Перейти до контенту

Токмак — місто без генетичної пам’яті?

Токмак — місто без генетичної пам’яті?

 
Доки вся Україна вшановувала Пам’ять жертв Голодомору, в місті Токмак на Запорожжі гримів рок-концерт крадених пісень "Scorpions" у виконанні купки якихось ряжених клоунів з міста Запоріжжя.
"Музыка внє палітікі!"
Токмак — місто без генетичної пам’яті?


 
Звісно, в місті Токмак є пам’ятник жертвам Голодомору — невеличкий, непримітний, в центральному сквері неподалік місцевого будинку культури. Щоправда, більшість мешканців міста мабуть і не знають про його існування. Але квіти і Свічки Пам’яті цього дня там все ж з’явились.
Проте, о 16:00, коли вся Україна запалила Свічки Пам’яті й свідомі Українці мовчки схилили голови у скорботі, будинок культури Токмака вже гудів і дрижав — репетиція перед рок-концертом, котрий мав розпочатись за дві години. Молодь вже кучкувалась на площі в очікуванні. Для них цього дня не існувало ніякого Дня Пам’яті, ніяких Свічок Пам’яті, ніяких 85-х роковин Голодомору і десятків мільйонів вбитих голодом Українців…
Як, вочевидь, не існувало всього цього для керівництва Токмацького будинку культури та місцевої влади. Не кажучи вже про "рок-музикантов".

На щастя, ця розвага в День Пам’яті жертв Голодомору відбувалась не на площі, а всередині "дома культуры", втім, все одно, гуділо добряче. Їм було "вєсєло і прікольно", вони "наслаждалісь".
"Музыка внє палітікі!"

Чому "концерт" необхідно було проводити саме в День Пам’яті жертв Голодомору?
25 листопада, неділя — чим поганий день для молодіжного концерту?

Власне, немає жодних питань до вочевидь ватного і українофобного керівництва Токмацького будинку культури, а тим паче, місцевої коллабораністської влади — тут все більш ніж очевидно.
Також все зрозуміло з тими, для кого цього дня не існувало ніякого Дня Пам’яті жертв Голодомору, а існувала лише купка ряжених запорожських клоунів з краденими піснями західної рок-групи.
Цікавлять інші питання.

Чи знають юристи гуртів "Scorpions" та "Queen" про те, що десь в далекій Україні по маленьким і великим містам шастають з концертами якісь клоуни, що заробляють собі бабло на вочевидь незаконному виконанні композицій "Scorpions" та "Queen"?
Адже, навряд чи всесвітньо відомі легендарні гурти "Scorpions" та "Queen" дали дозвіл на виконання своїх пісень купці якихось провінційних клоунів з промислових кварталів Запоріжжя. Може "Голос Країни" купив у "Scorpions" і "Queen" ексклюзивне право для вонюші ворона? Теж малоймовірно.
Тоді якого біса ці "ласковомайскіє" гастролі?
(Олдскули зрозуміли, що мова йде про одночасний виступ декількох груп "Ласковий май" в різних кутках СССР.)
Чи мають дозвіл "продюссєри" вонюші ворона на використання офіційно зареєстрованого лоґотипу і фірмового напису "Scorpions"? Чи немає тут порушень авторських прав?
Цікаво було би повідомити юристам "Scorpions" і поглянути на подальший розвиток подій.

Ну а щодо міста Токмак…
На превеликий жаль, з сумом можна констатувати, що місто дійсно втратило генетичну пам’ять.
Токмак під час Голодоморів був одним з найбільш постраждалих від голоду на Запорожжі, навіть районне керівництво Великого Токмака було показово розстріляне совєтським окупаційним режимом "за срыв хлєбозаґотовок".
Але в місті не було якихось широко висвітлених заходів, були лише всюди афіші про "концерт" і всі місцеві "паблікі" в соцмережах були забиті цією ж афішою з краденим лоґотипом "Scorpions".
Переважна більшість місцевих мешканців також мабуть і не згадали про День Пам’яті жертв Голодомору, хіба що увечері по телевізору щось почули і роздратовано перемкнули на черговий тєлєсєріальчік на 1+1 чи "Интерє".

Лиш у поодиноких вікнах, де-не-де можна було помітити тихе мерехтіння Свічок Пам’яті…