Перейти до контенту

Нацбанк випустив пам`ятну медаль «100-річчя Чортківської офензиви»

Нацбанк випустив пам`ятну медаль
«100-річчя Чортківської офензиви»

 
Національний банк України 20 червня 2019 випустив і ввів у обіг пам`ятну медаль «100-річчя Чортківської офензиви».Ця пам`ятна медаль створена з нагоди відзначення 100-річчя Чортківської офензиви — визначної події Перших Визвольних Змагань і Української Революції 1917–1921 років.

 
Пам`ятна медаль, присвячена наступальній операції Української Галицької армії — Чортківській офензиві, що була проведена 07—28 червня 1919 року з метою визволення всієї території Західньо-Української Народньої Республіки. Чортківська офензива, що відбулася у найнапруженіший період Перших Визвольних Змагань і Української Революції 1917–1921 років, засвідчила волю Українців до боротьби та є для нащадків зразком національної гідності й мужності.

Тираж: 10 000
Роздрібна ціна: 51 гривня

АВЕРС:
На аверсі медалі розміщено: напис `УКРАЇНА` (унизу), під яким малий Державний Герб України, праворуч і ліворуч від якого роки — `1919` і `2019`; у центрі зображено Тризуб, оповитий гілками калини (з дизайну ордена Української Галицької Армії автора Михайла Бринського); по колу стилізований напис — `ЗВИТЯГА УКРАЇНСЬКОЇ ГАЛИЦЬКОЇ АРМІЇ`; праворуч від Тризуба — лоґотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

РЕВЕРС:
На реверсі медалі зображено динамічну стилізовану композицію за мотивом живописного полотна Юліана Крайківського “Чортківська офензива”, який був учасником тих подій: у центрі на дзеркальному тлі — кінний вояк, на другому плані силуети двох вершників; розміщено написи: `ЧОРТКІВСЬКА ОФЕНЗИВА` (праворуч півколом), унизу зазначено історичну дату наступальної військової операції: `07–28.06.1919`.

Художник: Таран Володимир, Харук Олександр, Харук Сергій.
Скульптор: Атаманчук Володимир, Демяненко Анатолій.

Першоджерело:
© Національний банк України