Проповідь душпастиря Назарія на захист прав ЛҐБТ

Проповідь душпастиря Назарія на захист прав ЛҐБТ

 
Панотець Назарій — душпастир Української Греко-Католицької Церкви (УГКЦ), Єпархії святого Володимира Великого у Парижі для Українців греко–католиків у Франції, Бельгії, Нідерландах, Люксембурзі та Швайцарії, синкел (вікарій єпископа) у справах духовенства Швайцарської Конфедерації, парох УГКЦ в Женеві, Цюриху і Лозані. (Реквізити о.Назарія на сайті УГКЦ)
Мудра проповідь панотця Назарія на захист прав ЛҐБТ-спільноти сколихнула український сеґмент Інтернету.
До уваги вельмишановного панства пропонується проповідь не фарисейська, а справжнього служителя Христа і Його Католицької Церкви.

 

о. Назарій ЗАТОРСЬКИЙ

«ПОСТ НА ЗАХИСТ ГЕЙ-ПАРАДУ»

Не хотів писати цей пост, бо думав, що "Марш рівности" в Києві це подія одного дня. Але оскільки "празник" у фейсбуці все триває, то поки ще не минуло те "попразднество", докину пару думок.

1. Кожен громадянин України має ті самі права і свободи, серед яких є право на свободу зібрань і демонстрацій.
Тому ґеї мають таке саме право ходити з демонстраціями (в даному випадку — з гей-парадом), як і ми, греко-католики. А бажання щось комусь "запрєщать і нє пущать" — відрижка тоталітарного мислення (не плутати з універсальністю євангельської проповіді!). І оскільки я надто дорожу нашим правом проводити публічні хресні дороги, вервиці та прощі, то я зроблю все, щоб і ґеї могли проводити свої масові заходи, бо це запорука того, що й нам ніхто не зможе заборонити проводити наші (під тим приводом, що ми пропагуємо унію і т.п.). Бо сьогодні ґеї, завтра євреї, а післязавтра уніяти (якщо хтось забув, ми теж в Україні меншість). Це основи функціонування громадянського суспільства і той, хто їх підриває, ламає демократичний лад в Україні більше, ніж Путін із його агресією й агентурою. Словом, дорогі співхристияни, засвойте, нарешті, Христову заповідь: «усе, чого тільки бажаєте, щоб чинили вам люди, те саме чиніть їм і ви» (Мт. 7, 12).

2. "Але ж то гріх!"
Можливо. Але навіть Господь Бог не обмежив людську волю, хоча міг просто зробити її нездатною схилитися до гріха. Навіть знаючи, що Адам переступить Його заповідь, Бог не оточує дерево з забороненим плодом легіоном ангелів із полум’яними мечами, а залишає Адамові свободу вибору.
Ви ж, дорогі мої, вважаєте себе кращими за Бога, намагаючись НАВ’ЯЗАТИ комусь власні переконання та ЗМУСИТИ до праведного життя, навіть попри свідомий вибір певної людини.
Свобода волі дана БОГОМ!
Ви хочете відібрати те, що Сам Бог не відбирає навіть у найбільшого грішника? Наше діло свідчити про Божу любов і запрошувати до віри та праведного життя, а не намагатися нав’язати їх цілому суспільству силою. Бо сьогодні ми заборонимо ґей-парад, завтра почнемо ґеїв переслідувати, а післязавтра перейдемо до каменування перелюбниць (бо то ж теж гріх!).
Христос не кинув каменем (Ів. 8, 7), а ви тут у фейсбуці вже цілу піраміду накидали.

3. "Образ ворога"
І тут ми переходимо до глибинної причини того, чому християни та взагалі віруючі люди так легко кидаються на ґеїв: для духовенства це чудовий "образ ворога", який, як відомо, є найпростішим засобом консолідації "своїх", підняття власного авторитету й покращення іміджу. А для пастви — нагода спроектувати власні гріхи на інших.
Звісно, простіше боротися з людьми, із зовнішніми ворогами, ніж із власними пристрастями. Бо ж внутрішню боротьбу з гріхом та спокусами в стрічку на фейсбуці не поставиш і "вподобайок", поширень і коментарів не назбираєш. Звичайно — це ж ґеї: "розпусники, безбожники, винуватці всіх сімейних проблем, причина масових розлучень" і т.д., а ми всі білі та пухнасті, ні на кого з пожаданням в житті не дивилися і порнографії в очі не бачили (Мт. 5, 28).
Кому ще не ясно – читайте Рене Жірара «Насилля і священне».

4. "Пропаґанда ґомосєксуалізма"
Тези про "пропаганду гомосексуалізму" та про його протиприродність є взаємовиключними. Бо або гомосексуальність є частиною природного діапазону, тоді є сенс її пропагувати, або вона є протиприродною, але тоді, скільки її не пропагуй, все одно дістанеш дулю. Бо жаба не може літати, орел плавати, а людина, скільки б не махала руками, не злетить, попри всі зусилля пропаганди. Зрештою, пропагувати можна ідеологію, а сексуальне збудження викликається неконтрольованим викидом гормонів, які приводяться в дію не пропагандою, а чимось іншим. Тому скільки хлопові корову не показуй, у нього викиду гормонів не буде і просто "не встане" на неї, якщо він не зоофіл. Те саме й тут. З іншого боку, якщо гомосексуальність природна, то чого стільки крику з приводу пропаганди природного стану речей? Дорогі співбрати, визначтеся нарешті з вашою позицією. Чи у вас, як у россійських пропаґандонів із приводу збиття МН-17: 100 взаємовиключних версій і всі правдиві?

5. "Сьогодні дозволять геям, а завтра педофілам і зоофілам!"
Особливо лицемірно звучить ця теза в устах духовенства. Лицемірно, бо всі знають про таку річ, як здатність до вживання розуму та свобідної волі, яка властива дорослим, але невластива тваринами і лише частково властива дітям (через що їх не з першого року життя вінчають, сповідають або запроторюють у тюрму). Бо до вживання розуму та свобідного волевиявлення людина ДОРОСТАЄ! Тому ставити в один ряд педофілію і зоофілію з одного боку і гомосексуальність із іншого — це порівнювати тепле з мокрим. Як казав наш покійний професор з метафізики о. Михайло Пришляк: "Но, вживай розуму!"
Тварина не може опертися ґвалтуванню з боку людини, і дитина не завжди може сказати "ні!" і не завжди усвідомлює, що з нею роблять. Тому ці злочини караються згідно Кримінального кодексу. А от вільний вибір двох дорослих людей, які дійшли до повноліття, самоусвідомлення та вживання свобідної волі (і який не зачіпає прав іншої людини) — це їхнє право, і як би декому не хотілося залізти до ґеїв у ліжко чи в ґей-парад, скажіть собі: "Зась!"

6. "Загроза сімейним цінностям"
Особливо вражає здатність деяких людей представити ґеїв як головну загрозу сім’ї. Я особисто тут логіки не бачу, бо вже самим фактом, що ґеї добиваються права на одруження, вони якраз підкреслюють цінність сім’ї (адже трахатися їм і тепер ніхто не заважає). А що стосується загроз, то сім’ї в 99% не через ґеїв розлучаються. Загрозу для сім’ї становлять інші речі. Алкоголізм руйнує сім’ї! Егоїзм самих одружених руйнує сім’ї! Аборти руйнують сім’ї та буквально вбивають наших дітей!
І до слова: ГЕЇ АБОРТІВ НЕ РОБЛЯТЬ!

7. "Я хвилююся не за себе, а за дітей!"
Тоді не водіть їх на ґей-парад! І перестаньте постити про це в фейсбуці, який читають ваші діти! Бо за вашими криками про ґей-парад інших новин не видно, ніби в Україні більше проблем нема.
У нас війна йде! І якщо хтось забув, ця війна почалася через намагання Українців побудувати демократичну державу, а не тоталітарного близнюка Россії.
Зрештою, ці ваші постійні крики про ґей-парад сильно нагадують історію з патерика, де двоє монахів ішли кудись і підійшли до річки, на березі якої стояла жінка, боячись перейти через прудку течію. Тоді один монах узяв її на руки і переніс. Дві години після цього його супутник йому сказав: "Як ти міг таке зробити?! Це ж суперечить монашим правилам!" На що перший монах йому відказав: "Я її переніс і поставив, а ти її несеш у своєму серці вже ось дві години!"
Тож перестаньте нарешті носитися з тим ґей-парадом! Або задумайтеся і дайте собі самому (самій) чесну відповідь, чому ви стільки про це думаєте.

І замість післямови. Вся ця істерія довкола ґеїв виглядає настільки ірраціональною, що коли її поширюють ніби розумні, вчені люди, то закрадається думка, що або вони так борються із власною тінню, намагаючись переконати самих себе та інших, що "вони не такі", або вони просто лукавлять і тупо "ловлять хайп", піднімаючи свій рейтинг і покращуючи свій імідж.
При цьому я чудово розумію, що цим своїм постом мій імідж в очах багатьох людей зіпсую і точно зіпсую свою церковну кар’єру.
Але, як казав Аристотель: "Платон мій друг, та істина дорожча!"
Іноді ти просто змушений робити такі непопулярні кроки, щоб залишитися другом Того, Хто Сам є Істиною.
Амінь.

© о. Назарій ЗАТОРСЬКИЙ
Світлина
© Duane Michals 1984 — „Salvation“ by Duane Michals

P.S.: післямова
"Розпни його! Розпни!"

Круг мене дика п'яна зграя,
Запінившися від слини,
Готовить хрест, реве, горлає:
"Розпни його! Розпни, розпни!"
(© П.Карманський)

Від такої проповіді Віра зміцнюється! У вірян зміцнюється Віра в Бога, у атеїстів зміцнюється віра в людство.
Втім, це стосується тих людей, у кого в серцях справжня Віра, хто не перебуває в полоні невігластва і фарисейства.

Ще не встигли влягтись пристрасті після останнього київського Прайду та після науково-освітнього відео на офіційній сторінці Міністра охорони здоров'я України пані Уляни Супрун, аж тут на захист прав ЛҐБТ сміливо виступив панотець Української Греко-Католицької Церкви!
Проповідь панотця Назарія мала ефект вибуху!
Вибух у свідомості свідомих людей...
Вибух аґресії у невігласів...

Вельмишановне панство, бажаєте стати свідками побивання камінням і розпинання Христа?
Тоді почитайте коментарі під дописом отця Назарія! (і ще трішки коментарів у дубль-репості).

З самого ранку 23.VI.2018, коли на очі вперше потрапив пост панотця Назарія зі світлиною „Salvation“ („Порятунок“) Дюана Мішалса, переживши здивування й захват від мудрого слова священника, я, атеїст, із жахом спостерігаю подальшу реакцію нашого суспільства — коли всі ці "глибоко нáбожні віряни" накинулись на душпастиря за те, що святий отець просто показав їм дзеркало і закликав згадати Святе Писання!
Я усвідомлював, що є свідком того самого біблейського розпинання Христа!
Безпорадно спостерігав, як натовп закидував камінням душпастиря і волав "Розпни його! Розпни!"
"І зреклись імені Вчителя свого апостоли Його..." — і позбігались з гнівним осудом деякі "священники"...
"Хто з вас без гріха, нехай перший кине каміння..." — і за якусь годину "віряни" накидали цілу піраміду каміння!..
"Розпни його! Розпни!"

Спостерігати наживо це побиття камінням і розп'яття просто фізично боляче...
Спостерігати наживо це побиття камінням і розп'яття можна буде ще не один день...
Ці показово "нáбожні" та "богомольні" "віряни" ладні живцем закатувати душпастиря лиш за те, що священник закликав їх бути христіянами, слідувати заповідям Святого Письма, на яке кожен з них так завзято посилається, але яке кожен з них не читав ніколи у своєму житті!
Як же страшно від усвідомлення рівня аґресії суспільства...

Символічно також, що саме 23 червня був день народження Алана Т'юрінґа — це батько інформаційних технологій, без якого не було би ні комп'ютерів, ні Інтернету.
Алан Т'юрінґ — англійський математик, логік і криптограф, розгадав секретний код "Еніґми" — шифрувальної машини Третього Райху.
Значною мірою саме Алан Т'юрінґ врятував Велику Британію під час нацистських бомбардувань.
Пізніше британське суспільство "віддячило" йому арештом "за гомосексуалізм", вироком "хімічної кастрації" і доведенням до суїциду...
Стрункий спортсмен Алан Т'юрінґ за рік "хіміотерапії" перетворився на валькуватого та змученого, і зрештою, знайшов лише один вихід — яблуко з цианістим калієм...
Перегляньте при нагоді фільм «Гра в імітацію» («The Imitation Game»), де роль Алана блискуче зіграв Бенедікт Камбербетч.
Більшість з тих, хто сьогодні в Інтернеті через свої ноутбуки та ґаджети пишуть тисячі аґресивних коментарів на адресу гомосексуалів чомусь не бажають відмовитись від користування винаходом ґея Алана Т'юрінґа.
Банальна гомофобія та аґресія невігласів затримали розвиток ІТ-технологій на півстоліття! Інтернет міг би з'явитись ще наприкінці 1950-х, але "поборники сімейних цінностей" дуже переймались, спить з чоловіками Алан Т'юрінґ чи не спить...
Гомофобія — ось найнебезпечніша хвороба людства!
Гомофобія гальмує прогрес і розвиток людства...
Гомофобія вбиває...

Як бачимо, гомофобія намагається знищувати все світле, живе і корисне, вбиваючи талановитих людей за "інаковість", гальмуючи прогрес людства і навіть на священників, які звертаються з проповіддю і закликом до христіянської терпимості, гомофобія вишкірюється справжнім звірячим вишкіром!
"Розпни його! Розпни! Як Христа! В ім'я Христа!"
Так ось як виглядає рафіноване Зло!..

Втім, Темряві, що маскується під німбами "нáбожності", завжди протистоїть справжнє Світло!
Попри неймовірну кількість вкрай збуджених і аґресивних невігласів, все ж, величезна кількість людей стали на підтримку панотця Назарія! Це і колеги священнослужителі УГКЦ, це і віряни та парафіяни Єпархії УГКЦ, в якій служить панотець Назарій, це і звичайні користувачі Інтернет-мережі, як гомосексуальні, так і гетеросексуальні. Величезна кількість вдячних коментарів, слів підтримки, величезна кількість репостів зі словами подяки...

Варто зазначити, що Єпархія святого Володимира Великого Української Греко-Католицької Церкви в Європі — найпрогресивніша серед єпархій УГКЦ, нею керує Єпископ Борис Ґудзяк — голова єпархії святого Володимира Великого в Парижі для Українців візантійського обряду у Франції, країнах Бенілюксу та Швайцарії, президент Українського католицького університету, належить до куреня "Орден Хрестоносців" Національної скаутської організації України «Пласт».
Не дивно, що ця Єпархія така прогресивна — Єпископ з «Пласту»!
Не дивно, що таку прогресивну проповідь виголосив вікарій Єпископа, панотець Назарій.
При цьому, панотець Назарій, перед публікацією цієї сміливої проповіді, попросив Єпископа Бориса Ґудзяка про звільнення від обов'язків вікарія, щоби не скомпроментувати Єпархію своїм хоробрим вчинком. Наразі, це прохання панотця Назарія не отримало відповіді від Єпископа. Проте, немає сумніву, що пластун і Єпископ Борис Ґудзяк схвально та позитивно поставиться до справжньої людяної проповіді в соцмережі, якою було закликано до порозуміння та христіянської терпимості. І наскільки мені відомо, на підтримку панотця Назарія виступили деякі колеги по Єпархії, зокрема, парох парафії УГКЦ в Брюсселі.
Будемо сподіватись, що відбудеться торжество Справедливості та Істини.

На жаль, сподівання не справдились...
ЄПАРХІЯ ЗРЕКЛАСЬ ВІД СВОГО ПАНОТЦЯ
Як це по-христіянські!
Заява Єпархії Св.Володимира, в якій служить панотець Назарій.
Я, атеїст, вчора було повірив, що в Україні нарешті є справжня церква, яка не судить людей, а є милосердною.
Але засліплена гомофобією УГКЦ навіть власного пастора зреклась після його людяної проповіді, якою панотець Назарій закликав до терпимості людей один до одного. Хоча, навіть Папа Римський Франциск закликав до милосердя щодо гомосексуалів. Але церквам видніше, церкви керуються не милосердям, а ненавистю...
Ніколи, ніколи в житті не буду вірити церквам. Жодній!
Ви проти людства, немає Бога в жодній церкві...
Немає...

Україні ще довго торувати шлях до Цивілізованого Світу...
В Канаді, США і Європі католицькі храми вже не соромляться встановлювати у себе Райдужний Прапор Волі і приймати ЛҐБТ-спільноту. Папа Римський Франциск заявив ще у 2013 році, що гомосексуальних людей не треба засуджувати чи принижувати і вони мають влитися в суспільство.

„Хто я такий, щоб засуджувати ґеїв?“
Папа Римський Франциск

Якби Божа воля — всі були б гетеросексуальні, чи не так?
В Євангелії від Матвія (гол. 7, 1-2 ст.) сказано:

„Не судіть, та не судимі будете, бо яким судом судите, таким будете судимі; і якою мірою міряєте, такою і вам будуть міряти.“

То хто такі всі ці "нáбожні" фарисеї, котрі натовпом накинулись на панотця Назарія?

Як Українець, український націоналіст і націонал-державник та, зрештою, як ґей і атеїст, ґречно дякую Вам, панотець Назарій, за цю проповідь. Ви навіть не уявляєте, яке значення для гомосексуальних людей, вірян і атеїстів, має ця підтримка з боку душпастиря Української Греко-Католицької Церкви!

Істина і Світло отримають перемогу над Темрявою.
Райдуга з нами і Небо за нас!

З повагою
Дмитро Дзюба
2018.VI.23
© «Порохівниця»

P.P.S.:
...В офісі цього дня відчувалось помітне роздратування. Попри те, що цієї суботи в кімнаті редакції знаходилось всього двоє, повітря було наче наелектризоване. Редактор за монітором свого комп'ютера нервово бив по клавіатурі та, судячи з усього, це була не робота над редакторською колонкою.
Юний стажер Степан у своєму куточку коло вікна тихенько працював над макетом.
У редактора, схоже, увірвався терпець:
— Ну капєц! Только ж улєґлось с іх ґєй-парадом, так Супрун відюху запіліла про ґомосятіну, там нє успєло улєґтісь бурлєніє, так свящєннік діЯспоры паддєржал ґоміков! Чё за нах? Доколє?!? Моя б воля, я б підаров мачіл!..
Юнак в іншому кутку кімнати ще глибше сховався за монітор...
Аж раптом на столі юнака задзвонив мобільник. Рінґтоном зазвучала композиція ірландця Хозієра — „Take me to the church“...
— Оба-на! А-абалдєнная тєма у тєбя на рінґтонє, Стёпа! Абажаю! С утра па васкрєсєньям єё дома врубаю! Вот уже лєт пять єй, да? Ух, проніцатєльная! Чё-то про церковь там... Кстаті, а чём пєсня-то?

♪ II► Hozier — „Take me to the church“