Звернення мешканців селища Більмак до Президента України

Звернення мешканців селища Більмак до Президента України
Більмак постав проти свавілля екс-прокурора

 
Мешканці містечка Більмак, відомого через "топонімічну війну коллабораціоністів", знову звернулись по допомогу до сайту «Порохівниця» з проханням публікації чергового конфлікту, що виник у районному центрі.
Цього разу це не "топонімічне" протистояння, а спротив місцевих мешканців проти свавілля екс-прокурора.
Більмак постав проти свавілля екс-прокурора

Мешканці Більмака також написали звернення до Президента України Петра Порошенка.
Люди просять оприлюднити це звернення слідом за оприлюдненням попередніх звернень до місцевої і обласної влади.
Звернутись мешканців Більмака з проханням публікації змусила ситуація неможливості оприлюднення своїх звернень у місцевій районній пресі, що належить тим же коллабораціоністам, котрі виступають проти рішення Держави щодо декомунізації топоніму районного центру. Відтак, тре' йти назустріч проханню людей.

Звернення до Президента України 23.Х.2018 відправлено до Адміністрації Президента України та публікується на сайті «Порохівниця» без змін у повному обсязі.

 

❖ ❖ ❖

23.Х.2018

ЗВЕРНЕННЯ
мешканців селища Більмак до Президента України

Президенту України
Порошенку Петру Олексійовичу

02000, м. Київ, вул. Банкова 11
мешканців смт. Більмак
Більмацького району
Запорізької області.

З В Е Р Н Е Н Н Я
про захист наших прав і свобод

Шановний Петре Олексійовичу!

Ми, мешканці смт Більмак, звертаємося до Вас, Президента України — гаранта Конституції України, з приводу захисту наших прав і свобод на території Більмацької селищної ради від свавілля орендаря водойми, громадянина Ружицького Ігоря Миколайовича, колишнього прокурора нашого району, який нещадно експлуатує на свою користь громадський ставок.
Нам відомо, що використання водойм в Україні здійснюється у відповідності до Конституції України, Водного кодексу України, Закону України “Про аквакультуру”.

Відповідно до цих законодавчих актів, водні ресурси є об’єктами права власності українського народу, а права власника здійснюють органи державної влади та місцевого самоврядування в межах визначених Конституцією і законами України. Зокрема ст.47 Водного кодексу України визначає, що загальне водокористування здійснюється громадянами України для задоволення їх потреб безкоштовно, без закріплення водних об’єктів за окремими особами та без надання відповідних дозволів. Основні потреби громадян: купання, плавання на човнах, водопій тварин, любительське і спортивне рибальство.
В порушення вище вказаних законодавчих актів І.М.Ружицький забороняє мешканцям смт Більмак, навіть пільговим категоріям громадян та дітям до 16 років безоплатну любительську риболовлю, в тому числі аборигенних видів риби (карася, окуня), на які він не має ніяких прав, а розведенням, відгодівлею культурних видів риб, як того вимагає Постанова Кабінету Міністрів України, цей орендар не займається, бо ніякого малька цих риб не запускав, проте з рибалок вимагає гроші, при цьому грубо поводиться з людьми, ображає їх нецензурною лайкою, цькує собаками, допускає фізичне насилля, ламає вудки, про що знає все селище та свідчать регулярні звернення громадян до поліції.

Повідомляємо, що І.М.Ружицький з 12.10.2015 орендує водойму за додатковою угодою та договором оренди попереднього орендаря про надання водного об’єкту у тимчасове користування на умовах оренди, які в порушення ст.122 Земельного кодексу України та ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності» №5245-VI від 06 вересня 2012 року надала районна державна адміністрація не маючи повноважень щодо розпорядження такими об’єктами, без проведення земельних торгів, як того вимагає ст.51 Водного кодексу України та іншими грубими порушеннями при оформленні відповідних документів.

Вважаємо, що заборона любительського рибальства, образи, вимагання плати з рибалок-любителів є порушенням орендарем І.М.Ружицьким наших прав і свобод, а також є підставами для розірвання договору оренди водного об’єкту. Таку ж думку з цього приводу мають Більмацький селищний голова та депутати селищної ради.

Численні скарги та звернення громадян на протиправні дії І.М.Ружицького до районної влади поки що ніяких результатів не досягли. Районна державна адміністрація ухиляється прийняти відповідне рішення, це мабуть тому, що голова РДА А.В.Попов також колишній прокурор нашого району, чимось добре пов’язаний з цим орендарем.

На сьогодні за дорученням голови Запорізької ОДА К.І.Бриля, за надісланими нами колективними зверненнями ведеться перевірка. Проте у нас є підстави не довіряти і самому К.І.Брилю, так як вирішення порушеного питання ще з травня цього року невиправдано, безпідставно затягується.

Насторожує і той факт, що на звернення з цього ж питання до голови ОДА за підписами 53 громадян, надісланого в серпні цього року ми не отримали відповіді, але ж поштове повідомлення вказує на те, що звернення обласна державна адміністрація отримала.

Сам же голова ОДА К.І.Бриль, при зустрічі з нами в залі засідань Більмацької РДА, на запитання з цього приводу відповів, що звернення не читав тому, що не бачив, при цьому попрохав нас передати головою РДА А.В.Поповим повторне звернення, що ми й зробили.

Проте, вважаємо надану нам вище вказану відповідь голови Запорізької ОДА про неволодіння ситуацією стосовно наших колективних звернень не правдивою, оскільки нам відомо, що копію колективного звернення до голови РДА від 16 травня 2018 року Більмацьким селищним головою надіслано голові Запорізької ОДА К.І.Брилю і що саме ним за надісланою копією нашого звернення направлений відповідний лист від 05.06.2018 № 22-Ко-1458-2 голові Більмацької РДА про створення робочої групи для вивчення та прийняття відповідного рішення з цього питання.

Як ми уже вказували, що з часів головування А.В.Попова РДА так само не реагувала на неодноразові аналогічні скарги громадян на І.М.Ружицького, тому, що вони обидва були прокурорами. Вважаємо, що саме вище зазначене і є причиною відсутності висновку робочої групи по нашому зверненню, відредагований, фактично сфальшований протокол засідання робочої групи від 21.06.2018 та відправлений лист до Департаменту екології від 02.07.2018 №0744/01-19, а не до голови Запорізької ОДА на виконання листа облдержадміністрації від 05.06.2018 №229, в яких свідомо не вказані виявлені в ході перевірки порушення.

На нашу думку Більмацька РДА все зробила для того, щоб голова Запорізької ОДА не володів реальною ситуацією на вказаній орендованій водоймі, а також щоб не задовольнити нашу вимогу про розірвання вказаного договору оренди водойми.
Викликає подив та обурення незрозуміла позиція Департаменту екології та природних ресурсів Запорізької ОДА. Останній в кінці вересня цього року направив до нас в селище свого представника А.В.Компанійця, який в селищній раді на зібранні громадян повідомив нам, що через місяць для перевірки усіх фактів протиправних дій та порушень орендаря водойми І.М.Ружицького, викладених у нашому колективному зверненні, приїде комісія у складі 30 осіб, а ще через місяць – до кінця нинішнього року буде прийняте рішення з порушеного нами питання.

Вважаємо, що такі бюрократичні підходи, волокіта, затягування розгляду та прийняття рішення по наших колективних зверненнях є не що інше як сприяння І.М.Ружицькому по усуненню та укриттю скоєних ним порушень та протиправних дій, використовуючи свої зв’язки з високопосадовцями, що дає змогу йому виготовити нові документи, які при складанні додаткової угоди з РДА на оренду водойми були відсутні.

Для більш повної інформації про діяльність та порушення наших прав і свобод орендарем водойми І.М.Ружицьким до звернення додаємо копії наступних документів:

— копію звернення мешканців смт Більмак до голови Більмацької райдержадміністрації від 16 травня 2018 року за підписами 67 громадян.
— копію звернення мешканців смт Більмак до голови Запорізької ОДА з копією поштового повідомлення про отримання від 29 серпня 2018 р. за підписами 53 громадян.
— статтю мешканців смт Більмак “Більмак постав проти свавілля екс-прокурора”, розміщену на сайті «ПОРОХІВНИЦЯ».

З вище викладеного вважаємо, що на території Більмацької селищної ради в смт Більмак Більмацького району Запорізької області орендар водойми І.М.Ружицький грубо порушує наші права і свободи, гарантовані нам Конституцією України, що є наслідком незаконних дій райдержадміністрації яка, в 2015 році, не маючи повноважень, надала в оренду водоймище.
Переконливо просимо Вас, як гаранта Конституції України, припинити порушення наших прав і свобод орендарем водойми І.М.Ружицьким, взявши під особистий контроль об’єктивність перевірки нашого колективного звернення уповноваженим на це органом — Запорізькою обласною державною адміністрацією та вчинення нею дій відповідно до чинного законодавства України.

Сподіваємося та маємо надію, що наші вимоги будуть задоволені.

“23“ жовтня 2018 року.
З повагою до Вас мешканці смт Більмак Більмацького району Запорізької області.

Звернення підписали 72 мешканця Більмака.
 


❖ ❖ ❖

Також один з мешканців Більмака з однієї з прибережних вулиць звернувся заявою до начальника Більмацького відділення поліції
Бердянського відділу поліції ГУНП в Запорізькій області О.С.Надобних.

З А Я В А
про долучення документів до матеріалів перевірки та
про надання висновків щодо результатів перевірки

Шановний Олексію Сергійовичу!
Більмацьке відділення поліції Бердянського відділу поліції ГУНП в Запорізькій області веде перевірку по колективним Зверненням мешканців смт Більмак до голів Запорізької обласної та Більмацької районної державних адміністрацій щодо розірвання договору оренди водойми з орендарем Ружицьким І.М. який порушує права і свободи мешканців смт Більмак.

З цього приводу 23 жовтня 2018 р. надіслано колективне звернення мешканців селища про захист їх прав і свобод до Президента України, оскільки є підстави не довіряти вище названим адміністраціям в проведенні об’єктивної перевірки та прийнятті законного рішення.

Прошу колективне звернення мешканців до Президента України та додані до нього документи долучити до матеріалів перевірки.
Одночасно прошу Вас, після закінчення перевірки, відповідно до Закону України “Про доступ до публічної інформації” у встановлений Законом термін надати в повному обсязі висновки щодо результатів перевірки.

24.10.2018

❖ ❖ ❖

Попередні зверненя до місцевої і обласної влади:
Більмак постав проти свавілля екс-прокурора

Слушна нагода мешканцям Більмака згадати своє запорожське козацьке коріння та об'єднатись нарешті й дати відсіч сп'янілим від свавілля зайдам, як це робили запорожські козаки. Надихнути вас має дух легендарного козака Більмака — він вільно розпоряджався ставками й луками попід Більмак-горою, на своїй, Богом даній землі!