✠ Парад Незалежності України 2018 — „Марш нової армії“

✠ Парад Незалежності України 2018 —
„Марш нової армії“

 
У Києві на Хрещатику і Майдані Незалежності з нагоди 27-річчя відновлення Незалежності України і 100-річчя Незалежності України проведено урочистий військовий парад під назвою „Марш нової армії“.
„Зродились ми великої години...“ — цими словами Славня ОУН, „Маршу Українських Націоналістів“, Верховний Головнокомандувач і Президент України Петро Порошенко відкрив „Марш нової армії“ — урочистий військовий Парад Незалежності України 2018 року.
„Слава Україні! Героям слава!“ — лунало неодноразово над Майданом!..

 

II► Парад Незалежності України 2018 — „Марш нової армії“ — UA:Перший

У День відновлення Незалежності України 24 серпня 2018 року Президент України і Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України Петро Порошенко прийняв урочистий Парад військ „Марш нової армії“, який пройшов центральною вулицею Києва.

Це був один із найвидовищніших і наймасштабніших за останні п'ять років військовий парад до Дня Незалежності України, в якому взяли участь 4,5 тисячі вояків і 250 одиниць техніки.
По Хрещатику й Майдану Незалежності маршем пройшла наша оновлена, “десовєтизована” професійна армія — нова армія України — близько 4,5 тисячі військовослужбовців — підрозділи різних видів та родів військ ЗСУ, а також зведена колона ветеранів АТО.

Парад Незалежності відкривали репліки бойових прапорів доби Визвольних Змагань — це прапори 3-ї Залізної стрілецької дивізії УНР; 1-го Українського Запорозького полку; 2-го Запорозького піхотного полку; Українського полку імені Богдана Хмельницького..
Таким чином було вшановано 100-річчя Незалежності України і проголошення Української Народньої Республіки.
І саме таким чином було підкреслено правонаступництво України від проголошеної 100 років тому Соборної України.

Парад, як і належить, містив цілу низку необхідних меседжів.
На параді вперше пролунало як частина офіційної церемонії військове вітання „Слава Україні! Героям слава!“
В України є сильна, значною мірою “десовєтизована” професійна армія та нові озброєння вітчизняного виробництва, всі разом вони здатні стримувати россійську аґресію. Україна проситься під парасольку НАТО і водночас пропонує підсилити собою східний фланг Альянсу. Основні стратегічні партнери України — Сполучені Штати Америки, Канада, Велика Британія, які надають допомогу як інструкторами, так і оборонною та летальною зброєю...

Ще нещодавно, до ЄвроМайдану і Революції Гідності, будь-які військові паради формально незалежної України були лише жалюгідною копією московських військових "побєдобєсних" парадів: однотиповий, з совєтською символікою, з кремлівською пропаґандою.
Нині ж військові паради стали одним з символів нової України, вже по-справжньому Незалежної України!

„Зродились ми великої години...“

...Рано вранці цього урочистого дня в Соборі Святої Софії та інших храмах Києва відбувся міжконфесійний молебень за Україну. Після цього Верховний Головнокомандувач і Президент України Петро Порошенко разом з дружиною, Першою Пані Мариною Порошенко взяли участь у церемонії покладання квітів до пам'ятників Тарасу Шевченку та Михайлу Грушевському, а також вшануванні пам'яті героїв Небесної Сотні на Алеї Героїв Небесної Сотні.

Почалися урочистості з виносу і підняття на Майдані Державного Прапора України.
Державний Прапор України це символ Держави і Нації, відтак, не годиться прапороносцям мати при собі зброю окупантів, від котрих борониться наша Держава.
Як і обіцяла робоча група волонтерів-істориків „Нове Військо“, прапороносці з президентського полку крокували з українськими шаблями замість совєтських шашок зразка 1940 року.

Це була далеко не остання новація з царини зовнішньої “десовєтизації” та модернізації вигляду ЗСУ, яку “пробили” “під парад-2018” учасники групи „Нове військо” Віталій Гайдукевич, Василь Павлов, Олексій Руденко, Ярослав Тинченко, Ярослав Павлишенець, Олексій і Тетяна Сопіни та інші.

Привітання „Слава Україні! Героям слава!“ неодноразово лунало над Майданом цього урочистого ранку.
Верховний Головнокомандувач і Президент України Петро Порошенко у своєму виступі ще раз згадав, що від цього вітання “ми почуваємо колосальне піднесення, а наших ворогів корчить, як чортів від ладану”.
“Настав час надати йому силу закону. Ось чому подаю до Верховної Ради законопроект про зміни до військових статутів, згідно якого це гасло стане головним вітанням у Збройних силах України“, – заявив Петро Порошенко.
Відповідні зміни до статутів Збройних Сил України за поданням Верховного Головнокомандувача і Президента України заплановано прийняти на рівні Верховної Ради у вересні цього року.

А відкрили парад – одразу після богунівців-барабанщиків – як і було обіцяно, чотири реконструйовані бойові прапори військових підрозділів УНР.

Почесні найменування

На параді 24 серпня нарешті прояснила ситуація з присвоєнням військовим підрозділам почесних найменувань – адже деякі назви “висіли” ще з минулого року.
Верховний Головнокомандувач і Президент України Петро Порошенко підписав відповідні укази і на Майдані вручив нові бойові прапори командирам найменованих військових частин:

✠ 3-й окремий полк спеціального призначення ССО ЗСУ — імені князя Святослава Хороброго;
✠ 15-та бригада транспортної авіації ПС ЗСУ — імені авіаконструктора Олега Антонова;
✠ 30-та окрема механізована бригада ЗСУ — імені князя Костянтина Острозького;
✠ 55-та окрема артилерійська бригада ЗСУ — “Запорізька Січ”;
✠ 56-та окрема мотопіхотна бригада ЗСУ — Маріупольська;
✠ 93-тя окрема механізована бригада ЗСУ — “Холодний Яр”;
✠ 406-та окрема артилерійська бригада ЗСУ — імені генерал-хорунжого Олексія Алмазова;
✠ 21-ша окрема бригада охорони громадського порядку Нацгвардії — імені Петра Калнишевського;
✠ 3-й прикордонний загін Східного регіонального управління ДПСУ — імені Героя України полковника Євгенія Пікуса;
✠ 27-й прикордонний загін Західного регіонального управління ДПСУ — імені героїв Карпатської Січі;
✠ 31-й прикордонний загін Західного регіонального управління ДПСУ — імені генерал-хорунжого Олександра Пилькевича.

Нагороди, звання, пам’ять

Уже традиційно під час урочистого шикування на параді в День Незалежності Верховний Головнокомандувач і Президент України Петро Порошенко вручив зірки “Герой України”.

Так, Верховний Головнокомандувач надав звання Герой України лейтенанту Олегу Довгому (посмертно).
Орден із рук Петра Порошенка отримали батьки загиблого офіцера Валентина Петрівна та Іван Іванович Довгі.

У прес-службі президента повідомили, що військовий з 2014 року виконував бойові завданні в зоні проведення АТО, зокрема в районі населеного пункту Чорнухине, керував взводним опорним пунктом в районі Дебальцевого. 31 січня 2015 року бойовики пішли в атаку на Чорнухине. По ВОПу Довгого, офіцера 15 огпб, били “Градом”, мінометом, наступаючи танками й піхотою.
У ближньому бою було поранено трьох військових. 22-річний лейтенант Довгий на собі витягнув тяжкопораненого бійця із позиції, що прострілювалася. Надалі сам отримав поранення, однак від евакуації відмовився і продовжував керувати підлеглими.
Олег загинув унаслідок прямого влучання в укриття снаряда РСЗВ БМ-21 “Град”
Позиції взводного опорного пункту вдалося утримати, противник не прорвався.

Особисто звання Герой України та орден “Золота зірка” на Майдані отримав лейтенант Володимир Соснін із 95 оабр.

У червні 2014 року поблизу села Селезнівка на Луганщині в ході бою 27 військовослужбовців отримали поранення різних ступенів тяжкості, перебували під шквальним вогнем окупантів та не могли самостійно залишити місце бою. Офіцер-десантник, ризикуючи власним життям, особисто провів евакуацію особового складу з поля бою та надання медичної допомоги.
27 липня 2014 року в бою під містом Торез Донецької області Соснін отримав поранення, однак продовжив керувати підрозділом. А через два дні штурмова група Сосніна була серед підрозділів, які здобували Савур-Могилу.

Соснін – заступник командира десантно-штурмової роти, інструктор з повітрянодесантної підготовки 13-го окремого аеромобільного батальйону 95-ї окремої десантно-штурмової бригади (Житомир) ДШВ ЗС України.

Колишній командир 128-ї гірсько-піхотної бригади (2014-2017), Герой України (2015) Сергій Шаптала на Майдані отримав із рук президента погони генерал-майора.
Свої головні подвиги на війні 45-річний уродженець Черкащини здійснив у чині полковника. Надалі – начальник штабу оперативного командування “Південь” Сухопутних військ ЗСУ.

Виступ Президента України на урочистому Параді військ „Марш нової армії“

Зродились ми великої години
З пожеж війни і полум’я вогнів.
Плекав нас біль за долю України,
Зростив нас гнів і лють на ворогів.

Це — слова „Маршу нової армії“, який сьогодні уперше пролунає на нашому військовому параді. Створили його на основі легендарної пісні, написаної наприкінці двадцятих років минулого століття. І символізує він нерозривний зв’язок між різними поколіннями борців за свободу Вітчизни.

Воістину великою годиною для нас, Українців, стали останні чотири з половиною роки. Ми пережили неймовірні випробування війною та економічною кризою, що її спричинила россійська аґресія. Від рук ворога полягли тисячі й тисячі Українців — військових та цивільних; чоловіків, жінок, дітей. Нас тестували і на міцність, і на розрив. Намагалися розділити народ і розчленувати країну. Пробували заблокувати наш рух до Європи. Хотіли загнати волелюбний народ назад в осоружне імперське стійло.
Слава Богові і подяка кожному українцю за те, що ми з вами вистояли. І не просто вижили у лихолітті, а й наростили міцні м’язи. Стали сильнішими і впевненішими в собі і власних можливостях. На майбутні роки й десятиліття заклали основу для руху вперед — з чіткими стратегічними орієнтирами на Європейський Союз та НАТО.

Дорогі Українці!
Цей рік особливий тим, що відзначаємо 100-ліття незалежності УНР, проголошеної Четвертим Універсалом Центральної Ради. Наближається і 100 років Акту Злуки, коли УНР та ЗУНР об’єдналися в єдину Соборну Українську Державу. Українська національна революція, визвольні змагання початку минулого століття тривали приблизно чотири роки, але державу тоді втратили. Наші предки не встояли у тій війні з Россією... Так само, як свого часу не встояли наші гетьмани Іван Виговський та Іван Мазепа... Причини були різні, але результат один і той же: довгі роки трагічної залежності від імперії з репресіями, Голодоморами. Зі спробами знищити українську мову і розчинити український народ на неозорих просторах Євразії.

Перед нашим поколінням постало завдання розірвати фатальне історичне коло. Зробити так, щоб українську Незалежність, як раніше, не вимірювали місяцями чи декількома роками. І потім довгими десятиліттями бездержавності не оплакували її втрату. Не аналізували причин чергової поразки. А щоби пишалися перемогами і гордилися успіхами.

За чотири роки війни, яку Россія розв’язала проти України, ми з вами зберегли Державу і зміцнили її. Нація консолідувалася на засадах захисту країни і патріотизму. Ми з вами створили сильну армію. І кропіткою роботою наших дипломатів забезпечили міжнародну політико-дипломатичну підтримку Незалежності України.

І, головне, ми твердо обрали власний шлях розвитку. І не маємо права з нього зійти на догоду зовнішнім ворогами та їх агентам усередині країни.

Перше. Ми розриваємо всі пута, які пов’язують нас з Россійською імперією та Совєтським Союзом. Зробити Незалежність незворотною, Україну — великою та сильною, без жодної перспективи повернення в зону россійського впливу — це головне завдання нашого покоління. Це — завдання суспільства і обраної ним влади.

Друге. Ми, Українці, йдемо своїм шляхом і розуміємо, що насамперед маємо спиратися на власні сили. Використовувати багатства країни в інтересах народу і наступних поколінь. Україна має жорстко захищати свої національні інтереси. Зовнішня допомога для нас все ще важлива, але насамперед маємо допомогти самі собі.

Третє. Конкретними кроками зміцнити Незалежність. Вже понад рік діє безвізовий режим для поїздок Українців до Євросоюзу. Ми невідворотно стаємо частиною європейського простору. Це зміцнює нашу політичну незалежність...

...Інтеграція до європейського та євроатлантичного простору — надійний спосіб забезпечити безпеку, розвиток України та гідні умови життя для людей. Така інтеграція — стовідсоткова гарантія нашої незалежності. Але хочу окремо наголосити - і ми потрібні Європі, бо без нас Євросоюз не стане завершеним і довершеним проектом. Адже цивілізаційна межа сучасної Європи проходить уздовж північно-східного кордону України.
На континенті всі, хто не засліплений россійськими грошима, розуміють, що без незалежної європейської України миру і безпеки в Європі було би менше. Точно менше, а не більше. Без відновлення територіальної цілісності, суверенітету нашої держави всі кордони в Центральній та Східній Європі будуть непевні.

Війна Росії проти України — це частина плану Кремля розвалити Європейський Союз і НАТО. Наші воїни на сході стоять на захисті безпеки і добробуту не лише України, але всієї Європи. Отож, до Євросоюзу і до НАТО ми прямуємо не з порожніми руками. У нас сьогодні — ви будете мати можливість це побачити і переконуєтесь вже чотири роки — одна з найкращих армій континенту. Вона істотно посилить східний фланг НАТО. А навзаєм — ми розраховуємо на гарантії колективної безпеки, які надає Альянс.

Дорогі Українці!
Відтоді, як ви довірили мені посаду Президента України, державний компас впевнено показує на Захід — у бік, протилежний імперії. Його стрілка жодного разу не здригнулася. І запевняю вас, не здригнеться, допоки цей компас знаходиться в моїх руках...

Найнадійнішими гарантами Незалежності України та мирної праці українців є наші воїни: Збройні Сили, Національна гвардія, флот, прикордонники, СБУ, поліція, інші силові структури. Про те, як змінилася українська армія за чотири роки, можна говорити хоч чотири години, є про що. Але ліпше за будь-які слова промовлятимуть зараз впевнена хода героїв, випромінюючий силу рух техніки та озброєнь і майстерність пілотів.
Народна армія сьогодні звітує перед українським народом, а народ пишається своєю армією. Кожний, хто долучився до її розбудови, кожний, хто в 2014 році відправляв смс з грошима, хто кинув рідний дім і поїхав волонтером, військовослужбовці,– кожен по праву хай гордиться власним внеском у зміцнення обороноздатності.

Схилімо голови на згадку про героїв, які віддали свої життя за мирне майбутнє України. Вклонімось кожній українській родині, що втратила чоловіка чи сина, матір чи сестру...
Вічна пам'ять Героям, які полягли в боях за нашу вільну, Незалежну Україну...
Вічна їм слава...

Прошу вшанувати хвилиною мовчання пам'ять українських воїнів і мирних громадян України, які загинули у війні, що розв'язав россійський агресор...
Повік не забудемо, і не пробачимо ніколи...

...Ви щойно чули й бачили, як Міністр оборони вперше в історії вітав учасників параду словами «Слава Україні». Найміцнішими стають ті традиції, які народжуються в народі. Які генеруються народом і людськими серцями, передаються з покоління в покоління. Серед наших символів є не лише Прапор, Герб і Гімн, про які написано в Конституції, але й національне гасло «Слава Україні! Героям слава». Від нього ми почуваємо колосальне піднесення, а наших ворогів корчить як чортів від ладану! Гасло це саме увійшло в наше життя, а тепер настав час надати йому силу закону. Ось чому подаю до Верховної Ради законопроект про зміни до військових статутів, згідно якого це гасло стане головним вітанням у Збройних Силах України.

З двадцять сьомою річницею Незалежності України!
Зі сторіччям відродження української державності!
Слава українському війську!
Слава Збройним Силам України!
Слава українському народу!
Україні – слава!

текст виступу

„Марш нової армії“

„Марш нової армії“ розпочався після промови Верховного Головнокомандувача і Президента України Петра Порошенка.
Деякі джерела називають парад-2018 наймасштабнішим парадом в Україні за останні роки і навіть за всю історію.
У ньому взяли участь 24 зведених парадних розрахунків – 4,5 тисячі українських військовослужбовців (як і торік) та 250 одиниць військової техніки. Напевне, про особливий масштаб можна говорити завдяки участі в параді цілої низки нових зразків озброєнь та прольотів над Хрещатиком армійської авіації – не вперше на парадах, але вперше при Порошенку.

Вперше в параді взяла участь окрема жіноча сотня — Хрещатиком у складі окремої коробки пройшли 120 дівчат-курсанток Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Військового інституту телекомунікації та інформатизації імені Героїв Крут.

Крім бійців і курсантів ЗСУ, у парадних колонах пройшли військовослужбовці резерву ЗСУ – учасники бойових дій, представники Національної гвардії, Держприкордонслужби, Нацполіції, СБУ, ДержНС, більше двох десятків військових оркестрів.

У параді взяли участь партнери і союзники з NATO — 18 іноземних делегацій із різних країн світу, зокрема представники підрозділів із Великої Британії, США, Канади, Литви, Естонії, Польщі, Румунії, Молдови та прапорні групи з Грузії, Латвії, Данії, Польщі і прапороносна група багатонаціональної бригади „ЛитПолУкрбриг“.

Вже вдруге "НАТОвскіє сапоґі топчут кієвскую брусчатку", від чого корчаться на московських болотах.
Хоча ще більше цього року орків корчить корчами від привітання „Слава Україні! Героям слава!“

У складі механізованої колони проїхала як техніка, що вже перебуває на озброєнні українського війська, так і зразки, що лише проходять випробування. Зокрема, на параді було представлено 40 одиниць важкої броньованої техніки, понад 100 одиниць автомобільної техніки і БТР, 30 одиниць артилерійських систем і 30 ракетних комплексів. Також були представлені переносні протитанкові ракетні комплекси, зокрема поставлені із США комплекси ПТРК „Javelin“, які були розміщені на автомобілях. Крім того, Хрещатиком проїхали модернізовані танки Т-64БВ.
Окрім вітчизняної зброї (“Богдана”, “Вільха”, “Верба”, макет “Сапсана”), особливо рельєфно виглядала тема американських союзників.
Глядачі мали змогу вперше на власні очі побачити на Хрещатику довгоочікувану американську зброю знищення – протитанкові ракетні комплекси “Джавелін”.
Так само вперше на параді по Києву проїхали американські контрбатарейні радари на базі "Хаммерів".


Військовий парад в Києві з нагоди 27-ї річниці незалежності України відвідав радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон – рівень нижчий, ніж торік міністр оборони Меттіс, але теж впливовий “яструб”.


Парад Незалежності „Марш нової армії“ відбувся на славу!
Сотні світлин не передадуть того масштабу і тієї урочистості, що була присутня вранці 24 серпня 2018 року на Хрещатику й Майдані Незалежності. І навіть телетрансляція параду не може передати того духу, тої піднесеності, і того відчуття зв'язку поколінь, зв'язку Героїв Визвольних Змагань — І, ІІ і ІІІ Визвольних Змагань — Героїв, які тримають для нас Небо і дивляться на нас звідти...
Країна, яка так впевнено віднаходить себе у минулому матиме велике майбутнє!

„Марш нової армії“
Зродились ми великої години,
З пожеж війни і з полум'я вогнів,
Плекав нас біль по втраті України,
Кормив нас гнів і злість на ворогів.
І ось ідем у бою життєвому
Міцні, тверді, незломні мов граніт,
Бо плач не дав свободи ще нікому,
А хто борець, той здобуває світ.
Не хочемо ні слави, ні заплати.
Заплатою нам радість боротьби!
Солодше нам у бою умирати,
Ніж в путах жити, мов німі раби.
Доволі нам руїни і незгоди:
Не сміє брат на брата йти у бій!
Під синьо-жовтим прапором свободи
З'єднаєм весь великий нарід свій.
Велику правду для усіх єдину,
Наш гордий клич народові несе:
Вітчизні будь ти вірний до загину,
Нам Україна вище понад все!
Веде нас в бій борців упавших слава.
Для нас закон найвищий то наказ:
«Соборна Українська держава —
Міцна й одна від Сяну по Кавказ».

Матеріял укладено з відкритих джерел:
© Президент України
© Верховний Головнокомандувач і Президент України Петро Порошенко
© «UA: Перший» © «UA: Перший»
© «Новинарня» — "Усе про парад-2018"

«День Відновлення Незалежності України і військовий парад 2017»