Перейти до контенту

«Порохівниця» — підсумок 2017

«Порохівниця» — 2017

 
«Порохівниця» підсумовує рік 2017.

2017 рік минув.
Протягом року «Порохівниця» на своїх сторінках публікувала багацько вельми цікавого матеріялу. Тож, вельмишановне панство, озирнемося назад.
Огляд публікацій не надто в хронологічному порядку.
Отже, які цікавинки за минулий рік маємо в доробку?

✠ «УКРАЇНА — Ціна Незалежності 1917 — 2017» — історична арт-серія.
100 постерів — 100 років трагічної Історії України, 100 років Великої Війни, 100 років боротьби за Волю й Незалежність України...
Неможливо осягнути всю глибину трагічності історії України.
Останні 100 років були особливо насичені подіями, адже Українці виборювали Волю в надзвичайно важких умовах: Визвольні Змагання в оточенні ворогів; втрата Першої Незалежності; дві Світові війни, в яких Україна була ареною цих війн; Великий Голодомор, в якому втрачено десятки мільйонів життів Українців...
Україна втратила третину етнічних українських теренів як на сході, так і на заході...
100 років поспіль триває боротьба за Волю й Незалежність України...
ХХ століття було надто кривавим для України...
В ХХІ столітті Велика Війна триває, і Захисники України, як і під час Визвольних Змагань, продовжують боронити Україну від одвічного ворога...
Ціна Незалежності надто велика...
Хоча арт-серія була викладена за місяць по Нового 2017 року, тим не менш, вельми жваве зацікавлення вельмишановних Українців викликала саме року 2017-го — в рік сотих річниць і роковин ключових історичних подій.
Рік 2018 не менш насичений сторіччями ключових історичних подій.
Тож, залишайтесь з нами, вельмишановне панство.
«Порохівниця» має порох з перцем.

«100 років минуло, час перемагати!» — з таким закликом звернулись до Українців на початку 2017 року і історик Віталій Гайдукевич, і блоґ-майданчик «Порохівниця». Цей заклик актуальний і у 2018 році, і надалі також! Не маємо права повторити помилки минулого сторіччя, занадто велику ціну за них заплатили Українці у кривавому ХХ столітті.
«Історію пишуть переможці» — нагадує пан Віталій Гайдукевич.
Серія різдвяних постерів «З Новим Роком! Україна переможе!» закликає зберігати спокій і чистити зброю та налаштуватись тільки на перемогу! Через рік заклик лишається не лише в силі, але й набуває ще більшої актуальності.
100 років минуло, час перемагати!
Україна переможе!

✠ СОБОРНА УКРАЇНА
22 січня 1919 року збулась одвічна мрія Українців про возз'єднання українських земель в єдиній Соборній Україні — відбувся Акт Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки.
Рівно на рік раніше — 22 січня 1918 — було проголошено Першу Незалежність України.
Століттями розірваний український народ визволився з неволі — Наддніпрянська Україна вийшла з Россійської Імперії, а Західна Україна — з Австро-Угорської Імперії — і возз'єднались Українці на своїй землі в єдиній Соборній Україні.
22 січня є справжнім Днем Незалежності України й Днем Соборності України!

«Кров’ю стікаємо, але перемагаємо!»
Україна все ще продовжує виборювати Волю, Незалежність та мріє про повне відновлення Соборної України...
Українці повстають і знову виборюють свою Волю і Незалежність!
Адже Українці під час I і II Визвольних Змагань стійко боролися за Свободу!
Кров'ю стікали, але перемагали! І наші предки не програли!
Бо інакше б Кремлю не потрібно було починати сьогоднішню війну.
І їх нащадки виборюють Волю і Незалежність України гідно на сході України.
«Україні Волю здобуваєм кров’ю!»
Кров'ю стікаємо, але перемагаємо!

✠ Велика Війна триває…
Велика Війна, що почалась у 1914, все ще триває! І, здається, мало хто в Світі взагалі це усвідомлює…
…Перша Світова війна, після 20-річної перерви, поновилась вже як Друга Світова війна, яку разом роздмухали СССР і Третій Райх… По завершенню Другої Світової війни СССР роздмухав Холодну війну… І зрештою, перманентними локальними конфліктами й війнами Світ зустрів ХХІ століття, в якому РФ (Россія Фашистська) роздмухала фактично вже Третю Світову війну…
Увесь цей цілком очевидний ланцюг історичних подій лежить на поверхні, проте, більшість чомусь його воліють не помічати.
Цілком очевидна низка причин та наслідків, очевидність котрих лише оголилася та ще більше відкрилася з початком війни РФ (Россії Фашистської) проти України.
Вельмишановне панство має нагоду стрімко вирушити крізь час і простір та крізь сто років Великої Війни, переглядаючи основні події кривавого ХХ століття, викладені дайджестом в публікації.
Велика Війна — від 1914 до 2014 і нині — все ще триває…

Різдвяне Перемир’я 1914 — знаменитий епізод Великої Війни, перше й останнє Різдвяне Перемир’я в історії людства…
Канун Різдва 1915…
Європа палає в полум'ї Великої Війни… Але на ранок Різдва відбувається неймовірне — солдати з обох боків лінії фронту співають різдвяні пісні та виходять привітати одне одного з Різдвом… На деякий час вся Європа завмирає… Солдати грають у футбол, обмінюються подарунками…
А далі знову війна…
Минуло понад 100 років… Велика Війна триває…
Тільки, якщо 100 років тому європейські народи, яких стравила між собою Россійская Імпєрія, прагнули примирення вже в перші місяці війни, зараз примирення між Цивілізацією та Імперією Зла бути не може…

✠ Завершення Першої Світової війни — це зовсім не означало кінця Великій Війні, радше, це був початок. В багатьох публікаціях ми про це говоримо.
Україна була опалена полум’ям I Світової війни, запеклими боями, одним з яких є Бій за гору Маківка
11.ХІ.1918 для Європи війна скінчилась…
І доки Європа вшановувала мільйони загиблих, читаючи вірш «В полях Фландрії», натомість вже Україна опинилась в епіцентрі продовження Великої Війни…
2018 року Світ відзначатиме 100-ліття завершення I Світової війни і «Порохівниця» обов’язково підготує низку матеріялів.
(* До 100-ліття офіційного завершення I Світової війни головні публікації оновлено й перенесено на цю дату, також опубліковано ще низку публікацій — ознайомитись можна за теґами „Great War ─ Велика Війна“ та „WW-Ⅰ“)
Починаючи з 2014 року час згадувати 100-ліття чисельних ключових історичних подій, 100 років боротьби за Волю, щоби усвідомити, що ця Велика Війна все ще не скінчилась…

УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917—1921
Що таке Українська Революція?
Українська революція 1917—1921 років розпочалася в умовах революційних потрясінь, які охопили Россійську Імперію у березні 1917 року. Ключовим її рушієм була Український Нація та її політична еліта, що еволюціонувала від ідей політичної автономії та федерації до усвідомлення власної державної Незалежності.
Загальний огляд основних подій Української Революції 1917—1921 років (Перші Визвольні Змагання) з добіркою історичних світлин від Українського Інституту Національної Пам’яті та з гіперлінками на наші публікації.
В доповнення історичного фактаж-матеріялу — історична дитяча настільна гра — «УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921» — надзичайно цікавий навчальний посібник для шкіл, розповсюджується безкоштовно. В публікації вельми докладно розповідається як безкоштовно отримати гру, як виглядає гра, як в неї грати, і як історична мапа України Степана Рудницького викликала істерику у поляків та россіян.

✠ Крути…
Герої Крут — це Кіборги 1918 року!
Битва під Крутами – символ героїзму української молоді. Тоді, холодного січневого дня 1918 року в нерівному бою проти переважаючих сил ворога виступили зовсім юні, але нескорені Захисники України.
Бій під Крутами — бій за Майбутнє України!
«Україна понад усе!» — Крути і втрата Першої Незалежності…
2018 року, до 100-х роковин битви під Крутами, також будуть публікації.

Берестейський Мир — перша мирна угода Великої Війни, яка дозволила визнати Незалежність України.
Укласти Брест-Литовський мирний договір, який врятував молоду українську державність, дозволила затримка російсько-більшовицьких нападників у бою під Крутами.
2018 року — 100 років Берестейському Мирові.

✠ Василь Вишиваний — Король України
Він міг стати Королем України…
Найбільш цікава постать ХХ століття у європейській і українській Історії, несправедливо забутий нині… Австрійський Ерцгерцоґ, полковник Леґіону Українських Січових Стрільців…
Справжній патріот України, закоханий в Україну і українську мову — Вільгельм фон Габсбурґ називав себе Василь Вишиваний і до смерті вважав себе Українцем…
Василь Вишиваний прославився своїми військовими та дипломатичними здібностями, поезією і любов'ю до України.
Викрадений і вбитий чєкістами НКВД…
Місце поховання невідоме…

✠ Український бліцкриґ-1918: Кримський похід Петра Болбочана
До сторіччя легендарного Кримського походу, звісно, буде підготовано наново публікації і щодо ключової історичної події, і окремо присвята з життєписом Болбочана; хоча й першу, минулорічну публікацію, певно, залишимо. В доволі великій публікації розглядається не лише сама військова операція з успіхами й поразками, але й трагічна доля легендарного полководця Петра Болбочана...

✠ День Військово-морської Державної Фльоти України
29 квітня 1918 року зародились Військово-морські сили Української Народної Республіки та Української Держави — у Севастополі над кораблями Чорноморського флоту було піднято синьо-жовті прапори України.
З 1919 року цей день відзначається як День Української Державної Фльоти і свято Українського Чорного моря.
2018 року Україна буде відзначати 100-річчя Військово-морської Державної Фльоти України.

✠ 100-річчя створення Першого українського полку
100-річчя створення Першого українського козачого полку імені гетьмана Богдана Хмельницького.
1.V.(18.IV.)1917 на зібранні Українського військового Клубу імені гетьмана Павла Полуботка було проголошено створення Першого українського козачого полку імені гетьмана Богдана Хмельницького.
Це був початок українізації військових частин россійсько-імперської армії.

✠ Повітряна Фльота України — 100 років
100-річчя Повітряної Фльоти України пройшло тихо й непомітно…
13 грудня — дата, яку варто було би відзначати на офіційному рівні. Адже саме в цей день 100 років тому, 13.ХІІ.1917, перший український незалежний уряд проголосив створення військово-повітряних сил — Повітряної Фльоти України...
Цього дня зародились Військово-повітряні сили Української Держави.
На жаль, в Міноборони навіть не згадали про визначну дату, попри наказ Головнокомандувача і Президента України про відзначення 100-річних дат визначних подій України. Замість того, аби підготуватись і широко на державному рівні відзначити сторіччя українських військово-повітряних сил та нарешті перенести офіційне свято авіаторів з "совєтської" дати на 13 грудня, ані Міноборони, ані профільні відомства навіть не згадали.
Привітання зі сторіччям Повітряної Фльоти України висловили лише Головнокомандувач і Президент України на офіційних сторінках, пара-трійко публікації присвятили історики на деяких сайтах, і хіба що короткими згадками згадали деякі військові відомства. Решта промовчали...
Ганьба ганебна...
«Порохівниця» зібрала матеріял до 100-річчя Повітряної Фльоти України.

«ЛЕГІОН — Хроніка Української Галицької Армії 1918—1919»
Історичний документально-ігровий фільм режисера Тараса Химича.
Стрічка розповідає про Леґіон Українських Січових Стрільців, Листопадовий Чин та боротьбу Української Галицької Армії з поляками.
Також додаються посилання на цикл історичних документально-ігрових фільмів від «Української Галицької Асамблеї», доступний для перегляду наживо: «Срібна земля. Хроніка Карпатської України 1919–1939», «Золотий вересень. Хроніка Галичини 1939–1941», «Хроніка УПА 1942–1954».

За 100 років пошматовану Україну рвали так, що ми ще не скоро оговтаємось…
Про це нам нагадує мапа-плакат 1919 року «Світовий мир на Україні!», автором якої є Ґеорґ де Гасенко. Ця мапа України, актуальна і через 100 років…
1920-го року Україна вже палала у вогні й шматувалась звідусіль окупантами. Сталось це завдяки недалекоглядності європейських політиків, насамперед, французьких політиканів, які під впливом россіян і поляків зруйнували Першу Незалежність України і буквально виставили українську делегацію за двері на ганебній Паризькій мирній конференції.
1919: Україна на Паризькій мирній конференції — великий матеріял з унікальною мапою України 1919 року, представленій на конференції, наслідки якої через сотню років Україна відхаркує кров’ю…

Голодомор — помста за свободу
Совєтський окупаційний режим вбивав голодом лиш за те, що ми були Українцями…
У 1917 році Українська Революція розбудила свободу, витворила Першу Незалежність України.
Прагнення Українців об'єднатись в одній країні, „в своїй хаті своя правда і сила і воля“, майже довершили процес державотворення, коли утворилася одна єдина Соборна УкраїнаСоборна Україна, від Карпат і до Кавказу!
Проте Вільна Соборна Україна стояла на перешкоді совєтсько-кацапському тоталітаризму.
Україна — перша країна, якій оголосила війну Совєтская Россія вже через місяць після большевицького перевороту і захоплення влади. Другу війну Совєтська Россія почала проти України в день завершення I Світової війни.
Перші Визвольні Змагання зазнали поразки, але Дух Волі Українців та ідея самостійності України не загинули.
Совєтські окупанти, пошматувавши Україну разом з Польщею та захопивши більшу частину України, створили на українських територіях квазідержавне утворення — УССР.
Почались 100 років кривавих Совєтів…
А Європа мовчала…

Голодомор: «Європа мовчала… І вкотре мовчить…»
В цій великій публікації розглянемо, вельмишановне панство, як протягом ХХ і ХХІ столітть визнавався і заперечувався Голодомор.
Мовчання, сліпота й глухота Європи і Світу, Велика Брехня і пропаґанда Кремля, стандарти журналістики і "журналісти" Кремля, заперечення Голодомору і Люди Правди, правда про Голодомор від коміксу до репортажів, за які вбивали…
А Європа мовчала…

«Європа мовчала… І вкотре мовчить…» — присвята Олександру Олесю і нагадування про певні історичні паралелі.
Україну втопили в крові у буремному ХХ столітті…
Ріки крові… Десятки мільйонів життів… Україна захлиналась кров'ю, волала про допомогу, а увесь Світ відвернувся і робив вигляд, що нічого не відбувається… Європа і Світ мовчали…
«Європа мовчала…» — писав у 1931 році Олександр Олесь. Через 85 років вірші все ще актуальні, на жаль, а вірш-присвята українською і англійською мовами є не лише даниною пам’яті поету, але й історичною паралеллю. Чи зробила Європа висновки з подій кривавого ХХ століття?
«Europe was silent… And silent again…»
Час спливає, Велика Війна триває…
А Європа мовчала… І вкотре мовчить…

«Europe! Wake up!» — заклик до Європи.
Здавалося б, на четвертий рік війни, після чисельних терактів та відвертих погроз з боку Москви, Європі вже час би було й прокинутись від летаргічного сну, яким Європа забулась після падіння Берлінського Муру, вважаючи, що з кінцем Холодної війни та з крахом Совєтського Союзу нарешті завершилось протистояння з Совєтською Імперією Зла.
Проте, Європа чи-то спить, чи-то осліпла та оглухла… Чи боїться…
Здається, Європа анітрішки не зробила висновків з уроків Історії…

«„Тінтін в Країні Совєтів“ або Тінтін — бельгійський Бандера».
Якщо Україна має Бандеру, яким Кремль лякає своїх рабів на пост-совєтському просторі, то у Бельгії є Тінтін — юний репортер з Брюселлю, котрого 88 років тому створив художник Ержé (Жорж Ремі).
Це ж треба було намалювати хлопчика, якого ось вже 90 років люто ненавидять і бояться чєкісти й кацапи!
Чому ж Кремль боїться Тінтіна?
Тінтін у 1929 році перший розповів Європі за Голодомор і злочини чєкістів!…

Втрачена Українська Кубань
До 1933 року це була Українська Кубань!
Але східний етнічний український ареал в роки "красноґо тєррора" було втрачено…
Голодомор, заборона української мови, репресії, депортації, асиміляція й кацапізація тих, що лишились…
До уваги вельмишановних читачів унікальна документальна стрічка 1992 року «Кубанські козаки. А вже літ двісті…» про останніх українських козаків Кубані.
Також погортаємо старі мапи та поговоримо про втрату Кубані.
Готується матеріял до 100-річчя Кубанської Народньої Республіки

«Україна від Карпат і до Кавказу»
Вже після Голодомору-1933 український етнічний ареал зменшився на третину: Кубань, Підкавказзя і Донська Слобожанщина перестали бути українськими. Після польського геноциду Українців 1939-1947 суттєво зменшились українські етнічні терени на заході: Лемковина, Надсяння, Холмщина, Берестейщина, Підляшшя...
В цій публікації на прикладах розглянемо ворожу експансію етнічних теренів України, знищення Українців і суттєве зменшення українського етнічного ареалу за останнє століття. Мова, безперечно, про кацапізацію.

«¡VIVA LA ESPAÑA!»
Напередодні II Світової війни Європа тішилась міжвоєнним затишшям, а СССР та Третій Райх активно готувались до війни. Іспанія стала "полігоном" для обох красно-коричневих аґресорів.
Гібридна війна Совєтів проти Іспанії 1936—1939 років, "Іспанская Совєтская Рєспубліка", "красный тєррор"… Все відбувалось точно так, як в Україні з початком совєтської окупації. Саме тому дуже важливо подивитись здалеку на гібридну війну Совєтів проти Іспанії і провести паралелі з сьогоденням. Особливо, коли постало інспіроване Кремлем "каталонське питання"!
Ми помандруємо в минуле та крізь час і простір повернімось до нинішньої гібридної війни Кремля проти України. Ми оглянемо мовне питання Іспанії і побачимо багато спільних рис з українською мовною мапою. Ми познайомимось нарешті з Каудильйо Франко, який звільнив Іспанію від совєтських окупантів і вичистив свою Іспанію від будь-яких совєтських метастаз!
А ще ми познайомимось з іспанським хлопчиком Еухеніо, який одним з перших зіткнувся з совєтськими окупантами Іспанії.
«Eugenio — un patriota de España»

❖ КАРПАТСЬКА УКРАЇНА 1939
II Світова війна для Українців почалась 15.III.1939
Українці перші прийняли удари Другої Світової війни!
Для Українців II Світова розпочалася не у вересні, а в березні 1939 року.
Українці першими в Європі дали відсіч Третьому Райху і нацистським приспішникам Гітлера з Угорщини.
Проти Українців виступили пронацистські угорські війська та польські добровольці.
15 березня 1939 — проголошено Незалежність Карпатської України.
Третя спроба відновити суверенітет і Незалежність України після української державності 1917—1921 років.
Початок II Визвольних Змагань — боротьба за Незалежність Соборної України проти Третього Райху і Совєтського Союзу.
Україна між двома кривавими тоталітарними імперіями і вождями...

Україна у II Світовій війні — між двох вогнів, між двох імперій…
Друга Світова… Європа не зробила висновків з уроків I Світової війни.
Європа так боялась нової війни, що ладна була постійно йти на поступки будь-кому, хто міг би загрожувати спокою Європи, аби лишень-бо умиротворити аґресора.
Європа не помічала, що СССР і Третій Райх грають у свою спільну гру…
Європа не помічала цієї дружби!
Європа не помічала геть нічого!..

QIRIM! VATAN! MILLET! Кирим — це Україна!
Совєтсько-кацапські окупанти знищували на окупованих теренах всі народи, які опинялись під окупацією Кремля. Киримли не були виключенням. Депортація Киримських Татар відбулась 18 травня 1944 року і розділила життя цілого народу навпіл… Третина Киримли загинули під час насильницької депортації… Це був акт геноциду…
Українці, переживши три страшних голоди Великого Голодомору, не з розповідей знають, що таке геноцид, тому відновлення історичної справедливості у цьому питанні дуже важливе.
Обидва ці злочини — акти геноциду проти наших народів з боку окупаційного совєтського режиму, Кремля, сталінської тоталітарної системи, котрі все ще не засуджені...

«ООН імєні Сталіна»
У ХХІ столітті Світ керується ООН, створеною замість Ліги Націй за концепцією диктатора Сталіна з Ялтинської конференції 1945 року.
СССР був представлений в ООН як 4 "країни-засновниці": УССР, БССР, РСФСР і СССР, отримавши 4 "права вето". Після СССР "право вето" залишилось у РФ.
Герби СССР і ООН ідентичні; герб СССР в ООН стилізовано сумістив в собі серп та молот, зірку і лаврові гілки символіки ООН. Така очевидна символіка, ніби мітка, вже говорила за те, хто насправді контролює ООН.
В цій публікації розглянемо останні події та погортаємо сторінки історії, щоб зрозуміти, що таке ООН.

День Пам‘яті… і примирення?
8 травня – День Пам‘яті...
...а "примирення"... Яке примирення? З ким?
Увесь Світ проголошує гасло "Never again!" — "Ніколи знову!"
І тільки РФ (Россія Фашистська) стверджує "Можем павтаріть!"
Із 9 травня 1945 року почалась 45-річна совєтська окупація Європи — ціна за угоду Європи зі сталіним...
Україна знову захлинулась кров'ю, як і під час двох світових війн, тільки знову Світ цього не помічав...
З ким нам "пріміряться" — з чєкістами й московітами, з кацапами, котрі знищили половину Українців? Може "пріміріться" з ними ж, котрі зараз нас вбивають четвертий рік поспіль?
Яке примирення?
Пам'ять – так!
"Прімірєніє" – ні!

2001 9\11 — початок гібридної війни РФ проти Світу
День, коли Світ змінився назавжди...
Є такі дні, які запам'ятовуються на все життя... До секунди...
11 вересня 2001 запам'ятався, певно, більшості мешканцям планети...
Після 11 вересня 2001 Світ став іншим...
"Who is mr.Putin?" — зацікавлено запитувала світова спільнота на початку ХХІ століття.
Першу відповідь на це питання Світ отримав 11.09.2001...
Але ніхто не зрозумів, всі вирішили, що це якісь дикі таліби у драних штанцях з автоматами калашнікова зчинили найстрашніший за всю історію теракт...
Чим далі від трагедії, тим краще видніше, чиї вуха та закривавлені лапи стирчать від теракту 9\11...
Час та Історія розставлять все на свої місця...
Хоча, вже Час та Історія почали все ставити на свої місця!

ФСБук і гібридна війна Кремля в Інтернеті
Гібридна війна Кремля точиться не лише у реальності, але й у віртуальному просторі Інтернет.
Для свідомих Українців сумнозвісна кремлядська соцмережа ФСБук асоціюється в першу чергу з постійними банами. Це не дивина, адже такою є політика глобальної соцмережі, якою фактично керує Кремль. Недарма Маркуша їздив до Москви — його Хуйло в пупік цілувало! Все ж, Кремль влив і вливає не одну сотню мільйонів доллярів у цю соцмережу не просто так!
Власне, про ФСБук та гібридну війну Кремля в Інтернеті й поговоримо в цій публікації.

Одна єдина Соборна Україна, або “єдіная страна”
"Одна країна - Єдіная страна" — такий слоган з'явився десь через рік з початку війни РФ (Россії Фашистської) проти України.
Дивно, та чомусь після другої половини слогану відчувається якась недомовленість, чи-то пак, "нєдосказанность" — яка це "єдіная страна", з ким вона "єдіная"?
І що за сумніви в територіяльній цілісності України?
Що ж це за слоган такий "уніфікований" нам підсунули?

Гостро стоїть питання кремлівського коллабораціонізму на четвертому році війни проти України, особливо у прифронтових регіонах.
«Реванш Пшонноґо Паханата 2017» — один з найважливіших матеріялів з низки публікацій стосовно коллабораціонізму і реваншизму кремлядів. «Втратимо Запорожжя — втратимо Україну!» — попереджає «Порохівниця». Однією з головних справ минулого року для блоґ-майданчика «Порохівниця» став захист декомунізованого топоніма містечка на Запорожжі: Більмак — ключ до “крымскоґо корідора”… Кремлівські коллабораціоністи у 2017 році були вельми активні, особливо на півдні і сході України, зокрема, на Запорожжі.

Операція „Спасті дєдушку лєніна“ — один з напрямків діяльності коллаборантів — під виглядом створення "парков совєтскоґо пєріода" вони рятують совєтські істукани, збираючи їх до купи, а ватніки, відповідно, їдуть на "поклонєніє" цим істуканам. В деяких місцях компактного проживання "совєтскіх ґраждан" взагалі відкрито населений пункт перетворюється на екзальтований "пасёлак совєтскоґо пєріода" — тому існує навіть Останній сталін в Україні!
Втім, зростання коллабораціонізму хоч і має місце, але вельми стрімко зростає і українська свідомість у суспільстві!

Вершина Друга — свідоме українське село на Запорожжі — приклад самоорганізованості сільської громади, в якій прокинулась українська свідомість, і сталось це не десь на Галичині, а на прифронтових теренах легендарного козацького Запорожжя! У тому самому Більмацькому районі, за який два роки поспіль ведуть війну кремлівські коллабораціоністи. І доки вороги України воюють проти Більмака, селяни перетворили рідні села на справжні українські перлини!
До речі, перейменувати наново декомунізований Більмак коллабораціоністам не вдалось. Держава не дозволить якимось кремлядям ставити під сумнів свої рішення! (Хоча, 2018-го коллабораціоністи не припинять своїх спроб.)
Більмак — перемога!
«Порохівниця» теж причетна до цієї перемоги!

«Мовна Поліція» — гумористична добірка авторських постерів і скетчів з інтернет-мемом "Мовна Поліція" на тему захисту української мови.
В категорії «Українська мова» маємо цілий стос публікацій щодо гострого нині мовного питання, адже захист рідної української мови нині є однією з ліній фронту нинішньої війни. Тож, не лише гумористичні жарти, але й більш серйозні питання розглядались протягом минулого року. Впритул до українофобних нападів за українську мову. Втім, це вже категорія "Українофобія".

«Who Framed Hollywood Hills»
Серйозно про несерйозне — спецоперація Кремля “MeToo”. Вважайте, що це публікація з неіснуючого розділу "Цей шалений Світ" про те, як кремлядський "флєшмобік" підірвав Америку. Так, гібридна війна Кремля, еге-ж, як і в ситуації з контролем глобальних соцмереж та медія-холдингів. Публікація хоч і суб’єктивна, але цікава, попри іронічний тон, все ж, розглядається вельми нагальна нині проблема суцільної присутності Кремля в усьому, навіть в інтимному житті акторів на Голлівуд-Гіллз.

«Післябачення „Євробачення“»
2017 року Україна вдруге гідно провела „Євробачення“.
Пост-фактум, можна озирнутись, полегшено видихнути й поглянути не деякі речі, на котрі варто звернути увагу.
Хроніки другого українського „Євробачення“.
Також відео найкращих виступів, включно з фантастичним живим виступом «ONUKA».

Своє місце на блоґ-майданчику «Порохівниця» займає музика — в цій категорії серед розмаїття музичних кліпів ми почали публікувати антологію української музики. До уваги вельмишановного панства великі огляди:
«ONUKA» — магія і гармонія Минулого і Майбутнього
Руслана — магія і енергія Карпат
Кузьма Скрябін — згусток позитивної енергії
«Океан Ельзи» — океан без меж
«VV» — МУЗІКА КРАY̆НИ МРІЙ

„Хорунжий Дзюба, накажи вести коней!“ — пісня легендарних Чорних Запорожців доби I Визвольних Змагань, яку відродив Олег Скрипка. Кліп було знято ще у 1996 році, коли й гадки не було ні про справжнє відродження Незалежності України та української історії, ні про нинішню війну проти України. Але пісня і кліп набули актуальності, особливо на тлі минулорічного, роздмуханого кацапами скандалу навколо Олега Скрипки та необережно кинутого висловлювання про „ґєтто для русскоязичних“. Воно й не дивно, що українофоби здійняли ґвалт і лемент, адже і мовний, і музичний фронт не менш важливі. Особливо, якщо взяти до уваги той факт, що Олег Скрипка відроджує українські національно-визвольні пісні доби I Визвольних Змагань, які стають нині славнями нового українського війська!
„Зійде зоря — настане воля!“
„Україна або смерть!“

Пісні Леґіону Українських Січових Стрільців
Добірка пісень Леґіону Українських Січових Стрільців доби початку Великої Війни (1914—1917) та Перших Визвольних Змагань (1917—1921).
Стрілецькі пісні Леґіону Українських Січових Стрільців та пісні доби I Визвольних Змагань, попри всі заборони й намагання стерти їх з народної пам'яті, вижили в буремному ХХ столітті й дійшли до наших днів.
Пісні УСС підхопили повстанці ОУН УПА у II Визвольних Змаганнях, а потім нащадки стрільців і повстанців, рятуючи ці пісні в діяспорах по всьому Світові, донесли їх нам у ХХІ століття.
Бо ж, „Як поборем вороженьків – не буде в нас лиха!“
„Зійде зоря — настане воля!“

Пісні Української Повстанської Армії
Добірка пісень Української Повстанської Армії доби II Світової Війни (1939—1945) та II Визвольних Змагань (1939—1956).
Українці — співоча Нація, навіть в тяжкі часи війни...
Велика Війна, роздмухана у 1914 році Россійською Імперією, продовжилась у 1939 році II Світовою війною, хоча й добу Інтебеллум (Міжвоєння) не назвеш спокійною...
Українці не переставали боротись з совєтськими і польськими окупантами з початку I Визвольних Змагань, попри їх поразку... Поступово учасники Визвольних Змагань поєднались під крилом Української Головної Визвольної Ради (УГВР), Організації Українських Націоналістів (ОУН) та Української Повстанської Армії.


Поступово наповнюється й рубрика «Видатні Українці».
Ще багато імен з’явиться, на все потрібен час.
Імена деяких видатних Українців з’являються паралельно в інших рубриках-категоріях, як, наприклад, полковник Петро Болбочан і Кримський похід запорожців або ж Василь Вишиваний.
Микола Міхновський — ідеолог Самостійності України — ідеолог українського націоналізму, який першим ще у 1900-х роках озвучив ідеї: „Україна понад усе!“ та „Україна для Українців“.
Роман Шухевич — 110 річниця з дня народження — вшанування легендарного генерала УПА до річниці народин з життєписом, добіркою світлин і художнім фільмом «Нескорений». Також маємо матеріял до роковин загибелі…
Убивство Євгена Коновальця також висвітлено окремою публікацією з історичними фотографіями. До дня народин цього року підготується життєпис легендарного Провідника ОУН.
Ім’я Степана Бандери також не забуте і обов’язково буде створено великий матеріял до 100-ї річниці з дня народин Провідника. (1.I.2019).
Ніл Хасевич — художник, борець за Соборну Україну — його знамениті деревовити (гравюри) потрапили на Генассамблею ООН, роздавались дипломатам і нагадали Світові, що Українці продовжують спротив совєтським окупантам! Це розлютило Кремль! Художника з протезом замість ноги чєкісти висліджували по лісах Волині більше року і зрештою по-звірячому вбили. Вбивця все ще уникає відповідальності.
Георгій Нарбут — творець українського стилю, художник-графік, автор герба України (УНР), дизайнер перших українських державних знаків (банкнот і поштових марок УНР), творець українських шрифтів Нарбута і стилю української графіки. «Українська Абетка» Нарбута — взірець української графіки! Саме його українські шрифти "Narbut" сьогодні використовують графічні дизайнери всього світу, і вони присутні в розкладці шрифтів графічних редакторів чи не у кожного шануючого себе графічного дизайнера.
Марко Безручко — Українець, який врятував Європу і Польщу від совєтської окупації та від нацизму ще у 1920 році. Вірніше, II Світова війна була відтермінована на два десятки років і не почалась одразу по завершенню I Світової війни. Хоча, Велика Війна продовжилась у 1918 році совєтськими війнами проти України, Фінляндії, Грузії та решти новоутворених країн. Ну а ось Польщу і Європу від Совєтів врятував генерал УНР Марко Безручко. Втім, Польща одразу "віддячила" сепаратним договіром з Совєтами заради розчленування України, Литви і Білорусі, але це вже інша історія…
Дмитро Вітовський — Провідник Листопадового Чину — легендарний сотник Леґіону Українських Січових Стрільців, дипломат, який захищав Незалежність України на ганебній Паризькій мирній конференції, за що й був розстріляний поляками, коли повертався з Парижу літаком до України. За ганебне вбивство українського дипломата Польща так і не відповіла…
Олександр Удовиченко — легендарний отаман Третьої Залізної Стрілецької Дивізії Армії УНР, розбив красноармєйцев в бою під Вапняркою, генерал-полковник Армії УНР, віце-президент УНР в екзилі.
Богдан Гаврилишин — Українець, якого знає увесь Світ! Найвпливовіший Українець Світу, Сеньйор Національної скаутської організації України «Пласт», належить до куреня „Лісові Чорти“ від 1946 року; український, канадський, швейцарський економіст; співзасновник Міжнародного економічного форуму в Давосі; почесний доктор у 7 університетах Канади та України; меценат, громадський діяч України, Канади, Швейцарії; радник кількох Президентів України, прем'єр-міністрів, голів Верховної Ради...
Володимир Івасюк — Українець, що знайшов Червону Руту… Видатний Українець, творець української естради, який прожив всього 30 років — композитора по-звірячому вбили чєкісти, бо Кремль побачив у особі композитора загрозу. Всього лиш один вислів на захист української національної свідомості і відмова від участі в кремлівському заході до "300-лєтія вассаєдінєнія с Рассієй" коштували життя Володимиру Івасюку…

Окремою рубрикою «Історія і ґеоґрафія» зібрані імена видатних українських ґеоґрафів:
Володимир Кубійович
Ґеорґ де Гасенко
Степан Рудницький — ґеоґраф з Україною в серці

До уваги вельмишановного панства унікальні добірки:
Мапи України початку ХХ століття
Інфоґрафіка про Україну початку ХХ століття.

День Героїв України — це день пам'яті усіх Українців, що присвятили своє життя нашій з вами свободі, тих, хто боровся і захищав Україну. Цим дописом нагадали, коли відзначають поки що недержавне і неофіційне свято на честь українських вояків — борців за волю України.

Проте, потихеньку відроджуються справжні українські свята, які відтепер стали державними та офіційними, з червоними днями у календарях.
14 жовтня — День Захисника України — потрійне свято, адже цього дня відзначається і День Української Повстанської Армії, і День Українського Запорожського Козацтва, бо саме Покрова є покровителькою Захисників України!
6 грудня — День Збройних Сил України — особливе значення має 6 грудня у нашій військовій історії

75 річниця створення УПА відзначалась 14 жовтня 2017 року.
УПА була єдиною в Другій Світовій війні армією, яка ставила собі завданням захист Українців. Її вояки справді виконали його, попри чисельну перевагу ворогів.
100 тисяч солдатів та півмільйона волонтерів — такою була єдина в II Світовій війні армія, що стояла до останнього подиху на захисті України!..

УКРАЇНА — ЄВРОМАЙДАН: повернення втраченої Незалежності
21 листопада 2013 року розпочався ЄвроМайдан.
Україна зробила найважливіший для своєї історії цивілізаційний вибір.
Україна обрала європейський демократичний шлях розвитку, рішуче відмовившись бути колонією совєтсько-россійсько-фашистської імперії. Бо лише серед вільних демократичних країн Європи і Цивілізованого Світу Україна мала змогу повернути свою втрачену Незалежність. Адже чверть століття з миті відновлення Незалежності були фактично формальністю, і Україна фактично лишалась московською колонією.
Але завершується багатовікова історія колонізації України.

Вдосталь у 2017 році було й "чорних ювілеїв"…
100 років кривавих Совєтів — Совєтська кривава імперія перетнула свій сторічний "юбілєй" у 2017 році. Ще одним "столєтієм" виявилась перша совєтсько-українська війна — першою країною, якій Совєти оголосили війну вже наприкінці листопада 1917-го — була Україна…
70-ті роковини акції “Вісла” — акт етнічної чистки й геноциду Українців з боку окупаційного режиму Польщі за підтримки НКВД СССР. Саме в роковини злочину польський шовінізм і українофобія знову здійнялись і зростають. Польща не бажає відповідати за геноцид Українців і все ще є окупантом Західних Теренів України.
70-ті роковини операції “Запад” — акт етнічної чистки вже з боку совєтських окупантів, коли сотні тисяч Українців, рідних вояків УПА, вивозились до Сибіру. СССР і Польща завжди вміли спільно діяти…

«Коли наїсться сарана?» — це риторичне питання вельмишановне панство розгляне крізь призму історії тисячоліття, від епохи Золотої Орди до наших днів.
КАЦАПИ ЯК САРАНА!
Захоплюють всі землі, до яких дотягнуться, поневолюють всі народи навколо, намагаючись їх або винищити, або перетворити на собі подібну масу сарани, перетворюють на лайно все, до чого торкаються!
А коли знищать ресурси на загарбаних теренах — вирушають далі!
Саме так описувались інопланетні загарбники в культовому блокбастері «День Незалежності», і ця характеристика напрочуд схожа з ордами із мєщорскіх болот. «Коли наїсться сарана?» — таку назву мала документальна хроніка про Велику Війну в культовому фантастичному романі «Людина з Високого Замку» про альтернативну реальність та історичні паралелі.
Замість того, щоб перебувати у тому Майбутньому, про яке мріяли футурологи й фантасти у ХХ столітті, Світ у ХХI столітті опинився на порозі III Світової війни, огорнутий чорним димом локальних війн та відхаркується кров'ю під гнусаве хіхікання карликового плюгавого кацапчика...
«Коли наїсться сарана?» — це питання риторичне.

Озираючись в далеку історію, не можна не згадати козацьку добу України.

«Барвінкова Паланка»
Барвінок — українська блакитна квіточка, від якої у царя Пєтра Пєрвоґо вуса дибки ставали, у лярви-імпєратріци Катьки Второй гикавка починалась, кацапів понині корчами корчить, а чєкісти навіть на дитячий журнал «Барвінок» кидаються, мов скаженні!
Чим так дратує ніжна блакитна квітка барвінку кацапів?
А це генетична пам'ять у кацапів спрацьовує, бо свого часу задавали їм перцю запорожські козаки Барвінкової Паланки, з часів отмана Івана Барвінка і до часів остаточної окупації України та руйнування Запорожської Січі. Саме Барвінківська паланка (Барвінкова Стінка) була для кацапів неначе кістка у горлянці на шляху до завоювання України.

«Мазепинський Кордон» — спроба Гетьмана Івана Мазепи закріпити східний форпост для подальшого здобуття Незалежності і повернення українських земель, окупованих Московським Царством.
Невдала спроба Гетьмана Мазепи здобути Незалежність Україні, показово занедбані Гетьманські Палати Мазепи і навпроти розкішний "Палац Покручів" Барятінскіх, відомий в наші дні як "санаторій путіна" — в цій публікації ми відправимось на «Мазепинський Кордон».

Запорожжя чи Запоріжжя?
Запорожжя — козацька назва історичного краю України.
Зруйнувавши Запорожську Січ, Єкатєріна-ІІ обізвала "новороссієй" землі Запорожжя.
Згодом кацапи вкрали і козацьку назву Лукомор'я — терен вільного степу між луками й морем — між Великим Лугом і Озівським морем!
Запорожжя — це первісна назва з часів Запорожської Січі, чи московізм?
Яку форму назви використовувати вірно й доречно?
Запорожжя — бо за Дніпровими Порогами.
Це перше перевірочне правило в питанні Запорожжя чи Запоріжжя.
Але насправді, за сучасними нормами української мови однаково вірним є використання як козацьких назв Запорожжя, Запорожська Січ, Запорожський край, так і сучасних Запоріжжя та Запорізька Січ, Запорізька область.

Канада — 150 років заснування
Не забуваймо про українську діяспору Канади — найближчого союзника України. Українська діяспора складає значну частину населення Канади і внесла вагомий внесок в розвиток цієї країни за останні сотню років. Канада для Українців є другою Батьківщиною. 125 років тому, Канада прийняла перших міґрантів з України, згодом ставши другою Батьківщиною для чисельної української діяспори. Саме в Канаді знайшли прихисток Українці, що змушені були тікати з рідної України від різних окупантів: совєтських, нацистських, польських, мадярських...
Саме Канада є першою країною Світу, котра визнала відновлення Незалежності України.
Канада першою у Світі визнала Голодомор в Україні геноцидом...

Українське Різдво в Канаді — кутя, перша зірка, колядки, навіть мушкательки у вікні...
Дивовижна і вельми раритетна кольорова документальна хроніка 1942 року про Різдвяні Свята і побут Українців у Канаді, а також спогади сучасника того часу…
Українці привезли до Канади з України не лише традиції та обряди, але й частинку України, частинку душі, не забуваючи про предків та покинуту Батьківщину... Чи не кожен з міґрантів віз із собою в кишені коло серця загорнуту в хустинку жменьку рідної землі із садочка, з-під рідної батьківської хати… Хтось віз ікони, у когось були навіть фотокартки з рідними, які теж брали з собою "в Гамерицький край"…
 

Таким був рік 2017 на блоґ-майданчику «Порохівниця».
Рік 2018 не менш рясніє 100-річними датами.
Бій під Крутами, Берестейський Мир, Кримський похід запорожців Болбочана, 100-річчя Військово-морської Державної Фльоти України, Листопадовий Чин, 100-річчя завершення Першої Світової війни (і продовження цієї Великої Війни вже совєтсько-українськими та кремлядсько-гібридними війнами по сей день)...
Україна у вирі цієї Великої Війни вже 100 років.
Питання, як Держава згадає про все це?
«Порохівниця» не омине 100-річні дати.
Залишайтесь з нами.
 

2018.I.1.
© Dmytro Dzüba
© «Порохівниця»

* примітка — деякі публікації 2017 року оновлено і перенесено до 100-річних дат 2018 року, гіперлінки в цій публікації оновлено.