«Пласт» — «Велика гра»

«Пласт» — «Велика гра»

Документальний фільм про «Пласт»

«Пласт» — Національна Скаутська Організація України існує 105 років.

Вже понад сторіччя український «Пласт» є взірцем патріотичного виховання молоді та служіння Україні.
Це товариство створило традиції, які відіграли визначальну роль у визвольній боротьбі українського народу.
Пластуни завжди стояли на передовій боротьби за визволення і Незалежність Соборної України: були активними учасниками Української Революції та Визвольних Змагань, боролися за Незалежність України у лавах Армії УНР, Української Повстанської Армії, відзначилися тим, що брали активну участь у розбудові та захисті своєї держави, були активними учасниками дисидентського руху, Помаранчевої революції, ЄвроМайдану та новітньої россійсько-української війни.
«Пласт» виховав та загартував безліч відомих і видатних Українців, серед яких Богдан Гаврилишин, Роман Шухевич, Степан Бандера, Василь Кук, Олег Кандиба-Ольжич, Квітка Цісик, Борис Ґудзяк, Микола Колесса, блаженнійший Любомир Гузар, видатний історик Орест Субтельний, провідний IT-інженер IBM Любомир Романків, американська астронавт Гайдемарі Стефанишин-Пайпер, нинішній посол Канади в Україні Роман Ващук, полеглі Захисники України Марк Паславський, Віктор Гурняк, Євген Подолянчук, Микола Гордійчук та Андрій Білик...
Від Леґіону Січових Стрільців і УПА до нинішніх Захисників України — всюди були і є пластуни «Пласту».

«Пласт» виховує гідних громадян своєї держави та плекає цінності, необхідні для розвитку нашої України — відповідальність, лідерство, патріотизм.
Саме про це й розповідає документальний фільм «Велика гра», створений напередодні війни у 2013 році.
Історія скаутинґу, сторічна історія українського «Пласту», знайомство з пластунами, від пташенят і чортенят до сеньйорів.

II► Документальний фільм про «Пласт» «Велика гра»

Зараз «Пласт» — це потужна скаутська організація, учасниками якої є приблизно 10 тисяч пластунів з усієї Україні. «Пласт» організовує численні табори, кожен з яких має свою спеціалізацію (летунський, морський, військовий, спортивний, мандрівний, виховно-вишкільний та інші).Окрім таборів, відбуваються акції різного спрямування — спортивні змагання спартакіади, змагання з пішого мандрівництва «Стежками героїв» та «Осінній рейд», інтелектуальні змагання «Орликіада», Фестиваль пластової творчості «День пластуна», міжнародний захід «Вифлеємський Вогонь Миру». Щороку пластуни беруть участь у акції «Вифлеємський Вогонь Миру», розповсюджуючи вогонь по всіх містах України.
З 2014 року «Пласт» отримав підтримку з боку Головнокомандуючого і Президента України Петра Порошенка та Голови Верховної Ради Андрія Парубія. Одним з найближчих Радників та помічників Президента України є пластун Ярема Дух.

Ярема Дух — «Лісові Чорти»

«Пласт» — український скаутинґ, що продовжує гуртувати навколо себе справжніх патріотів, які вистояли у буремні часи кривавого ХХ століття, боронять Україну протягом всієї сторічної Великої Війни, стояли на Майдані, а потім продовжили боронити Україну на лінії фронту під час чергової війни проти нашої Неньки.
Пластуни неодмінно зможуть відстояти від ворожої руки вільну й квітучу Україну!
Бо серце пластуна ще з новацтва окрилене любов'ю до України!
Бо для пластуна Україна понад усе!
СКОБ!
Слава Україні!
Героям слава!


 

Матеріял уклав
© Dmytro Dzüba
© «Порохівниця»