Викривлення історичної правди про Іспанію

Викривлення історичної правди про Іспанію

 
Напередодні Дня Соборності Королівства Іспанія вельмишановний пан Володимир В'ятрович у своєму фейсбуці з дивним коментарем „Про крах історичної амнезії в Іспанії та її наслідки“ зрепостив статтю, котра є не чим іншим, як викривленням історичної правди про Іспанію. Тим паче дивно було побачити репост відверто кремлядської статті від локомотива десовєтізації в Україні!

 

Стаття, котру зрепостив пан В'ятрович — це той випадок, коли московіт Ісаєв у польському журналі пише про "фашитскую" Іспанію та "ізбавлєніє от фашистского наслєдія крававава фашистскава діктатара Франко".
"От совєтскоґо інформбюро..."

ПРЯМІ ЦИТАТИ:
„Іспанія завершує період "амнезії минулого". Чого це вчить нашу громаду і Польщу?“ — «Nasze Slovo»
— „Іспанія закінчує етап політики так званої "історичної амнезії". Вона полягала в тому, що після падіння режиму диктатора Франсиско Франко, котрий правив чотири десятиліття, іспанці чергові чотири десятиліття мовчали публічно про минуле. У серпні Мадрид розпочав монументальні зміни головного місцевого "Леніна" – Меморіалу в "Долині полеглих" з могилою диктатора (ісп. Valle de los Caídos). Меморіал будували каторжани-республіканці, яких Франко переміг у війні.“
— „Величезний меморіальний комплекс у "Долині полеглих" Франко почав будувати невдовзі після перемоги в Громадянській війні, у 1940 р. ...усіх жертв увінчував мавзолей переможця-диктатора Франко (це приблизно так, якби поставити спільний комплекс польських і українських жертв війни за Перемишль, викарбувати гарні примиренні цитати зі Святого письма, а зверху спорудити гігантський монумент Пілсудського).“
— „Мавзолей Франко досі тяжіє над усіма "примиреними" жертвами. Наприкінці серпня, після довгих років «амнезії», уряд Іспанії прийняв декрет про перезахоронення диктатора... Серпневий документ вносить зміни в закон про історичну пам’ять, розпочинаючи процес, що можна сміливо назвати іспанською "декомунізацією", тобто "дефранкізацією". Голова уряду Педро Санчес уже сміливо назвав розпочатий ним процес "трансформацією".
Своєю чергою, на місці мавзолею Франко з’явиться музей антифашизму.“

Здається, хтось колись зазначив, що у майбутньому фашисти будуть називати себе "антифашисти". Саме це ми спостерігаємо п'ятий рік поспіль з безперервного вою із-за порєбріка про "антіфашизьму".
В унісон з кремлядськими "антіфашистамі" цю ж пісеньку виспівують любителі Совєтів і в Україні, і в Іспанії.
Бо ж у своїй писанині товаріщ Ісаєв якось "забув" нагадати читачеві, що нинішній прем'єр Санчес є лідером іспанської "партіі рабочіх і крєстьян" "PSOE" — тієї самої партії марксистів-сталіністів, котра у 1930-х роках привела Совєти до Іспанії і стала локомотивом у роздмухування совєтської гібридної війни проти Іспанії...

Власне, після фрази „Мадрид розпочав монументальні зміни головного місцевого "Леніна"...“ статейку товаріща Ісаєва далі можна не читати...

Вкрай незрозуміло, чому подібну кремлядську статейку та ще й з таким дивним коментарем „Про крах історичної амнезії в Іспанії та її наслідки“ опублікував у себе історик і локомотив декомунізації в Україні, голова Українського Інституту Національної Пам'яті пан Володимир В'ятрович.
Хто як не головний декомунізатор мав би знати всі ці прямі аналогії між першими совєтськими війнами проти України і гібридною совєтською війною проти Іспанії? Та не лише "красный тєррор" — "terror roja" в Україні та Іспанії були однаковими, а навіть головним куратором цієї кривавої масакри і в Україні і в Іспанії був покруч Владімір Антонов-Овсієнко! СССР руками іспанських "республіканців", марксистів-сталіністів, троцкістів-анархістів та іншої "красної плєсєні", зібраної під крилом "Комінтерна", роздмухав війну проти Іспанії. Кремль перекидував зброю, танки, літаки та "інтербріґады""іхтамнєтов" зразка 1936 року...
Невже пан В'ятрович не знає ці очевидні історичні факти, які в Іспанії знає кожен школярик!?
Складно повірити у таку непрофесійність!

На жаль, пан В'ятрович навряд чи коли стане читати довгопис „¡Viva la España!“

Що саме спонукало пана В'ятровича опублікувати репост маніпулятивної кремлядської статейки та ще з коментарем про "крах історичної амнезії"? Слова автора-маніпулятора про "декомунізацію"-"дефранкізацію"? Порівняння з "лєніним" Каудільйо Франсіско Франко?
Та кожен історик миттю зазначить, що таке порівняння щонайменше є ідіотизмом!
Хоча б тому, що Каудільйо Франсіско Франко всіма фібрами душі ненавидів все совєтське і зробив усе можливе, аби захистити рідну Іспанію від совєтської окупації, від перетворення на "Іспанскую ССР", і вичистив Іспанію від совєтських метастаз — саме за це Кремль та любітєлі кремлядської пропаґанди лютою ненавистю ненавидять Каудільйо Франсіско Франко і аж захлинаються у невпинному квоктанні "крававый діктатар" ось вже 80 років поспіль, бо Франко добряче надер комуняцькі сраки!
Кремль так боїться слова "хунта", що навіть чинну владу України постійно зве "Кієвская Хунта"!
Власне, про спільні риси України та Іспанії і лідерів, які протистоять аґресії Кремля, докладно в публікації „Franco i Petro“.

Я теж не міг обійти увагою, позаяк, помітивши в стрічці картинку з прапорами України та Іспанії спочатку зрадів, вирішивши, що очільник УІНП звернув увагу на історичні аналогії двох країн з одним спільним ворогом, а потім, відкривши ту маніпулятивну кремлядську статтю, я обурився! Ну як, як керівник УІНП міг поширити відверто кремлядську статейку якогось недолугого маніпулятора, котрий, даруйте, труси на шубу натягує, порівнює Франко з лєніним, пише у лапках священне для усіх Іспанів місце — Меморіял в Долині Полеглих, робить ідіотське порівняння "якби у Перемислі був спільний українсько-полський меморіял з Пілсудським" і несе відверту кремлядську чухню!
Це маніпуляції та викривлення справжньої історії!
Так само десятиліттями викривлювали й спотворювали історію України!
Хто, як не В'ятрович це має знати краще за інших?
Як таке можна поширювати взагалі кремлядську маячню?
Та це сором для історика!

Дописувачі пана В'ятровича обурено реагують в коментарях, а я чи не найбільше.
Щоправда, жодної реакції, на жаль, чи на щастя, з боку очільника УІНП не відбулось.
Дякувати хоч, пан В'ятрович дає можливість висловлюватись своїм дописувачам, не займається чисткою невгодних коментарів, публічною обструкцією користувачів та роздаванням ляпасів, як це полюбляють у нас зазвичай робити наші Небожителі й Боги соцмереж.
Втім, про всяк випадок, краще скрінити тепер...

Це соромно, насправді, особливо у переддень Дня Соборності Королівства Іспанії!
Замість того, аби розповісти Українцям, що у України та Іспанії є спільний ворог, розповісти за гібридну війну Совєтів проти Іспанії у 1936 році, провести очевидні паралелі між тією війною і нинішньою гібридною війною Кремля проти України, Іспанії, Європи і Світу — замість цього очільник УІНП зрепостив якогось кремлядського писаку із затертою до дірок кремлядською риторикою про "фашистскава діктатара"...
Ганебний сором!

Хочеться вірити, що це перший і останній такий випадок у пана В'ятровича.
Бо розчарувань останнім часом щось дуже багато...

З Днем Соборності Королівства Іспанія, між іншим...

Дмитро Дзюба
2018.Х.12