Змагання за Більмак

Змагання за Більмак

Змагання за маленьке містечко Більмак в топонімічній війні, роздмуханій кремлівськими коллабораціоністами, не менш звитяжне за Визвольні Змагання, хоч і не помітна широкому загалу ця лінія фронту боротьби за рішення Держави Україна. Проти декомунізованої назви райцентру і району справжню війну затіяли впливові антидержавні коллабораціоністи, за спинами яких клани пшонок та гори вкрадених у Українців грошей.
На захист назви Більмак сміливо піднялись небайдужі мешканці Більмака на чолі зі справжніми патріотами України, Запорожського краю і рідного Більмака. Етнознавці, інтеллектуали, попри свій вік, постали проти небезпечного ворога коллабораціоніста.
Три пенсіонери — пан Віктор Вернигор і пан Володимир Бідний з Більмака та пан Василь Скрибець з села Смирнове, подали позов до суду щодо неправомірності повторного перейменування декомунізованого селища Більмак.

Наразі, слухання справи проходить вже в місті Дніпро, про що розповідалось в попередній публікації «Більмак — топонімічна війна триває».
Саме 5 грудня 2017 року має відбутись чергове слухання.

Пан Віктор Вернигор розповів мешканцям Більмака, а також надіслав промову для публікації «Порохівниці» про те, що відбувалось на засіданні профільного Комітету Верховної Ради щодо Більмака.

Разом із захисниками Більмака я був на першому засіданні профільного комітету по перейменуванню Більмака. Про події що там відбулися ми розповіли мешканцям селища, зокрема, про ганебну поведінку народного депутата О.Пономарьова. Ось що ми розповіли односельчанам.

Шановні жителі Більмака!
Ми група громадян нашого селища їздили до Києва, щоб на засіданні Комітету Верховної ради України яке відбулося 22 лютого 2017 відстояти унікальну, неповторну і легендарну в усій Україні назву нашого селища Більмак, від спланованої та ганебної акції по перейменуванню, що проводилась на той час по всій державі і яку припинили в таких містах як Дніпро, Кропівницький, Горішні Плавні Полтавської області, в селі Дельжилер Татарбургського району Одеської області та інших. Але чомусь, з чиєїсь подачі, в підкилимний спосіб продовжується ця акція по зміні назви нашого селища Більмак на Кам’янку, яка не є історичною.
В Комітеті наша група була зареєстрована для виступу, де нас запевнили, що кожному обов’язково нададуть слово, де ми мали наміри поставити народним депутатам запитання, надати їм відповідні роз’яснення та наші вимоги з цього приводу, про що Вас інформуємо.

Чому сьогодні стоїть питання по перейменуванню районного центру Більмак, одного із сотень в Україні, який до декомунізації мав назву на честь одного із організаторів Голодомору — геноциду Українців — комуністичного діяча Куйбишева? Чому прагнуть перейменувати декомунізоване селище — тому що це тюркська назва? Так чому не перейменувати місто Бердянськ і річку Берда, місто Токмак, що в нашій області — їх назви теж мають тюркське походження. Щойно перейменовані і отримали також тюркську назву — місто Бахмут і селище Темрюк у наших сусідів в Донецькій області — їх теж перейменувати? Що назва нашого селища гірша за назв міст: Сатанів, Зміїв, Коростень, Кобеляки чи Дебальцеве? Наше селище це якийсь виняток?

Більмак в перекладі з тюркської мови це — ГОЛОВНА ВЕРШИНА, і це символічно співпадає з тим, що наше селище, як районний центр є головним в цьому найвищому куточку легендарного козацького Запорожжя.
Назва Більмак отримала достойну оцінку у всіх колах науковців, як нашої області так і України, авторитет яких не підлягає сумніву. Як вказує Український Інститут Національної Пам’яті, дана назва не тільки не повторюється у назвах однорідних географічних об’єктів у межах Запорізької області, цей топонім як назва населеного пункту взагалі є єдиним та унікальним для всієї території України.

Яка виникла необхідність міняти унікальну назву Більмак, надану на честь найвищої точки Приазовської височини Більмак-Могили — геологічної, історичної, археологічної пам’ятки, з більш ніж з п’ятитисячним історичним минулим, про яку знають історики і археологи всієї Європи і яка відіграла вирішальну роль в заселенні нашої місцевості?
Чому по перейменуванню нашого селища ми повинні враховувати думку невеликої групи закомплексованих, забобонних людей і піддавати сумніву висновки авторитетних вчених, та рішення Верховної Ради України?
Думку населення відносно назви можливо визначити тільки на місцевому референдумі, але ж закону про референдум в державі немає. Так, ми розуміємо, підставою для розгляду можливості перейменування є прийняті рішення селищної, районної, обласної рад, як органів місцевого самоврядування, та звернення від цих рад щодо сприяння в перейменуванні селища до Верховної Ради і народного депутата нашого виборчого округу, котрий з Бердянська (місто з назвою тюркського походження, між іншим). Рішення є, але ж треба зробити аналіз на відповідність законам самих тих рішень, в тому числі рішення Більмацької селищної ради, яке приймалося під шаленим тиском, погрозами та шантажем перевиборами селищного голови і депутатів, про що ми вам повідомляли у своєму зверненні і до якого надавали додатки про те, що в історії нашого поселення назви Кам’янка не було.

Зазначаємо, що всі прийняті рішення щодо перейменування декомунізованої назви Більмак не відповідають ні Закону України «Про географічні назви», ні навіть Указу Президії ВР УРСР “Про порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою Української РСР”, який при прийнятті рішень перекроїли навпіл — на свій лад.
У Запорізькій обласній раді, посадові особи, депутати діяли не за принципом та у спосіб, що передбачені Конституцією і законами України, а за принципом змови.
Варто зауважити, що для перейменування нашого селища не має підстав та повноважень у обласної ради, про що ми маємо відповідний підписаний документ.
Ми, були присутні на сесії Запорізької обласної ради, де проігнорували нашими обґрунтованими зверненнями до голови обласної ради, а також не надали слова для виступу, чим порушили наше громадянське право передбачене Конституцією та законами України, що нас обурило.

На сьогодні ні у кого не має сумніву в тому, що наше селище отримало законну назву і змінювати її немає ніяких підстав.
Ця ганебна, штучно роздмухана епопея, пов’язана з повторним перейменуванням, глибоко обурює багатьох людей. В першу чергу підприємців, керівників установ і організацій в зв’язку з тим, що вже внесені зміни в назви цих об’єктів, адреси, печатки і всі установчі документи, пов’язані з їх функціонуванням — а це гроші, нерви і час.

Ми громадяни селища Більмак, вже не молоді, проте з великим життєвим досвідом люди, повідомляємо Вам, що селище жило і живе спокійним життям, нову назву мешканці в своїй переважній більшості сприйняли нормально, в тому числі й ті, хто спочатку назву не сприймали, до неї звикли. Звертаємося до Вас з вимогою, про недопущення зміни легендарної назви нашого селища Більмак. Саме це і поставить крапку в цій штучно роздмуханій, безпідставній епопеї.

Про все вище вказане, йшлося в наших виступах, але ж як і в обласній раді так і в комітеті Верховної Ради України нам, простим людям, пенсіонерам не надали обіцяного слова! А тепер все далі по порядку.

На засідання Комітету (окремо від нас, по запрошенню) прибув селищний голова пан Павло Будник. Також прибула і голова районної ради району в супроводі двох осіб, які наполягають на перейменуванні.
Голова комітету С.В.Власенко по нашому питанню надав слово для доповіді голові підкомітету Федоруку, який доповів, що в комітет надійшли рішення селищної, районної,обласної ради по перейменуванню смт.Більмак на смт.Кам’янку, що є підставою для перейменування.
Також з цього приводу виступили голова УІНП В.М.В’ятрович, який зазначив, що назву селищу Більмак на виконання декомунізаційного закону надала наша громада, що знайшло підтримку як в УІНП, так і у Верховній Раді. Відтак, була прийнята Постанова про перейменування. Пан Володимир В’ятрович також зазначив, що надмірне число 67 однойменних Кам’янок інститут не підтримує. Тоді як народний депутат Гончаренко сказав, що це не є перешкодою для перейменування. Після цих виступів голова комітету перейшов до процедури голосування народними депутатами по перейменуванню, але за пропозицією голови УІНП В.М.В’ятровича надали слово нашому селищному голові, який з приводу перейменування був запрошений і прибув до Комітету і про якого чомусь забули. Як забули і обґрунтоване звернення від 17 січня 2017 року “Про не допущення перейменування районного центру селища міського типу Більмак Більмацького району Запорізької області” від прихильників Більмака: групи районних, селищних депутатів, відомих, авторитетних громадян селища і району.

Виступ селищного голови Більмака пана Павла Будника був несподіваним як для членів комітету і для нас, що приїхали цю назву відстоювати, так і для наших опонентів - противників Більмака.
Ми були вражені і разом з тим пишались за мужність, твердість, цього чоловіка який виступив проти незаконного перейменування нашого селища, при цьому навів Комітету переконливі доводи та аргументи.
Голова Комітету ВР тимчасово зупинив процедуру перейменування для доопрацювання та проведення відповідних консультацій з цього питання з селищною та районною радою.
Про засідання комітету і виступ селищного голови є відео за 22.02. 2017 на сайті Комітету Верховної Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування. (Такж відео є в публікації Більмак: комітет ВР відклав перейменування.)

Ми були горді за нашого селищного голову, проте глибоко обурені брутальною поведінкою народного депутата нашого виборчого округу №78 О.С.Пономарьова, який в залі Комітету дозволив собі принижувати та ображати нашого селищного голову. А потім в фойє парламенту, куди вийшов наш селищний голова і ми, цей народний депутат став просити нас усіх якимось чином "порішати" це питання, домовитись з ним з цього приводу, обіцяючи нам усім допомогу і все, що ми забажаємо — тобто підкуп. Дійшло з його сторони і до переходу на "ти", до грубості та погроз, на що цей "рішало" отримав безкомпромісну, різку, та достойну від усіх нас відповідь, що ми громадяни правової Держави, де депутати повинні бути не "рішалами", а взірцем по виконанню законів України, і ми не згодні брати участі ні в яких "договорняках" — не продаємо своєї совісті, честі та гідності!
Ми також нагадали йому, щоб завжди пам’ятав, що саме він народний депутат є нашим слугою, а не навпаки.
Нардеп затримав нас більше чим на годину, біг за нами з четвертого до першого поверху, де ми вдягнулись, надали йому декілька газет “ГОЛОС З БІЛЬМАКА”, щоб прочитав іншу думку людей з приводу перейменування і на кінець розстались з цим настирним "слугою".

Хоча, який він слуга, коли цей нардеп, колишній регіонал не законно захопив заводи і санаторії в місті Бердянськ, про що свідчать матеріали розслідування "112 телеканалу", а за повідомленням СБУ в новинах 1+1 торгує з терористичною організацією "ДНР!

Цей народний депутат і посажені ним в районі голови районної ради та державної адміністрації, використовують адмінресурс, пресу, телебачення та невелику групу людей для дестабілізації, розколу в громаді, а також для підняття своїх рейтингів перед виборами.

Нам болісно і прикро, що виборці нашого району голосували за цього депутата, який під час передвиборчої агітації чи не кожному надів окуляри (аналогічно безкоштовно окуляри роздавав в Токмаку "ставлєнік" Пономарьова, дрібний криміналітет "Валєт" Валєнтіров, що став нардепом ВР від сусіднього округу замість артема пшонки) А сьогодні оте “бєльмо” на очі і хоче купити Ваші голоси за 201-шу Кам’янку? Чи це не задешево?
Разом з тим, нам прикро і за тих хто незаслужено обливає брудом в третє обраного нашого селищного голову, безпідставно погрожує йому імпічментом через назву Більмак, таку ненависну для цих невігласів, котрі не хочуть бачити тих позитивних змін по життєзабезпеченню людей, що мають місце в селищі. Ця нахабна кагала не розуміє, що їх використовують для дестабілізації, розколу в громаді, а також для банального підняття рейтингів цих пройдисвітів перед виборами. Для них відкриті: державна урядова, обласна, районна преса, телебачення, де вони, невелика група, ніби то від всієї громади, якій ці запроданці вже доволі набридли, пропихають настирне своє “а я проти Більмака, а я хочу іншу назву”.
Обурює і те, що деякі дурні голови прославляють і роблять ставку на цих крахоборів, як на майбутніх керівників нашої громади. Хоча ці нахабні поплічники коллабораціоніста не розминаються ні з чим, навіть з дровами дерев, що свого часу були спиляні для потреб військового шпиталю і блокпосту, де військові охороняють наш з вами мир та спокій — ці дрова опинилися в дворах цих нахаб! На сьогодні цій свиті разом з районною радою та держадміністрацією головне перейменувати наше селище. Інших проблем для них в районі не існує.
Про те ж їх дуже бісить газета “ГОЛОС З БІЛЬМАКА”, яка позбавила багатьох людей “бєльма”!

Про те, що розповів пан Віктор Вернигор, в офіційному листі Голові Верховної Ради та голові УІНП доповів депутат Більмацької районної ради Більмацького району Запорізької області пан Микола Корсун.

Блоґ-майданчик «Порохівниця» має цикл матеріялів про епопею навколо Більмака:
«Більмак — бунт “куйбышевських ватніків”!»
«Більмак — епопея перейменування»
На захист Більмака — більманці проти россійських коллабораціоністів на Запорожжі
«Більмак — ключ до "крымскоґо корідора", або Реванш “куйбышевських ватніків”!»
«Втратимо Запорожжя — втратимо Україну!»
«Реванш Пшонноґо Паханата 2017»
Більмак: комітет ВР відклав перейменування
Звернення громадян селища Більмак
«Боротьба за Більмак: реванш коллабораціоністів»
«Боротьба за Більмак — топонімічні війни»
«Більмак — історія знищення»
«Більмак — топонімічна війна триває»

Слідуємо далі за епопеєю топонімічної війни навколо Більмака.
Звісно ж, на стороні захисників Більмака!

© Максим Довгаль
© «Порохівниця»