Джон МакКейн — сенатор Америки і друг України

Джон МакКейн — сенатор Америки і друг України

 

Джон Сідней МакКейн III — сенатор США від Аризони, герой війни у В'єтнамі і справжній друг України, після тривалої боротьби з важким недугом відійшов у Вічність 25 серпня 2018 року в Корнвіллі, штат Аризона...
Справжній Герой Америки, і справжній Герой України...
Таким він запам'ятався Українцям і мільйонам людей в усьому Світі...
Посвята справжньому Воїну...

 

Життєпис Джона МакКейна

Джон Сідней МакКейн III (John Sidney McCain III) народився 29 серпня 1936 року в американській зоні Панамського каналу на військовій базі Коко-Соло. Син і онук адміралів військово-морського флоту США, яких обох теж звали Джон МакКейн (тому у сенатора додаток після прізвища — Третій). Батько сенатора, Джон МакКейн-молодший був командувачем Тихоокеанського флоту США. Дід, МакКейн-старший, командував авіаносцем USS «Ranger» (CV-4) і — до 1944 року — авіаносною групою.
На їх честь названий есмінець USS «John S. McCain» (DDG-56), який став у стрій флоту США в 1999 році.

Джон МакКейн I, Джон МакКейн II і Джон МакКейн III в центрі

Після закінчення середньої школи в Вірджинії Джон МакКейн III продовжив навчання у Військово-Морській Академії США в Аннаполісі. 1958 року, після закінчення академії, у званні енсіна, продовжив льотні навчання та став флотським пілотом у 1960 році.

Джон МакКейн в ранзі лейтенант-командера військово-морської авіації служив у В'єтнамі під час військових дій США в цій країні.
Війна у В'єтнамі (як і попередня в Кореї) — це була чергова гібридна проксі-війна квазідержавного утворення "СССР" проти США і Цивілізованого Світу.
У В'єтнамі Джон МакКейн потрапив в полон, і провів там п'ять з половиною років (1967—1973).
Весною 1967 „Форрестол“ був переведений на Тихий океан для участі в операції „Обертальний грім“. Джон МакКейн, як і його колеги, висловлював невдоволення тим, що список цілей був обмежений, відтак їх доводилось вражати багато разів, при цьому без гарантій того, що саме ці цілі були вагомими для перемоги у війні. До того ж, американським льотчикам прийшлося долати совєтську систему протиповітряної оборони (ППО) — Кремль щедро поставляв зброю в'єтнамським коммуністам, а совєтські "іхтамнєты" були інструкторами й приховано воювали проти "проклятых амєріканскіх імпєріалістов".
Власне, нічого не змінюється в тактиці Кремля...

26 жовтня 1967 року Джон МакКейн, у складі групи з 20 літаків, вилетів на бомбардування електростанції в центрі Ханоя і був збитий совєтською зенітною ракетою ЗРК С-75. Льотчик катапультувався і приводнився в озеро у центрі Ханоя. При цьому він зламав обидві руки і ногу та був жорстоко побитий в'єтнамськими солдатами: йому роздробили плече, він був двічі поранений. В такому стані МакКейна помістили в головну в'язницю Ханоя. Йому відмовили в необхідній медичній допомозі й неодноразово піддавали тортурам. Згодом помістили до тюремного шпиталю та камери-одиночки.

Джон МакКейн у в'єтнамському полоні в тюремній лікарні

Коли батько МакКейна став командувачем Тихоокеанським флотом США, його запропонували звільнити раніше інших американських полоненних, але Джон відмовився і залишився в таборі з іншими Американцями. 1967 року було знято відео допиту МакКейна. На допиті Джон розповів, що зробив близько 23 вильотів у В'єтнамі і ледь не загинув, коли був збитий літак. Відео закінчується зверненням Джона МакКейна до його дружини: «Я хочу сказати своїй дружині. Я в порядку. Я люблю її і сподіваюся побачити її знову».

Джон МакКейн провів у полоні п'ять з половиною років і був звільнений аж у 1973 році після завершення війни та підписання мирної угоди.

«Перебуваючи в полоні, я закохався в свою країну. Я любив її і раніше, але як і в більшості молодих людей, моя прихильність до неї була не більше ніж звичайною вдячністю за комфорт та привілеї, що були доступними більшості Американців і сприймалися як належне. Тільки коли я втратив Америку, на певний час, то зрозумів, як сильно я її люблю!»
© John Sidney McCain III

Джон МакКейн після повернення з полону під час зустрічі з Ніксоном

Після звільнення з полону Джон МакКейн продовжив службу у ВМС США, але в зв'язку з погіршенням стану здоров'я у 1981 пішов у відставку. За час служби Джон МакКейн отримав низку бойових нагород. Серед його нагород — Срібна і Бронзова Зірки, „Легіон Заслуг“ (два), „Пурпурове Серце“, „Льотний Хрест“.

Джон МакКейн обирався в Конґрес США від Аризони, в Палату представників США у 1982-му, та в Сенат США у 1986-му, пробувши чотири каденції сенатора від штату Аризона до самої смерті. Протягом своєї сенатської кар’єри МакКейн обіймав посади голови комітетів у справах Індіанців, торгівлі, науки і транспорту, а останнім часом — збройних сил.

На початку 1990-х років МакКейн, спільно з іншим ветераном в’єтнамської війни, сенатором Джоном Керрі, займався питаннями американських військовослужбовців, зниклих безвісти у В’єтнамі, у зв’язку з чим знову неодноразово відвідував цю країну.
Діяльність МакКейна сприяла нормалізації американо-в’єтнамських відносин. У цей же період налагодилися стосунки з Керрі — раніше МакКейн сприймав його різко негативно за участі Керрі в антивоєнному русі після повернення з В’єтнаму.

Прихильник війни в Іраку, МакКейн, проте, виступив у 2005 році із законодавчою ініціативою, яка забороняла негуманне поводження з ув’язненими, включаючи з тими, хто перебуває у в’язниці в Гуантанамо.
На таку позицію Маккейна вплинув його власний досвід військовополоненого. “Поправка Маккейна” була прийнята Сенатом.

Джон МакКейн висувався кандидатом на посаду Президента США у 2000 році, однак зазнав поразки від Джорджа Буша під час номінації від Республіканської партії США. 25 квітня 2007 оголосив про свій намір балотуватися від Республіканської партії на посаду Президента США на виборах-2008, однак програв кандидатові від Демократичної партії Бараку Обамі.

Джон МакКейн був двічі одружений. У 1965-1980 роках у шлюбі з Керол (Шепп) МакКейн, одну власну дитину та ще дві від попередньої родини дружини. У шлюбі із 1980 року з Сінді (Хенслі) МакКейн, мав чотирьох дітей.
 

Джон МакКейн і Україна

«Ми всі — Українці!»
© John Sidney McCain III

«У найважчі і найнебезпечніші часи вашої історії, я разом з Україною»
© John Sidney McCain III

Джон МакКейн надзвичайно близько до серця сприйняв силовий розгін ЄвроМайдану і побиття студентів 30.ХІ.2013...
З огляду на досвід і минуле, Джон МакКейн чудово усвідомлював, що цим силовим розгоном Кремль фактично дав сигнал до початку війни проти України, і війна фактично почалась з розстрілу Небесної Сотні 18-20.ІІ.2014...
Одразу після силового розгону ЄвроМайдану сенатор Джон МакКейн прилетів до Києва підтримати Україну.
Сенатор МакКейн вважав, що якщо силові розгони протестів триватимуть і надалі, США повинні застосувати проти їхніх винуватців економічні санкції.
15.ХІІ.2013 сенатор-республіканець Джон МакКейн разом із сенатором-демократом Крісом Мерфі прийшли на ЄвроМайдан, де вони виступили на сцені перед Українцями. Сенатори заявили про свою підтримку мирних протестів.
Джон МакКейн, зокрема заявив:

«Я — республіканець, сенатор Мерфі — демократ, і ми тут говоримо від імені усього американського народу, солідарного з вами… Ваш мирний протест надихає Світ. Ми тут щоби підтримати вашу справедливу боротьбу. Лише народ України має визначати своє майбутнє. Україна зробить Європу кращою, і Європа — зробить кращою Україну».
© John Sidney McCain III, 15.ХІІ.2013, Kyiv, EuroMaidan

Європа, як відомо зі сторічної історії Великої Війни, завжди вельми повільно усвідомлює рівень небезпеки від Кремля. Протягом кривавого ХХ століття Європа воліла відвертатись і ставати сліпою та глухою до України, яку шматували, морили Голодомором…

Джон Маккейн назвав перебування на Майдані „одним з найвищих моментів свого життя“…

В березні 2014 року в Сенаті США сенатори Джон МакКейн і Ліндсі Ґрем підняли питання щодо аґресії Кремля і роздмухування чергової війни в Європі. Республіканські сенатори висловили серйозну заклопотаність тим, що Путін може надихнутися тією легкістю, з якою РФ захопила Крим, і тим, що долю півострова може розділити Україна та Молдова, до того ж, як плацдарм для вторгнення вочевидь буде використана територія фактично підконтрольної Кремлю Білорусі. Сенатор Ліндсі Ґрем нагадав "політику умиротворення" напередодні ІІ Світової війни: „Система цінностей Путіна — це система цінностей полковника КҐБ. Коли в роки Другої Світової війни всі поступалися Гітлеру потроху то тут, то там, це, врешті-решт, ні до чого доброго не привело“.
Ба більш того, сенатор МакКейн без зайвих реверансів вголос заявив те, про що більшість воліють мовчати ось вже сто років — квазідержавність так званої "россії". Квазідержавними утвореннями були і "СССР", і нині є таким утворенням "РФ".

«Сучасна Росія — це бензоколонка, яка намагається видати себе за країну!»
© John Sidney McCain III

Джон МакКейн як ніхто знав, що таке Совєти — досвід в'єтнамського полону...

В квітні 2014 року сенатор Джон МакКейн, перебуваючи на військовій базі НАТО в литовському містечку Зокняй, закликав американську владу допомогти Україні з озброєнням, оскільки відсутність допомоги "лише заохочує Путіна" до ескалації війни проти України…
23 серпня 2015 року під час візиту Таллінна в рамках поїздки групи американських сенаторів до Естонії, Швеції, Норвегії та Латвії, сенатор Джон МакКейн заявив:

«Ми маємо справу з головорізом, ім'я якого Владімір Путін.»
© John Sidney McCain III

«Путін розраховує, що чим більше його збройні сили і прихильники вб’ють Українців, тим більше української території вони зможуть захопити. І чим більше Путін буде змушувати Україну віддавати свої обмежені ресурси на війну, а не на поліпшення економіки, тим більше він зможе розхитати владу в Києві і перешкодити Україні реалізувати її євроатлантичне майбутнє»
© John Sidney McCain III

Джон МакКейн завжди відкрито критикував Барака Обаму за недостатню увагу до українського питання. І не лише Обаму.
7.ІІ.2015 на телеканалі «ZDF» Джон МакКейн порівняв політику Анґели Меркель щодо Владіміра Путіна, а саме відмову надати Україні зброю, з "політикою умиротворення" Третього Райху перед Другою Світовою війною:

«Я хотів би спитати канцлера, скільки ще людей має загинути в Україні, щоб ви допомогли їм захистити себе?»
© John Sidney McCain III

Джон Маккейн був справжнім великим другом України, його голос на підтримку надання Українцям зброї для захисту від россійської аґресії був чи не найгучнішим у Конґресі США. Аж допоки це рішення не було ухвалене, він раз за разом закликав допомогти Українцям і присоромлював владу за бездіяльність.

«Одне лиш те, що ми не надали Україні оборонних озброєнь — вже ганьба! Це ганебна сторінка американської історії! Завжди, завжди ми давали народам можливість захистити себе від нападу!»
© John Sidney McCain III


 

Герой війни і рудий негідник

Джон Маккейн був одним із найзатятіших критиків Дональда Трампа з самого початку його президентства, відкрито натякаючи на те, що Трамп є маріонеткою Кремля.
Вже після перемоги Дональда Трампа на президентських виборах Маккейн демонстративно проголосував проти республіканського законопроекту, який передбачав скасування медичної реформи Барака Обами.
Джон Маккейн виступав за збереження присутності американських контингентів за кордоном та критикував постійні похвали Трампа на адресу "президента РФ" Владіміра Путіна. Коли у березні 2018 року Путіна "обрали" на четвертий термін, сенатор МакКейн розкритикував "президента" Трампа за те, що той привітав диктатора:

«Президент США, лідер вільного світу, не вітає диктаторів з перемогою на нечесних виборах»
© John Sidney McCain III

Крім того, Маккейн критикував Трампа після того, як той, зустрівшись з Путіним у Гельсінкі, заявив, що "всупереч позиції своїх спецслужб вірить, що Россія не втручалася у вибори в США". Маккейн назвав цю зустріч „одним з найганебніших виступів американського президента“.
Трамп, відомий своєю брутальністю, у свою чергу робив огидні заяви, наголошуючи, що не вважає Джона МакКейна героєм війни: "Мені подобаються люди, які не потрапляли в полон!" — заявив Трамп. Ця ганебна заява викликала роздратування не лише серед американських військових, але й серед політиків як Демократичної, так і Республіканської партії, та й американське суспільство сприйняло таку заяву негативно. Трампа вважають "найогиднішим президентом, гіршим за негідника Трікі Дікі" (Річард Ніксон, відправлений у відставку через Уотергейт). Американці підкреслюють, що навіть Ніксон не дозволяв собі подібних висловлювань. Жоден Президент не дозволяв собі такого ставлення до героїв війни.
Герої війни в Америці завжди шанувались!..

Втім, Джон МакКейн міг відстояти свою честь.
МакКейн підкреслив, що не Трампу патякати про те, хто є героєм війни, а хто ні, позаяк, доки хлопці йшли на війну у В'єтнам, тим часом молодий і багатий мажор Дональд Трамп за хабарі купував фальшиві медичні довідки про хвороби, щоби "відкосити" від Армії. І ще раз нагадав, що Трамп з 1980-х років неодноразово бував у Москві та давно завербований чєкістами КҐБ, а відтак ця особа давно вже є зрадником Америки й не гідна займати найвищу посаду!
Тому Джон МакКейн суворо наказав у заповіті — ні за яких обставин не впускати Трампа на церемонію прощання, позаяк зрадникам не місце поруч зі справжніми солдатами.
Згодом родина МакКейна підтвердила, що Трамп не буде запрошений.
Проте, донька Трампа Іванка зі своїм чоловіком, а також представники адміністрації Трампа все ж прибули на церемонію прощання з легендарним Героєм Америки.
Втім, слова їм не надавали.

І навіть по смерті легендарного Солдата Америки, Трамп займався дрібною помстою: відхилив проект раніше підготовленої його апаратом заяви, в якій було відзначено військові й політичні заслуги Джона МакКейна і сенатор був названий Героєм Америки.
Крім цього, Трамп в суботу, коли надійшло повідомлення про смерть МакКейна, розпорядився приспустити прапори, проте в понеділок вони були знову підняті, хоча офіційна церемонія прощання мала відбутись 1 вересня.
Американці не подарують Трампу такого ставлення до Героя Америки...


 

Прощання...

...Останні рік Джон Сідней МакКейн ІІІ особисто планував власну похоронну церемонію...
В останні роки життя МакКейн страждав від злоякісної пухлини головного мозку — гліобластоми... Він знав, що невдовзі помре, тож, відійти у інший світ МакКейн вирішив за своїми правилами! І в заповіті МакКейн чітко вказав, як слід провести церемонію прощання, кого слід запросити, а кого ні. МакКейн ретельно розпланував увесь сценарій церемонії прощання...

Серед запрошених на панахиду прощання були окрім близьких і рідних також друзі — ті, кого Джон МакКейн вважав своїми друзями: Президенти США Білл Клінтон, Джордж Буш-молодший та Барак Обама, Джон Керрі, колишні віце-президенти, сенатори й конґресмени, Президент України Петро Порошенко, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, екс-президент Грузії Міхеїл Саакашвілі та ряд інших лідерів.
Джон МакКейн заборонив запрошувати на похорон Трампа!

24 серпня 2018 року стало відомо, що Джон МакКейн, який більше року проходив лікування, прийняв рішення відмовитися від подальшої протиракової терапії...

25 серпня 2018 року Джон Сідней МакКейн III — сенатор США від Аризони, герой війни у В'єтнамі і справжній друг України, після тривалої боротьби з важким недугом, на 82-му році життя, відійшов у Вічність в Корнвіллі, штат Аризона...
До свого 82-річчя Джон МакКейн не дожив чотири дні...

Прощання з сенатором Джоном МакКейном відбувалось в ротонді Капітолію США — символічному і фізичному серці американського парляменту, де прощаються зокрема з померлими Президентами США.
Сенатор МакКейн став лише 13-м сенатором, який удостоєний такої честі, після початку подібної традиції в 1852 році.

1 вересня 2018 року у Вашинґтонському Катедральному Соборі відбулася прощальна церемонія з сенатором Джоном МакКейном. Пом'янути сенатора прийшли тисячі Американців. На церемонію були запрошені Президенти США Білл Клінтон, Джордж Буш та Барак Обама.
Джон МакКейн просив Барака Обаму та Джорджа Буша-молодшого виголосити промови під час прощальної панахиди.
Барак Обама під час промови сказав:

«Джон МакКейн і я представляли різні покоління, у нас абсолютно різне минуле, і ми були суперниками на найвищому політичному рівні. Але при всіх відмінностях ми були вірні чомусь вищому — ідеалам, заради яких покоління Американців і іммігрантів билися і жертвували життям. Наші політичні баталії з ним були шляхетним привілеєм і можливістю показати, як ми служимо цим ідеалам всередині своєї країни, як будемо прагнути просувати їх по всьому Світові.
Мабуть, найкращий спосіб вшанувати його, це визнати, що є більші речі, аніж партія, або амбіції, або гроші, або слава, або влада. Є більші речі, заради яких варто ризикувати всім — це принципи, які є вічними, істина, яка залишається незмінною. І Джон найкращим чином це демонстрував нам. За це ми у боргу перед ним.»
© Barack Obama

Церемонія прощання з сенатором Джоном МакКейном була емоційною.
І хоча родина Джона МакКейна не стримувала сліз під час промов та прощання, все ж, усі представники цієї шляхетної американської родини Героя тримались гідно.
Особливої уваги заслуговує Матуся Джона, 106-річна пані Роберта МакКейн.


106-річна Мама сенатора Джона МакКейна пані Роберта МакКейн супроводжує свого сина у останню дорогу...Процесія також зупинилася біля Меморіялу ветеранам В'єтнаму. Дружина сенатора Сінді МакКейн поклала вінок на знак вшанування тих, хто загинув під час однієї з найбільш масштабних воєн в історії Америки.

Джона Сіднея МакКейна ІІІ поховали в Аннаполісі (штат Меріленд), де він навчався у Військово-морській академії.

2012 рік: Джон МакКейн вітає зі 100-річчям Маму — пані Роберту МакКейн

106-річна Мама сенатора Джона МакКейна пані Роберта МакКейн на самоті...
4 вересня 2018

В останній заяві Джон МакКейн висловив свою вдячність народу Америки, своїм виборцям в Аризоні, своїй сім’ї та всій Америці.

«У мене було чудове життя і багатий досвід. Я хочу, щоб, коли я піду, на церемонії у Військово-морській академії у нас знайшлася пара людей, які встануть і скажуть: „Це хороший хлопець, він служив своїй країні“...»
© John Sidney McCain III

«Американці ніколи не зупиняються, ми ніколи не здаємося. Ми ніколи не ховаємося від історії, ми творимо історію!»
© John Sidney McCain III

«Я жив і помер гордим Американцем!»
© John Sidney McCain III


 

Вшанування Джона МакКейна в Україні

Верховний Головнокомандувач і Президент України Петро Порошенко, як друг Джона МакКейна, на його особисте запрошення, прибув на церемонію прощання з сенатором в якості приватної особи. У Вашинґтоні взяв участь у жалóбних заходах, під час яких виголосив промову на честь вшанування пам'яті друга України Джона МакКейна.

«„У найважчі і найнебезпечніші часи вашої історії, я разом з Україною!“, — так говорив великий друг українського народу Джон МакКейн.
Від імені народу України та від себе особисто віддав останню шану видатній особистості — справжньому Герою США та Герою України.
Віру сенатора МакКейна в український народ не можливо переоцінити, як і внесок у стримування россійського аґресора. Авторитетний голос Джона МакКейна назавжди залишатиметься одним з найгучніших на підтримку Незалежної, демократичної та процвітаючої України.»
© Верховний Головнокомандувач і Президент України Петро Порошенко, 1.ІХ.2018, Вашинґтон

«У найважчі і найнебезпечніші часи вашої історії, я разом з Україною», - так говорив великий друг українського народу Джон Маккейн. Від імені народу України та від себе особисто віддав останню шану видатній особистості - справжньому Герою США та Герою України. Віру сенатора Маккейна в український народ не можливо переоцінити, як і внесок у стримування російського агресора. Авторитетний голос Джона Маккейна назавжди залишатиметься одним з найгучніших на підтримку незалежної, демократичної та процвітаючої України.

Опубліковано Петром Порошенком Субота, 1 вересня 2018 р.

 

Петро Порошенко зазначив, що Джон МакКейн був поруч із Україною та Українцями у найкритичні миті нашої історії.

«Ми всі запам’ятали його на Майдані під час Революції Гідності, коли при температурі мінус 26 градусів він вийшов роздягнутий, звернувся до сотень тисяч людей, які стояли на Майдані для того, щоб висловити абсолютно необхідні тоді слова підтримки. Що весь Світ і Сполучені Штати Америки разом з Українцями. І коли треба було консолідувати Світ під час Мюнхенського безпекового форуму — він був лідером і допомагав нам...»
© Верховний Головнокомандувач і Президент України Петро Порошенко, 1.ІХ.2018, Вашинґтон

Українські політики й дипломати нагадують, що Джон МакКейн був одним із найбільших друзів України на Заході, лобіював виділення Україні Штатами летальної зброї.

Посольство України у США назвало Джона МакКейна американським героєм та одним з найбільших друзів України.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін з приводу смерті сенатора заявив:
“В України багато друзів. Але Джона Маккейна ніким не замінити. Добро та принципи — без компромісів: його життя стало прикладом для всіх нас”.

Великий пост у Facebook зі спогадами присвятила Джону МакКейну перша заступниця голови Верховної Ради Ірина Геращенко:
“Особистість. Нам пощастило кілька разів бачитися і спілкуватися. В дні Майдану ми з останнього поверху Будинку профспілок дивилися на тисячі вогників, які тримали в руках Українці під виступ Вакарчука. "Я не здамся без бою!", "Все буде добре!" — перекладали йому слова, що билися тоді в серцях мільйонів.
Він був на фронті [в районі Широкиного] 31 грудня 2016 року, коли більшість українських політиків не бували там жодного разу. Він, разом із Президентом Порошенком, поїхав підтримати воїнів в самісіньке пекло й побажати перемоги.
Він захоплювався українськими солдатами і справедливо називав їх героями.
Він завжди зустрічався з українськими парламентаріями й під час наших візитів до Штатів, і коли прилітав до нас.
Він вірив в Україну і щиро нас підтримував. Він був Справжнім і ніколи не заграва з диктаторами, бо точно знав, що з імперіями зла треба говорити тільки мовою сили, а не сюсюкатися.
Його не зламав полон. Харизматичний, великий, крутий Сенатор. Сьогодні осиротіла його родина, друзі, республіканська партія, США, й ми теж — втратили справжнього друга. Дякуємо, що Ви були поруч з Україною в найтяжчі хвилини. Дякуємо…”

Свій передостанній Новий Рік сенатор Джон МакКейн зустрічав не з чисельною родиною вдома в затишному будинку в Меріленді зі смачною індичкою під теплим каміном, а на морозній лінії фронту під Маріуполем, у обіймах пронизливого холодного вітру з Озівського моря і під спалахи ворожої артилерії россійсько-фашистських військ. Як справжній Воїн...
Бо Джон МакКейн і є справжній Воїн!

31 грудня 2016 року Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України і Президент України Петро Порошенко, сенатори США Джон МакКейн, Ліндсі Ґрем та Емі Клобучар відправились на передову лінію фронту россійсько-української війни в Широкине під Маріуполь. Приїхали не з пустими руками — привезли новорічні подарунки — легкоброньований катер UMC-1000, 16 одиниць броньованих автомобілів «HMMWV» та новітнє озброєння. Також запустили систему раннього виявлення, попередження та ідентифікації цілей «AEROS». Відтепер звідси на відстані до 50 км у кожен бік наші військові точно контролюватимуть безпеку українських кордонів. «Українські воїни, які у ці дні захищають наш мир та спокій, повинні бути добре озброєні!» — підкреслив Верховний Головнокомандувач.Вже коли вирушили з Маріуполя на передову, на під'їзді до Широкиного, почався шалений обстріл українських позицій россійсько-фашистськими окупантами. Як відомо, у святкові дні, а особливо у Різдвяні свята, москалі скаженіють і посилюють обстріли українських позицій. Різдво кацапи взагалі ненавидять... І ось, за декілька годин до Нового Року градом вдарив ворожий вогонь по Захисникам України... Россійсько-фашистські загарбники намагались у різдвяну ніч вбити якомога більше Українців!..
Нині не ті шляхетні часи І Світової війни, коли сталось перше й останнє Різдвяне перемир'я...

Верховний Головнокомандувач Петро Порошенко запропонував 80-річному сенатору Джону МакКейну відмовитись від поїздки разом з ним, на що справжній воїн МакКейн дуже образився.
Петро Порошенко розповів про це лише на церемонії прощання:
«За 10 кілометрів до під’їзду Служба безпеки мені повідомила, що почався артилерійський обстріл місця, до якого ми їхали. І я сказав сенатору, що я, як Президент і Верховний Головнокомандувач, маю бути там, але Служба безпеки сенатора і Американців – дуже турбуються і просять, щоб він не їхав. І я назавжди, на все життя запам’ятав його слова: „У найважчі і в найнебезпечніші часи вашої історії, пане Президент, я з вами!“»І вони разом доставили різдвяні подарунки українським військовим!
«Прибув на командний пункт в районі Широкиного з американськими сенаторами Джоном МакКейном, Ліндсі Ґремом та Емі Клобучар, щоб привітати наших воїнів з Новим роком. Приємно, що українські захисники мали змогу почути від наших американських друзів: „Ми боронимо не лише українську Незалежність, але й цінності всього демократичного світу!“»
© Петро Порошенко

Петро Порошенко зазначив, що Джон МакКейн був поруч із Україною та Українцями у найкритичні миті нашої історії.

«Людина з великим серцем — таким був Джон МакКейн. Він був великим другом України і частину свого життя приділив тому, щоб захистити Україну і Українців.
Джон МакКейн, Ви – справжній герой Америки, але Ви і справжній Герой України. Спасибі вам...»
© Верховний Головнокомандувач і Президент України Петро Порошенко, 1.ІХ.2018, Вашинґтон


Джон МакКейн недарма особисто запросив Петра Порошенка на власні похорони, бо навіть після смерті Джон МакКейн продовжує боротьбу з чєкістами імперії зла. І ретельно розпланована Джоном МакКейном до найдрібніших дрібниць церемонія прощання із Джоном МакКейном теж несла в собі чіткі меседжі. І це помітили всі, навіть ті, хто не завжди був щирим.
Попередня представниця США в ООН Саманта Пауер, відома жорсткою критикою РФ з трибун ООН та одночасною дружбою з нині покійним своїм візаві, представником РФ при ООН Чуркіним, якого навіть запрошувала додому на День Подяки, написала у своєму Twitter після завершення жалóбної церемонії:
„Звичайно, невипадково, що Джон МакКейн, який розпланував кожну деталь сьогоднішнього прощання, запросив Президента України Петра Порошенка й помістив його поруч із Єнсом Столтенберґом, головою НАТО. Це прощальне послання Владіміру Путіну та Дональду Трампу: Америка солідарна зі своїми друзями та союзниками.“

Верховний Головнокомандувач і Президент України Петро Порошенко перехоплює меседжі Джона МакКейна — повернувшись до України, пропонує перейменувати на честь сенатора Джона МакКейна вулицю чекіста Кудрі в Києві.
Про це у понеділок, 3 вересня на засіданні погоджувальної ради ВР повідомила представник Президента України у Верховній Раді Ірина Луценко:
„Президент повернувся зі Сполучених Штатів, де провів в останню путь великого друга України сенатора Джона МакКейна.
Тому Президент України звертається і просить фракції парламенту підтримати його звернення до міської ради Києва про перейменування вулиці Івана Кудрі, терориста, чекіста і оперативника, який діяв проти українського національно-визвольного руху, на ім’я сенатора Джона МакКейна.“

Верховний Головнокомандувач і Президент України Петро Порошенко цитує сенатора Джона МакКейна на офіційних сторінках соцмереж, щоби передати Українцям важливі меседжі справжнього Воїна і друга України...
Навіть після своєї смерті справжній Воїн Джон МакКейн гідно боронить Світ від сил зла...

Матеріял укладено з відкритих джерел:
• Джон Маккейн © «WikipediA»
• Джон Маккейн назвав перебування на Майдані „одним з найвищих моментів свого життя“ — спогади дипломата США, який супроводжував сенатора в Києві
© 2018 VOA — «Голос Америки»
• Маккейн 2014-го: «Ми всі — Українці!»
© 2018 VOA — «Голос Америки»
• Прощання з Джоном МакКейном у Вашинґтоні
© «Радіо Свобода»
• Порошенко на прощанні з МаКейном назвав його героєм України
© «Радіо Свобода»
• Біографія Джона МакКейна в фотографіях
© «Новинарня»
• Президент пропонує перейменувати в Києві вулицю Івана Кудрі на честь сенатора Маккейна
© Адміністрація Президента України
• Участь Президента України у жалóбних заходах прощання із сенатором США Джоном МакКейном
© Президент України Петро Порошенко — Прес-служба Адміністрації Президента України
• 31.ХІІ.2016 © Петро Порошенко © Петро Порошенко
© Верховний Головнокомандувач і Президент України Петро Порошенко, 1.ІХ.2018, Вашинґтон
© John McCain

Укладач матеріялу:
℗ Dem'än Dzüba
2018.ІХ.2—4
© «Порохівниця» | «Porohivnyçä»