Перейти до контенту

Україну перетворюють на “новорóссію”

Україну перетворюють на "новорóссію"

 
Пані Ірина Фріз, очільниця Міністерства у справах ветеранів, наголошує на подальших ймовірних діях реваншистів і кремля.

 
Ірина Фріз
очільниця Міністерства у справах ветеранів

Рішення ПАРЄ. Відповідальність офісу Зеленського за провальну зовнішню політику…
Антиукраїнський окружний адмінсуд…

Втім хочу наголосити на ще на одному аспекті проблеми. Ми маємо дивитися на події ширше і навіть очима противника, щоб розуміти подальші його кроки. Отже, одразу в той саме день після повернення РФ в ПАРЄ нам показали соцопитування, в якому половина опитаних за автономію Донбасу. Паралельно з цим активно розповсюджується теза: "Європа втомилася та злила Україну".
Переконана, що саме на такий ефект працює Кремль. Він зацікавлений в формуванні образи на країни Європи серед Українців. Україна, за їх задумом, має обрати "свій шлях" і дистанціюватися від тих, хто ніби-то зрадив. Хоча ми маємо розуміти, що у зовнішній політиці переважають національні інтереси, і за все потрібно боротися. Ще раз наголошу — європейці весь час намагалися послабити тиск на РФ та зняти санкції. Але збереження такого тиску залежало від кропіткої та системної зовнішньополітичної роботи Верховного Головнокомандувача і Президента України Петра Порошенка. І кожен візит раніше лише посилював нашу міжнародну підтримку. Сьогодні ми побачили руйнацію такої підтримки за кілька днів після візиту господаря "офісу презєдента" до Парижу та Берліну. Це означає, що переговори завершилися фіаско. Пріоритетне завдання зовнішньої політики, — збереження міжнародної підтримки, — провалене.

Але небезпекою є те, з чим Україна зіткнеться в найближчі тижні. Результати соцопитувань — це лише початок, підготовка процесу реінтеграції Донбасу на умовах РФ, тобто автономії. Такі ініціативи, гадаю, ми побачимо дуже скоро. Нам нав’язуватимуть, що завершення війни на Сході можливе за рахунок компромісу: «"Головне – припинити стріляти". Нам пояснятимуть, що цього можна досягти якщо ми візьмемо Донбас на умовах окупанта разом з найманцями, "героями-ополченцями", "народною міліцією", інтегрувавши усе це лайно в політичну систему України. Така схема автоматично винесе за дужки питання Криму, тому що процес реінтеграції Донбасу за російським задумом стане тим, що зупинить державу в національному розвитку на півсотні років. Нам не вистачатиме часу, сил та можливостей на повернення Криму.

Вже за допомогою європейських країн РФ в ПАРЄ почне розповідати про те, як само Київ має реінтегрувати "борців проти хунти" та забезпечувати їх представництво в органах державної влади. Наші бійці АТО/ООС підпадуть під люстрацію. І вже за рік-два Кремль буде порушувати питання європейських санкцій проти України за недостатнє представництво проросійських комбатантів у Верховній Раді.

Російську формулу "ліш би нє было войны", що виправдовує на РФ відсутність свободи слова, демократії, клозетів та конкурентної економіки, намагаються насадити в Україні. Вони намагаються помножити на нуль все те, заради чого загинули тисячі наших захисників в цій війні, борців за Незалежність до 1991 року.

Але я так і не побачила коментарів очільника офісу президента щодо тривожних результатів соцопитувань, перейменування проспекту Бандери та інших дзвіночків (точніше дзвону набату) россійського реваншу в Україні.

Тим часом "прєЗЄдєнт" зєлєнскій активно реєструє власні торгівельні марки, коли Українці хочуть побачити його спроможність з захисту національних інтересів України, нашого суверенітету та Незалежності. І разом зі мною це хочуть бачити десятки тисяч наших ветеранів та військовослужбовців.

© Ірина Фріз
Малюнок: © Андрій Єрмоленко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *