✠ Día Nacional de España

✠ Día Nacional de España ✠
🇪🇸 🇪🇸 🇪🇸

 
12 жовтня Королівство Іспанія святкує головне національне свято — Національний День Іспанії, який поєднує в собі декілька важливих для Іспанців свят: Fiesta nacional de España, Fiesta de la Hispanidad, Día de la Bandera (День Прапору), День Соборності Королівства Іспанії і, власне, День Колумба та День відкриття Америки.
Як бачимо, вельмишановне панство, для Іспанії 12 жовтня як для України 14 жовтня — багато свят в один день.

 

Вперше святкувати 12 жовтня Día de la Raza ("День Іспанської Раси") було запропоновано у 1913 році, свято приурочено відкриттю Америки Колумбом і саме під такою назвою все ще є головним у всіх країнах Латинської Америки, а офіційно затверджено в Іспанії 1918 року декретом Короля Альфонсо XIII під назвою Día de la Raza.
Із 1928 року назва свята в Іспанії — Фієста де ла Іспанідад (Día de la Hispanidad, Fiesta de la Hispanidad). Це одне й те ж свято для всього іспаномовного світу, просто з різними назвами. Під час фієсти Іспанідад вшановується Канонічна коронація Діви Гваделупської, Покровительки Іспанії та іспанського світу.
В Україні 14 жовтня вшановують Покрову, а в Іспанії теж є своя Покрова.

12.Х.1935 в Мадриді вперше було велелюдно відсвятковано Фієста де ла Іспанідад, в першу чергу на захист цієї традиції від спроб республікаців (і Совєтів) заборонити улюблене вже для Іспанців свято. Філософ Раміро де Маесту виступає в Іспанській Академії, де презентує концепцію „На захист Іспанідад“, яка в подальшому стала ідеологічною основою доби правління Каудільйо Франко.
Через рік, у жовтні 1936-го, на самому початку совєтської гібридної війни проти Іспанії, Раміро де Маесту був викрадений "республіканцями", утримувався у в'язниці в Мадриді, 19 жовтня 1936 року розстріляний "республіканцями" на цвинтарі Аравак. Відомі останні слова Раміро де Маесту, які він сказав своїм катам перед розстрілом: „Ви не знаєте, за що мене вбиваєте, але зате я знаю, за що вмираю, щоб ваші діти були краще Вас.“

12 жовтня 1939 року, трохи більше шести місяців після війни, в Сарагосі під головуванням Каудільйо Франсіско Франко відбулося офіційне святкування Діа де ла Раза, як символ нової внутрішньої та зовнішньої політики Іспанії.
З 1958 року свято офіційно названо Днем Колумба і затверджено як святкування для всіх іспаномовних країн.
З 1981 року Королівським Наказом №3217/1981 12 жовтня офіційно затверджено як Національний день Іспанії і День Іспанідад, а остаточно ратифіковано у 1987 році.
Святкування традиційно включає в себе військовий парад на участь Короля і Королеви поруч з королівською родиною, а також за участі прем'єр-міністра та інших високопоставлених осіб Королівства. Синхронно святкування відбуваються в усіх автономних ком'юніті, на всьому терені Королівства та його володіннях, також Латинська Америка святкує Діа дель Раза.
Національний День Іспанії включає в себе Іспанідад, День Соборності Королівства Іспанія і День Прапору (Día de la Bandera)

Під час офіційного візиту Верховного Головнокомандувача і Президента України Петра Порошенка до Королівства Іспанія в червні 2018 року, від імені України було чітко проголошено підтримку територіяльної цілостності Королівства Іспанія.
Міністерство Закордонних Справ України виступило з чіткою позицією підтримки єдиної Іспанії, що в повній мірі відповідає інтересам українського народу.
В свою чергу Королівство Іспанія наголосило на чіткій підтримці територіяльної цілостності України і підкреслило про невизнання анексії українського півострова Крим Россійською Федерацією та засудило аґресію на сході України.
Сьогодні союзниками України можна назвати лише Литву, Канаду та певною мірою США, проте для вирішення задач, що стоять перед Українською Нацією цього замало. Україні необхідно шукати союзників в Європі. Саме такою країною може стати для України Іспанія, таке місце відводили їй очільники Організації Українських Націоналістів. Таке місце повинна зайняти Іспанія сьогодні.

Щирі вітання українській діяспорі, Українцям Іспанії та Іспанцям з Національним Днем!

Україну та Іспанію пов'язує спільна боротьба проти спільного ворога!
¡Dos estados — uno enemigo común!
Дві Держави — один спільний ворог!

Іспанія має зберегти Соборність!
Україна має відновити Соборність!

¡VIVA LA ESPAÑA! ¡ARRIBA ESPAÑA!
СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!

🇪🇸 España 🇺🇦 Ukraїna