Перейти до контенту

Перший український політв’язень в ЄС

Перший український політв'язень в ЄС

 
Віталій Марків — Захисник України від россійсько-фашистських загарбників, якого безпідставно засуджено на …24 роки "путінскім судом" в Італії!
Ми знали, що Італія — чобіт, але не знали, що кірзовий…

12 липня 2019 року "суд" в італійському місті Павія "визнав винним" і засудив до 24 років ув'язнення бійця Національної гвардії України Віталія Марківа, обвинуваченого у причетності до загибелі італійського "журналіста" Андреа Роккеллі під Слов’янськом у 2014 році.
Таким чином, уперше за кордоном, зокрема, в країні ЄС, засудили українського солдата, який обороняв Україну від россійсько-фашистського аґресора.
При цьому, варто зауважити, що італійський "суд" категорично не брав до уваги жодних доказів, відкидав свідчення офіційних представників України, не зважав на причетність загиблого італійського журналіста до пророссійських нео-нацистських організацій Італії та вочевидь міг бути шпигуном чи навіть снайпером-найманцем, що під прикриттям "журналіста" вбивав Українців, та й поруч з італійцем був россійський перекладач. Крім того, українські військові підкреслюють, що Віталій Марків, озброєний під час бойових дій лише стрілецькою зброєю, ніяк не міг би вбити з міномета, позаяк італієць загинув від вибуху міни, що прилетіла з россійських позицій. До того ж, саме "журналіст" Андреа Роккеллі був членом італійської "інтербріґады" в складі бойовиків "днр", котрі в ці ж дні збили український гелікоптер над горою Карачун 29.V.2014, внаслідок чого загинули генерал Сергій Кульчицький і ще 11 вояків особового складу ЗСУ…

Вирок Марківу — це спецоперація РФ!
І сумнівів в цьому — жодних!…


 

Я – звичайний солдат і патріот своєї країни!
Довіряю італійському правосуддю і чекаю на ваше рішення.“
— Віталій Марків у заключному слові

Адвокатеса Марківа, сеньйора Донателла Рапетті просила суд визнати свого підзахисного невинним. Згідно з позицією захисту, немає підтверджень, що Роккеллі та його супутник россіянин Андрєй Міронов загинули внаслідок обстрілу саме з українського боку.
Інший адвокат, Нікколо Бертоліні Клерічі, вказував на свідчення про те, що Марків радив іншим журналістам не їхати до небезпечної зони, – це, за його словами, ставить під сумнів ймовірність того, що нацгвардієць умисно міг нашкодити працівникам ЗМІ.
Водночас обвинувачення вимагало визнати Марківа винним і засудити його до 17 років ув’язнення. Тобто на 7 років менше, аніж зрештою присудив "суд", оголосивши свій ганебний і безпідставний вирок без мотивувальної частини. Також Марківа зобов'язали виплатити компенсацію родині загиблого.

Після оголошення вироку адвокатці Марківа, сеньйорі Донателлі Рапетті стало зле, їй викликали лікарів.

В залі суду, вщент заповненому Українцями у вишиванках, які прийшли підтримати Віталія, всі присутні перебували у шоковому стані, хтось з жінок почав плакати, коли на Захисника України вдягали кайданки.
Коли безпідставно засудженого Захисника України виводили із зали суду, проходячи повз Українців Віталій вигукнув "Слава Україні!" і всі Українці відповіли "Героям слава!"…

Віталію Марківу 29 років, він народився 16 серпня 1989 року у містечку Хоростків на Тернопільщині.
У 2003 році разом з родиною переїхав до Італії, де навчався і згодом отримав громадянство.

Віталій Марків повернувся в Україну під час Майдану, був у Самообороні.
З початком війни став волонтером, а пізніше бійцем 1-го батальйону Нацгвардії оперативного призначення (після загибелі генерала Кульчицького — "Батальйон імені Кульчицького") — це підрозділ, що складався переважно з Майданівців.

Віталій Марків — боєць Нацгвардії ЗСУ, заступник командира взводу батальйону оперативного призначення імені Кульчицького, воював під Слов'янськом з позивним "Італієць", отримав звання старшого сержанта, яке не є офіцерським.
Саме тоді і саме там загинули італійський "фоторепортер" Андреа Роккеллі та його російський фіксер-перекладач Андрєй Міронов.

У червні 2017 року старшого сержанта Нацгвардії України Віталія Марківа арештували в аеропорту Болоньї, коли він із дружиною приїхав у відпустку до своєї матері, яка мешкає в області Марке.

Судилище над Українцем

У справі Марківа доказів не було.
Голова Християнського товариства Українців в Італії Олесь Городецький провів ретельну й детальну реконструкцію подій поблизу гри Карачун в травні 2014 року…

Обвинувачення у вбивстві "журналістів" базується на словах французького "журналіста-фоторепортера" Вільяма Рогелона (ключовий свідок у справі), котрий стверджує, що 24 травня 2014 року Віталій Марків як "командир" Нацгвардії "був причетний до 30 мінометних ударів" по підніжжю гори Карачун, де перебували ці "журналісти".
Що робили італієць, француз і россіянин на протилежних до українських россійських позиціях, до того ж, не маючи української аккредитації? — риторичне питання.

За словами француза Рогелона, він сам, Роккеллі, перекладач-россіянин і водій потрапили під обстріл, залишили машину і залягли в кюветі. Одна з мін потрапила саме туди і вибухнула. Рогелон отримав осколкові поранення ніг і бачив, що його супутники нерухомі. Далі Рогелон намагався докричатися чомусь до бойовиків, що є журналістом. Тож, мовляв, бойовики його посадили у машину й доправили до лікарні. (Дивно, правда ж, що виживший французький "журналіст" кликав на допомогу не українські війська, а бойовиків-терористів!)
Про загибель італійського "фотокорреспондента" першими повідомили пророссійські бойовики збройних угруповань так званої "ДНР".
Французький "журналіст" вказав, що смерть італійського "фоторепортера" та його перекладача стала наслідком начебто застосування зброї підрозділом НГУ, де й служив Віталій Марків. На доказ своїх тверджень француз надав певні відеоматеріали.
Українська сторона запевняє, що смерть Роккеллі сталася в результаті обстрілу з боку россійсько-терористичних військ.

У травні захищати українського солдата і давати свідчення в італійському суді приїхав виконувач обов'язків командувача Національної гвардії України генерал-лейтенант Микола Балан. Віталій Марків, його адвокатеса Донателла Рапетті та українська сторона, задіяна в процесі, відкидали звинувачення італійського слідства. На їхнє переконання, позиція українських бійців відрізняється від тієї, звідки було вбито італійського фоторепортера — ту позицію у той час утримували пророссійські бойовики загону ґіркіна.
Директор Департаменту комунікації МВС Артем Шевченко розмістив відео, відзняте 2.V.2014 у Слов`янську, де нацгвардієць Марків приязно і без агресії спілкується з італійськими журналістами, котрі прибули на українські позиції. Марків підтримував контакти по телефону з ними й після того, як його український підрозділ разом із десантниками зайняв панівну висоту над містом. Цьому передували бій і втрати українських воїнів.
Віталій Марків прямо радив італійським журналістам не їхати в цей район через активні бойові дії та велику небезпеку.
Тобто, Віталій Марків намагався попередити, і тим самим, врятувати життя італійських журналістів.
Натомість, декілька італійських журналістів не тільки стали формальними заявниками у цій кримінальній справі, але і активними свідками обвинувачення на суді!

Так званих "потерпілих" у так званому "суді" представляла сім'я журналіста Роккеллі, профспілкова Федерація італійської преси (FNSI), обласна Асоціація журналістів Ломбардії (ALG), а також заснована Роккеллі організація "Cesura Lab". Родина Роккеллі вироком задоволена.
Перераховані організації ще й позиваються до держави Україна, від якої вимагають 30 тисяч євро компенсації.
На одному з останніх засідань суду у травні прокурор попросив визнати італійського Українця "винним у співучасті в умисному вбивстві Роккеллі з можливим вироком — 24 років в'язниці", — повідомляли у прес-службі української Нацгвардії.
Водночас прокурор закликав врахувати відсутність судимостей у Марківа і його гарну поведінку під арештом та скоротити термін ув'язнення до 16 років, але додати один рік за "посягання на вбивство французького репортера", який був у зоні бойових дій разом з Роккеллі.
Так обвинувачення вийшло на вимогу 17 років в'язниці для Віталія Марківа.
У підсумку "суд" дав максимальні 24 роки.

Захист Українця наполягав на тому, що обвинувачення є абсурдним та не має реальних свідчень.
А отримані з МВС України (якому підпорядковується Нацгвардія) документи доводили, що у травні 2014 році Віталій Марків не був "командиром", а лише сержантом.
Його підрозділ тоді не мав на озброєнні мінометів, а використовував лише автомати, а з позиції, де перебував Марків, не було видно місця загибелі італійця — воно було з іншого боку гори Карачун.

"— Бійці були озброєні стрілецькою зброєю і не мали тяжкої та далекобійної зброї, якою могло бути смертельно уражено італійського журналіста Андреа Роккеллі 24 травня 2014 року. До того ж, позиція, де відповідно до наказу свого командира ніс службу Віталій Марків, мала сектор спостереження (село Андріївка) відмінний від того, де було вбито італійського фоторепортера (залізничний переїзд перед керамічним заводом). Цю позицію на той час займали бойовики-сепаратисти очолювані россійським ватажком ґіркіним. Звідти постійно обстрілювали українські підрозділи на Карачуні", — заявив на суді у травні виконувач обов'язків командира Нацгвардії Микола Балан.

Сторона захисту особливо наполягала на виїзді на місце події, однак обвинувачення відмовилося від проведення слідчих дій там.
Так само були проігноровані пропозиції України створити спільну слідчу групу.

Водночас українське МВС передало італійській стороні офіційну позицію, з якої випливає, що італійського журналіста попереджали про небезпеку перебування у підніжжі гори Карачун. Однак Андреа Роккеллі проігнорував попередження й поїхав у район бойових дій без офіційної акредитації зі сторони України, де потрапив під перехресний вогонь.
Українська сторона наполягає, що насправді італієць та россіянин загинули від мінометного обстрілу зі сторони пророссійських сил.

Один з адвокатів Марківа Раффаеле Делла Валле наголосив, що прокуратура міста Павії та родина загиблого намагаються "призначити винного", а не знайти справжнього винуватця.

"Пріключєнія італьянцев" в Україні, або
Кацапські роги стирчать

Втім, привертають увагу дещо інші факти.
Таке показове судилище відбулось чомусь саме після візиту плєшенфюрера Хуйла до Італії. До цього судові слухання й розгляди постійно затягувались чи відкладались з невідомих причин, аж тут раптом справу стрімко вирішили в одне слухання!

Геть не дивує той факт, що міністр внутрішніх справ Італії Маттео Сальвіні є ярим путіністом. Стало відомо про фінансування РФ партії міністра внутрішніх справ Італії сеньйора Сальвіні "Ліга Півночі" — це сепаратистська нео-нацистська партія, яка виступає за надання провінціям П'ємонт, Венето та Ломбардія "незалежності", як "каталонії".
Берлусконі та Сальвіні є дуже хорошими друзями Хуйла. До речі, Італія одноголосно проголосувала за повернення РФ в ПАРЄ.
Як відомо, РФ фінансує всі ультра-праві нео-нацистські та ультра-ліві рухи Європи, і в Італії зокрема.

Міністр внутрішніх справ Італії Маттео Сальвіні

Італьяно соціялізмо і давня совєтсько-макаронна дрюжба: Тольятті, "Жиґулі"-"Фіати", італо-діско, Сан-Ремо і Тото Кутуньйо та пацанская любов хуйла і бєрлусконі.
А, до речі, отой зєльоний чіпиздик теж там має віллу в "масковскам ґарадкє" і неподалік вілли бєрлусконі.
Втім, повернімося до макаронніків.

Прем`єр-міністр Італії сеньйор Конте не бачить підстав для відставки уряду. У них те, що правоохоронними органами керує агент Кремля — niente di terribile.
Як казав колись римський імператор Веспасіан Aes non olet, тобто гроші не пахнуть.

Також є інформація про те, що загиблий Андреас Роккеллі був членом "Італійського Легіону", котрий воює на окупованих теренах України проти Збройних Сил України! Під виглядом "журналіста-фотографа" Андреас Роккеллі на момент загибелі був бойовиком ДРГ (диверсійно-розвідувальної групи) так званої "інтербріґады" — саме ця "інтербріґада" й розстріляла через 5 днів після загибелі Роккелі український гелікоптер, на борту якого знаходився генерал ЗСУ Сергій Кульчицький.
Список італійських найманців РФ — є одним з багатьох свідчень діяльності численних "інтербріґад", де проти України воюють різноманітні вбивці з усього Світу.
Власне, ті ж каталонські "інтербріґады" взагалі не криються у війні проти України.

Варто зауважити, що тактику маскування найманців та снайперів під "журналістів-фотокорреспондентів" РФ використовує постійно.
В ці ж дні, коли в Італії винесено ганебний вирок Захиснику України, делегація РФ в ОБСЄ намагалася видати сербського терориста за журналіста — повідомляє розвідувальний центр «Inform Napalm». Деян Бєріч — військовий злочинець та вбивця, якого допускають на брифінги в МЗС РФ як нібито “іноземного журналіста” з метою продукування пропаґандистських запитань і коментарів для дискредитації України, і ЗСУ зокрема. Ну, Сербія завжди була вірною союзницею Россії. Так ось, "журналіст" Бєріч має навіть бойові нагороди від РФ, якими нагороджений за вбивства Українців.
Уродженець Сербії Деян Беріч (позивний “Декі”) з 2014 року перебував у складі російських окупаційних військ під час анексії Криму, а пізніше воював снайпером на Донбасі за так звану “ДНР”.
З грудня 2018 року Беріч позиціонує себе як нібито журналіст одного маловідомого россійського інтернет-видання.

Цей факт говорить, що снайперів, диверсантів і шпигунів постійно оздоблюють посвідченнями "журналістів" та навіть маскують під "фотокорреспондентів", а у окремих випадках і деякі "журналісти" залюбки стають найманцями-вбивцями.

В Італії чудово знають, що їх громадяни активно воюють проти України у складі сформованих під Ростовом "інтербріґад". В Італії чудово знають про неймовірну кількість фінансованим кремлем нео-нацистських організацій. Інколи навіть проводять арешти.

Як повідомляє розвідувальний центр «Inform Napalm», буквально в ці дні поліція Італії провела обшуки на півночі Італії та вилучила величезний арсенал зброї, яку могли використовувати в бойових діях на Донбасі — від стрілкової автоматичної, до …ракети! В результаті були затримані три людини, в тому числі колишній інспектор італійської митниці, який балотувався в Сенат в 2001 році.
Обшуки пройшли в ряді міст Італії: Турині, Мілані, Варезе, Новарі, Форлі та Павії.

На початку липня італійське видання "Il Tirreno" повідомляло, що суд італійської Генуї виніс вирок трьом італійським найманцям, які воювали проти України на Донбасі. Вони не тільки воювали проти України, але і займалися вербуванням нових бойовиків до лав терористів. Не дивлячись на це, суд присудив їм досить невеличкі терміни ув’язненя: Антоніо Катальдо (35 років, провінція Неаполь) отримав 2 роки і 8 місяців ув’язнення, Олсі Крутаніте (39 років, албанець, який проживає в Мілані) – 2 роки і 8 місяців, Володимир Вербицький (26 років, молдаванин, який проживає в Пармі) – 1 рік і 4 місяці.

На тлі цих невеличких термінів ув’язнення для італійських неонацистів, які вербували бойовиків та їздили немов на сафарі вбивати Українців, разючим виглядає вирок Павіанського суду для Захисника України Віталія Марківа — 24 роки за захист своєї країни від загарбників і вбивць!

Вирок Марківу — спецоперація РФ

„Судовий процес над українським нацгвардійцем Віталієм Марківим був спецоперацією РФ. Її в Італії організували для того, щоб дискредитувати український опір россійській аґресії.“ — заявив Амбасадор України в Італії Євген Перелигін італійському виданню "Formiche".

Дипломат зазначив, що тепер крім кількох десятків політичних ув'язнених на РФ – Україна має політв'язня і в країні Євросоюзу.

Амбасадор України в Італії зазначив, що вирок Марківу, ухвалений судом Павії, зруйнував імідж європейського правосуддя.

Що ж, схоже, Італія першою відкрито заявила про себе, як про союзницю терористичного квазідержавного утворення "РФ(россія-фашистская)". Вочевидь, союз з Третім Райхом так нічому і не навчив Італію.

Укладач матеріялу
Макс Довгаль