Меморіял жертвам Голодомору у Канаді

Меморіял жертвам Голодомору у Канаді

 
У Торонто, найбільшому місті Канади, урочисто відкрили Меморіял жертвам Голодомору.
Це надзвичайно важлива історична подія для української діяспори Канади!

 

21.Х.2018 у Торонто відбулась надзвичайно важлива історична подія, яку відвідала значна кількість людей — відслонення (відкриття) Меморіялу жертвам Голодомору.
Центральне місце Меморіялу посідає бронзова дівчинка — скульптура українського митця пана Петра Дроздовського „Гірка пам’ять дитинства“, подібна до статуї Меморіялу в Києві.
Меморіял споруджено на території Canadian National Exhibition (Princes’ Gates) на майданчику, що на бульварі Канада (Canada Blvd.) поблизу набережної озера Онтаріо. Скульптура пов’язує Меморіял у Торонто із іншими подібними пам’ятниками однієї із найстрашніших трагедій людства в Україні та Світі.

Церемонія розпочалася траурною ходою, яку очолила молодь зі Спілки Української Молоді Канади (СУМ).
СУМівці з Осередків Міссісаґа, Етобіко, Гамільтон, Торонто та навіть Едмонтон — юнаки й дітки — із траурними чорними прапорами йшли попереду ходи. Люди у національних українських строях несли оберемочки пшениці й свічки, квіти та Державні Прапори України і Канади.
Церемонія відслонення Меморіялу жертвам Голодомору в Торонто, попри холодну погоду, була вельми велелюдна — сотні людей – представники української діяспори Канади, представники влади і уряду Канади, дипломати та гості з України.

Серед присутніх, зокрема, були: достойна пані Христя Фріленд — міністр зовнішніх зв'язків Канади, достойні пан Джеймс Безан і пан Борис Вжесневський — члени парляменту Канади, достойна пані Ліса Томсон — міністр освіти Онтаріо, достойний пан Джон Торі — мер міста Торонто, достойний пан Андрій Веселовський — консул України в Торонто, достойний пан Павло Ґрод — голова Конґресу Українців Канади, український скульптор пан Петро Дроздовський, перший віце-премєр України Степан Кубів, представники місцевої влади та чисельних українських організацій.

“Українська громада Канади протягом багатьох років, коли пам’ять про Голодомор приховувалася, берегла її, й змогла повернути до України. Це дуже важливий внесок і я особливо вдячна старшим членам нашої громади, які підтримували цю пам’ять”, — підкреслила достойна пані Христя Фріленд.

Під час зворушливої церемонії 91-літній пан Микола Латишко, який залишився в живих після Голодомору і еміґрував до Канади, сказав присутнім: “Як християни, ми маємо вміти прощати, але ми ніколи не повинні забувати!”

Про Голодомор недостатньо лише згадувати один раз на рік під час роковин — про нього треба розповідати дітям, онукам, іншим націям. Адже навіть через 85 років після жахливого геноциду українського народу, ця сторінка нашої історії не є знаною та відомою у — Світі.Ідея спорудити в Торонто Меморіял жертвам Голодомору в Україні зародилася давно, і нарешті у квітні 2017 року розпочалося будівництво Меморіялу — проекту Конґресу Українців Канади, відділу Торонто, за значної підтримки мера Торонто пана Джона Торі, the City of Toronto Council та Canadian National Exhibition (CNE). До його спорудження долучилися „Temerty Family Foundation“, „Ukrainian Credit Union“, „Buduchnist Credit Union“, „Shevchenko Foundation“, „Ihnatowycz Family Foundation and George and Jean Ochrym“ та інші численні жертводавці.
За попереднім кошторисом, на спорудження меморіалу витратили близько 1,2 млн. доларів.
Більшість цієї суми зібрали зусиллями української діаспори через індивідуальні пожертви.

Ми пам'ятаємо. Світ визнає.

#HolodomorMemorialUnveilingToronto 🇺🇦🇨🇦

Джерела матеріялу:
© Конґрес Українців Канади | Ukrainian Canadian Congress — Toronto Branch
© Ukrainian Youth Association of Canada (CYM)
© Ukrainain Canadian Media Group «РАЗОМ»
© «Fourth Wave Canada»
© «Toronto CityNews»