Перейти до контенту

«Пласт» і Верховний Головнокомандувач

«Пласт» і Верховний Головнокомандувач

 
Верховний Головнокомандувач і Президент України Петро Порошенко у День Захисника України відкрив Пластовий вишкільний центр у Бучі на Київщині та зустрівся з пластунами Національної скаутської організації України «Пласт».

«Пласт» — найстаріша скаутська організація України, заснована у 1911 році, вихованцями якої є ціла плеяда відомих Українців: Августин Волошин, Орест Субтельний, Ірина Вільде, Микола Плав’юк, Квітка Цісик, Богдан Гаврилишин, а також Провідники за Незалежність України Степан Бандера і Роман Шухевич...
«Пласт» є колискою ОУН.


 

Верховний Головнокомандувач і Президент України Петро Порошенко зазначив, що гасло пластунів: „СКОБ: Сильно! Красно! Обережно! Бистро!“ повною мірою характеризує вихованців найстаршої української скаутської організації, також офіційно існує у восьми країнах світу: Австралії, Аргентині, Великобританії, Канаді, Німеччині, Польщі, Словаччині та США.

«— „Пам'ятати і берегти минуле, але дивитись і жити заради майбутнього“ — основне гасло організації пластунів дуже імпонує мені як по духу, так і за змістом» — підкреслив Верховний Головнокомандувач.
Справжній пластун і бандерівець! 🙂
#СКОБ

«— Якщо озирнутися у минуле, то підґрунтям створення вашої організації стала нагальна потреба у витривалих, надійних, а головне — молодих і талановитих патріотах. Хлопці та дівчата завжди брали активну участь у розбудові та захисті своєї країни, були учасниками визвольних рухів», — зазначив Верховний Головнокомандувач.
Президент України Петро Порошенко нагадав, що за свою більш ніж столітню історію «Пласт» виплекав цілу плеяду відомих українців, серед яких Августин Волошин, Степан Бандера, Роман Шухевич, Ірина Вільде, Микола Плав’юк, Орест Субтельний та багато інших, справжніх творців української державності, справжніх українських героїв.

«— І сьогодні представники сучасних українських пластунів боронять нашу землю на сході, відстоюють суверенітет, територіальну цілісність та Незалежність нашої Держави, дають відсіч россійському аґресору і є зразком у виконанні покладених військових обов’язків», — наголосив Петро Порошенко.
Верховний Головнокомандувач зауважив, що пластуни Марко Паславський, Віктор Гурняк, Євген Подолянчук, Микола Гордійчук, Андрій Білик віддали своє життя, боронячи українську землю і Державу від агресивних дій з боку квазідержавного утворення "РФ(россія-фашистська)".

«Пам'ятати і берегти минуле, але дивитись і жити заради майбутнього» - основне гасло організації пластунів дуже імпонує мені як по духу, так і за змістом. Хлопці та дівчата з «Пласту» завжди брали активну участь у розбудові та захисті своєї країни, були учасниками визвольних рухів. І сьогодні представники сучасних українських пластунів боронять нашу землю на сході України, відстоюють суверенітет та незалежність нашої держави.Пластуни Марко Паславський, Віктор Гурняк, Євген Подолянчук, Микола Гордійчук, Андрій Білик віддали своє життя, боронячи нашу Україну від російського агресора. Ми вшановуємо їх пам'ять і відкриття міжнародного координаційно-навчального пластового центру присвячуємо нашим героям. #скоб

Опубліковано Петром Порошенком Неділя, 14 жовтня 2018 р.

II► «Пласт» і Верховний Головнокомандувач — відкриття міжнародного координаційно-навчального пластового центру
 

„— Хлопці та дівчата з «Пласту» завжди брали активну участь у розбудові та захисті своєї країни, були учасниками визвольних рухів. І сьогодні представники сучасних українських пластунів боронять нашу землю на сході України, відстоюють суверенітет та Незалежність нашої Держави.
Пластуни Марко Паславський, Віктор Гурняк, Євген Подолянчук, Микола Гордійчук, Андрій Білик віддали своє життя, боронячи нашу Україну від російського агресора. Ми вшановуємо їх пам'ять і відкриття міжнародного координаційно-навчального пластового центру присвячуємо нашим героям...“

Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих пластунів...

«— Організація, яка в Україні об’єднує майже вісім тисяч членів, має 118 осередків, діє у всіх областях і виховує справжніх патріотів, повинна мати сучасний центр. Чи не вперше в нашій державі національно-патріотичне виховання, нарешті, стало одним із пріоритетів державної політики в Україні. Уперше за чверть століття у державному бюджеті було передбачено десять мільйонів гривень на виконання заходів з національно-патріотичного виховання», — зауважив Президент України.

Голова Держави також зазначив, що уже два роки поспіль здійснюються видатки на проведення заходів Молодіжної організації «Пласт — Національна Скаутська Організація України». За словами Президента, цей новісінький Пластовий вишкільний центр, зведений на Київщині — перший, який Держава і державна влада, як центральна так і обласна, за участі депутатів Верховної Ради, збудувала для пластової молоді.
«— І вірю, що не останній. Перший, але не останній центр. Це стане прикладом для інших регіонів. Хто хоче — Київщина залюбки запросить, навчить як будувати пластові центри», — зауважив Голова Держави.«— „У Пласті росте новий люд“ — так співають пластуни в урочисті хвилини. І це не пусті слова, адже сьогодні ви і є той новий люд, що несе по життю любов до рідної землі, жагу до відкриття нового. За це вам велике спасибі, адже наша українська спільнота нині конче потребує таких як ви, — Українців нової формації. І не лише для того, щоб боронити Державу. А щоб будувати нову Державу — робити реформи», — сказав Верховний Головнокомандувач.

Петро Порошенко також подякував вихователям пластунів, які свою основну та адміністративну роботу в організації здійснюють виключно на волонтерських засадах.
«— Багато чого в Україні за останні чотири роки зроблено волонтерами», — додав Голова Держави.

„У Пласті росте новий люд“

Відбулася церемонія символічного прийому до Пластприяту Верховного Головнокомандувача і Президента України Петра Порошенка, під час якої Голові Держави пов’язали хустку Пластприяту і вручили грамоту про Почесне опікунство головою Національної пластової організації України «Пласт».

Пластприят — це дослівно Приятелі Пласту — особи старші 18 років, які визнають користь пластової ідеї і допомагають Пласту у його діяльності. Пластприят є допоміжним підрозділом в структурі Пласту. Приятелі Пласту надають добровільну допомогу та опікуються пластунами, тож коли дитина стає в ряди «Пласт» — батьки дитини автоматично стають Приятелями Пласту. Також Приятелями Пласту можуть бути всі небайдужі, хто готовий підтримувати, опікуватись та надавати допомогу. Приятелям Пласту вручається відповідний членський квиток та відзнака Приятеля Пласту.
Відтак, Верховний Головнокомандувач України тепер Приятель Пласту.

Верховний Головнокомандувач оглянув Пластовий вишкільний центр та місце вшанування героїв-пластунів, які загинули захищаючи Незалежність нашої Держави на сході України. Він розповів, що під час візиту до США відвідував Військову академію Вест-Пойнт, де було досягнуто домовленості про організацію у Вест-Пойнті місця вшанування пам’яті Марка Паславського, який загинув на сході, захищаючи Незалежність України.
Президент також оглянув територію пластового центру, після посвячення до Пластприяту взяв участь у церемонії запалювання пластової ватри та залюбки поспілкувався й пофотографувався із пластунами.

Верховний Головнокомандувач і Президент України Петро Порошенко подякував присутнім за чудовий, незважаючи на жорстку дисципліну, але по родинному дуже теплий захід.

Церемонія запалювання пластової ватри. Щиро дякую усім присутнім за цей чудовий і по родинному теплий і затишний захід! #скоб

Опубліковано Петром Порошенком Неділя, 14 жовтня 2018 р.

II► «Пласт» і Верховний Головнокомандувач — запалювання пластової ватри
 Погляньте, вельмишановне панство, як туляться до Верховного Головнокомандувача пластові Пташата — наймолодші скаути! Зверніть увагу, скільки охочих пластунів зробити селфі, і кожного за це дякує Верховний Головнокомандувач, з усіма бажаючими охоче фотографується попри те, що робочий графік вже тисне і час їхати.


Представники «Пласту» з самого початку війни присутні у найближчому колі Верховного Головнокомандувача і Президента України — від радника Яреми Духа (курінь „Лісові Чорти“) до пані Уляни Супрун. Вочевидь, недарма саме свідомі Державники гуртуються разом для розбудови Держави!

Пластовий вишкільний центр у Бучі — перший, який Держава збудувала для молоді з організації «Пласту».

Матеріял публіковано з відкритих офіційних джерел:
© Верховний Головнокомандувач і Президент України Петро Порошенко
© Президент України — Адміністрація Президента України
— Президент зустрівся з українськими пластунами: „Ви – Українці нової формації, які будуть будувати і боронити нашу Державу“
Світлини:
© прес-служба Адміністрації Президента України
© Управління молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Київської ОДА

2 коментарі до “«Пласт» і Верховний Головнокомандувач

  1. Сповіщення: Держава визнала «Пласт» і СУМ – ПОРОХІВНИЦЯ

  2. Сповіщення: «Пласт»: „Від ініціативи — до дії“ – ПОРОХІВНИЦЯ

Коментарі закриті.