Bloor West Village Toronto Ukrainian Festival 2018

Bloor West Village Toronto Ukrainian Festival 2018
🇨🇦🇺🇦🇨🇦

 
В Торонто пройшов український „Bloor West Village Toronto Ukrainian Festival“ — найбільші фестини української діяспори, які щороку збирають до мільйона гостей!
2018 року відбувся 22-й фестиваль, і відкривали його — Прем’єр-міністр Джастін Трюдо, Міністр закордонних справ Канади пані Христя Фріланд та мер міста Торонто Джон Торі.
Кожного року фестиваль присвячується певному історичному краю України, цьогорічні фестини було присвячено Лемківщині, тож тема заходу звалась „Подорож до Лемківщини“. Відтак, гедлайнерами фестивалю був закарпатський рок-гурт „ROCK-H“, чия музика стилізована лемківськими мотивами.
Вельмишановне панство запрошується до знайомства з найбільшими українськими фестинами Канади.

 


„Bloor West Village Toronto Ukrainian Festival“, або ж „BWV Toronto Ukrainian Festival“, „Фестиваль на Блурі“ чи ще лаконічніше „TUF BWV“, проходить вже 22 рік поспіль в затишному кварталі Bloor West Village найбільшого міста Канади Торонто.
Щороку найбільші українські фестини Канади відкриваються ґрандіозною урочистою ходою по Bloor Street West, обабіч якої згодом розташовується український ярмарок на всі три дні проведення фестин. Цьогоріч була рекордна кількість вуличних ятків з сувенірами — 89!
В урочистій ході взяли участь понад 2000 учасників.
Почесним маршалом параду „TUF BWV“ був Майкл Боцюрків — аналітик, письменник і спікер з глобальних питань, публіцист „CNN International“, „BBC World News“ та „Al Jazeera“. Майкл Боцюрків — канадійський Українець, присвятив багато років роботі в Україні, останнім часом — як речник Спеціальної місії зі спостереження ОБСЄ.

Опісля урочистої ходи з головної сцени відбулось не менш урочисте відкриття фестивалю.
2018 року 22-й „Bloor West Village Toronto Ukrainian Festival“ відкривали такі почесні гості, як: Прем’єр-міністр Джастін Трюдо, Міністр закордонних справ Канади пані Христя Фріланд, мер міста Торонто Джон Торі, Амбасадор України в Канаді Андрій Шевченко, Генеральний консул України Андрій Веселовський, президент „Ukrainian Canadian Congress — UCC National“ Павло Ґрод та інші.
Спільно з пані Христею Фріланд Прем’єр-міністр Джастін Трюдо від імені уряду Канади вітали учасників і гостей „BWV Toronto Ukrainian Festival“, після чого розрізали символічну стрічку, офіційно відкривши Український фестиваль у Торонто.

Our different perspectives, our different backgrounds, and our different stories are all part of what make our communities and our country strong. What a beautiful day to celebrate our diversity at the BWV Toronto Ukrainian Festival and Roncesvalles Polish Festival Toronto.

Gepostet von Justin Trudeau am Samstag, 15. September 2018

 
Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо був вдягнений у файну українську вишиванку, створену в Україні брендом „Фолк Мода“, яку отримав в подарунок перед початком фестивалю і тут же вдягнув.
„Сказати, що ми щасливі — це нічого не сказати!“ — тішиться на своїй офіційній сторінці бренд „Фолк Мода“.
„Нас Канада скоро обжене за популярністю вишиванок!“ — жартує Міністр закордонних справ України Павло Клімкін.


Прем’єр-міністр Джастін Трюдо також активно відвідував культурні павільйони „TUF BWV“ і ятки українського ярмарку, радо вітався з Українцями і позував для світлин; зустрівся з генеральним директором Української Кредитної Спілки Тарасом Підзамецьким.
Прем’єр-міністр Джастін Трюдо підкреслив солідарність уряду Канади з Україною проти військової аґресії квазідержавного утворення "РФ".

Щороку „Фестиваль на Блурі“ приділяє особливу увагу розвитку туризму та культурних поїздок у різні реґіони України.
Цього року акцент був зроблений на Лемківщині — найзахідніший історичний край України — відтак, тема фестин звалась „Подорож до Лемківщини“. Виставку та фотовиставку „Лемківська культура“ організували Канадська лемківська асоціяція „Об`єднання Лемків Канади“.

Гедлайнерами фестивалю був рок-гурт „ROCK-H“ \ „Рокаш“ з Ужгорода, чия музика стилізована лемківськими мотивами, а співають хлопці карпатськими діялектами, переважно лемківською та русинською говірками. Свій стиль „ROCK-H“ називають "підкарпатьский рок", який змальовує фольклор Карпатської України з його багатокутними мелодіями, а назва гурту „Рокаш“ означає "група, збір".
Загалом для участі в „TUF BWV“ до Торонто зібралося більше 500 різноманітних виконавців з Канади, України, США та інших країн Світу.

Модний показ цього року, який неодноразово демонструвався під час фестивалю, був спрямований на поширення інформації про рідкісну та тривалу хворобу, названу легеневою гіпертензією. Фешн-шоу „Метелик у Блакитному“ демонструє одяг дизайнерів з України, використовуючи в якості моделей людей з цим рідкісним важким захворюванням у вбранні, що символізує синього метелика. Легенева гіпертензія — це швидко проґресуюча хвороба серця та легенів, порушення кровообігу, коли у пацієнтів часто синіють губи та пальці. Цим показом звертали увагу на необхідність підтримки людей, які страждають від цього захворювання. Модний показ організували "Асоціація рідкісних хвороб України — легенева гіпертонія" та "Сестри Даліли".
 

Неабияку зацікавленість гостей фестивалю викликала рок-мюзікл про Майдан.

II► „GOT TO BE FREE“ — teaser X-tended version

„GOT TO BE FREE“ — „Бути Вільним“ — мюзікл, а радше, рок-опера про Майдан.
Події, про які йде мова — фатальні, знакові для України, поворотні у долі нашої Держави.
Творча рефлексія вилилася у щемливе феєричне шоу, яке із завмиранням серця і зі сльозами на очах дивились глядачі...
ЄвроМайдан, Майдан, Революція Гідності і подальша війна на сході, національна пристрасть і гордість, гіркота і надії — все сплелося воєдино...

Мета постановки — відтворити дух Майдану.
І у композитора Володимира Лавренчука, який був активним учасником цього народного повстання проти несправедливості і свавілля донбаського кримінального режиму, вийшов справжній музичний бунт, просочений власними переживаннями від того, що відбувається. Створюючи рок-оперу, автор, як і учасники Майдану, пішов поза трендами, поза тенденціями, поза модою. Чи не слідувати загальним трендам, а створювати їх, — такий меседж всього дійства.
Мюзикл став справжньою мелодією української душі, дзвінкої солов'їної піснею, яка придбала фатальне звучання. Фатальний не тільки в плані музичного жанру, хоча в основі мюзиклу дійсно лежать ідеї і потужна емоційна експрессія рок-альбому „Got to Be Free“ Володимира Лавренчука.
— „Для нас це справа честі і можливість донести до тих, хто ще сумнівається в подіях на Майдані, ту правдиву енергію, яку відчули ми“, — каже Іван Леньо, виконавець головної ролі, фронтмен групи „Kozak System“.
У виставі задіяні 100 артистів — 100 душ, 100 осіб, 100 сердець в єдиному пориві. Перформанс поєднує в собі стрімку рок-музику у виконанні симфонічного оркестру (диригент — Назар Якобенчук), пристрасну хореографію (балетмейстер — Толік Фролов), вокальні виступи і складні відео-ефекти. Багато учасників на сцені грають самих себе: зокрема — лідер групи „Kozak System“ Іван Леньо і "Голос Майдану" — міністр культури Євген Нищук. Відомий український актор Дмитро Лінартович майстерно створив образ антигероя — "тітушки". Інші головні ролі виконали Анастасія Стирова, Данило Білак, Марина Богун, Ігор Громадський. У повному складі в постановці також бере участь бенд „Kozak System“. Кожен актор не просто грає свою роль, але випромінює світло. Їм віриш і віриш разом з ними, ніби сам занурюєшся в той доленосний день і годину. Більшість з них так і познайомилися — стоячи пліч-о-пліч на Майдані і творячи майбутнє нашої України...

До уваги вельмишановного панства — рок-мюзікл „Got to be Free“:

II► „GOT TO BE FREE“ — Rock Musical from Ukraine


 

Відчути атмосферу українського фестивалю, не побувавши на ньому, вельми складно.
Гості фестивалю змогли не лише насолодитися українськими піснями й танцями, а й обрати подарунок серед численних сувенірів та скуштувати українську національну кухню різних країв України, а також всі бажаючі мали змогу спробувати себе у різноманітних стародавніх ремеслах, серед яких вишивка, бісероплетіння, писанкарство, гончарство, тощо.

Лиш дещицю можна передати в короткому огляді завдяки світлинам та відеорепортажам.
Поринути у всесвіт „Фестивалю на Блурі“ найкраще за все завітавши на офіційний сайт «Bloor West Village Toronto Ukrainian Festival»

Відеомейкер Маркіян Радомський відзняв декілька репортажів з цьогорічного „Фестивалю на Блурі“, деякі з них нижче вельмишановне панство можуть залюбки переглянути. Там і чудові виступи бандуристів, і запальні танці танцюристів, і змагання з поїдання вареників, або як їх звуть діяспоряни — пироги. Переможець конкурсу „Pelmen Perogie — Varenyky“ зміг з'їсти 20 вареників за рекордні 1 хвилину 29 секунд.

Матеріял укладено з відкритих джерел:
© «Bloor West Village Toronto Ukrainian Festival»
© «BWV Toronto Ukrainian Festival»
© Justin Trudeau Photo by © Justin Trudeau CanadianPM
© «New Pathway — Ukrainian News» | «Новий Шлях — Українські Вісті»
© «GOT TO BE FREE» © «GOT TO BE FREE»
© Markian Radomskiy
© «UATV English»
Укладач матеріялу
℗ Dem'än Dzüba
© «Porohivnyçä»