Перейти до контенту

Держава визнала «Пласт» і СУМ

Держава визнала «Пласт» і СУМ

 
Верховна Рада України схвалила законопроект про державне визнання і підтримку Національної Скавтської Організації України «Пласт» і Спілки Української Молоді (СУМ).
Й це сталось завдяки одному з останніх Указів, які підписав Верховний Головнокомандувач і Президент України Петро Порошенко — Указ про Стратегію національно-патріотичного виховання.
Варто нагадати, що Національною Скавтською Організацією України «Пласт» опікувався Верховний Головнокомандувач Петро Порошенко, як до цього Віктор Ющенко — єдині з Президентів України, хто переймався національно-патріотичним вихованням молоді.


 
18.V.2019 Верховний Головнокомандувач і Президент України Петро Порошенко підписує Указ про Стратегію національно-патріотичного виховання та затвердив Стратегію національно-патріотичного виховання, одним із завдань якої є сприяння розвиткові «Пласту» і Спілки Української Молоді (СУМ).

„Створення сприятливих умов для діяльності молодіжних організацій, насамперед для розвитку пластового руху в Україні та Спілки Української Молоді, що відновили свою діяльність в Україні із здобуттям Незалежності…“
— Верховний Головнокомандувач і Президент України Петро Порошенко
18.V.2019

Метою Стратегії є визначення пріоритетів та основних напрямів національно-патріотичного виховання, зокрема дітей та молоді, розвитку відповідних інститутів Держави і суспільства, забезпечення змістового наповнення національно-патріотичного виховання.

Верховний Головнокомандувач і Президент України Петро Порошенко доручив Кабінету Міністрів України розробити та затвердити план дій на 2020 – 2025 роки щодо реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання, а також — державну цільову програму з національно-патріотичного виховання.

Указ про Стратегію національно-патріотичного виховання відзначає, що Держава підтримуватиме розвиток Національної Скавтської Організації України «Пласт» і Спілки Української Молоді (СУМ) та забезпечуватиме лоґістичну, інформаційну та фінансову підтримку пластового руху і молодіжних національно-патріотичних організацій.
Фінансова підтримка означає виділення коштів державного і місцевих бюджетів на спеціальні програми розвитку «Пласту» і СУМ.
За законопроект проголосували 228 депутатів.

Документ визначає «Пласт» єдиною національною скавтською організацією України та визнає внесок руху у громадянську освіту дітей та молоді, здобуття і становлення Української Державності.

Держава також вшановує сотні пластунів і пластунок, які полягли у боротьбі за здобуття Незалежності України у XX столітті та під час аґресії Російської Федерації на сході України, починаючи з 2014 року.

Держава планує сприяти доступу українських дітей до «Пласту».

«Пласт» — колиска Провідників України!

«Пласт» — найстарша і найвідоміша, проте не єдина українська скавтська організація, створена у 1911 році у Львові за прикладом світового скавтського руху.
Назва «Пласт» — це прямий відповідник англомовній назві руху, яка походить від слова скавт — розвідник (англ. Scout).

«Пласт» виховав та загартував безліч відомих і видатних Українців, серед яких Богдан Гаврилишин, Роман Шухевич, Степан Бандера, Василь Кук, Олег Кандиба-Ольжич, Квітка Цісик, Любомир Гузар, Борис Ґудзяк, Любомир Романків, Микола Колесса, Гайдемарі Стефанишин-Пайпер, Уляна Супрун, нинішній посол Канади в Україні Роман Ващук, полеглі Захисники України Марк Паславський, Віктор Гурняк, Євген Подолянчук, Микола Гордійчук та Андрій Білик…

«Пласт» виховує гідних громадян своєї держави та плекає цінності, необхідні для розвитку нашої України — відповідальність, лідерство, патріотизм.
Пластуни завжди стояли на передовій боротьби за визволення і Незалежність Соборної України: були активними учасниками Української революції та Визвольних Змагань, боролися за Незалежність України у лавах Армії УНР, Української Повстанської Армії, відзначилися тим, що брали активну участь у розбудові та захисті своєї Держави, були активними учасниками дисидентського руху, Помаранчевої революції, ЄвроМайдану та новітньої россійсько-української війни…

В Україні пластовий рух має понад 8 500 учасників, але поширений також у країнах ЄС, Північної Америки, Австралії та Бразилії, де проживає численна українська діяспора.

Членство в «Пласті» ділиться на чотири вікові категорії: новаки (6-12 років), юнаки (13-18 років), старші пластуни (18-35) та пластуни-сеньйóри (від 35 років). \Сеньйóр (від лат. senior, старший)\.

Бюджетне фінансування

Законопроект відзначає, що Держава підтримуватиме розвиток пластового руху, забезпечуватиме йому лоґістичну, інформаційну та фінансову підтримку — виділення коштів державного і місцевих бюджетів на спеціяльні програми розвитку «Пласту» і СУМ.
Також, під час виховних чи освітніх заходів для дітей та молоді, які фінансуються місцевим бюджетом, влада зможе залучати до них пластунів.
При цьому, точні обсяги такого фінансування закон не встановлює.

На що витрачатимуть бюджетні кошти, виділені «Пласту»:
— повсякденна діяльність руху;
— розвиток інфраструктури «Пласту», передусім молодіжних і вишкільних пластових центрів;
— однострої для членів організації;
— туристичне спорядження пластових виховних частин;
— державне страхування пластунів під час занять;
— становлення і розвиток пластового руху у світі, участь у міжнародних скаутських заходах;
— членські внески у міжнародні скаутські організації;
— переклад і видання скаутської літератури;
— проведення соціологічних та наукових досліджень з розвитку пластового руху;
— створення та поширення соціяльної реклями «Пласту».

Національна Скавтська Організація України «Пласт» ґречно дякує всім 62 авторам законопроекту, а особливо членам Опікунської ради «Пласту» й міжфракційного об'єднання «Пласт»: пану Віктору Кривенку, пану Ярославу Маркевичу, пану Івану Крулько та голові Крайової пластової ради і пластовому сеньйору Юрію Юзичу.
Особлива подяка за підтримку вихованцю «Пласту», Голові Верховної Ради пану Андрію Парубію, а також всім народним депутатам, які підтримали ухвалення цього закону!

„Сьогодні парламент прийняв історичне рішення: Верховна Рада України офіційно визнала заслуги Пласту, зокрема освіту дітей та молоді, історичний внесок пластунів у становлення державності та участь в боротьбі за здобуття Незалежності України.
СКОБ!“
— Національна Скавтська Організація України «Пласт»

Спілка Української Молоді (СУМ) ґречно дякує Верховного Головнокомандувача і Президента України Петра Порошенка за створення належних умов в національно-патріотичному вихованні молоді.

Голова Крайової пластової ради і пластовий сеньйор Юрій Юзич також ґречно дякує:

Щойно парламент ухвалив законопроект "Про державне визнання і підтримку Пласту" (за основу і в цілому). Подяка від пластунів усього світу і тих тисяч, які не дожили до сьогодні. Які вмирали за Україну в криївках і лісах, у ҐУЛаґах і німецьких концтаборах.

Подяка голові депутатської групи «Пласт» Віктору Кривенку, Голові Верховної Ради Андрію Парубію, який 30 років тому одним з перших ініціював відродження «Пласту» в Україні. Всім авторам законопроекту (більше 50-ти!; а передусім Ярославу Маркевичу, який підбив нас на цю затію і допоміг підготувати її реалізацію та Івану Крулько), комітету молоді і спорту та особисто Миколі Величковичу (учаснику установчого з'їзду «Пласту» в Брюховичах у 1991 році).
Усім фракціям, які підтримали (включно з фракціями "Воля народу" і "Відродження").
228 — за, 4 — проти, — 7 утрималось. Навіть "Опоблок" переважно "утримались" і лише 2 голоси проти.

З боку «Пласту» особлива подяка пані Ларисі Жигун — Головному адвокатору законопроекту, Ярославу Юрчишину — ти підтримував ідею діями (і тоді, коли майже всі вже не вірили), Станіславу Андрійчуку та Михайлу Двораку — за активну участь і підтримку (без вас ідея померла би в зародку).

Майданчик «Порохівниця» долучається до вітань і ґратулює «Пласт» та СУМ з державним визнанням! Нарешті, більш аніж через чверть століття після відновлення Незалежності України, найстаріші молодіжні національно-патріотичні організації України отримали державне визнання! І сталось це завдяки тому, що при владі знаходився про-український Президент України. Тепер головне, аби цей Указ Верховного Головнокомандувача і Президента України Петра Порошенка не "скасували" реваншисти й коллабораціоністи, котрі тимчасово дорвались до влади й під окупацію потрапили вже найвищі державні посади та під загрозою опинились Державність і Незалежність України. Відповідно, під загрозою опинилось і національно-патріотичне виховання молоді!
Але ж справжні патріоти України, виховані в «Пласті» і СУМ, не дозволять реваншистам та коллабораціоністам знищити Державу Україну? ХХ століття довело, що дух Волі в справжніх свідомих Українцях не вбити нічим!
Свідомі Українці будуть боротися за Україну, за її Волю!
Бо ж, „Зродились ми великої години“!
УКРАЇНА ПОНАД УСЕ!
СЛАВА УКРАЇНІ!
СКОБ!

✠ ✠ ✠
✠ ✠ ✠

 
Матеріял укладено з відкритих джерел:
© «Пласт» — український скавтинг
© Спілка Української Молоді (СУМ)
© СУМ в Україні
© Ukrainian Youth Association of Canada (CYM)
© Юрій Юзич
© «BBC»

1 коментар до “Держава визнала «Пласт» і СУМ

  1. Сповіщення: «Пласт»: „Від ініціативи — до дії“ – ПОРОХІВНИЦЯ

Коментарі закриті.