День Пам’яті в Канаді відзначається за участі Українців

День Пам’яті в Канаді
відзначається за участі Українців

 
4 листопада Канада почала відзначати заходи до Дня Пам’яті полеглих (Remembrance Day, або Poppy Day — Маковий День) — пам’ятний день що відзначається щорічно 11 листопада.
День Пам’яті полеглих у Великій Війні…

 
Українці Канади приймали безпосередню участь в боях на Західних фронтах Великої Війни. Українці з України, розділеної між імперіями, часто мусили воювати по різні боки фронтів в імперських арміях.
Канада гідно вшановує пам’ять полеглих…
2018 року особлива дата — 100-річчя офіційного завершення Першої Світової війни.

Велика Війна була роздмухана 1914 року Россійской Імпєрієй з остраху втратити Україну через те, що австрійський ерцгерцоґ Франц Фердинанд проголосив намір про реформу Австро-Угорської Імперії в „Європейську Унію“, частиною якої під реґентством Австрії мало стати створене з коронних країв Галіції і Лодомерії та Буковини Королівство Україна з подальшим приєднанням Наддніпрянської України, і юний ерцгерцоґ Вільгельм фон Габсбурґ передбачався як Король України. Ця концепція вельми налякала Россійську Імперію і саме з остраху втратити Україну імператор Ніколай-ІІ роздмухав Велику Війну в Європі. "Дєло прінципа!" — підкреслював Ніколай Второй. І не без участі Россійської імперії в Сараєво сербським бойовиком Ґаврілой Прінципом був вбитий ерцгерцоґ Франц Фердинанд.
Почалась Велика Війна…

11 листопада 1918 року офіційно завершилась Перша Світова війна, яку тоді ще називали Велика, але насправді Велика Війна не припинилась, а спалахнула з новою силою, і в її епіцентрі була Україна!
Велика Війна, роздмухана московітами понад 100 років тому, все ще триває…
Велика Війна триває…

11 листопада — День Пам’яті полеглих у Великій Війні…
У війні, що триває вже понад 100 років…
В епіцентрі якої — Україна…

День Пам’яті
в українсько-канадському
Меморіяльному парку в Торонто

 

Щороку в українсько-канадському Меморіальному парку проходять організовані Конґресом Українців Канади в Торонто урочистості до Дня Пам’яті (Remembrance Day), який у Канаді та інших країнах Співдружності офіційно відзначається 11 листопада. Цьогорічна подія відбулася 4 листопада і була приурочена 100-річчю Визвольної боротьби українського народу (1918-2018).

Традиційно на церемонію вшанування пам’яті тих, хто загинув у минулих війнах, у Меморіяльний парк прийшли ветерани-учасники воєн, військові, політики, представники духовенства, молодіжних та громадських організацій, щоб разом вдячно згадати полеглих, покласти поминальні вінки, квіти, помолитися за живих і мертвих солдатів-захисників Канади та України.

В урочистій церемонії, яка розпочалася маршем від церкви Св. Димитрія, брали участь солдати Канадських збройних сил та Військовий королівський оркестр Канади, який неймовірно зворушливо виконав легендарну пісню “Пливе кача”, що стала реквіємом Небесним Героям.
З головною промовою виступив полковник Д. Степанюк, CD.
Славень ОУН проникливо заспівав чоловічий хор “Прометей”.

II► „Пливе кача“ на Дні Пам'яті в Канаді

СУМівці Осередків Етобіко, Торонто та Міссісаґа брали участь у Дні Пам'яті при участі численних представників різних рівнів канадського уряду.Тяжко повірити, що "Пливе кача" виконує член канадської оркестри The Regimental Band and Bugles of the Queen's Own Rifles of Canada.

Опубліковано Ukrainian Youth Association of Canada (CYM) Неділя, 4 листопад 2018 р.

 

II► „Плине кача“ у виконані Band & Bugles of the Queen's Own Rifles of Canada

"Plyve Kacha" performed by Band & Bugles of the Queen's Own Rifles of Canada

"Plyve Kacha" became Ukraine's unofficial anthem in the days following the sniping that killed dozens of protesters during the deadliest days of the Revolution of Dignity. Performed yesterday by QOR during the Remembrance Day service at Ukrainian Canadian Memorial Park in Toronto.«Пливе кача» у виконані Band & Bugles of the Queen's Own Rifles of Canada вчора на заході до Дня Пам'яті в ТоронтоМузичний Директор: Lieutenant Megan Hodge, CD. Соліст: Olivier LaquerreUkrainian Canadian Congress - Toronto BranchUkrainian War Veterans Association of Canada

Опубліковано Forum TV Понеділок, 5 листопад 2018 р.

 
Важко навіть повірити, що „Плине кача“ виконує соліст канадської оркестри The Regimental Band and Bugles of the Queen's Own Rifles of Canada (Полковий Оркестр Королівських Стрільців Канади) Олівер Лак’єр, при цьому не володіючи українською мовою.
Олівер Лак’єр, у якого немає і часточки української крові, надзвичайно емоційно заспівав. Він казав, що йому розповіли історію Небесної Сотні і він плакав поки вчив пісню, саме тому, Олівер виконав реквієм серцем...
Матеріял укладено з відкритих джерел:
© Ukrainian Canadian Congress — Конґрес Українців Канади
© «Ukrainian Canadian Congress — Toronto Branch»
© Ukrainian Canadian Media Group «Разом»
© «Ukrainian Youth Association of Canada (CYM)» — «Спілка Української Молоді»
© The Regimental Band and Bugles of the Queen's Own Rifles of Canada
© «Forum TV»
СВІТЛИНИ: © Mykola Swarnyk © Luba Romanyshyn © Наталка Попович
Укладач матеріялу:
℗ Dem'än Dzüba
© «Porohivnyçä»
2018.ХІ.5