Перейти до контенту

✠ „Молитва українського націоналіста“

„Молитва українського націоналіста“
✠ „Україно!!! Свята Мати Героїв, зійди до серця мого!!!“ ✠

 
„Молитва українського націоналіста“ — патріотичний текст-молитва, написаний в кінці 1920-х — на початку 1930-х років одним із лідерів Організації Українських Націоналістів Осипом Мащаком і доповнений пізніше вояками УПА.
Слова основного тексту були написані на стіні в'язниці кров'ю Осипа Мащака після ув'язнення у результаті Львівського процесу 1936 року.
„Молитва українського націоналіста“ присутня в Марші Збройних Сил України „Зродились ми великої години…“


 

Текст молитви:

УКРАЇНО, Мати Героїв, зійди до серця мого, прилинь бурею вітру кавказького, шумом карпатських ручаїв, боїв славного Завойовника Батька Хмеля, тріумфом і гуком гармат Революції, радісним гомоном Софійських Дзвонів.
Нехай в Тобі відроджуся, славою Твоєю опромінюся, бо Ти все життя моє, бо Ти все щастя моє .
Задзвони мені брязкотом кайдан, скрипом шибениць в понурі ранки, принеси мені зойки катованих, в льохах і тюрмах, і на засланні, щоб віра моя була гранітом, щоб росли завзяття, міць, щоб сміло я йшов у бій,так як ішли Герої за Тебе, за Твою славу, за Твої Святі Ідеї; щоб помстити ганьбу неволі, потоптану честь, глум катів Твоїх, невинну кров помордованих під Базаром, Крутами, в Кінгірі і Воркуті, геройську смерть героїв Української Нації, Української Національної Революції — полковника Євгена Коновальця, Басарабової, Головінського, Шухевича, Бандери та славну смерть Данилишина і Біласа, і тисяч інших незнаних нам, що їх кості порозкидані або тайком загребані.
Спали вогнем життєтворчим всю кволість у серці мойому. Страху нехай не знаю я, не знаю, що таке вагання. Скріпи мій дух, загартуй волю, в серці замешкай мойому! У тюрмах і тяжких хвилинах підпільного життя рости мене до ясних чинів. В чинах тих хай знайду я смерть солодку, смерть в муках за Тебе. І розплинуся в Тобі я, і вічно житиму в Тобі, ВІДВІЧНА УКРАЇНО, МОГУТНЯ і СОБОРНА!

„Молитву українського націоналіста“ повинні були знати напам'ять всі, хто вступав в ОУН та її молодіжну організацію.

„Молитва українського націоналіста“ присутня в Марші Збройних Сил України „Зродились ми великої години…“

✠ „Марш Нової Армії“ — „Зродились ми великої години…“ ✠
Аматорський виднограй

✠ ✠ ✠
✠ ✠ ✠

✠ ✠ ✠
✠ ✠ ✠

3 коментарі до “✠ „Молитва українського націоналіста“

  1. Сповіщення: 2019: з Днем відновлення Незалежності України?… – ПОРОХІВНИЦЯ

  2. Сповіщення: ✠ 14 жовтня — День Захисника України – ПОРОХІВНИЦЯ

  3. Сповіщення: ✠ День Збройних Сил України – ПОРОХІВНИЦЯ

Коментарі закриті.