Перейти до контенту

Десятиліття української мови

Десятиліття української мови

 
Президент України Петро Порошенко підписав указ «Про невідкладні заходи щодо зміцнення державного статусу української мови та сприяння створенню єдиного культурного простору України».

„З 2018 року ми оголошуємо десятиліття української мови!“


 

— „Мова — це головне, що тримає націю, що забезпечує її розвиток. Копію цього указу я залишаю у Ямницькому ліцеї на Івано-Франківщині, щоб ми завжди пам’ятали цей історичний момент.“

Голова Держави підписав Указ під час робочої поїздки до Івано-Франківської області.

— „До мене звернулися видатні діячі науки для того, щоб я оголосив 2018 рік роком української мови. Я відмовив. Тому, що за один рік ти мову не захистиш. Але я прийняв рішення і підписую Указ про те, що з 2018 року ми оголошуємо десятиліття української мови і робимо все можливе для того, щоби мову захистити. Бо головне, що тримає націю, що забезпечує її розвиток — є українська мова“, — сказав Президент України під час підписання Указу.

Указ розроблено з метою забезпечення додержання конституційних гарантій щодо всебічного розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя на всій території України, посилення її консолідуючої ролі в українському суспільстві як засобу зміцнення державної єдності, ураховуючи необхідність захисту національного мовно-культурного та мовно-інформаційного простору, підтримки розвитку національної культури, заохочення процесів її інтеграції у європейський та світовий культурний простір.

Указом передбачено затвердження цільової програми на 2018—2028 роки, спрямованої на забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя, створення єдиного культурного простору України та збереження цілісності культури.

Також йдеться про створення умов для забезпечення реалізації громадянами права на одержання інформації українською мовою, в тому числі через друковані засоби масової інформації, рекламу тощо.

Водночас Президент запевнив, що дбатиме про збереження прав національних меншин України.

— „Як Голова Держави і як активний учасник процесу розбудови української політичної нації я мушу дбати і дбаю про те, щоб законодавчі ініціативи залишали широкий простір для реалізації прав тих громадян, чиєю мовою спілкування стала кримськотатарська, російська, грецька, румунська, болгарська, польська. Але українську мову ми всі разом будемо захищати. Це наше пріоритетне завдання“, — наголосив Петро Порошенко.

Петро Порошенко також нагадав про кроки, які вже були здійснені задля підтримки української мови. Зокрема, про запровадження мовних квот на радіо і телебаченні. На переконання Президента це сприяло популяризації української мови, про що свідчить і збільшення накладів друку книжок саме українською.

— „В світі чимало мов, якими спілкуються в багатьох країнах. Але хочу наголосити, що про нашу українську мову можемо подбати лише ми з вами. І ми точно подбаємо“, — додав Голова Держави.

З 2018 року ми оголошуємо десятиліття української мови

З 2018 року ми оголошуємо десятиліття української мови!Підписую указ «Про невідкладні заходи щодо зміцнення державного статусу української мови та сприяння створенню єдиного культурного простору України». Мова – це головне, що тримає націю, що забезпечує її розвиток. Копію цього указу я залишаю у Ямницькому ліцеї на Івано-Франківщині, щоб ми завжди пам’ятали цей історичний момент.

Опубліковано Петром Порошенком 31 травня 2018 р.

 
Указ оприлюднено на Офіційному сайті Президента України.
 

© Офіційний сайт Президента України

2 коментарі до “Десятиліття української мови

  1. Сповіщення: Метастази “русскаґо міра” поширюються – ПОРОХІВНИЦЯ

  2. Сповіщення: „Армія! Мова! Віра!“ — головні цілі ворогів України – ПОРОХІВНИЦЯ

Коментарі закриті.