«УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921» — історична настільна гра

«УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921»
історична настільна гра

 

Нагального вивчення в школах і не лише потребує нині тема «УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921».
На блоґ-майданчик «Порохівниця» часто заходять в пошуках необхідної інформації щодо подій історичної доби Визвольних Змагань, ймовірно, це освітяни або школярі й студенти готують заняття.
До уваги освітян — цікавинка від істориків!
Український Інститут Національної Пам’яті створив цікаву пізнавальну історичну настільну гру для дітей «УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921», яка, між іншим, зацікавить і дорослих.
• Презентація гри «УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921»
• Як безкоштовно отримати гру «УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921»
• Як виглядає гра «УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921»
• Як грати в гру «УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921»
• Як гра «УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921» налякала поляків

100 РОКІВ БОРОТЬБИ

«УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921»

Настільна гра для популяризації історії України

У Києві у рамках фестивалю «Історія.UA. Без брому і нафталіну» представили першу в Україні настільну гру для школярів і освітян «Сто років Українській Революції». Як розповів "Радіо Свобода" ініціатор створення гри, директор Українського Інституту Національної Пам’яті Володимир В’ятрович, таким чином науковці мають намір популяризувати історію Україну серед підлітків і молоді.

Фестиваль «Історія.UA. Без брому та нафталіну» – перший в Україні захід, у рамках якого науковці і громадськість обговорюють сучасні методи популяризації історії України. Фестиваль започаткував Український Інститут Національної Пам’яті.
Завдання першого фестивалю, за словами В’ятровича – привернути увагу Українців до подій сторічної давності, до подій Української Революції 1917-1921 років. Окремо у рамках фестивалю обговорюють проблеми, пов’язані з 75-річчям створення Української Повстанської Армії, і вшанування українських героїв нинішньої гібридної війни, яку РФ веде проти України.

— Ми вважали за потрібне зробити так, щоб важку історію Української Революції було цікаво вчити і показати ті її моменти, які захоплюють. І я переконаний, що юні хлопці і дівчата, які візьмуться за цю гру, які почнуть її використовувати, відкриють для себе багато нового в історії: до цієї гри додано спеціальний невеличкий підручник, в якому прописано історію, — розповідає директор УІНП.

Настільна гра розроблена українськими науковцями, вона вийшла накладом 650 примірників, які будуть передані до навчальних закладів у різних регіонах України.
На жаль, це дуже мало, насправді, але хочеться вірити, що освітяни усієї України подадуть стільки заявок, що доведеться друкувати набагато більший наклад. Адже уроки історії стануть набагато цікавіше, якщо втілювати також і заняття у формі гри, тим паче, що вся необхідна інформація вже підготована науковцями у підручнику, що є додатком гри і вчителю не доведеться вигризати звідусіль крихти інформації, щоби підготувати заняття для гри.

ЯК БЕЗКОШТОВНО ОТРИМАТИ НАСТІЛЬНУ ГРУ
«УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921»

Щоб безкоштовно отримати настільну дитячу гру «Українська Революція 1917-1921 років» (далі — гра), розробником якої є Український Інститут Національної Пам’яті, треба зробити шість простих кроків.

➥ 1. Написати лист на ім’я голови Інституту Володимира В’ятровича від імені державного органу, органу місцевого самоврядування, навчального закладу, громадського об’єднання (яке працює з підлітками), державних та комунальних установ, закладів, які проводять діяльність з формування у громадян патріотизму і національної свідомості, відновлення та збереження національної пам’яті Українського народу (далі — Заявник). Лист підписується керівником.

➥ 2. У тексті листа обов’язково вказати:
— назву та кількість примірників гри, які заявник бажає отримати;
— мету розповсюдження;
— в тексті обов’язково зазначити, про «ОТРИМАННЯ НА БЕЗОПЛАТНІЙ ОСНОВІ»;
— контактну особу Заявника, з якою можна буде координувати дії щодо пересилання гри.

➥ 3. Лист надсилається поштовим відправленням за адресою: вул. Липська, 16, м. Київ, 01021; Український Інститут Національної Пам’яті.

➥ 4. Після отримання листа та його реєстрації співробітники Інституту зв’яжуться з контактною особою для уточнення необхідної інформації та погодження строків і способу передачі гри.

➥ 5. Гру можна отримати безпосередньо за місцем знаходження Інституту у час, погоджений зі співробітниками.

➥ 6. Передача гри здійснюється тільки після надання належним чином оформленого Акту приймання-передачі. Акт готується співробітниками Інституту двох примірниках, які підлягають двосторонньому погодженню та підписанню керівниками, скріплюються печатками у разі наявності. Після підписання акту заявником один примірник залишається в Інституті.

Увага! Деякі обласні державні адміністрації будуть самостійно виготовляти гру та поширювати її по навчальних закладах.
УІНП не має права на продаж гри, тільки безкоштовне розповсюдження освітнім закладам.
У вільному продажу гра наразі не розповсюджується.

Деталі за телефоном: +38 044-281-08-91

Історична настільна гра «УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921» сприятиме засвоєнню матеріалів про події Української Революції учнями 10-11 класів та підготовки до ЗНО. Тому першими її отримають школи та бібліотеки.

© Український Інститут Національної Пам’яті
© Володимир В’ятрович

Як виглядає гра «УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921»

100 років державотворення.
20.ХІ.1917 — проголошена Українська Народня Республіка.
Українська Революція 1917–1921 років повернула Україну на мапу світу.
Після століть бездержавності Українці створили власний парламент, уряд, військо, академію наук, здобули міжнародне визнання. Нинішні символи України — синьо-жовтий прапор, тризуб, славень “Ще не вмерла Україна”, обрані державними ще тоді.
У Третьому універсалі Центральної Ради записали: керувати державою будуть із Києва. Одночасно київські урядовці запровадили 8-годинний робочий день, скасували смертну кару, визнали права національних меншин і постановили створити незалежні суди.

Революція стала уроком: що треба і чого не слід робити для творення держави.
Чи засвоїли ми його? Чи достатньо знаємо про ті буремні роки?
Перевірити допоможе пропонована гра «УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921».

Цей історичний період тепер українські школярі вивчають у десятому класі. А щоб їм було цікавіше — Український інститут національної пам'яті створив гру на основі реальних подій Української революції початку ХХ століття. Гра годиться не лише для учнів, а й для всіх, кого цікавить історія Батьківщини.

Ігровий комплект складається з 12 пазлів, які утворюють ігрове поле. Гра побудована за стандартною схемою — є ігрове поле і є 88 клітинок-ходів, по яких рухаються гравці і вирішують різні завдання.
За основу дизайну слугує мапа "Оглядова карта українських земель" Степана Рудницького, яка включає до етнічної України, зокрема, Крим та Кубань.
Умовно ігрове поле-мапа поділене на 6 регіонів:
І — Київщина-Лівобережжя,
ІІ — Волинь,
ІІІ — Галичина,
ІV — Поділля,
V — Південь,
VІ — Схід.

До комплекту також входять:
● пластикові фішки для пересування команд ігровим полем (3 штуки);
● гральний кубик;
● кольорові картки (3 набори по 45 штук);
● картки-питання (8 наборів по 12 карток);
● посібник до настільної гри (шпаргалка з інформацією про події та діячів революції на
допомогу ведучому й учасникам гри);
● брошура з правилами гри та відповідями на запитання (тільки для ведучого).

Спочатку треба скласти пазли мапи.
Грати можуть до трьох учасників чи команд. Також потрібен ведучий.
Перемагає той, хто відповість на найбільше запитань щодо кожного з шести регіонів — вважатиметься, що цей гравець чи команда "об'єднали українські землі".
Правила ускладнені ще й особливими клітинками: "телепортом", "пасткою" та "чорними" і "білими" клітинками.
Загалом, щоб пограти, доведеться детально вивчити правила.
Детальніше з правилами гри можна ознайомитися за посиланням на сайті УІНП.

У наборі до гри «УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921» є спеціальний посібник, розроблений співробітниками Інституту. Після його прочитання грати в настільну гру стає значно легше.

Як грати в гру «УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921»

• Правила

Підготовка до гри

Із пазлів необхідно скласти ігрове поле. Кожна команда обирає собі фішку та набір кольорових карток (колір фішки збігається із кольором карток).
Командам також слід визначити свій базовий регіон, якому відповідає набір карток-питань.
Для цього команди почергово підкидають кубик — цифра, що випаде, й означатиме номер базового регіону. На початку гри можна брати картки-питання лише зі свого базового регіону.
Інші п'ять “регіональних” наборів будуть введені у гру пізніше.
Набори карток-питань викладаються на визначені для них місця на ігровому полі під картою – таким чином, щоб учасники завчасно не бачили питань. Шість наборів карток-питань співвідносяться з шістьма регіонами, ще дві — це білі та чорні картки.
Кожна картка-питання має номер, що відповідає числам у клітинках на ігровому полі.

Хід гри

Ведучий жеребом визначає черговість початку руху команд від клітинки “Старт” по периметру поля. У визначеному порядку команди почергово підкидають кубик і пересувають власні фішки ігровим полем на таку кількість клітинок, яка випадає на кубику. Фішки одразу двох, а то й трьох команд можуть опинятися на одній клітинці.

Після здійснення ходу фішкою, команда навмання витягає картку-питання з набору свого базового регіону і відповідає на запитання. Ведучий гри звіряє відповіді з ключем у брошурі й оголошує, чи відповідь правильна. Якщо команда не помилилася, то закриває своєю кольоровою карткою клітинку на полі з тим номером, що вказаний на картці-питанні.

Сама ж картка переходить у колекцію команди. Якщо надано неправильну відповідь, то хід переходить до наступної команди, причому кольорова картка не виставляється на клітинку, а картка-питання повертається до свого набору. Оскільки вона залишається у грі, то ведучий мусить подбати, аби цю картку добре сховали серед інших у тому наборі, звідки взяли.
Може трапитися, що фішка опиниться на клітинці, що вже закрита кольоровою карткою іншої команди. Тоді право витягувати картку-питання та давати відповідь переходить до команди, чиєю карткою закрита ця клітинка. Якщо фішка попаде на клітинку, закриту кольоровою карткою власної команди, тоді хід гри не міняється.
Коли команда назбирає чотири правильні відповіді з набору свого базового регіону, вона дістане право тягнути питання з наборів будь-яких інших регіонів на власний розсуд, окрім білих і чорних карток.

Особливі клітинки

Крім клітинок із номерами, на ігровому полі присутні також особливі клітинки: телепорт, пастка, чорна та біла клітинки. На них інколи потраплятимуть фішки команд. Тоді правила гри змінюватимуться. Отже. Телепорт. Команда, чия фішка потрапляє на цю клітинку, отримує можливість тягнути картку-питання двічі поспіль. Причому, вперше з набору базового регіону (або з іншого, якщо вже зібрано чотири правильні відповіді з базового). Коли відповідь була правильною, команда закриває своєю кольоровою карткою відповідну клітинку і знову кидає кубик. Цього разу цифра на кубику вказує на номер набору, з якого можна взяти другу картку-питання. При наданні неправильної відповіді хід переходить до іншої команди, як передбачено основними правилами.
Пастка. Команда, чия фішка потрапляє на цю клітинку, пропускає хід. Але можна і врятуватися із цієї халепи, якщо в колекції команди є чорна картка-запитання. Тоді вона віддає ту картку ведучому і зберігає право тягнути картку-запитання.
Чорна клітинка. Команда, чия фішка опиняється на чорній клітинці, тягне питання з набору чорних карток. Неправильна відповідь на питання призводить до видалення з поля найближчої до фішки власної кольорової картки і пропуску ходу. Правильна відповідь дає змогу команді зберегти у своїй колекції цю чорну картку. З її допомогою, як сказано вище, можна вибратися з пастки.
Біла клітинка. При потраплянні фішки на білу клітинку, команда тягне питання з набору білих карток. Правильна відповідь дає команді можливість обрати будь-яку вільну клітинку з номером і закрити її своєю кольоровою карткою. Неправильна відповідь не позбавляє команду можливості зробити хід.

• Питання

Питання поділяються на:
— творчі, скажімо, треба заспівати куплет пісні-маршу, що стала славнем Леґіону Українських Січових Стрільців;
— візуальні, де треба відгадати, хто чи що зображено на картці;
— фактичні, де присутні питання з історії Української Революції 1917–1921 років.

На кожне питання є три варіанти відповіді. Правильність звіряє ведучий згідно Правил. Якщо команда відповіла правильно – картка лишається у гравців, якщо неправильно – картку забирають і кладуть до колоди. Це питання у подальшому може випасти комусь знову.

Питання, на які потрібно відповідати, варіюються від доволі простих до значно складніших, наприклад:

— Столицею якого отамана було Гуляйполе?

— 1 травня 1917-го на Сирецькому полі під Києвом відбулося військове свято "Перших квітів", де було створено першу українську частину часів революції. З неї почалося творення національних збройних сил. Як називалося це формування?

[Відповідь]
Для кожного запитання є три варіанти відповіді.
Є й "творчі" завдання, як наприклад:

— Заспівайте перший куплет пісні-маршу, що стала славнем Леґіону Українських Січових Стрільців;

[Пісні Леґіону Українських Січових Стрільців]

— Центральна Рада запровадила новий (григоріанський) календар, за яким 16 лютого 1918 року "слід рахувати першим числом місяця березоля". Порахуйте, на яку дату припав би День захисника України за старим стилем?

— Встановіть відповідність між рангами Армії УНР (хорунжий, сотник, козак) і сучасними званнями Збройних сил України.

Багато питань мають візуальну складову — треба визначити, кого чи яке місто зображено на фото, наприклад:

— Як сьогодні називається місто України, що до січня 1919 року мало назву Унґвар?

Деякі питання проводять паралелі з сучасними подіями:

— Як називалася маріонеткова "республіка", створена 12 лютого 1918 року, для відділення території від УНР і встановлення контролю над Донецьким вугільним басейном?"

— один з варіантів відповідей: "Донецька Народна Республіка".

Зрештою, є цілий блок питань про Крим, зокрема про те, яка кримськотатарська партія висунула гасло "Крим для кримців" чи в якому місті відбулося засідання першого Курултаю кримськотатарського народу, де було проголошено Кримську Народну Республіку.
Всі відповіді є у правилах — їх перевіряє ведучий.
Зрештою, складність деяких питань компенсує виданий спеціально для гри історичний посібник, який іде у комплекті.

Завершення гри

Перемогу отримує команда, котра першою назбирає в колекції по чотири і більше картки-питання з наборів кожного із шести регіонів.
Тобто вважатиметься, що вона об’єднала українські землі. І, безсумнівно, добре опанувала події та діячів Української революції 1917–1921 років.
Бажаємо перемог!

• Для кого настільна гра

Як зазначають автори, гра розрахована для гравців від 14 років "до нескінченності".
Утім, голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович визнає, що головна аудиторія — учні старших класів.
— Цільовою аудиторією є старшокласники. Гра стане доповненням до навчального процесу, тому розповсюджуватимемо її безкоштовно серед шкіл та бібліотек, які звертатимуться до нас, — розповів історик.
Наразі вироблено 650 примірників гри, утім, в планах УІНП — домовитися з місцевими адміністраціями про те, щоб вони могли самі її друкувати для безкоштовного розповсюдження серед шкіл та бібліотек.

Організатори проекту: співробітники Українського Інституту Національної Пам’яті, а саме Аліна Шпак, Зоя Бойченко, Олена Халімон, Наталія Бик.
Автори текстів: Ганна Байкєніч, Олена Охрімчук, Максим Майоров.
Наукові консультанти: Володимир В’ятрович, Володимир Тиліщак, Ярослав Файзулін, Павло Подобєд, Анатолій Хромов, Вікторія Яременко.
Автори настільної гри дякують усім, хто долучився до проекту.
Український інститут національної пам’яті відкритий до співпраці та закликає разом робити історію популярною.

“УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917 - 1921”. ЯК ГРАТИ?
ПРАВИЛА ГРИ “УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917 - 1921”
© УІНП

УІНП та "ВВС Україна" зіграли в гру «УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921».
«UA:Перший» також пограли в гру «УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921».
Як це грати в Українську революцію і що про це кажуть учителі – дізнавався Дмитро Грінченко.


Як дитяча гра «УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921»
поляків налякала

Так — проста дитяча гра «Українська революція 1917-1921 років» викликала в Польщі справжню істерику!
Хоча б за цей факт настільна гра варта уваги і має бути в арсеналі кожного свідомого школяра!
Адже, не встигли ще в Україні надрукувати саму гру, лише дали анонс, як давні воріженькі і окупанти українських земель збудились істеричними верещаннями!
Пшеки пшекають Пше-пше-пше "Przemyśl i Sanok zajęte przez Ukrainę!"
Звичайна настільна гра на історичну тематику для дітей, підлітків і дорослих — корисна річ для школярів. Ілюстрацією до гри є зображення героїв Перших Визвольних Змагань на тлі етнографічної мапи України 1919 року, опублікованої у Відні.
Що таке ЕТНОГРАФІЧНА МАПА пояснювати не треба навіть школярам!
Але поляки здійняли істерику: "Українці посунули кордон на Польщу!"
Або поляки не в змозі відрізнити політичну мапу від етнографічної, або причини істерик дещо інші.
І причини польських істерик цілком зрозумілі — адже проста етнографічна мапа 1919 року викриває головну таємницю нинішньої Польщі — геноцид Українців на окупованих Польщею Західних Теренах України!
Західні Терени України — Підляшшя, Холмщина, Надсяння, Лемківщина — споконвіку були українськими етнічними теренами, на яких Польща влаштувала справжній геноцид Українців в міжвоєнний період ХХ століття, фіналом якого стала сумнозвісна "Акція Вісла".
Зображена в настільній грі оглядова етнографічна мапа України 1919 року показує де мешкали Українці на той час, яким був український етнічний ареал — від Бескид до Кавказу, від Вепра й Сяну до Дону, від Неману до кавказького П'ятигір'я, від Дунаю до Бранщини...
Україна від Карпат і до Кавказу!

Ну, по-перше, це ЕТНОГРАФІЧНА МАПА, і там зображено етнічний ареал Українців станом на 1919 рік, а тоді українські етнічні терени були ще не знищені з усіх боків кацапськими і польськими окупантами. І тому Західні Терени України природньо розташовувались там, де й були з часів князя Данила Галицького — Підляшшя, Холмщина, Надсяння, Лемківщина... Старовинні руські (українські) міста Дорогичин, Мельник, Межиріч, Берестя, Замостя, Холм, Перемишль, Ярослав, які стали "польськими" лише після польського геноциду Українців 1933-1947 років.
І ще один цікавий нюанс має етнографічна мапа України 1919 року — на ній немає рясних "польських острувців" аж до Житомира й Вінниці! Тобто, до польської окупації 1921 року не було ніяких змін та маніпуляцій в статистиці разом з активним заселенням поляками так званих "сходних кресів". Ще у 1920 році Варшава обережно заявляла про "пувтора мульйони поляків аж до Куйова", яких Польща мусить обов'язково захистити і взяти під крило свого орлятки. Після окупації Галичини й Волині польські статисти активно почали малювати польське населення де тільки можливо, викривляючи статистичні дані. Паралельно йшла "політика пацифікації", себто, ополячування українського населення. А вже коли Кубійович збирав дані для етнографічної мапи, виданої в 1939 році, весь захід України: Волинь, Полісся, Поділля, Галичина — щільно рясніє "польськими острувцями", а навколо Львова взагалі все польське. Кубійович чесно відображав на своїй мапі офіційні статистичні дані, тому ретельно відобразив згідно офіційної статистики анклави наявного та вигаданого польського розселення по всій західній Україні. Цим самим передав нам факт польських маніпуляцій. Адже після ІІ Світової війни ті "півтора-два мульйони поляков на сходних кресах" кудись вмить пощезли. Невже таку кількість поляків СССР переселив до Польщі під час "обмєна совєтско-польскім насєлєнієм"? Польща вигнала з окупованих нею етнічних Західних Теренів України більш ніж півмільйона виживших Українців у 1947 році, але натомість ніяких відомостей про ешелони з мільйонами поляків, що рухались в бік Варшави історія не має. Дотепер Польща маніпулює, розповідаючи, мовляв, "украйонські банди бандерувцов знищили пувтора мульйона поляків на сходних кресах, волинська жечь, волынская рєзня!"
Це ж треба, аж "пувтора мульйона"! Які ж ми суворі виявляється.
А насправді не було ніяких "пувтора мульйона" — чергова мильна булька польських міфотворців.
І саме ці дві етнографічні мапи України — віденська 1919 року і Кубійовича 1939 року — яскраве тому свідчення!
І, певно, саме тому поляки здійняли таку істерику, побачивши етнографічну мапу України 1919 року на обгортці настільної історичної гри. Адже на тій мапі зображено щільний етнічний ареал Українців на Волині, Поліссі, Поділлі й Галичині без всіляких там "острувців". І допитливі історики, насамперед, юні допитливі історики, зможуть розібратись в цьому питанні та виявити чергову польську побрехеньку про "мільйони поляків на сходних кресах", яка насправді є мильною булькою.
Проста дитяча історична настільна гра виявила чергову польську брехню звичайною мапою 1919 року!
Мапи взагалі вельми корисна річ! Особливо старовинні.

А ще нещодавно аналогічні істеричні верещання, як у поляків з мапою на дитячій грі, були у кацапів з приводу появи коміксу «Воля». Мапа Соборної України теж не сподобалась кацапам, бо не лише Крим, а й Кубань українські — адже Соборна Україна від Карпат і до Кавказу!
(Втім, цьому чудовому коміксу блоґ-майданчик «Порохівниця» обов'язково присвятить окрему публікацію, бо комікс того вартий. Взагалі, до зимових канікул і Різдвяних Свят плануємо підготувати низку публікацій для дітей і дорослих про комікси. Наразі обклались коміксами, які придбали, і завзято по декілька разів переглядаємо.)

Історія, як бачимо, рано чи пізно викриває всі побрехеньки тих, хто намагається викривити історію. А її величність Історія не любить, коли хтось викривляє історичні події та бреше.

Історію пишуть переможці!

Історія — найважливіша наука людства!
Великі дерева виростають з маленьких зерняток.
Саме тому особливу увагу необхідно приділяти історичній освіті дітям — їм будувати Україну в Майбутньому. І від нас прямо зараз залежить, будуть наші наступні покоління переможцями чи переможеними. Маємо вивчити самі та навчити нащадків урокам Історії. Бо ж, хто контролює Минуле — той контролює Майбутнє! А хто не вчить уроків Історії — дорого за це платить...
Варто не забувати, що уроки Історії пишуть переможці!
Якщо ми не вивчимо минулих уроків Історії зараз — наступні уроки Історії напишуть не переможці, а "пабєдітєлі"! Не переможемо ми — "пабєдят" нас, і замість нас напишуть свою "історію", як це вже було після втрати Першої Незалежності України. Україні зараз по крихтам доводиться відновлювати свою справжню Історію і з великими зусиллями вичавлювати метастази совєтсько-кремлядської окупаційної "історіолоґіі", опираючись постійним спробам кацапського реваншу.
Тому нам необхідно вчити уроки Історії і писати нові уроки Історії, як переможці!

Отже, історична освіта дітей зараз надзвичайно важлива.
Історія насправді вельми цікава наука — ніби мандрівка у Машині Часу!
Головне зацікавити дітей! І ця настільна гра є першим промінцем світанку історичної освіти та формування у дітей українського патріотизму, української національної свідомості, відновлення та збереження національної пам’яті Українського народу.
Сподіваємось на українську свідомість освітян. Закликаємо приділити особливу увагу історичному вихованню дітей.

Вельмишановні читачі блоґ-майданчика «Порохівниця» можуть знайти багато цікавого в розділах "Історія" та "Велика Війна".
До Вашої уваги такі вичерпні публікації, як:
❖ «УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921»
Микола Міхновський — ідеолог Самостійності України
Георгій Нарбут
Олександр Удовиченко
✠ СОБОРНА УКРАЇНА
Бій під Крутами — бій за Майбутнє України!
«Україна понад усе!» — Крути і втрата Першої Незалежності…
Берестейський Мир
✠ Василь Вишиваний — Король України
Український бліцкриґ-1918: Кримський похід Петра Болбочана
✠ 100-річчя створення Першого українського полку
✠ День Військово-морської Державної Фльоти України
Бій за гору Маківка
Пісні Леґіону Українських Січових Стрільців
Пісні Української Повстанської Армії
❖ КАРПАТСЬКА УКРАЇНА 1939
Україна у ІІ Світовій війні — між двох вогнів, між двох імперій
Ніл Хасевич — художник, борець за Соборну Україну
Роман Шухевич — 110 річниця з дня народження
«ВОЇНИ. Історія українського війська»

Це лише двадцятка найбільш переглядаємих публікацій, окрім них ще багацько не менш цікавих і змістовних матеріялів.

Також до уваги освітян, школярів, студентів та любителів історії — історична арт-серія зі 100 постерів, в якій оглядово охоплено основні події звитяжної й водночас трагічної історії України за останні 100 років:

✠ «УКРАЇНА — Ціна Незалежності 1917 — 2017»

Публікацію підготовано за матеріялами УІНП, "ВВС Україна" та "Радіо Свобода"
© Dmytro Dzŭba
2017.X.19
© «Порохівниця»

6 коментарів до “«УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921» — історична настільна гра

  1. Сповіщення: Степан Рудницький — ґеоґраф з Україною в серці – ПОРОХІВНИЦЯ

  2. Сповіщення: ❖ УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917—1921 – ПОРОХІВНИЦЯ

  3. Сповіщення: «Порохівниця» — 2017 – ПОРОХІВНИЦЯ

  4. Сповіщення: ПОРОХІВНИЦЯ

  5. Сповіщення: Мапи України початку ХХ століття – ПОРОХІВНИЦЯ

  6. Сповіщення: Антанта — кривава згода проти України – ПОРОХІВНИЦЯ

Коментувати не дозволено.