Більмак: топонімічна війна по новому колу

Більмак: топонімічна війна по новому колу

 
Коллабораціоністи вирішили знову підкинути багаття у вже зачахле вогнище топонімічної війни навколо десовєтізованої назви райцентру Більмак на Запорожжі.
"Бої за історичну назву тривають" — пише регіональна газета "Районка".
Звісно "тривають" — зусиллями газетки "Районка" й "тривають бої"!

 

Перебіг топонімічної війни навколо Більмака читайте за теґом Більмак.

Не зрозуміло, яка цього разу причина поновлення топонімічної війни.
Чи то спалахнувший конфлікт за місцевий ставок, коли майже одностайно Більмак постав проти свавілля екс-прокурора і мешканці навіть звернулись до Президента України; чи може бердянський нардеп-коллабораціоніст пономарёв очухався після нещодавніх "срочных ґоспіталізаций", бо коли сєпаром нарешті зацікавилась Генпрокуратура України — у того раптом стався "інфаркт мікарда і вот такой рубєц"!
Схоже, таки очухався, "таможня" 🙂

Втім, для роздмухування топонімічної війни, аби знову підкинути багаттячка у вогнище, можна знайти будь-яку причину.
Топонімічна війна навколо Більмака вельми важлива для місцевих коллабораціоністів, а особливо напередодні важливих і ключових президентських виборів, коли на кону буде стояти Майбутнє України.
А Більмак — ключ до “крымскоґо корідора”!

Саме тому по новому колу стартували топонімічну війну навколо Більмака.
Традиційно вже, "трибуною" для роздмухування топонімічної війни є міжрайонна пологівська газета "Районка", яку читають в Пологівському, Більмацькому, Розівському і Гуляйпільському районах — а це чи не стотисячна авдиторія! Газетка "Районка" належить такому собі ТРК"Славія", а у свою чергу "Районці", вочевидь, підпорядковані дрібні районні газети "Пологівські вісті", "Рідний Край" (Більмацького району), тощо. Відтак, всі ці видання синхронно публікують одну й ту ж "джинсову" маячню з метою постійного підтримування топонімічної війни навколо декомунізованої назви Більмак.

Мета — поставити під сумнів рішення Держави Україна, домогтися перейменування вже декомунізованого топоніму Більмак на щось інше, наразі, це "історична назва Кам'янка", і тим самим створити прецедент для інших декомунізованих топонімів по всій Україні та порушити "Закон про декомунізацію", згідно якого, декомунізовані топоніми не підлягають повторному перейменуванню.

Зрозуміло, що міжрайонне ЗМІ у бердянському виборчому окрузі №78 може контролюватись лише "хазяіном окруґа" — а це бердянський оліґарх і нардеп-коллабораціоніст алєксандр пономарёв, якого підтримує діючий "ґєнєрал-ґубєрнатор" прифронтової області.
(ініціяли коллабораціоністів подаються в транскрипції мовою окупанта, бо все одно ці не ідентифікують себе як Українці)
Нині підбурювані нардепом-коллабораціоністом так звані "активісти проти Більмака" вимагають перейменування в "історичну назву Кам'янка", бо ж "не хочуть бути більмаками з бєльмом під могилою" (даруйте за цитування їх маячні), а також знайшли нову зачіпку: мовляв, Більмак це не лише "бєльмо", але й написано неправильно, бо в совєтських енциклопедіях назва гори Більмак пишеться як "БЕльмак-Могила".

Щодо топоніму Кам'янка — вже були чисельні висновки істориків — від запорожських, до науковців з НАН України — ця назва не є історичною!
Як гідронім, таку назву має річка, яка бере початок з-під Більмак-гори. Після знищення Запорожської Січі московськими окупантами у верхів'ї річки Кам'янка для московських солдат було нарізано земель під казенні слобідки, котрі поміж собою вони спочатку звали "Камєнскімі", "Камєнкой", а вже потім царським наказом велено було назвати це поселення Царє-Константіновка — на честь цесарєвіча Константіна. І за московітським трактуванням, "до пріхода русскіх здєсь было Дікоє Полє" — тобто, ніякої, мовляв, Запорожської Січі, ніяких запорожських козаків, ніякого козака Більмака — нічого українського й козацького не було в степах Лукомор'я між луками Великого Лугу і Озівським морем, а було лиш Дікоє Полє"!
Відтак, назва Кам'янка — це россіянська "Камєнка", а не українська Кам'янка, як можливо хтось вважає. Цією назвою підкреслюється ключова московсько-окупантська версія про те, що наші землі Запорожжя були "Дікім Полєм", де ніхто не жив, нічого не було, але ось прийшли "асвабадітєлі" і "вдохнулі жизнь в Дікоє Полє".
Хтось дуже сильно кличе знову "асвабадітєлєй"!..

Щодо вірного написання топоніму Більмак — українською мовою було й буде — Більмак.
Кацапським язиком звісно ж "Бельмак" ("Бєльмак" якщо транскрибувати).
В "Совєтской енциклопєдіі", яку так полюбляють "активісти проти Більмака", теж відповідно писалось "Бельмак". В україномовному виданні "Українська радянська енциклопедія" 1974–1985 років теж відповідно "Бельмак-Могила", позаяк ця "енциклопедія" всього лише була калькою "Большой совєтской енциклопєдіі".

Додаток "могила" додавався до всіх степових висот з курганами, це дійсно так. Але похідні від цього слова є у назвах і топонімах: Києво-Могилянська академія, Могилів-Подільский — може теж знайти "научних експєртов", які розкажуть нам про "могилу, карму від могили, бєльмо на ґлазах" чи що там ще...

А, ще "тюркське походження" спочатку не давало спокою купці ватних тьоток. З'ясувалося, що половина топонімів і гідронімів на Запорожжі мають тюркське походження і використовувались запорожськими козаками. Томаківська Січ має у назві тюркське походження. Токмак і Більмак — два топоніми, що доповнюють одне одного, позаяк в першу чергу це дві найвищі висоти між луками й морем. Чим топонім Більмак відрізняється від топоніму Токмак?
Саме так, дві найвищі висоти Лукомор'я звались споконвіку просто: Більмак і Токмак, або Більмак-гора, Токмак-гора. А з часом вже почали додавати народні назви: Токмак-могила, Більмак-могила, або навіть "Моґіла Ґорєлая", "Сіняя Ґора", "Сізая Ґора", тощо.
Але в Запорожській Січі козаки знали що то Більмак-Гора.

Власне, нині "активісти проти Більмака" апелюють до того, що, мовляв, назва неправильно записана. Так стривайте, а оце що на камені написано, який під вершиною гори стоїть? Більмак? Більмак! Кажете, стаття у Вікіпедії зветься "БЕльмак-Могила"? Ну, правити там статті може хто завгодно, а ось плашка і мапа містять топонім Більмак.
Власне, на Google-Maps погляньте:
— райцентр Більмак, висота Більмак, село Більманка, річечка Більманка, залізнична станція Більманка.
Все життя було Більмак і Більманка!

Агов, маніпулятори ватні, ви кого в дурні пошити зібрались?

"А козак ненастоящій!" Ну-у, гаразд...
Міфічний був козак Більмак чи ні, теж складно сказати, проте і козак Мамай теж міфічний, і також мешкав на Запорожжі під Мамай-Горою над Дніпром (нині околиця села Велика Знам'янка Кам'янсько-Дніпровського району).
Так, нехай за легендами жив такий козак, але легенда шанувалась у запорожських козаків!
Чим козак Більмак гірший за козака Мамая?

Народ, вам у руки з неба звалився дарунок долі, на якому можна розвинути цілу туристичну галузь місцевого масштабу!
А коли постаратися, то з часом можна досягти й національного масштабу!
Та з цим міфічним козаком Більмаком можна цілий туристичний комплекс створити, від банальної скульптури в центрі містечка чи десь під вершиною гори, до етнографічного комплексу "Садиба козака Більмака" та місцевого фестивалю з усіма цими урочистостями, заходами, піснями-танцями, козацькими іграми й змаганнями, з усіма цими сувенірами-магнітиками-наліпками, ляльковими сувенірами козаків, вишитими рушниками з козаком Більмаком, розписними більмацькими тарілями й глечиками, не гірше опішнянських і петриківських, та з купою іншого колориту. Це прибуток для розвитку вашого району!
У вас національний козацький герой рівня козака Мамая під ногами лежить!
Та навіть більше, бо за легендою, це був сміливий і звитяжний козак-характерник, який чатував на горі Більмак ворогів, охороняючи Запорожжя від східних (кацапських) окупантів, який сміливо прийняв нерівний бій і героїчно загинув. Спалений живцем, але не став на коліна перед кацапськими загарбниками! Та тут можна фільми й графічні новелли створювати з таким епічним героєм козацької доби! А ви оце нехтуєте такою легендою? От бовдури...
Та люди мріяти про таку вдачу не мріють, а вам випадком долі все на голови впало, ось тільки голови ватні...
Нате, ще торік вам безкоштовно, тобто даром, цілу купу ідей для сувенірної продукції дала «Порохівниця»!
Вам у руки щастя само йде, а вони носами крутять, заліплюють очі ватою і верещать щось про "бєльмо"!
Ну не бевзі?

Сунуть знову воріженьки проти Більмака...

Наразі, поглянемо на новий оберт шизофренії у місцевих коллабораціоністів.

Стартом чергового сезонного загострення ватяних маразматиків стало ...півторагодинне "інтерв'ю" вищезгаданої "кишенькової" газетки "Районка" з "членом групи активістів проти назви Більмак", вчителькою Галиною Підручною.
Одразу попередження: півтори години маячні з пустого в порожнє.

Опубліковано Газета Районка Четвер, 25 жовтня 2018 р.

 

"Бої за історичну назву тривають! Чому так важливо знати свою історію і як діяти проти свавілля влади?" — пише регіональна газетка "Районка".
Так, історію важливо знати — нашу, українську історію, а не нав'язану окупантами! І не варто пересказувати затягану до дірок совєтську псевдоісторію з "совєтскіх енциклопєдій".
Але чомусь "активісти проти Більмака" навіженно не сприймають запорожську козацьку легенду про козака Більмака, який за легендами жив під горою Більмак і чатував з гори окупантів зі сходу. Натомість всіляко просувається россійсько-імперська "історічєская Камєнка"!

А під "свавіллям влади" що мається на увазі?
Рішення Держави Україна про декомунізацію совєтської назви "куйбышево" — це "свавілля влади"?
О, як чудово шквариться коллабораціонізмом і антидержавницькою риторикою газетка "Районка"! Так може одразу вже рассєйскій трікалор вивісите на сайті у себе? Якраз буде пасувати до огидної россійської реклами!
Чи може це камінюка в спину селищному Голові Більмака пану Павлу Буднику? Так, даруйте, селищний Голова Більмака пан Павло Будник своїм зверненням „Від якого спадку ми відмовляємося?“ намагався звернутись через сторінки міжрайонної газети "Районка", але в публікації було відмовлено! Єдиним майданчиком для звернення селищного Голови став сайт «Порохівниця»! Хоча на цьому сайті ніколи нічого на чиєсь прохання не публікувалось, ні за гроші, ні задарма. Небайдужі мешканці Більмака надіслали текст звернення і прохали опублікувати, бо інших можливостей звернутись до мешканців району не було. Заради порятунку унікального запорожського топоніму таке звернення варто було опублікувати! Та такого пана Голову в наш час ще пошукати!

Тобто, звернення Голови селища Більмак пана Павла Будника на захист топоніму Більмак офіційна міжрайонна газетка "Районка" відмовила оприлюднити, а півторагодинну маніпулятивну псевдоісторичну маячню від вчительки, яку використовують у своїй брудній грі коллабораціоністи, "Районка" оприлюднює та широко висвітлює!
Це і є використання адмінресурсу з метою впливу на електорат для досягнення незаконної мети.
Зрозуміло, що опубліковане півторагодинне відео розраховане на місцеве населення, ну а в якості "авторитетного експерта" використано місцеву вчительку з когорти "активістів проти Більмака".
Ну, до керівництва цієї газетки питань немає. Там все зрозуміло. Цікаво лиш, а ця стара вчителька, проживши життя до сивини й не наживши собі розуму, усвідомлює, що своїми діями вона наблизила на один марш-кидок россійсько-фашистські танки під хати мешканців Більмака?
Навряд чи...

Бажаючі витратити півтори години життя, можуть переглянути відео на сайті газетки "Районка".
Обережно — сайт-помийниця містить купу огидної вірусної реклами "про ґрібок, потенцию, ґємморой і ґонорєю" — приготуйте пакетик для блювання!
Бажаючі також можуть почитати коментарі під цим же відео у соцмережі "facebook" — туди набігла ця ж купка навіжених тіток, всі одні й ті ж, ну й намалювався щойностворений фейк-аккаунт в підтримку перейменування декомунізованої назви на потрібну нардепу-коллабораціоністу. Звісно ж, вся ця когорта оскаженілих "актівісток" немов собаки накинулись на тих Українців, які не сприйняли всю цю коллабораціоністьку маячню від газетки-помийниці.

Зверніть між іншим увагу на слаґ лінк-адреси "Районкі": "bilmaki_2" — прибічники нардепа-коллабораціоніста саме так, з принизливою інтонацією "більмакі" називають тих Українців, які захищали старий запорожський козацький топонім Більмак. Таку ж риторику використовує і міжрайонна пологівська газета, попри те, що це ЗМІ з державною реєстрацією, але мабуть керівництво цієї газетки полюбляє принижувати громадян України ось такими епітетами. А, хоча, риторика не дивує...
Давайте говорити прямо — ця газетка фактично є кишеньковою газеткою нардепа-коллабораціоніста пономарьова, котрий діє проти Держави Україна, а газетка всіляко допомагає коллабораціоністу роздмухати небезпечну ситуацію у прифронтовій області.

Згадується минулорічна ситуація, коли "активісти проти Більмака" щось там подали до ОДА, сподіваючись, що "ґєнєрал-ґубєрнатор порєшаєт", і "Районка" миттєво, поперед батька в пекло, видала "на-гора" гучний заголовок "Кам'янка перемогла Більмака".
Звісно ж, спроби нагадати газеті щодо порушення "Закону про декомунізацію" були невдалими, бо "коментарій нє допущєн".


Взагалі-то марно залишати відгуки на сайті "Районкі" — невгодні коментарі там не опублікують — на цьому сайті "всьо суворо", там "злі дяді-модератори" спочатку перевірять коментар, і якщо раптом хто напише не то, то всьо, мабуть забанять! 🙂
Суворо всьо на "Районкє"!


Чуваки, ви б спочатку поприбирали у себе з сайту оті чисельні мерехтящі баннери з цицьками, сраками, пісюнами й гнійними грибковими нігтями, бо гидко відкривати вашу помийку з контекстними россіянськими баннерами та посиланнями на жовті россіянські сайтики: "Медведчук сказав шо Україна має бути вдячна Россії", а "Порошенко готує втечу з України", і вкотре суне "найлютіша зима століття", бо ж "Кіркорав троґал пісю казла", тому що "простатіт лєчітся мочой, а ґрібок боітся ґєммороя"...
Мабуть багато отримуєте за кацапську контекстну рекляму, да, пацани пологовські? Скільки на редакцію перераховують "Яндыкс-реклама" і "Майл.ру-дірект"? Хоча б півтора-біткоїни на місяць є? Чи вам рублями кидають на карту? 🙂 На кримські курорти вистачає, чи ви "по-мажорному", в Сочі?

Вибачте, немає сили втриматись від іронії. З одного боку це виглядає доволі смішно, коли нехай і регіональне, але провладне видання має сайт схожий на помийку, проте з такими "суворими правілами" 🙂
І ґречно вибачайте за ці скріншоти!

Натомість, з іншого боку, зовсім не смішно, коли усвідомлюєш, що цю газетку-зливний-бачок та її сайтик-помийницю читає авдиторія усіх східних районів прифронтової області — а це близько 100 тисяч населення, і у людей інших джерел інформації окрім "кишенькових" провладних газеток з їх сайтиками-помийками — просто не існує! Ті у кого під руками є інтернет, може ще й знайдуть інші джерела та якусь альтернативу, якщо прагнуть не споживати лайно від коллабораціоністів і сєпарів, а ось селяни на селі окрім друкованої паперової газети нічого не мають. А, є ще телевізор все з тими ж антиукраїнськими теле-аналами...
Тобто, людям на голову вдягли помийну цеберку і крізь неї подають дозовано "нужную" інформацію!
І цей факт чудово усвідомлює нардеп-коллабораціоніст пономарёв та його московскій спонсор-бєженєц пшонка, бо саме ці потвори є тими, хто вдягнув людям помийну цеберку на голову, а відтак, на всю потужність застосовується на місцевому районному і обласному рівні адмінресурс: чиновники-подільники, кишенькові районні газетки, корисні писаки-"журналісти" і звісно ж купка "корисних дурників", що грають роль "простого народа".
Головне, аби "корисні дурники" якомога галасніше верещали!

Відтак, ми бачимо в дії всі нині "модні PR-технології": використання кишенькових ЗМІ, котрих цілий оберемок в кишенях коллабораціоністів, використання соцмереж для ведення "гібридної війни": створюються "групи проти Більмака", по місцевим "паблікам" і "групам" регулярно вкидуються матеріяли проти топоніму Більмак та постійно підтримується й нагнітається вогник цієї штучної ватної істерії. Вже створюються фейкові аккаунти для вкиду чисельних "нужных" коментарів, тощо.
Позаяк для Більмака і району публічних груп і сторінок по соцмережам всього пара-трійко, відповідно, там концентруються всі користувачі соцмереж Більмацького і сусідніх районів, а це теж можливість впливати на авдиторію. А що у нас в провінційних "пабліках" зазвичай? Правильно: суцільна "ностальґія по СССР", суцільні "а помнішь?" з "одноклассніков", а з початком виборчих перегонів ще додався політичний бруд від обридлих політичних пройдисвітів та пройдисвіток!
Ну і звісно ж, на сторінках Більмацького району регулярно вкидується бруд проти топоніму Більмак! А "невгодні" коментарі та пости на захист Більмака зазвичай видаляються "бдящімі адмінамі".

Власне, що в декількох місцевих групках по соцмережам ОК, ВК і ФСБук, що на сайті-помийкі "Районка" — всі невгодні коментарі миттю видаляються, а лишаються лише сраколизні, даруйте.
Наприклад, у групках по соцмережах, де всіляко обливається брудом десовєтізований топонім Більмак, будь-яка спроба лишити коментар на захист славетного запорожського топоніму миттєво видаляється "бдящімі модыраторамі".

Зате спокійно собі висять пости з приниженням топоніму Більмак
Принижуючи назву Більмак, хіба не принижуються мешканці Більмака і району?
Це ж як треба ненавидіти рідний край і козацьку назву Більмак, щоб постійно поширювати бруд, вигадувати принизливі прізвиська на кшталт "більмаки-відьмаки" та вигадувати нісенітниці про те, що "дощі оминають наше хуйбышево апатамушта названіє тєпєрь такоє вєдьмацкоє".
Або можна обізвати рідний край "козляцкій район".
Пост опублікував "адміністратор" групи "хуйбышево-камєнка", але нікнейм "vlad trojansky", як і решта пустих фейк-аккаунтів — це все аккаунти чоловіка цієї самої вчительки Підручної, котра півтори години базікала для газетки "Районка".

Зручний підручний-сподручний сімейний підряд, що задарма працює на нардепа-коллабораціоніста. Хоча, хто зна, може їм артёмка пшонка з москви "останкінскую колбасу" по 2.20 передає?

Що ж, чим ближче вибори — тим активніше будуть розгойдувати ситуацію. Бо така у колабораціоністів "робота"...
А ренеґати вміють заліпити очі ватою!

Для чергового роздмухування топонімічної війни навколо Більмака вкотре використано "ручну" регіональну газетку "Районка", "члєн-корреспондентом" котрої є товаріщ Константін Прічінєнко — той самий, що з початку процесу декомунізації наштампував серію бовдурських статейок "про бєльмо", котрі за протекцією нардепа-сєпара пономарёва друкували навіть урядові видання Верховної Ради „Урядовий Кур'єр“ і „Сільські Вісті“.
Здавалося б, яким чином на шпальти урядових видань зміг пробитися простий редактор тоді ще "куйбишевської" районної газети "Рідний Край"? Та все просто — нардеп-сєпар під Верховно-Радянським Куполом "всьо порєшал" і ось вже й урядова преса на перших шпальтах друкує!

Еге-ж, інформаційний простір надовго заліпив товаріщ Прічінєнко своєю "прічінною" маячнею "про бєльмо" — інтернет-пошуковики й досі видають ці марення ручного писаки.

Щоправда, після того, як детально було розібрано всю цю писанину старого совєтського блюдолиза, котрий все життя займався вилизуванням компартії в обласних газетках за совєтських часів, а також згадано, що доня товаріща мешкає в Новочєркасскє Ростовской області РФ, товаріща редактора прибрали в тінь, а натомість на передній план висунули "простой народ" — купку місцевих тіточок з верещаннями "надо услишать житєлєй". Для цієї купки навіжених возили тележурналістів з області й Києва, а у прайм-тайм запускались довжелезні телесюжети по центральним телеканалам, таким як ТРК"УРКАина" та "1+1". (Тобто, вже зрозуміло, що це маніпулятивні сюжети, а якщо у прайм-тайм вечірніх теленовин — то це 100% високооплачувана джинсá від якогось нардепа — а тарифи у ахмєткі і бєні високі!) Телесюжети мали звісно ж гучні назви, на кшталт "На Запоріжжі селище МАСОВО ПОВСТАЛО проти декомунізованої назви". Ну і купка з двох десятків бабів та трьох чоловіків-підкаблучників створювали образ "масово повсталого селища", проголошуючи ті чи інші забаганки сєпара-нардепа пономарёва від імені не лише 7 тисяч мешканців містечка Більмак, а й від імені всіх 22 тисяч мешканців району.

За ці вже два роки топонімічної війни яких тільки причин і приводів не вишукували противники декомунізації!
Спочатку верещали "вєрнуть взад хуйбышево"!
Ватнікам дали можливість обрати назву, і вони понаобрали аж 150 варіантів!!! Потім їм дали змогу й час якось обрати одну назву, і знову було висунуто з десяток абсурдних та ідіотських назв на кшталт "новотаврічєскоє" та "доброполє". Про Кам'янку тоді чомусь зовсім не згадували ті, хто нині горлянку дере камінюками, бо тоді вони мали наказ від нардепа-сєпара дерти пельки за інше.
Потім когорта упоротих баб почала верещати про "бєльмо на ґлазу", бо так написав прічінєнко.
Тоді почали верещати про "тюркскую назву".
Нині вимагають "вєрнуть істарічєскую Камєнку"!
А ще ж їм тепер "БЕльмак правільно, а Більмак неправильно!"

Агов, купка ватяних тіточок, так ви вже "оприділіться", що вам треба?
Лозиняки добрячої вам треба, як сидоровим козам! 😀

Ця отара ватяних тьоток нагадує отару овець з роману Джорджа Орвелла „Колгосп Тварин“ — за сюжетом, коли треба було заглушити когось з тварин на фермі, то по команді свиней отара овець безперервно бекала "Чотири ноги — добре, дві ноги — погано!"
Тілька ця отара верещить "БЕльмак правільно, а Більмак неправильно!"

Ач, як вчепилися за назву Більмак!!!
А це "жу-жу-жу" не просто так! Ніхто не став би вкладати кошти у дворічну топонімічну війну просто заради втіхи для купки ватяних тьоток.

За кошти, що витратились на замовні телесюжети ТРК"УРКАина" та "1+1", в Більмаку можна було або реконструювати місцевий стадіон, або викласти бруківкою центральну площу, провести благоустрій центру містечка, створити сквер для відпочинку, скажімо, чи хоча б відремонтувати місцеві вулиці.
Але топонімічна війна це частина гібридної війни Кремля проти України, і ніхто не збирається думати за добробут мешканців якогось райцентру, навколо якого можна просто вдало розхитувати ситуацію у прифронтовій області між двома окупованими теренами України. Нащо їм щось робити, якщо, коли вдало "ляжуть карти" для коллабораціоністів, то сюди приїдуть на танках "асвабадітєлі" і тоді вже буде не до благоустроїв.

Більмацький район входить у бердянський виборчий округ №78, від якого у Верховній Раді сидить цей самий нардеп-колабораціоніст пономарёв. Це прифронтова зона в буквальному сенсі цього слова: до лінії фронту на схід рукою подати, а з боку Озівського моря кораблі окупантів шастають в зоні видимості.
Ну а якщо вірити виданню „Depo.UA“ "Нардеп пономарьов битиметься за Бердянськ до останнього" — і не на користь України, звісно.

Так ось чому так зубами чіпляються за десовєтізований топонім Більмак!
Зрозуміло, що райцентр, розташований у стратегічно важливому місці, поблизу стратегічно важливого залізничного вузла, має неабияке значення.
Це дійсно ключ до “крымскоґо корідора”!
Того самого “крымскоґо корідора”, яким так марить плюгаве Хуйло — дорога на Крим суходолом з Донбасу, і цю дорогу ще до початку війни плюгавому чєкісту пообіцяв "крєстнік януковіча" артёмка пшонка, котрий все ще вважається "хазяіном пшонноґо паханата" — це центральна й південна частина Запорізької області, виборчі округи, що контролювались кланом пшонки за часів донбасської кримінальної окупації України. Нині ж "ставлєннікамі і смотрящімі" клану пшонок є всі ці пономарьови, баліцкіє, ковалєвскіє та інші метастази "крєпкіх хазяйствєнніков".
Звісно ж, всі вони прагнуть реванш пшонноґо паханата.
Ключові вибори — чи не останній для них шанс!

Втратите ключ — до ваших і наших осель вдеруться окупанти!

Тож, думайте, думайте, мешканці Більмака, кого краще слухати — власну інтуїцію чи купку ватних тьоток, які підтанцьовують і верещать для нардепа-коллабораціоніста, котрий спить і бачить себе якимось "бєрдянскім сєнатором в ґосдумє РФ".
Россійсько-фашистські "ґради" будуть обстрілювати ваші хати, а не віллу нардепа-коллабораціоніста.
Все подібне було вже 5 років тому трохи східніше, там теж "житєлі Данбасса трєбовалі і звалі".
А ця купка "актівістов проти" нагадує "лучших людєй ґорода" з совєтського ж фільму "Вбити Дракона":
„Это не народ? Это хуже народа — это лучшие люди города!“

Сайт «Порохівниця» — на щастя, вільний інтернет-майданчик, а не якесь там кишенькове "ручне" ЗМІ, то ж, ми з самого початку підтримали десовєтізацію районного центру і стали тим майданчиком, де підтримується славний запорожський козацький топонім Більмак. «Порохівниця» дотримується чіткої національно-державницької позиції, чітких про-українських і про-державницьких поглядів, підтримуючи Верховного Головнокомандувача України і Збройні Сили України та керується принципом Провідників ОУН — Україна понад усе!
І хоча «Порохівниця» — освітній блоґ-майданчик з історичною тематикою, проте, не можна стояти осторонь, коли козацький топонім Більмак намагається знищити купка ватніків "под патронатом" нардепа-сєпара! Чому купка ватніків? А достатньо лиш глянути аккаунти цих "актівістов проти" в россійсько-фашистській соцсєті "однокласснікі" — як у дзеркалі весь їх "світогляд" видно! "Лучшиє люді ґорода"!
І, до речі, зауважте, вельмишановне панство, щодо рівня і якості інтернет-ресурсів — зверніть увагу, що жодного огидного реклямного баннера на нашому сайті «Порохівниця» не існує, позаяк ресурс не залежить від сторонніх осіб, а є цілком вільним і незалежним. (І як ото сайт виживає без цих огидних банерів "про ґрібок"?)
Щоправда, коментарі довелось закрити, але не через ватніків, а через спаммерів.
Зухвалі незаконні дії необхідно вчасно припиняти, аби біда не прийшла.
„Диктатура? Зате ефективно!“
То ж, вибачте за незручності.

Вдалого всім робочого тижня...