдвкушеніі"!
Отже, Кремль вкидував ці мапи ще задовго до початку війни...

Тому не варто дивуватись тим процесам, що мають місце сьогодні.
Останні події засвідчили, що вороги України є і на сході і на заході...
Кремль розпочав Велику Війну в Європі.
Вірніше, Велика Війна триває...

© Dmytro Dzŭba
2017.X.12
© «Порохівниця»

1 коментар до “Україну знову шматують…

  1. Сповіщення: Верецький Меморіял Січовикам Карпатської України – ПОРОХІВНИЦЯ

Коментувати не дозволено.