Борнгольм 8.V.1945: совєтська окупація

Борнгольм 8.V.1945: совєтська окупація

 
Борнгольм — острів Королівства Данія в Балтійському морі, який зустрів совєтські бомбардування, окупацію і справжню війну вже на другий день після Акту капітуляції Третього Райху в Реймсі 7.V.1945.
Совєтські окупанти захопили острів "особоґо совєтскоґо інтєрєса" з метою отримати контроль над Балтійським морем і данськими протоками.
Борнгольм — острів, який москалі завжди звали "остров Буян"...

 
Борнгольм — це головний і маловідомий доказ аґресивної загарбницької політики Кремля.
В "совєтской історіоґрафіі" (вибачте) совєтська окупація Борнгольма називається "Борнхольмскій дєсант". Цей маловідомий епізод є яскравим свідченням, як Кремль продовжив Велику Війну вже на другий день після того, як ІІ Світову було завершено. Наступні три роки по завершенню ІІ Світової війни будуть суцільним протистоянням між Союзниками: США, Великобританією з одного боку і СССР з іншого боку. Спроби СССР отримати під контроль Австрію і всю Німеччину, Данію, Балкани... Боротьба за контроль над Віднем, боротьба за контроль над Берліном... Поділ Берліну навпіл, коли Західний Берлін опиниться в оточенні совєтської окупації, утворення "ҐДР", блокада Західного Берліну і "цукеркові десанти" гуманітарної допомоги заблокованим берлінцям, зведення Берлінського Муру, танкове протистояння між СССР і США на чек-пойнт Чарлі...
Все це буде у наступні три роки, а 8 травня 1945 року, вже на другий ранок після підписання Акту про капітуляцію Третього Райху в Реймсі, совєтські загарбники бомбардували будинки мирних цивільних на данському острів Борнгольм...

...Велика Війна, роздмухана Россійськой Імпєрієй у 1914 році, після доби Інтербеллум продовжилась як ІІ Світова війна, яку роздмухали Третій Райх і СССР, і не встигла завершитись друга найстрашніша в історії людства війна, як Кремль продовжив цю сторічну Велику Війну... Далі будуть десятиріччя Холодної війни з ядерним протистоянням, загарбницькі та проксі-війни Кремля по всьому Світові, на всіх континентах: від Кореї і В'єтнаму, до проксі-війн проти Ізраїля, від Афганістану до Грузії, і зрештою Світ опиниться на порозі ІІІ Світової війни, коли почнеться проксі-війна Кремля в Сирії та неоголошена війна РФ (Россії Фашистської) проти України...

Отже, як по завершенню ІІ Світової війни продовжилась Велика Війна.

Борнгольм, місто Рьонн (Rønne) в наші дні

Капітуляція не рахується: 8.V.1945 Совєти бомбили Данію

Доки весь Світ відзначав закінчення війни, совєтська авіація нищила будинки жителів Борнгольма — найсхіднішого острова Данії. Совєтська Россія окупувала данський острів Борнгольм майже на рік...

Данці вважають, що їх острів знаходився під окупацією россіян. Совєти, россіяни — тільки так звуть в Європі загарбників "красной арміі". Скептики вказують: "дєсант на Борнхольм асущєствілі вайска Втарова Бєларусскава фронта" — але це ж не означає, що там були виключно білоруси, еге ж? Адже совєтські фронти називались просто за місцем їх виникнення "Бєларусскій", "Украінскій". (Нині Путін обзиває частини армії "РФ" назвами українських та європейських міст, але це ж не означає, що в россіянських "житомірско-нєжинскіх" частях знаходяться мешканці міст, у яких вкрадено назву для маркування підрозділів армії окупантів.)
Під час ІІ Світової війни було так само, а всі "красноармєйци" звались просто "русскіє", ба більш того — совєтське керівництво навіть прагнуло до такої самоідентифікації у своїх бійців.
“Вечная слава русским богатырям, погибшим в боях с немецкими оккупантами. Родина” — це напис на обеліску з чорного граніту із трьома десятками россійських прізвищ на совєтському військовому кладовищі острова Борнгольм.

Щоправда, ніхто з цих "русскіх баґатирєй" на Борнгольмі з не воював з військами Вермахту.
Ще 4.V.1945 війська Вермахту в Данії капітулювали перед Британцями. І командувач німецького гарнізону острова Борнгольм капітан-лейтенант Ґерхард фон Камптц (Gerhard von Kamptz) постійно просив штаб переможців, щоб вони прислали сюди своїх представників. На балтійському острові окрім тисячі солдатів стаціонарного гарнізону зібралося близько 11 тисяч військових, які відступали, і близько 4 тисяч біженців зі Східної Пруссії. (Під час операції "Ганнібал" з евакуації цивільного населення Ост-Пруссії, переважно жінок і дітей, острів Борнгольм використовувався як проміжна база, тож частина біженців затримались).
Тобто, усвідомлюючи, що Совєти спробують знищити цивільних біженців з Ост-Пруссії, комендант фон Камптц просив Британців поквапитись, аби бодай врятувати цивільних і запобігти бомбардуванню острова.
Звісно, після підписання капітуляції Третього Райху в Реймсі 7.V.1945, ніхто й гадки не мав, що Совєти почнуть бомбардувати острів, який належить Данії!

"Остров особоґо совєтскоґо інтєрєса"

Однак острів Борнгольм вже давно опинився "в сфєрє особоґо совєтскоґо інтєрєса".
Одразу після політичної перемоги сталіна в Тегерані, коли Союзники уклали угоду зі скаженим осетином проти Гітлера, вусатий "вошьдь народав" поклав око на Данію, та й на всю Європу, зрештою...
Окупація Борнгольма обговорювалась ще в березні 1943 року у аналітичній записці "наркомата іностранних дєл СССР" на ім’я його "наркома" В’ячеслава Молотова.

Дещиця історичної довідки.
Квазіутворення "Россійская Імпєрія" з часів імпєратріци Єкатеріни II Вєлікой (Софія Авґуста Фредеріка Ангальт-Цербст-Дорнбурґ) марила виходом у великі та теплі моря з незамерзаючими портами, марила максимального розширення на захід, аби якомога більше поглинути Європу... Звісно ж, "шальная імпєратріца" марила отримати "колибєль православія" Афон та "століцу Візантіі Царьґрад", себто, Константинополь (Стамбул), адже це давало змогу отримати не лише "духовні центри", але й контроль над стратегічно важливими протоками Босфор і Дарданелли. Це була одвічна мрія усіх москальских царів-імператорів-вождєй... Втім, отримати бажане на півдні квазі-імперія так і не змогла!
А ось про острів Борнгольм москалі також завжди мріяли, споконвіку обзиваючи його "остров Буян"!
Всі ми з дитинства пам'ятаємо пресловуте пушкінське "мімо острова Буяна" — це про острів Борнгольм. Саша Пушкін був одним з перших придворних пропаґандонів, між іншим, тому всі свої "сказкі" писав не просто так: все прошивалось тонкими нитками необхідної імперської пропаґанди, щоби змалку в голови вкладалась необхідна парадигма та потрібний для кривавої імперії світогляд. Тому, в "сказкє про царя Салтана" читачі пливуть "мімо острова Буяна" (який "вєстімо наш, русскій"). Ну а "у Лукоморья дуб зєлёний" — цю назву Саша Пушкін вкрав у окупованої землі Запорожжя, адже саме так звався терен між Великим Лугом і Озівським морем — Лукомор'я, бо між Луками й морем.
Втім, повернімось до острова Борнгольма.
Призначений імпєратором Алєксандром-І в чин "ґлавноґо прідворноґо історіка" пісатєль Карамзін свого часу шастав по данському острову Борнгольм та вимальовував його принади у своїй книзі, — вочевидь збирав інформацію для тодішнього россійського імператора.
Тобто, завжди москалі мріяли отримати контроль над далеким балтійським островом, щоби отримати контроль над Балтикою!

Аж нарешті "вошьдю" джуґашвілі-сталіну випала нагода зробити Балтійське море повністю підконтрольним. Для цього потрібно було забезпечити постійну совєтську присутність в данських протоках. Саме про них йдеться у вищезгаданій записці "наркомата іностранних дєл СССР".
І саме захоплення Борнгольма стало би запорукою контролю над усією Балтикою та над данськими протоками з подальшим просуванням і окупацією вже безпосередньо Королівства Данії і основних данських проток: Йоре-Зунд, Сторе-Бельт, Лілле-Бельт, Фемарн-Бельт.

Данія стала би для Кремля зручним плацдармом для подальшого захоплення усієї Європи та Скандинавії.
Не вийшло захопити Іспанію у 1936 — отримали шанс на повну окупацію Європи у 1945-му...
Данія була ключем до Європи в травні 1945 року...

«Дания только номинально является "самостоятельным" балтийским государством, имеющим права на балтийские проливы, — права, которые эта страна сама не может отстаивать». — березень 1943 року, "нарком" молотов — "вошьдю" джуґашвілі-сталіну.

"Асвабадітєлі" данського острова

Відтак, в Кремлі було прийнято рішення "асвабадіть ат нємєцка-фашистскіх захватчікав" острів Борнгольм.
Вночі 7.V.1945 о 02:40 в Реймсі генерал Йодль підписав Акт про беззастережну капітуляцію Третього Райху, а менш як через 10 годин совєтські літаки скинули бомби на Рьонне і Нексьо — головні міста Борнгольма. За всю війну жителі острова зрідка чули навіть поодинокі постріли. Відтак бомбардування, яке повторилося і 8 травня, стало для мешканців невеличкого острова справжнім апокаліпсисом. Загинули 17 осіб, без даху над головою залишилися 4,5 тисячі мешканців острову — мізер на тлі всієї війни і катастрофа для невеличкого острова...

Борнгольм, місто Рьонн (Rønne) після совєтського бомбардування 8.V.1945

Борнгольм, місто Рьонн (Rønne) після совєтського бомбардування 8.V.1945

Борнгольм, місто Рьонн (Rønne) після совєтського бомбардування 8.V.1945

9 травня борнгольмці і німецькі солдати вийшли розбирати руїни. А опівдні на острів висадилися 108 совєтських окупантів, або як їх пізніше обізвала "совєтская історіоґрафія" (вибачте)"дєсантнікі". Потім "совєтская історіоґрафія" (вкотре вибачте) буде брехати про "шквальный аґонь", яким їх нібито зустріли війська Вермахту (і сьогодні у Вікіпедії, навіть в українській, в статі "Борнхольмскій дєсант" всі ці совєтські побрехеньки все ще залишаються, а україномовна стаття є просто копією московської).
Проте, насправді розташовані на острові війська Вермахту склали зброю майже за добу до совєтського вторгнення, щойно дізналися про загальну капітуляцію Третього Райху. Ніяких боїв не могло бути в принципі. Зброя і бомби були лише у однієї сторони — у совєтських окупантів!

Командувач німецького гарнізону капітан-лейтенант Ґерхард фон Камптц і Комендант острову Борнгольм генерал Вутман (праворуч, перший і другий), Борнгольм, травень 1945.
світлина з архіву Королівської Бібліотеки Данії

Командир совєтського "дєсанта" майор Антонік відразу відправився до штабу фон Камптца "прінімать" острів. Командувача німецького гарнізону капітан-лейтенанта Ґерхарда фон Камптца і коменданта острову Борнгольм генерала Вутмана виманили, мовляв, вони мають вести переговори на материку з Британцями. Увечері Ґерхард фон Камптц і Вутман вже сиділи на совєтському катері, який відпливав в бік СССР. Обидва просиділи в таборах ҐУЛаґ до 1954 року. (Ґерхард фон Камптц зміг повернутись до Західної Німеччини, прожив до 95 років, помер в Кілі у 1998).
Отже, СССР захопили данський острів з обеззброєним гарнізоном Вермахту, з біженцями і цивільними, влаштували бомбардування мирних містечок острову, висадили "дєсант", полонили й вивезли до СССР німецьких військових та цивільних біженців, і почали звичну для себе справу: мародерство, зґвалтування цивільних на тихому данському острові...
Все як завжди...

Совєтські окупанти займаються звичною для себе справою — мародерством! Вочевидь, вантажать награбоване у місцевих мешканців на катери.
Пристань на острові Борнгольм, травень 1945.
(світлина кольоризована в наші дні)

Це була "ваєнная хітрасть". Так цю окупацію називали власне совєтьскі окупанти.
Усі подальші 10 місяців на острові совєтські окупанти постійно будуть "хітріть". Але вже з місцевими мешканцями...

Наступного дня у відповідь на запит Дуайта Ейзенгауера, очільника штабу союзників, Алєксєй Антонов, який займав таку ж посаду в совєтській ставці, повідомив: "остров успєшно асвабаждён, комєндант Камптц пажелал сдаться толька русскім!" (острів успішно "звільнено", а комендант Камптц сам попросив здатися тільки россіянам).
Теж "ваєнная хітрасть"...

Командир совєтського "дєсанта" майор Антонік тим часом переконував губернатора Борнгольма фон Стімана, що його бійці підуть з острову, щойно вивезуть звідси останнього Німця. (Вочевидь, мова йшла не лише про військових, ще ж були біженці з Ост-Прусії.) Коли про це почули місцеві рибалки — відразу запропонували россіянам все, що може плавати, мовляв, вивозьте і забирайтесь самі геть з нашого острову, ось вам човни.
Знову з боку совєтських окупантів "ваєнная хітрасть".

Більше місяця перевозили полонених вояків Вермахту до Кольберга в Померанії, який згодом перетворився в польський Колобжег. Але вже перші катери й човни поверталися з совєтським поповненням. Солдати везли з собою важкі гармати, вантажівки, будматеріали, худобу, меблі і навіть кілька роялів! Борнгольм охоплював жах — було видно, що з данського острову россіяни скоро не заберуться.

Спочатку вони обіцяли, що "уйдут с послєднім нємцем". Потім запевняли, що на острові ще "асталісь вражескіє аґєнти". А з кінця літа 1945 року з’явилося мало зрозуміле навіть самим совєтським окупантам пояснення — вони підуть "послє рєшенія ваєнних вапросав в Ґєрманіі". Вже не "ваєнная хітрасть" — відверта брехня.

Совєтські окупанти в порту Рьоне на острові Борнгольм, травень 1945.
світлина з архіву Королівської Бібліотеки Данії

До холодів россіяни облаштували табори для солдатів-окупантів, а совєтські офіцери-окупанти зайняли всі готелі і дачні садиби. Зрештою, як завжди, совєтські окупанти "экспропрііровалі" для себе найкращі будинки з тих, що вціліли після бомбардування острову. Звісно ж, совєтські окупанти не рахувались з якоюсь там приватною власністю підданих Королівства Данія...
До Копенгагена з острова Борнгольм посипалися листи відчаю...
Данський історик Бент Єнсен знайшов їх в архівах.

Дружина рибалки Педерсена просила МЗС Данії чесно відповісти на запитання: чи законно россіяни виселяють людей з їхніх будинків протягом днів, не надавши їм іншого житла?

«Россіяни прибувають цілими сім’ями, – говорилося в листі. – Це вже не окупація, а звичайна анексія нашого острова».

А ось робітник-комуніст(!) Єнс Гольм пише до МЗС Данії:

«Минулої неділі на дочку мого сусіда напали двоє россіян. Один відібрав у неї велосипед, ручний годинник і зник, після чого другий, з револьвером у руці, зґвалтував її. Таке можна почути майже щодня з різних куточків острова».

Так-так, особливою "родзинкою" совєтських окупантів Європи у 1945 році були зґвалтування — пролєтарські скоти ґвалтували всіх на своєму шляху: дівчат, жінок, літніх жінок, маленьких дівчаток і хлопчиків, юнаків... Мільйони зґвалтувань — це "візитівка" совєтських окупантів "красной арміі" в Європі 1945 року...
Зґвалтування і мародерство...
Черговий доказ того, що кацапи це не люди...

Совєтські окупанти на острові Борнгольм, травень 1945
світлина з архіву Королівської Бібліотеки Данії

Совєтські окупанти на острові Борнгольм, травень 1945
світлина з архіву Королівської Бібліотеки Данії

Мародерство, ґвалтування, стрілянина по цивільним...
Ґерт Стейн Ронне був застрелений совєтським "асвабадітєлєм", Ґерту було всього шість років... Це сталось біля крамниці, куди прийшли щось вимагати собі "асвабадітєлі", і, на нещастя, поруч з крамницею гуляли діти. Не отримавши від торговця бажаного задарма, "асвабадітєлі" зчинили хаотичну стрілянину, внаслідок якої й було вбито маленького хлопчика...
Навіть піддані Данського Королівства побачили, що таке совєтська окупація...

Суверени і окупанти

До речі, про підданих і Суверенів.
Королівська родина не іґнорувала події на Борнгольмі та не висловлювала декларативні занепокоєння, сидячі собі в Копенгагені. У відповідь на листи мешканців острову до МЗС Данії, занепокоєний королівський двір відправляє на Борнгольм Кронпринца Фредеріка-IX і Кронприцесу Інґрід. Королівські особи на власні очі побачили наслідки совєтського бомбардування — їх візит на Борнгольм, а також руйнування Борнгольма — зафіксовані на світлинах, що зберігаються в Королівській Бібліотеці Данії.

Кронпринц Данії Фредерік-IX і Кронприцеса Інґрід прибули на Борнгольм
світлина з архіву Королівської Бібліотеки Данії

Кронпринца Фредеріка-IX і Кронприцесу Інґрід приймали в будинку губернатора Борнгольма фон Стімана, довелось обідати з совєтськими окупантами, що також зафіксовано на світлинах.

Кронпринц Данії Фредерік-IX під час обіду в губернаторському будинку фон Стімана.
Поруч з монаршими особами — совєтський генерал Фьодор Коротков (в данських архівах вказаний як "Sovjet General Korotkó").
Світлина з архіву Королівської Бібліотеки Данії

Кронприцеса Інґрід (в центрі) під час обіду в губернаторському будинку фон Стімана.
Поруч з монаршими особами — совєтськй генерали Кусов і Короткóв, праворуч фройлян фон Стіман, дочка губернатора Борнгольма.
світлина з архіву Королівської Бібліотеки Данії

"Баґатырі" і політура

“Вєчная слава русскім баґатырям, паґібшим в боях...” — написано на совєтському обеліску над "братской моґілой", якою помітили данський острів Борнгольм.
Від чого ж загинули 30 совєтських "баґатырєй" на острові?
А все як завжди банально...

Шкіпери, що перевозили їх з Кольберга, розповідали:

«Одного солдата, який вкрав золоту каблучку у товариша, розстріляв на місці офіцер. Ще один помер, бо випив соляної кислоти, яку сприйняв за спиртне».

Неважко здогадатися, що протягом 10 місяців подібні випадки повторювалися не раз. Командири якось заборонили своїм "асвабадітєлям" купувати в крамницях алкоголь. Тоді ваньки випили майже всю наявну на Борнгольмі політуру — засіб на спирту для обробки деревини.
Тож, якби не "ваєнная хітрасть", то напис на совєтському пам'ятнику, де зариті алкаші-окупанти Бронгольма, мав би повідомляти про загибель "русскіх баґатирєй" зовсім не в боях з військами Вермахту.
Вочевидь, совєтські окупанти банально передохли, напившись політури!
Ваньки мабуть думали, що то "каплі датскоґо короля"!
В наш час москалі хлищуть стєкломой і бояришнік.

Захоронення совєтських окупантів на острові Борнгольм
світлина з архіву Королівської Бібліотеки Данії

Як бачимо, совєтська\россійська "ваєнная хітрасть" і військова брехня — це одне й те ж.
Що ж, принаймі лишились задокументовані свідчення першої совєтської окупації на другий день по завершенню ІІ Світової війни.
Ось вам і "краплі датскоґо короля"...

Борнгольм завжди в зоні уваги Кремля

Мапи і архівні документи того часу підтверджують неправомірну й зухвалу окупацію Совєтами данського острова Борнгольм з метою анексії.
Станом на 1.V.1945 совєтські війська вже вийшли по узбережжю до острова Рюген, захопили всю Померанію і половину Мекленбургу. До Данії було рукою подати. Австрію Кремль вже вважав своєю (ще буде протистояння за Відень пізніше). Тож, мрія за повний контроль над Балтикою була майже в кишені кітеля дуґашвілі-сталіна! Тому, Борнгольм був надвзичайно важливим для Кремля.

Ситуація в Європі станом на 1.V.1945
Берлін оточений Совєтами, зустріч на Ельбі з військами США, підійшли до Рюгена.
До бомбардування і окупації Борнгольма ще тиждень.

На совєтських мапах окупація Борнгольма навіть не приховується, бо за совєтською версію це ж було "асвабаждєніє", датою якого на одній з мап вказано 9.5.1945.

Совєтська шкільна мапа.
В лівому верхньому куті збільшений фраґмент

У німецьких шкільних підручниках також вказується совєтська окупація Борнгольма.

В наші дні, коли вирує черговий етап Великої Війни, по факту, початок ІІІ Світової, Королівство Данія уважно спостерігає за діями квазідержавного утворення "РФ(россія-фашистская)", особливо нервуються мешканці острова Борнгольм. Адже з початку війни "РФ" проти України, над Балтикою ледь не щодня туди-сюди гасають россіянські винищувачі й розвідники, в тому числі й над островом Борнгольм, де розташована радіолокаційна станція Королівських збройних сил Данії. Про це свідчить стаття за 23.V.2015 в британському «The Independent».
 

P.S.:
Українська транскрипція кацапських ідіом використовується навмисне з метою підкреслення кацапської суті, в публікації виділяється курсивом і береться в лапки. Крім того, такий стилістичний оберт в публікаціях вельми дратує москалів, котрі потім бігають і верещать "зачєм ані кавєркают наш вєлікій і маґучій язик?"
«Порохівниця» на щастя не "ЗМІ", тому можемо собі дозволити подібну стилістику.

Публікацію укладено за матеріялами з відкритих джерел:
СВІТЛИНИ:
© Danish Royal Library
© Glucksburg Danish Royal Family in old pictures and postcards — Sovjet Occupation — Bornholm 1945 — Frederik IX and Ingrid visiting
© «НВ» ℗ «Військовий Навігатор України»
© «The Independent»

Матеріял уклав
℗ Dem'än Dzüba
2018.V.8
© «Порохівниця»