Джастін Трюдо: „Голодомор влаштували, щоб покарати Українців за мову, культуру“

Джастін Трюдо: „Голодомор влаштували, щоб покарати Українців за мову, культуру“

 
Правда про Голодомор 1932-33 років в Україні поширюється світом, і цьому сприяють офіційні заяви перших осіб інших країн.
У 85-ті роковини Голодомору, в рамках міжнародної інформаційної кампанії «Україна пам’ятає! Світ визнає!» / «Ukraine remembers, the World acknowledges!» — нагадаємо офіційну позицію Канади з приводу Голодомору...

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо — один з тих лідерів, який постійно вшановує жертв Голодомору.
Згадаємо звернення Прем'єр-міністра Канади від 2015 року і візит Джастіна Трюдо зі своїм сином Ксав'є до Києва і вшанування жертв Голодомору влітку 2016 року.

 

2015

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо зауважив, що Голодомор 1932—1933-х років було організовано, щоб покарати Українців за прагнення зберегти власну ідентичність. Про це йдеться в офіційній заяві Джастіна Трюдо з приводу Дня Пам'яті жертв Голодомору, яку розміщено на сайті Прем'єр-міністра Канади.

„Голодомор, який є однією із найпохмуріших глав в історії людства, стався понад вісімдесят років тому між 1932 і 1933 роками. Голодомор був системним та страхітливим геноцидом мільйонів Українців тоталітарною совєтською владою. Дітей, жінок, і чоловіків морили голодом та страчували лише за те, що вони намагались говорити рідною мовою, зберігати рідну культуру, землю та жити у мирі“.
— Justin Trudeau

Голова уряду Канади відзначив, що український народ вистояв і виборов свою Незалежність.

Джастін Трюдо також відзначив внесок Українців у розвиток різних країн та наголосив на тому, що Канада і надалі гратиме значну роль у підтримці та захисті України від аґрессії квазідержавного утворення "РФ(россія-фашистская)".

„Сьогодні ми разом Українцями засуджуємо жахливі злочини скоєні проти них протягом історії та підтримуємо їх право на самовизначення, свободу і демократію. Саме тому, уряд Канади виступає категорично проти військової аґресії Россії в Україні. Ми вважаємо, що, разом з міжнародним співтовариством, Канада може зіграти важливу роль у завершенні цього конфлікту. Як країна, ми і надалі будемо допомагати Україні будувати демократичні, економічні та безпекові інститути, які допоможуть їй досягнути процвітання“.
— Justin Trudeau

„У цю сумну річницю, ми пригадуємо жертв Голодомору, родини та громади, які постраждали внаслідок Голодомору, а також зміцнюємо нашу рішучість і надалі просувати та підтримувати основні свободи людини, права та гідність, щоб гарантувати, що подібні звірства ніколи не повториться“.
— Justin Trudeau


 

2016

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо і його дев'ятирічний син Ксав'є, який робить свій публічний дебют за кордоном, 11 липня 2016 року відвідали в столиці України Меморіял Пам'яті жертв сталінського Голодомору в Україні 1932-1933 років, та Меморіял Пам'яті жертв нацистських звірств проти Українців під час Другої Світової війни і масових вбивств в 1941 році 33,770 євреїв гітлерівцями в Бабиному Яру.


Прем'єр-Міністр Канади Джастін Трюдо зі своїм сином Ксав'є віддали данину пам'яті жертвам Голодомору 1932-1933 років.
Prime Minister Justin Trudeau and his son, Xavie pay their respects to the victims of the 1932-1933 great famine at the Holodomor famine memorial in Kyiv, Ukraine, on July 11, 2016.

Символічно, що саме Прем'єр-Міністр Канади — справді братньої країни — першим з іноземних правителів прийшов вшанувати пам'ять жертв Голодомору разом зі своїм сином. Ксав'є Трюдо вже знає про страшну історію, яку пережили Українці — рідні тих, хто допомагав створювати Канаду, як країну.

Але такі нагадування розмиваються з розмовами про поточну війну Россії проти України, під час якої Москва анексувала український півострів Крим році в 2014 і влаштувала надалі прямі та непрямі військові дії на сході України.

Президент України Петро Порошенко і Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо підписали угоду про вільну торгівлю в Адміністрації Президента України.
— Канада завжди буде стояти за Україну! — наголосив Джастін Трюдо після підписання важливої угоди.

„Canada will always stand by Ukraine!“
— Justin Trudeau

Докладніше в матеріялі за 12.VII.2016:
„Canada will always stand by Ukraine“

День Пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років у 2018 році припадає на 24 листопада. Цього дня передбачається проведення громадської акції «Запали свічку». О 16:00 пам’ять жертв геноциду українського народу вшанують хвилиною мовчання. Кожен охочий може згадати загиблих Українців та запалити свічку на своєму підвіконні. 
Дивіться також:

II► «На вулицях — мертві діти, по радіо — розповіді про "щасливе совєтське життя"» — свідок Голодомору


 
II► «Holodomor Unknown Genocide» Ukraine 1932-1933


 

Матеріял укладено з відкритих джерел:
© Justin Trudeau — Twitter
© 2018 «Голос Америки» | «VOA, Inc.»
© «National Post» 11.07.2016 Matthew Fisher KYIV
© Markian Radomskiy — «Holodomor Unknown Genocide» Ukraine 1932-1933
Укладач матеріялу:
℗ Dem'än Dzüba
© «Porohivnyçä»