Третя Консуляда України в Канаді

Третя Консуляда України в Канаді
🇨🇦 🇺🇦 🇨🇦

 
Нове Генеральне Консульство України урочисто відкрили в Едмонтоні — столиці канадської провінції Альберта.
Відтак, Західна Канада отримала Генеральну Консуляду України, тож, відтепер, Українцям з діяспори і громадянам України, що перебувають в Канаді, не доведеться долати велику відстань тереном Кленової Держави до Генеральної Консуляди України в Торонто чи Амбасади України в Оттаві.
Церемонія відкриття відбулась 7 вересня 2018 року, в День української спадщини, що офіційно відзначається в Канаді.
Це третя Консуляда України в Канаді! 🇨🇦

 

Минулого року Канада відзначала 150 років свого заснування.
Становлення Канади, як Держави, було би неможливим без Українців. Чисельна українська діяспора внесла значний внесок у розбудову Кленової Країни, і за це Канадійці вельми поважають Українців.
Саме тому 7 вересня Канада офіційно відзначає День української спадщини (Ukrainian Heritage Day)
Вшанування української спадщини на офіційному рівні — це визнання видатного внеску канадських Українців в усі сфери життя, зокрема, провінцій (штатів) та й загалом усієї мультикультурної Канади.
Саме цього дня, 127 років тому, 7 вересня 1891 року прибули до Канади перші українські еміґранти Василь Єлиняк та Іван Пилипів.

У столиці Альберти Едмонтоні 7 вересня 2018 року відбулося офіційне відкриття Генеральної Консуляди України, що надасть можливість тисячам Українців, які мешкають у Західній Канаді, не лише звертатись за послугами, порадами, допомогою, але й відчути близькість Неньки-України. І задля необхідності послуг Консуляди й Амбасади України не доведеться відтепер долати величезний терен Канади до Торонто чи Оттави.
Генеральна Консуляда України в канадійському Едмонтоні стала першою консулядою української Амбасади, яку Україна відкрила після початку россійсько-фашистської аґресії.
До цього часу в Канаді працювали Амбасада і Консуляда України в Канаді (українське посольство та консульство) в Оттаві і Консуляда України в Торонто.

Як передає “Новинарня“, в церемонії, що відбулася 7 вересня 2018 року, взяли участь міністр закордонних справ України пан Павло Клімкін, посол України в Канаді пан Андрій Шевченко, голова Українського Інституту Національної Пам’яті пан Володимир В’ятрович із родиною, інші посадові особи, представники української діяспори.

“Це знакова подія. Цим самим Україна визнає особливу роль, яку відіграла українська громада на Заході Канади, а також відкриває двері для торгівельних та інвестиційних контактів”
міністр закордонних справ України пан Павло Клімкін

“Це прагматичне рішення: воно спирається на географію і на могутній бізнес-потенціал, який є в Альберті. Але це й емоційне рішення: ми повертаємо борг перед Українцями Прерій, які поколіннями будували Канаду, зберігаючи мрію про Незалежну Україну”
посол України в Канаді пан Андрій Шевченко

Після церемонії відкриття установи Павло Клімкін особисто привітав першого відвідувача нового генерального консульства — дворічного Данилка, якому оформили документ про набуття громадянства України.

В штаті Альберта мешкає понад 350 тисяч канадійських Українців (10% населення провінції).
Третя Генеральна Консуляда України в Едмонтоні обслуговуватиме також сусідні штати Західної Канади — Саскачеван, Британську Колумбію, Юкон та Північно-Західні Території.

Світлини: © Павло Клімкін © Андрій Шевченко © Володимир В’ятрович
Джерело матеріялу:
© «Новинарня»