Перейти до контенту

✠ „ЛЕГІОН — Хроніка Української Галицької Армії 1918—1919“

ЛЕГІОН
Хроніка Української Галицької Армії
1918—1919

 
Історичний документально-ігровий фільм режисера Тараса Химича.
Стрічка розповідає про Леґіон Українських Січових Стрільців, Листопадовий Чин та боротьбу Української Галицької Армії з поляками.
Сюжетна лінія створена на основі спогадів очевидців із залученням історичних реконструкцій.


 
II► «ЛЕГІОН — Хроніка Української Галицької Армії 1918—1919»
(Офіційний трейлер 2015)

《Завершувалася Перша Світова війна. Неминучий крах Австро-Угорської Імперії поглибив кризу у Європі. Українці, Чехи, Поляки, Угорці та південні слов'яни готувалися до проголошення незалежності своїх держав.

У ніч на 1 листопада 1918 року українські військові з лав добровольчого Леґіону Українських Січових Стрільців підняли повстання у Львові та проголосили створення самостійної держави на українських етнічних землях. Січові Стрільці стали рушійною силою молодої української держави та зародком її регулярного війська.

Водночас претензії на Галичину висунула відроджена Польща. Центрально-Східна Європа занурилася в епоху "малих війн" за нові кордони у повоєнному світі. Проте зі сходу насувалась совєтська загроза. Країни Заходу вирішили побудувати "санітарний кордон" у Східній Європі...》

II► «ЛЕГІОН — Хроніка Української Галицької Армії 1918—1919»

2015
Режисер: Тарас Химич
Автор сценарію: Олександр Пагіря
Композитор: Любомир Соломченко
Звук: Роман Микульський
Постановка військових сцен: Володимир Правосудов
Військова реконструкція: В.І.К. «Повстанець» (Київ)
Оповідачі: Віктор Власенко, Януш Юхницький, Влодко Лучишин, Бернард Уліат

«ЛЕГІОН — Хроніка Української Галицької Армії 1918—1919» — документально-ігровий фільм українського режисера Тараса Химича.
Стрічка є продовженням циклу пізнавальних фільмів з історії України першої половини минулого століття від громадської організації «Українська Галицька Асамблея», до якого входять фільми «Срібна земля. Хроніка Карпатської України 1919–1939», «Золотий вересень. Хроніка Галичини 1939–1941», «Хроніка УПА 1942–1954».

Фільм розповідає про добровольчий Леґіон Українських Січових Стрільців, українське повстання у Львові 1 листопада 1918 року, відоме як Листопадовий Чин, та боротьбу Української Галицької Армії з поляками. В ретельних реконструкціях перед нами постає образ українського Січового Стрільця, файно показані історичні персоналії та їх роль у подіях — зокрема, чудово відмінно відтворено образ Провідника Листопадового Чину Дмитра Вітовського. Через події сьогодення ми можемо краще зрозуміти мотивацію та діяння історичних персонажів. Сюжетна лінія створена на основі спогадів очевидців із залученням історичних реконструкцій.

Це перший в Україні документальний фільм з використанням найсучасніших технологій у форматі 4K. До роботи над фільмом долучилися ветерани АТО, військові а також реконструкторські клуби.
З постановкою військових сцен допоміг ветеран АТО Володимир Правосудов, а також Військово Історичний Клуб «Повстанець» з міста Києва.
Над фільмом працювала команда студії «Invert pictures», у процесі зйомки стрічки було задіяно сотні людей, серед яких — професійні актори театру ім. М. Заньковецької та Л.Курбаса і учасники військово-історичної реконструкції.
Режисер Тарас Химич відомий своїми документальними фільмами «Срібна земля. Хроніка Карпатської України 1919–1939», «Золотий вересень. Хроніка Галичини 1939–1941», «Хроніка УПА 1942–1954», які зустріли захопливі відгуки глядачів і фахівців та світове визнання.
Автором сценарію є кандидат історичних наук Олександр Пагіря.
Ініціатором створення фільму є громадська організація «Українська Галицька Асамблея», у рамках проекту „Документалістика — documentary.org.ua“.
Процес створення фільму тривав 15 місяців.
Прем’єра фільму відбулась 1 листопада 2015 року.

Саундтрек до фільму “Тільки чекай” написав і виконав Владислав Левицький, який зіграв одну з епізодичних ролей в цій картині. Це була остання робота співака, в липні 2015 року Владислав Левицький загинув у автокатастрофі, не дочекавшись прем'єри...

♪ II► Vladyslav Levytskyi — “Тільки чекай” \ “Just wait” (Ukraine 1914 — 2014)
[Саундтрек з документального фільму «ЛЕГІОН — ХРОНІКА УГА 1918—1919»]

Цикл історичних документально-ігрових фільмів доступний для перегляду наживо на інтернет-сторінці проекту „Документалістика — documentary.org.ua“ від «Української Галицької Асамблеї»:
II► «ЛЕГІОН — Хроніка Української Галицької Армії 1918—1919»
II► «Срібна земля. Хроніка Карпатської України 1919–1939»
II► «Золотий вересень. Хроніка Галичини 1939–1941»
II► «Хроніка УПА 1942–1954»

© «Українська Галицька Асамблея»
© «Українська Галицька Асамблея» | „Документалістика — documentary.org.ua“

Також до уваги Велмишановного Панства історико-освітні матеріяли блоґ-майданчику «Порохівниця»:

Пісні Леґіону Українських Січових Стрільців
Пісні Української Повстанської Армії
Бій на горі Маківка
Листопадовий Чин
Дмитро Вітовський — Провідник Листопадового Чину
КАРПАТСЬКА УКРАЇНА 1939
Україна у ІІ Світовій війні — між двох вогнів, між двох імперій
«УКРАЇНА — Ціна Незалежності 1917 — 2017»
Велика Війна триває…

© «Порохівниця»

4 коментарі до “✠ „ЛЕГІОН — Хроніка Української Галицької Армії 1918—1919“

  1. Сповіщення: Чортківська офензива: Вирватись із “Трикутника смерті” – ПОРОХІВНИЦЯ

  2. Сповіщення: Чортківська офензива — 100 років – ПОРОХІВНИЦЯ

  3. Сповіщення: ✠ Листопадовий Чин — 101 рік – ПОРОХІВНИЦЯ

  4. Сповіщення: ✠ Листопадовий Чин – ПОРОХІВНИЦЯ

Коментарі закриті.