Алан Т’юрінґ — трагічна доля Генія

Алан Т'юрінґ — трагічна доля Генія

 
23.VI.1912 народився Алан Ма́тісон Т'юрінґ — англійський математик, логік і криптограф, дослідник штучного інтелекту, батько ІТ — інформаційних технологій, без яких не було би ні комп'ютерів, ні Інтернету.
Під час ІІ Світової війни Алан Т'юрінґ розгадав секретний код "Еніґми" — шифрувальної машини Третього Райху.
Значною мірою саме Алан Т'юрінґ врятував Велику Британію під час нацистських бомбардувань.
Прем'єр Великої Британії сер Вінстон Чьорчілль назвав його рятівником Британії і "головним здобувачем перемоги над Гітлером"...
Після війни гомофобне британське суспільство "віддячило" Алана Т'юрінґа арештом "за гомосексуалізм", вироком "хімічної кастрації" і доведенням до суїциду...
Все, чим зараз користуються гомофоби — інформаційні технології, ІТ-індустрія, що ґрунтується на дослідах Алана Т'юрінґа, комп'ютери, ноутбуки, смартфони, ґаджети, Інтернет — це і є найяскравіша "пропаґанда ґомасєксуалізьма"!

 

ДОВІДКА
✔ Алан Метісон Т'юрінґ (Alan Mathison Turing)
[23 червня 1912 — 7 червня 1954]
Fнглійський математик, логік, криптограф, що зробив істотний вплив на розвиток інформатики. Кавалер Ордена Британської імперії (1945). Запропонована ним в 1936 році абстрактна обчислювальна «Машина Т'юрінґ» дозволила формалізувати поняття алгоритму і до сих пір використовується в безлічі теоретичних і практичних досліджень.

ІІ Світова війна

У 1939 році британське військова відомство поставило перед Т'юрінґом завдання розгадати секретний код "Еніґми" — спеціального пристрою, який використовувався для шифровки радіоґрам в "Кріґсмаріне" (військово-морському флоті Третього Райху) і "Люфтваффе" (повітряні збройні сили Третього Райху). Британська розвідка роздобула цей пристрій, але розшифрувати перехоплені радіограми нацистів не вдавалося.
Алан Т'юрінґ захоплювався шахами і як один з кращих шахматистів Британії, отримав запрошення в американсько-британську групу в секретному інституті в Блетчлі-парку — британському криптографическом центрі
Нацисти вважали "Еніґму" неприступною. Для розгадки шрифту Т'юрінґу потрібно було знайти правильну комбінацію зі 129 трильйонів можливих поєднань літер! Проте, математику вже через півроку вдалося зламати код "Еніґми". Він розробив пристрій, яке дозволяівчитати практично всі повідомлення "Люфтваффе", а потім зашифровані ще складніші радіограми нацистських підводників "Кріґсмаріне". Це багато в чому визначило успіх британського флоту.

Шахи, крос і контррозвідка

По завершенні ІІ Світової війни заслуги Алана Т'юрінґа були гідно оцінені: після розгрому Третього Райху він отримав Орден Британської Імперії, його включили в наукову групу, яка займалася створенням британської ЕОМ.
У 1945 році Алан Т'юрінґ очолив проект створення комп'ютера ACE (Automatic Computing Engine), а в 1948 році Т'юрінґ став працювати з «МАДАМ» (Manchester Automatic DigitAl Machine), комп'ютером з найбільшою пам'яттю у світі на той час. Роботи Алана зі спорудження перших ЕОМ і розвитку методів програмування мали неоціненну важливість, давши основу більшості досліджень у галузі штучного інтелекту. Він вважав, що комп'ютери, врешті-решт, зможуть мислити як людина, і запропонував просту перевірку, відому як тест Т'юрінґа, що оцінює здатність машини мислити: поговорити з ЕОМ, і хай вона переконає вас, що вона — людина.
У 1951 році в Манчестері почав працювати один з перших в світі комп'ютерів. Розробкою програмного забезпечення для нього займався саме Т'юрінґ. Тоді він, до речі, написав першу шахову програму для ЕОМ, точніше, її алгоритм, тому що комп'ютера, здатного застосувати цю програму, тоді ще не існувало.
Крім роботи в університеті, Т'юрінґ продовжував співпрацювати і з криптографічним центром. Тільки тепер він займався вже шифрами совєтської резидентури в Англії. У 1951 році він був обраний членом Королівського наукового товариства.
Окрім наукової роботи Алан був затятим спортсменом.
Шахи були не єдиним хобі Т'юрінґа — він займався бігом, кросом по пересіченій місцевості. У 1947 році на Всеанглійському марафоні він зайняв почесне п'яте місце, пройшов кваліфікацію на участь в Олімпійських Іграх-1948.

Будинок, в якому знаходилась оселя Алана Т'юрінґа

Судиліще і суїцид

Все звалилося буквально в один день...
У 1952 році оселю Т'юрінґ обікрали. В ході розслідування з'ясувалося, що це зробив один з друзів його коханця.
Взагалі-то, Алан Т'юрінґ вів аскетичний і усамітнений стиль життя, у нього не було бойфренда чи подруги, він жив один і присвячував себе тільки науці. Але інколи зустрічався з хлопцями, потайки, бо в ті часи в Британії діяв суворий "закон проти гомосексуалізму". Знайомство з 20-річним хлопцем з сусіднього кварталу переросло у швидкоплинне захоплення, після другої зустрічі хлопець завітав до Алана додому на ніч, а другого дня після цього цей хлопець зі своїм товаришем обікрав оселю Т'юрінґа. Алан звернувся до поліції та чесно розповів про свого нового знайомого...
Вибухнув скандал. Замість арешту крадіїв, заарештований був той, кого обікрали — Алан Т'юрінґ, звинувачений у "непристойності, збоченні та гомосексуалізмі"... В результаті Т'юрінґу самому довелося постати перед судом. 31.ІІІ.1953 був винесений вирок: або два роки в'язниці, або "гормональна терапія, ін'єкції естрогену для лікування гомосексуалізму" (що фактично було формою хімічної кастрації). Т'юрінґ обрав "терапію і лікування"...

Його відсторонили від роботи з шифрами, позбавили допуску до секретних матеріалів, хотіли звільнити з Манчестерського університету, але колеги взяли його на поруки. Втім, в університеті він майже не з'являвся...
Вчений до 1954 року прожив на самоті, з будинку практично не виходив, ні з ким не спілкувався, граючи в свою власну гру "Безлюдний острів", яка полягала в отриманні різноманітних хімічних речовин з популярних продуктів. Він шукав вихід...
Стрункий спортсмен Алан Т'юрінґ за рік "хіміотерапії" перетворився на валькуватого та змученого змарнілого чоловіка, і зрештою, знайшов лише один вихід — яблуко з ціаністим калієм...
7 червня 1954 року 41-річний Алан Т'юрінґ був знайдений мертвим в своєму будинку. Він вдався до суїциду, отруївшись ціанистим калієм. Т'юрінґ відтворив сцену з мультфільму Волта Діснея «Білосніжка» 1937 року — улюбленої казки вченого, і саме тому вколов розчин ціаніду в яблуко. Надкусивши його, він помер...

Посмерття

Ім'я Алана Т'юрінґа у Великій Британії було широко і скандально відоме. Відомий, як блискучий вчений, і скандал через "гомосексуалізм". Лише після його загибелі дізналися, за що він був удостоєний Ордена Британської Імперії.

Подейкують також, що саме надкушене яблуко, знайдене на нічному столику Т'юрінґа, стало "прообразом" лоґотипу знаменитої комп'ютерної фірми «Apple», співзасновником якої є етнічний Українець Стів Возняк. Навіть якщо це всього лише легенда, вона показує, як високо цінується в комп'ютерному світі Алан Т'юрінґ.

Якби гомофобне суспільство не зацькувало Великого Вченого — скільки б ще встиг і зміг би створити Алан Т'юрінґ? Наскільки більш розвиненими були б сьогодні інформаційні технології! Цілком ймовірно, що світ міг би почати користуватися комп'ютерами та Інтернетом років на двадцять раніше...
Банальна гомофобія та аґресія невігласів затримали розвиток ІТ-технологій на півстоліття! Інтернет міг би з'явитись ще наприкінці 1950-х нехай на початку 1970-х навіть, але "поборники сімейних цінностей" дуже переймались, спить з чоловіками Алан Т'юрінґ чи не спить...
Гомофобія — ось найнебезпечніша хвороба людства!
Гомофобія гальмує прогрес і розвиток людства...
Гомофобія вбиває...

Провину перед Великим Вченим Британія визнала лише у ХХІ столітті...
У 2002 році Алан Т'юрінґ був визнаний "одним з 100 найбільших британців в історії". При цьому, звинувачення "в розпусті і гомосексуалізмі" все ще не були зняті, хоча в Британії вже була частково легалізована гомосексуальність.
У 2009 році прем'єр-міністр Великої Британії Ґордон Браун офіційно попросив вибачення за те, що тодішня британська влада засудила померлого 55 років тому математика Алана Т'юрінґа до примусового лікування від гомосексуальності. У Т'юрінґа не залишилося живих родичів, тому вибачення мало символічний характер. У повідомленні Браун називає математика однією з найвідоміших жертв гомофобії у Великій Британії. Але британська феміда все одно не зняла огидні звинувачення.
2012 року більше 21 тисячі осіб підписали електронну петицію на користь помилування Т'юрінґа на сайті канцелярії британського прем'єр-міністра, однак парламент Великої Британії відмовився помилувати засудженого. Парламентарі висловлювали жаль через вирок, але наголошували, що рішення суду ґрунтувалося на законах, які діяли в той час.
24 грудня 2013 року, після чергової громадської кампанії з вимогою помилування, в якій брали участь багато видатних вчених та громадських діячів, в тому числі фізик Стівен Гокінґ, королева Великої Британії Єлизавета II скористалася королівською прерогативою помилування (Royal Prerogative of Mercy), яке є вкрай рідкісним явищем у країні, і посмертно помилувала Алана Т'юрінґа, засудженого за 59 років до того за гомосексуальність.

Ще раз хочеться нагадати нашим пост-совєтським "блюдунам моралі".
Все, чим зараз користуються гомофоби — інформаційні технології, ІТ-індустрія, що ґрунтується на дослідах Алана Т'юрінґа, комп'ютери, ноутбуки, смартфони, ґаджети, Інтернет — це і є найяскравіша "пропаґанда ґомасєксуалізьма"!
Це створив ґей! Не торкайтесь до цих речей, бо ще "заразітєсь ґомасєксуалізьмой"!
Дикуни й невігласи!

© «Порохівниця»
2018.VI.23
℗ Dem'än Dzüba