Перейти до контенту

ФСБук знищив „Книгу Пам’яті полеглих за Україну”

ФСБук знищив
„Книгу Пам’яті полеглих за Україну“

 
ФСБук знищив публічні сторінки „Книга Пам’яті полеглих за Україну” і „Стіна Пам’яті…”
Навіть Пам’ять про нас хочуть стерти…


 ДОВІДКА:

„Книга Пам’яті полеглих за Україну” — мартиролог загиблих у нинішній війні Захисників України — найбільший в Україні волонтерський проект, який займається обліком та документуванням різних даних про втрати українських військовослужбовців у россійсько-українській війні, особистостей цих воїнів з усіх силових структур, місць їхніх поховань тощо.
Неурядова „Книга Пам’яті…” має якнайповніший масив даних щодо загиблих Захисників України від початку бойових дій, з яким не можуть зрівнятися офіційні реєстри.
„Книга Пам'яті полеглих за Україну” заснована 5 років тому, 22.VII.2014.
Станом на 18 березня 2019 року в „Книгу Пам’яті…” внесено 4090 загиблих…
В „Книзі Пам’яті…” враховані всі бойові та не бойові втрати, яких зазнала Україна у россійсько-українській війні…
Мартиролог „Книга Пам’яті…” створюється за підтримки Національного Військово-Історичного Музею України.
Його авторами стали Максим Попов — засновник та головний редактор, Ярослав Тинченко, Герман Шаповаленко, Сергій Коваленко, Світлана Віговська, Оксана Трапезун та інші.
Волонтери „Книги Пам’яті…” працюють на безоплатній основі.
„Книга Пам'яті полеглих за Україну” в соцмережах була представлена лише у Facebook.

„Стіна Пам’яті” була пов’язана із вшануванням загиблих Захисників України на мурах Михайлівського собору в Києві. Меморіял „Стіна Пам’яті загиблих за Україну” не має сайту, був представлений єдиною публічною сторінкою „Стіна народної пам’яті загиблих за Україну 2014–2018 pp.” в глобальній соцмережі Facebook.

14.VII.2019 обидві сторінки безпідставно були видалені адміністрацією глобальної соцмережі Facebook без пояснень, які саме "правіла сообщєства" були порушені публікацією світлин Захисників України, вбитих россійсько-фашистськими окупантами на лінії фронту россійсько-української війни.

Схоже, кремлядська соцсєть ФСБук (Facebook "в дєвічєствє") відкрито веде гібридну війну проти України і Українців на боці кремля. І це не дивно, адже ця глобальна соцмережа ще до початку війни була фактично викуплена кремлем, вочевидь, разом з власником цієї глобальної соцмережі.

Мартиролог „Книга Пам’яті полеглих за Україну”, на жаль, щодня оновлює інформацію і додає все нові й нові імена та обличчя полеглих Захисників України…
В наш час комунікації відбуваються у віртуальному просторі, тож, для поширення інформації необхідно мати публічні сторінки у глобальних соцмережах. Глобальних соцмереж у нас не так вже й багато, а фактично — всього одна, якщо не рахувати заборонені в Україні россійсько-фашистські "ОК" і "ВК". Формат Twitter не дозволив би публікувати належним чином щоденні добірки світлин з інформацією про загиблих вояків. "Telegram" належить творцю "ВКонтактє". Розважальний "Instagram", що належить "Facebook", також не є зручним для подібного контенту. Відтак, єдиною глобальною соцмережею, придатною для трансляції щоденних оновлювань національного мартиролога була глобальна соцмережа "Facebook". Втім, всім давно відомий "секрет Полішинеля" — глобальна соцмережа "Facebook" ще з 2011 року перетворилась на ФСБук! Відтак, людство, і Українці зокрема, просто не мають іншої альтернативи, окрім глобальної соцмережі "Facebook", яка контролюється кремлем і є при цьому головним комунікаційним інструментом глобального масштабу. Звісно, ми всі маємо нарешті усвідомити, що змушені безальтернативно користуватись глобальною соцмережею, контрольованою кремлем, а відтак, грати в ЇХ гру крапленими картами. Але ж і альтернативи немає! Адже кремль готувався до цієї війни роками, й тому отримав прямий чи дотичний контроль за всіма небагатьма глобальними соцмережами Інтернету, не кажучи вже про ЗМІ та телебачення.
Так, ФСБук є кремлядською соцмережею.

Тож, нічого несподіваного в тому, що 14.VII.2019 ФСБук вщент знищив сторінки, де щодня вшановувалась Пам’ять Захисників України, вбитих россійсько-фашистськими окупантами — россійсько-фашистська соцмережа, котра вважається глобальною, просто не могла дозволити розміщати контент, яким вшановуються загиблі Українці і обставини, при яких загинули Захисники України, вбиті россійсько-фашистськими загарбниками.
Справжні власники ФСБук просто "зачістілі інформационноє полє"!

Цю цинічну показову "зачістку" спостерігали онлайн тисячі користувачів українського сеґменту кремлядської соцсєті ФСБук. Як це відбувалось…

11 липня 2019 року „Книга Пам’яті полеглих за Україну” заявила, що припиняє публікувати на своїй сторінці у Facebook інформацію про загиблих українських воїнів через скарги, що надходять на ці пости, та погрози від адміністрації соціальної мережі про закриття сторінки. Адміністрація кремлядської соцсєті ФСБук за "скаргами" антиукраїнських користувачів вважає такі дописи "пропагандою нацизму" абощо.
На фейсбук-сторінці „Книга Пам’яті…” оприлюднено скріншот допису від 7.VI.2019, який став причиною для третього попередження від Facebook. У ньому йшлося про полеглого на Донеччині бійця “Азову” Максима Олексюка з Вінниччини.
Волонтери „Книги Пам’яті…” повідомили:
“Ми прийняли рішення. Ми не видалятимемо та не перевірятимемо на відповідність до яких би то не було вигаданих "стандартів" жодного із розміщених на нашій Facebook-сторінці текстового чи медійного матеріалів про героїв, загиблих за Україну. Нам немає чого приховувати та ретушувати.”

14 липня 2019 року пообіді автори проєкту повідомили на ще існуючій фейсбук-сторінці „Книга Пам’яті…” про те, ФСБук видалив останні публікації і "заморозив" сторінку.
Даруйте за відступ, та щоб Вам, вельмишановне Панство, було зрозуміліше, з чим стикаються адміни публічних сторінок в кремлядській соцсєті ФСБук, варто трішки розповісти. Як адмін фейсбук-сторінки «Порохівниця» розповім, що доводилось робити, коли ФСБук "заморожував" сторінку через "жалобы" стукачів.
Коли публічна фейсбук-сторінка "заморожується" — вона стає невидимою для дописувачів і адмінам наполегливо пропонується тільки один варіянт для "розморозки" — видалити той контент, за який сторінку було "прибрано з видимих". Не може бути й мови про подачу так званої "фейсбук-апеляції" на відновлення заблокованих постів\світлин, необхідно лише підтвердити остаточне видалення цього контенту. Тільки після цього в налаштуваннях сторінки можна буде відновити публічну видимість. (Так, самому йти й шукати, бо ФСБук автоматично не "розморожує").
При цьому, всі ці дії повною мірою зможе зробити лиш той адмін-аккаунт сторінки, який сам не опинився в 30-денному ФСБук-бані! А зазвичай, коли атака здійснюється на фейсбук-сторінки і по "жалобам" стукачів видаляється контент, то автоматично блокується на 30 діб і аккаунт адміністратора сторінки, який публікував цей контент. Тож, зазвичай, адміни мають запасні адмін-аккаунти, виключно для адміністрування своїх сторінок на ось такі випадки.
Вочевидь, для бодай "розморожування" сторінки, адмінам довелось погодитись щонайменше з видаленням одного із заблокованих постів. Це дало змогу адмінам увійти у налаштування сторінки й відновити "видимість сторінки" (а до цього цю функцію було заблоковано, доки не погодяться видалити той контент, який вимагає ФСБук).
Вочевидь, адмінам сторінки вдалось через подані "апеляції" бодай "розморозити" сторінку, але не вдалось відновити видалені світлини загиблих цими днями Захисників України.

Волонтери оприлюднили скріншот аб'юз-сповіщень про "нарушеніє стандартов соцсєті", з яких випливає, що фейсбук-сторінку „Книга Пам’яті…” було "заморожено" за публікацію двох постів, які "нарушают стандарты соцсєті" (проте, незрозуміло, яких таких "стандартів").
Замість своєї обкладинки адміни „Книги Пам’яті…” встановлюють в якості обкладинки сторінки повідомлення "Фейсбук заблокував нашу сторінку", та публікують повідомлення про те, що надалі неможливо бодай-що публікувати в цій соцмережі.
Це повідомлення викликало миттєву хвилю обурення!
Невдовзі ФСБук просто видаляє ВСЮ сторінку „Книга Пам’яті полеглих за Україну” разом з гігантським контентом і сотнею тисяч дописувачів!

Після такої зухвалої вихватки адміни проєкту публікують повідомлення про знищення „Книги Пам’яті…” і на фейсбук-сторінці „Стіна Пам’яті…”.
“Друзі, фейсбук-сторінку проєкту “Книги Пам’яті полеглих за Україну” сьогодні вранці було остаточно заблоковано, доступ до неї відсутній. Ми подаватимемо апеляцію, але прогнозувати, коли саме її розглянуть та яким саме буде результат, ми не можемо…
На жаль, ми і не маємо особливих сподівань на те, що хтось допоможе нам вийти із скрутної ситуації, яка склалася. Як виявилося, за великим рахунком, „Книга Пам’яті…” не потрібна ані державі, ані більшості нашого суспільства… Дякуємо всім нашим друзям за підтримку, ми продовжуємо боротьбу. Сайт працює, Пам’ять живе…”

“Сторінку заблоковано остаточно, в мережі вона невидима. Заблоковано також особистий акаунт нашої колеги Світлани Віговської”, – додав волонтер „Книги Пам’яті…” Святослав Смук.
Невдовзі після цього і фейсбук-сторінку „Стіна Пам’яті…” ФСБук видаляє!
Аккаунти ВСІХ волонтерів ФСБУк заблокував на 30 діб!

Як бачимо, Вельмишановне Панство, умисно й показово видаляється меморіз-контент (контент зі вшануванням загиблих) з метою знищення будь-якої інформації про загиблих Захисників України, вбитих на лінії фронту россійсько-фашистськими окупантами.
Це була показова "зачістка"!

Видалення публічних сторінок „Книга Пам’яті полеглих за Україну“ і „Стіна Пам’яті загиблих за Україну” кремлядською соцсєтью ФСБук має всі ознаки гібридної інформаційної війни терористичного квазідержавного утворення "РФ(россія-фашистская)" проти України!

„Фейсбук заблокував „Книга Пам’яті полеглих за Україну”…
З моєї сторінки видалені всі пости „Книги Пам’яті…” про сина…
Хочуть стерти Пам’ять, хочуть розвіяти спогади, мов кульбабку…
Дивно, що жодного сепара не заблокували.“
© Алла Владова — Мама загиблого Захисника України

P.S.:
До речі, 9 липня 2019 року ФСБук видалив найбільшу патріотичну групу Запоріжжя "Запоріжжя онлайн - Майдан Запоріжжя".
Група була створена під час Майдану і заворушень в місті Запорожжя, патріоти України координувались в цій групі, а за 5 років війни група набрала понад 30 тисяч дописувачів! Але ФСБук все одно видалив.
„Що ж, епоха Майдану закінчилася. Реванш навіть у фейсбуці!“ — резюмує «Просвіта» Запорожжя

Така синхронна ліквідація українських патріотичних сторінок і груп в глобальній соцмережі ФСБук не може бути "совпадєнієм", а радше за все це цілеспрямована "зачістка інформационноґо поля".
Нічого дивного, кремль ще у 2011 році викупив акції та "кіріллічєскій сєґмєнт" глобальної соцмережі, тож, фактично це кремлядська соцсєть ФСБук.
Тільки протягом 5 років війни ФСБук "воював" з Українцями і блокував за цитування Степана Бендери чи навіть Кобзаря, а тепер, коли в Україні відбувся реванш кацапських сил, ця кацапська соцмережа розпочне тотальну зачистку від українського контенту. Це лише питання часу…
Не дивуйтесь, якщо скоро одна за одною почнуть зникати українські сторінки і групи.

Війна триває…

2 коментарі до “ФСБук знищив „Книгу Пам’яті полеглих за Україну”

  1. Сповіщення: „Бій за Опанасовича“ – ПОРОХІВНИЦЯ

  2. Сповіщення: „Бандера не вітав з Новим Роком ні Гітлера, ні Сталіна“ – ПОРОХІВНИЦЯ

Коментарі закриті.