✠ День Героїв України

✠ День Героїв України ✠

 
23 травня відзначають День Героїв на честь українських вояків — борців за волю України.
День Героїв — це День Пам'яті і вшанування Героїв України — усіх Українців, що присвятили своє життя нашій з вами свободі, тих, хто боровся і захищав Україну.
День Героїв відзначають понад сімдесят років. У суворі роки збройної боротьби Других Визвольних Змагань проти совєтської та нацистської окупації, Українці на чолі з ОУН вшановували пам'ять Героїв. У 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив щороку, 23 травня, святкувати День Героїв. Сумне свято було приурочене до сумного дня 23 травня 1938 року, коли в Роттердамі було вбито Провідника ОУН Євгена Коновальця... Було також обумовлено, що "саме у травні пішли з життя кращі сини України XX століття": Микола Міхновський, Симон Петлюра та Євген Коновалець...

 

День Героїв був покликаний щоби відродити серед Українців героїчний дух минулих поколінь, які дали нашій історії яскраві приклади героїзму лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, Січових Стрільців та вояків Армії УНР, УПА і діячів ОУН.

Чому саме травень обрано для вшанування Героїв?
Тому що в травні віддали своє життя у визвольній боротьбі такі кращі сини України XX століття:
✠ З травня 1924 року — чєкістами в Києві був вбитий головний ідеолог державної самостійності України початку XX століття, один із співавторів ідейних засад українського націоналізму Микола Міхновський (родом з Полтавщини);
✠ 25 травня 1926 року в Парижі від кулі більшовицького аґента загинув один з провідників української національно-визвольної боротьби 1917-1921 років Симон Петлюра (родом з Полтави);
23 травня 1938 року в Роттердамі вибух бомби, підкладеної агентом НКВД, обірвав життя організатора українського націоналістичного руху, засновника та першого Провідника УВО та ОУН полковника Євгена Коновальця (родом зі Львівщини).

В роки нацистської та совєтської окупації цей день відзначався у підпіллі та в українській діяспорі.
З відновленням Незалежності День Героїв відзначається в Україні, але все ще не визнаний на офіційному державному рівні...

Українські Герої поставили свободу рідного народу понад свої особисті інтереси і присвятили власне життя служінню українській Нації. Українські Герої — це прості люди, жінки та чоловіки, хлопці та дівчата, діти та літні люди, які ставали до лав:
— руських дружин великого князя Святослава і короля Данила за часів Київської Русі;
— козацьких полків Богдана Хмельницького, Івана Мазепи, Івана Виговського;
— козацьких полків імені гетьманів Хмельницького та Полуботка, організовані Міхновським у 1917 році;
— Леґіону Українських Січових Стрільців Василя Вишиваного у І Світовій війні;
Герої Крут, що боронили Самостійність України від орд большевиків;
козаки Запорожського Корпусу Петра Болбочана;
— Січових Стрільців Дмитра Вітовського у Львові;
— Української Галицької Армії Мирона Тарнавського;
— Дієвої Армії Української Народньої Республіки Симона Петлюри;
— Організації Українських Націоналістів Євгена Коновальця і Степана Бандери;
— Української Повстанської Армії;
— членів визвольного руху шестидесятників;
— йшли на Майдан і, йдучи в Небо, ставали Героями Небесної Сотні...
— йшли до Збройних Сил України на захист країни від россійсько-фашистської аґресії...

Колоніальне минуле, в якому перебувала Україна, залишило у спадок світоглядну систему, яка ґрунтувалася на цінностях шкідливих для розвитку Української Нації й заперечує її існування та право на вільне життя. Прикладом цього можна назвати відзначення чужих свят, вшанування чужих героїв, написання відповідно до чужих ідеологічних засад історії, підручників, книжок, фільмів.

Відповідно до української національної ідеї має бути створена власна світоглядна система, яка передбачає встановлення власних державних свят. Одним з таких свят має бути День Героїв.

День Героїв — це День Пам'яті і вшанування Героїв України.
День Героїв, це свято величі духу українських вояків — борців за Волю України, за Державність і Самостійність Соборної України і День Героїв є символом незборимості Української Нації. Борці за волю України, які загинули в боротьбі з ворогом, залишилися нескореними.
Їх гаслами були:

«Здобудеш Українську державу або загинеш у боротьбі за неї!»
«Від Карпат і до Кавказу — одна єдина, вільна, Самостійна Соборна Україна!»
«Кров'ю стікаємо, але перемагаємо!»


Для нас то є свято, тому, що на величі вчинків й величі духу плекають нових героїв, нових захисників Української Нації, захисників Незалежної України. Головним критерієм при складанні переліку українських Героїв має бути наявність праці чи то боротьби за Самостійну Соборну Державу Україну, незалежно від часу, місця перебування чи обставин, які були на той час. На Святі Героїв ми вшановуємо пам'ять видатних діячів українського визвольного руху княжої та козацької доби, часів Української Революції, доби Визвольних Змагань, І та ІІ Світових війн, десятиліть національного спротиву ОУН-УПА та часів відродження української Державності.

Також ми вшановуємо Героїв Небесної Сотні, які чинили шалений опір антиукраїнському кримінальному режиму, вшановуємо борців за територіальну цілісність і Незалежність України — Захисників України, вояків АТО-ООС, які є взірцем служіння українській Нації для сучасної молоді.

День Героїв потрібен щоби на прикладах і вчинках Героїв, які захищали свій край та свою країну, виховувалися нові покоління захисників України.

У всіх народів є ціла система свят, що возвеличують подвиги співвітчизників, бо на цьому будується світогляд, культура, та виховання нації.

Відзначення Дня Героїв – це свідчення твердої волі українського народу йти накресленим Героями шляхом боротьби до найвищої мети – Незалежності, розквіту і слави Української Самостійної Соборної Держави.

В цей день небайдужі та вдячні нащадки вивішують національні прапори для вшанування пам'яті борців за свободу кожного Українця, за кращу долю та волю України і з повагою та почуттям власної гідності промовляють:

ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ!
СЛАВА УКРАЇНІ!
ГЕРОЯМ СЛАВА!Станом на 2018 рік, на п'ятому році війни РФ (Россії Фашистської) проти України, День Героїв України все ще не є офіційним державним святом...
Невже за 5 років війни РФ (Россії Фашистської) проти України наші державні мужі та всілякі мінстеці не спромоглись надати офіційний статус Дню Героїв України та запровадити широку інформаційну кампанію серед населення, щоб розповісти людям, що це за день і чому так важливий?..
22 травня 2017 року стало відомо, що понівечено пам'ятник Миколі Міхновському на Байковому цвинтарі Києва — зникло бронзове погруддя ще, певно, в роковини смерті ідеолога Самостійності, а відомо стало лише через місяць... Це вже не перший випадок вандалізму саме на могилах видатних Українців — Леся Українка, Олена Теліга...
Велика Війна триває...

До того ж, 22 травня 2017 року, виявляється, тихо проминула дата 100-річчя створення Українського Війська...
За рік ситуація не змінилась на краще, і напередодні 77-го Дня Героїв це свято так і не набуло статусу офіційного державного...
Чому про це знає лише вузьке коло свідомих істориків, і чому Держава та влада ніяк не вшановують визначні українські дати?
Питання, радше, риторичне...

© Dmytro Dzüba
2017-2018.V.23
© «Порохівниця»