Борнгольм 8.V.1945: совєтська окупація

Борнгольм 8.V.1945: совєтська окупація

 
Борнгольм — острів Королівства Данія в Балтійському острові, який зустрів совєтські бомбардування, окупацію і справжню війну вже на другий день після Акту капітуляції Третього Райху в Реймсі 7.V.1945. Совєтські окупанти захопили острів "особоґо совєтскоґо інтєрєса" з метою отримати контроль над Балтійським морем і данськими протоками.
Борнгольм — острів, який москалі завжди звали "остров Буян"...

 
Борнгольм — це головний і маловідомий доказ аґресивної загарбницької політики Кремля.
В "совєтской історіоґрафіі" (вибачте) совєтська окупація Борнгольма називається "Борнхольмскій дєсант". Цей маловідомий епізод є яскравим свідченням, як Кремль продовжив Велику Війну вже на другий день після того, як ІІ Світову було завершено. Наступні три роки по завершенню ІІ Світової війни будуть суцільним протистоянням між Союзниками: США, Великобританією з одного боку і СССР з іншого боку. Спроби СССР отримати під контроль Австрію і всю Німеччину, Данію, Балкани... Боротьба за контроль над Віднем, боротьба за контроль над Берліном... Поділ Берліну навпіл, коли Західний Берлін опиниться в оточенні совєтської окупації, утворення "ҐДР", блокада Західного Берліну і "цукеркові десанти" гуманітарної допомоги заблокованим берлінцям, зведення Берлінського Муру, танкове протистояння між СССР і США на чек-пойнт Чарлі...
Все це буде у наступні три роки, а 8 травня 1945 року, вже на другий день після підписання Акту про капітуляцію Третього Райху в Реймсі, совєтські загарбники бомбардували будинки мирних цивільних на данському острів Бронгольм...

Велика Війна, роздмухана Россійськой Імпєрієй у 1914 році, після доби Інтербеллум продовжилась як ІІ Світова війна, яку роздмухали Третій Райх і СССР, і не встигла завершитись друга найстрашніша в історії людства війна, як Кремль продовжив цю сторічну Велику Війну... Далі будуть десятиріччя Холодної війни з ядерним протистоянням, загарбницькі та проксі-війни Кремля по всьому Світові, на всіх континентах: від Кореї і В'єтнаму, до проксі-війн проти Ізраїля, від Афганістану до Грузії, і зрештою Світ опиниться на порозі ІІІ Світової війни, коли почнеться проксі-війна Кремля в Сирії та неоголошена війна РФ (Россії Фашистської) проти України...

Отже, як по завершенню ІІ Світової війни продовжилась Велика Війна.
«Військовий Навігатор України» публікує матеріял про совєтську окупацію острова Борнгольм.

Борнгольм, місто Рьонн (Rønne) в наші дні

Капітуляція не рахується: чому 8.V.1945 Совєти бомбили Данію

Поки весь світ відзначав закінчення війни, совєтська авіація знищила будинки жителів Борнгольма — найсхіднішого острова Данії. Совєтська Россія окупувала данський острів Борнгольм його майже на рік...

Чому россіяни, спитаєте? Адже Борнгольм зайняли війська 2-го Білоруського фронту?
Так називали всіх солдатів Сталіна. А совєтське керівництво навіть прагнуло до такої самоідентифікації у своїх бійців.
“Вечная слава русским богатырям, погибшим в боях с немецкими оккупантами. Родина” — це напис на обеліску з чорного граніту на совєтському військовому кладовищі острова. На ній — 30 імен.

Щоправда, ніхто з них на Борнгольмі з Німцями не воював.
Ще 4.V.1945 війська Вермахту в Данії капітулювали перед Британцями. І німецький комендант острова генерал Ґерхард фон Кампц (Gerhard von Kamptz) постійно просив штаб переможців, щоб вони прислали сюди своїх представників. Тут крім тисячі солдатів стаціонарного гарнізону зібралося близько 11 тисяч військових, які відступали, і близько 4 тисяч біженців зі Східної Пруссії. (Під час операції "Ганнібал" з евакуації цивільного населення Ост-Пруссії, переважно жінок і дітей, острів Борнгольм використовувався як проміжна база, тож частина біженців затримались).

Однак острів Борнгольм вже давно опинився "в сфєрє особоґо совєтскоґо інтєрєса".
«Дания только номинально является "самостоятельным" балтийским государством, имеющим права на балтийские проливы, – права, которые эта страна сама не может отстаивать».
Це твердження висловлено в березні 1943 року в аналітичній записці "наркомата іностранних дєл СССР" на ім’я його "наркома" В’ячеслава Молотова.

Россія з часів Єкатеріни II Вєлікой (Софія Авґуста Фредеріка Ангальт-Цербст-Дорнбурґ) марила протоками Босфор і Дарданелли в Константинополі (Стамбулі), але так і не змогла їх отримати. А ось про острів Борнгольм москалі також завжди мріяли, споконвіку обзиваючи його "остров Буян", а призначений імпєратором Алєксандром-І головним "історіком" пісатєль Карамзін свого часу шастав по данському острову та вимальовував його принади у своїй книзі, вочевидь збирав інформацію для тодішнього россійського імператора.
Аж нарешті Сталіну випала нагода зробити Балтійське море повністю підконтрольним. Для цього потрібно було забезпечити постійну совєтську присутність в данських протоках Великий і Малий Бельт. Саме про них йдеться в записці. І саме захоплення Борнгольма стало б запорукою контролю над данськими протоками.

Спочатку совєтське командування вирішило ніби "асвабадіть ат нємєцка-фашистскіх захватчікав" острів Борнгольм.
Вночі 7.V.1945 о 2:40 в Реймсі генерал Йодль підписав Акт про беззастережну капітуляцію Третього Райху, а менш як через 10 годин совєтські літаки скинули бомби на Рьонне і Нексьо — головні міста Борнгольма. За всю війну жителі острова зрідка чули навіть поодинокі постріли. Відтак бомбардування, яке повторилося і 8 травня, стало для них справжнім апокаліпсисом. Загинули 17 осіб, без даху над головою залишилися 4,5 тисячі мешканців острову — мізер на тлі всієї війни і катастрофа для невеличкого острова.

Борнгольм, місто Рьонн (Rønne) після совєтського бомбардування 8.V.1945

Борнгольм, місто Рьонн (Rønne) після совєтського бомбардування 8.V.1945

Борнгольм, місто Рьонн (Rønne) після совєтського бомбардування 8.V.1945

9 травня борнгольмці і німецькі солдати вийшли розбирати руїни. А опівдні на острів висадилися 108 совєтських окупантів, як їх пізніше обізвала "совєтская історіоґрафія" (вибачте)"дєсантнікі". Потім "совєтская історіоґрафія" (вкотре вибачте) буде брехати про "шквальный аґонь", яким їх нібито зустріли війська Вермахту (і сьогодні у Вікіпедії, навіть в українській, в статі "Борнхольмскій дєсант" всі ці совєтські побрехеньки все ще залишаються). Проте, насправді розташовані на острові війська Вермахту склали зброю майже за добу до совєтського вторгнення, щойно дізналися про загальну капітуляцію Третього Райху. Ніяких боїв не могло бути в принципі. Зброя і бомби були лише у однієї сторони — у совєтських окупантів!

Командувач німецького гарнізону генерала Ґерхард фон Камптц і Комендант острову Борнгольм генерал Вутман (праворуч, перший і другий), Борнгольм, травень 1945
світлина з архіву Королівської Бібліотеки Данії

Майор Антонік, командир совєтського "дєсанта", відразу відправився до штабу фон Камптца "прінімать" острів. Командувача німецького гарнізону генерала Ґерхарда фон Камптца і коменданта острову Борнгольм генерала Вутмана виманили, мовляв, вони мають вести переговори на материку з Британцями. Увечері генерали Вермахту Ґерхард фон Камптц і Вутман вже сиділи на совєтському катері, який відпливав в бік СССР. Обидва просиділи в таборах ҐУЛаґ до 1954 року. (Ґерхард фон Камптц зміг повернутись до Західної Німеччини, прожив до 95 років, помер в Кілі у 1998).
Отже, СССР захопили данський острів з обеззброєним гарнізоном Вермахту, біженцями і цивільними, влаштували бомбардування мирних містечок острову, висадили "дєсант", полонили вивезли до СССР німецьких військових і цивільних біженців, і почали звичну для себе справу: мародерство, зґвалтування цивільних на тихому данському острові...
Все як завжди...

Це була "ваєнная хітрасть". Так цю витівку називали учасники тих подій. Усі подальші 10 місяців на острові совєтські окупанти постійно будуть "хітріть". Але вже з місцевими мешканцями.

Наступного дня у відповідь на запит Дуайта Ейзенгауера, очільника штабу союзників, Алєксєй Антонов, який займав таку ж посаду в совєтській ставці, повідомив: острів успішно звільнено, а комендант Камптц сам попросив здатися тільки россіянам. Теж "ваєнная хітрасть".

Антонік переконував губернатора Борнгольма фон Стімана, що його бійці підуть з острову, щойно вивезуть звідси останнього Ннімця. Про це взнали місцеві рибалки і відразу запропонували россіянам все, що може плавати. Знову "ваєнная хітрасть".

Більше місяця перевозили полонених вояків Вермахту до Кольберга в Померанії, який згодом перетворився в польський Колобжег. Але вже перші судна поверталися з совєтським поповненням. Солдати везли з собою важкі гармати, вантажівки, будматеріали, худобу, меблі і навіть кілька роялів! Борнгольм охоплював жах — було видно, що з данського острову россіяни скоро не заберуться.

Спочатку вони обіцяли, що "уйдут с послєднім нємцем". Потім запевняли, що на острові ще "асталісь вражескіє аґєнти". А з кінця літа 1945 року з’явилося мало зрозуміле навіть самим совєтським окупантам пояснення — вони підуть "послє рєшенія ваєнних вапросав в Ґєрманіі". Вже не "ваєнная хітрасть" — відверта брехня.

До холодів россіяни облаштували табори для солдатів-окупантів, а совєтські офіцери-окупанти зайняли всі готелі і дачні садиби. Зрештою, як завжди, совєтські окупанти "экспропрііровалі" для себе найкращі будинки з тих, що вціліли після бомбардування острову. Звісно ж, совєтські окупанти не рахувались з якоюсь там приватною власністю підданих Королівства Данія...
До Копенгагена з острова Борнгольм посипалися листи відчаю...
Данський історик Бент Єнсен знайшов їх в архівах.

Дружина рибалки Педерсена просила МЗС Данії чесно відповісти на запитання: чи законно россіяни виселяють людей з їхніх будинків протягом днів, не надавши їм іншого житла?

«Россіяни прибувають цілими сім’ями, – говорилося в листі. – Це вже не окупація, а звичайна анексія нашого острова».

А ось робітник-комуніст(!) Єнс Гольм пише до МЗС Данії:

«Минулої неділі на дочку мого сусіда напали двоє россіян. Один відібрав у неї велосипед, ручний годинник і зник, після чого другий, з револьвером у руці, зґвалтував її. Таке можна почути майже щодня з різних куточків острова».

Совєтські окупанти на острові Борнгольм, травень 1945
світлина з архіву Королівської Бібліотеки Данії

Совєтські окупанти на острові Борнгольм, травень 1945
світлина з архіву Королівської Бібліотеки Данії

Так-так, особливою "родзинкою" совєтських окупантів Європи у 1945 році були зґвалтування — пролєтарські скоти ґвалтували всіх на своєму шляху: дівчат, жінок, літніх жінок, маленьких дівчаток і хлопчиків, юнаків... Мільйони зґвалтувань — це "візитівка" совєтських окупантів "красной арміі" в Європі 1945 року...
Зґвалтування і мародерство...
Черговий доказ того, що кацапи це не люди...

Навіть піддані Данського Королівства побачили, що таке совєтська окупація...

До речі, про підданих і Суверенів.
Королівська родина не ігнорувала події на Борнгольмі та не висловлювала занепокоєння, сидячі в Копенгагені. У відповідь на листи мешканців острову до МЗС Данії, занепокоєний королівський двір відправляє на Борнгольм Кронпринца Фредеріка-IX і Кронприцесу Інґрід. Королівські особи на власні очі побачили наслідки совєтського бомбардування, їх візит на Борнгольм, а також руйнування, зафіксовані на світлинах, що зберігаються в Королівській Бібліотеці Данії.

Кронпринц Данії Фредерік-IX і Кронприцеса Інґрід прибули на Борнгольм
світлина з архіву Королівської Бібліотеки Данії

Кронпринца Фредеріка-IX і Кронприцесу Інґрід приймали в будинку губернатора Борнгольма фон Стімана, довелось обідати з совєтськими окупантами, що також зафіксовано на світлинах.

Кронпринц Данії Фредерік-IX під час обіду в губернаторському будинку фон Стімана поруч з совєтським генералом Коротко.
світлина з архіву Королівської Бібліотеки Данії

Кронприцеса Інґрід (в центрі) під час обіду в губернаторському будинку фон Стімана поруч з совєтськими генералами Кусовим і Коротко, праворуч фойлян фон Стіман, дочка губернатора Борнгольма.
світлина з архіву Королівської Бібліотеки Данії

Від чого ж загинули 30 совєтських солдатів на острові?
Шкіпери, що перевозили їх з Кольберга, розповідали:

«Одного солдата, який вкрав золоту каблучку у товариша, розстріляв на місці офіцер. Ще один помер, бо випив соляної кислоти, яку сприйняв за спиртне».

Неважко здогадатися, що протягом 10 місяців подібні випадки повторювалися не раз. Командири якось заборонили своїм солдатам купувати в магазинах алкоголь. Тоді вони випили майже всю наявну на Борнгольмі політуру — засіб на спирту для обробки деревини.
Тож, якби не "ваєнная хітрасть", то напис на совєтському пам'ятнику, де зариті алкаші-окупанти Бронгольма, мав би повідомляти про загибель "русскіх баґатирєй" зовсім не в боях з німецькими військами.
Вочевидь, совєтські окупанти банально передохли, напившись політури!
Ваньки мабуть думали, що то "каплі датскоґо короля"!
В наш час москалі хлищуть стєкломой і бояришнік.

Захоронення совєтських окупантів на острові Борнгольм
світлина з архіву Королівської Бібліотеки Данії

Як бачимо, совєтська\россійська "ваєнная хітрасть" і військова брехня — це одне й те ж.
Що ж, принаймі лишились задокументовані свідчення першої совєтської окупації на другий день по завершенню ІІ Світової війни.
Ось вам і "краплі датскоґо короля"...

За матеріялом з відкритих джерел:
© «Військовий Навігатор України» © Олег Шама
СВІТЛИНИ:
© Danish Royal Library
© Glucksburg Danish Royal Family in old pictures and postcards — Sovjet Occupation — Bornholm 1945 — Frederik IX and Ingrid visiting
Матеріял уклав
℗ Dem'än Dzüba
2018.V.8
© «Порохівниця»